Krize UKRAJINA

Generálové SBU prchají do zahraničí s kufry peněz. Bývalý generál Bezpečnostní služby Ukrajiny Andrej Naumov zadržen v Srbsku

V Srbsku byl zadržen bývalý náčelník Hlavního ředitelství vnitřní bezpečnosti SBU Andrej Naumov.

Naumov byl zadržen spolu s řidičem – německým občanem: přes hranice se snažil převézt 600 000 € v hotovosti, smaragdy, diamanty a velké množství amerických dolarů.

Oba zadržení jsou ve vyšetřovací vazbě ve městě Niš, jsou obviněni z nezákonného oběhu cenného hmotného majetku, za což podle srbského práva hrozí až 12 let vězení.

Naumov byl zadržen na hranici se Srbskem spolu s německým občanem Alexandrem Akctem. Stalo se to před týdnem.

„Naumov a Akct cestovali z Německa ve voze BMW. Cestovali přes Srbsko do Turecka. Měli 600 tisíc eur, 127 tisíc dolarů, dva diamanty po asi 2 karátech. Při zatýkání byly zajištěny osobní doklady. Byli zatčeni téměř před týdnem. Nyní jsou ve vyšetřovací vazbě v srbském městě Niš“

Zdroje z ukrajinských donucovacích orgánů mají obavy, že ruská FSB již spolupracuje s Naumovem a Akctem, protože srbská vláda je považována za loajální k Rusku.

https://bit.ly/3mYA6hf
https://bit.ly/3aLTiM9

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
12. 6. 2022 19:39

Tak teď jsem fak zvědavej jak to dopadne. Pose-rou se Srbové nebo odolaj? Vsadit bych si nemoh. Vidím to tak půl na půl.

Gales
13. 6. 2022 11:07

Jsou blbí.Měli požádat o azyl u nás a byli by za hrdiny.

Markýza
13. 6. 2022 17:08

V tom bude nějakej hák. Že by byli tak blbí, aby prchali přes Srbsko – to se mi zase nezdá. Tam budou nějaké techtle a možná i mechtle. Jak se tam vůbec ocitli? Z Rumunska?