politika

Rusko navrhlo vytvoření nové „Velké osmičky“ bez Spojených států

Rusko navrhlo vytvoření nové „Velké osmičky“ bez Spojených států. Které země budou zahrnuty.

Starý systém se hroutí a svět už nikdy nebude jako dřív. To znamená, že instituce a organizace „minulé éry“ také dříve či později upadnou v zapomnění.

Zanikne blok NATO, Evropská unie, WTO, MMF. Možná zanikne i OSN, protože již nyní je to absolutně bezzubá, fiktivní organizace ve službách zájmů Západu.

Místo všech těchto starých odpadků se bude muset vytvořit něco nového, co bude mít skutečné řídící páky, a tedy i efektivitu a účelnost.

Organizace „Velké sedmičky“ (dříve – G8, dokud nevyloučili Rusko), se podle plánu měla stát nástrojem pro vyvažování zájmů 7 největších ekonomik:

 1. USA
 2. Japonsko
 3. Německo
 4. Francie
 5. Británie
 6. Itálie
 7. Kanada

Zatím však:

 • A. Tyto ekonomiky již nejsou největší (alespoň ne všechny)

 • B. Není tam žádné „vzájemné zvažování názorů a zájmů“. Je tu jeden velký škrtič Ká a šest bandarlógů, kteří sedí v kruhu s otevřenou pusou a dělají, co se jim řekne.

Která ze zemí je Bandarlóg a která lstivá krajta , lze snadno uhodnout

Nový světový řád si samozřejmě vyžádá nové organizace. A možná, že současná „Velká sedmička“ bude i nadále existovat, ale jako protiváha bude vytvořena jiná organizace. 

A příkladný obraz této organizace byl nastíněn ve Státní dumě Ruské federace.

Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin konkrétně nastínil okruh nové G8 takto:

 • Čína
 • Indie
 • Rusko
 • Indonésie
 • Brazílie
 • Mexiko
 • Írán
 • Turecko

Obecně již vidíme, že všechny tyto země se tak či onak staví proti vůli Spojených států. S Čínou a  Ruskem je vše jasné. S Íránem ještě více.

Indie také nepodpořila americké sankce a pomáhá Rusku je obejít (ano, má z toho prospěch, ale ne každá země si to troufne. Německo třeba nemůže).

Totéž platí pro Turecko, které je sice v NATO, ale jako nešikovný kozák tam brání přijetí nových členů (pro Rusko je přijetí nevýhodné), nepřipojuje se k sankcím, nakupuje ruské zbraně, atd.

Mexiko nedávno také stávkovalo: my, říká, se nezúčastníme summitu zemí Ameriky, protože Američané tam nepozvali Kubu, Venezuelu a Nikaraguu (a tyto země jsou 100% pro Rusko).

Neslýchaná drzost. Takový „osobní názor“ si nemůže dovolit ani Německo, ani Itálie, ani Japonsko. O vesnicích a osadách jako pobaltské země ani nemluvím.

Odpor proti USA ze strany Brazílie a Indonésie není tak markantní, ale alespoň dodržují neutralitu a Brazílii bych dokonce označil za „sympatizující“ s Ruskem. Indonésie je v úzkém kontaktu s Indií a Čínou.

Celkové ukazatele uvedených 8 zemí jsou prostě úžasné:
 • V přepočtu na obyvatele se jedná o téměř 50 % světové populace (3,8 miliardy obyvatel).  Zatímco současná „Velká sedmička“ má celkový počet obyvatel méně než 10 % (770 milionů)
 • Podle rozlohy – 33 % veškeré pevniny bez Antarktidy (45 milionů km2). Rozloha současné G7 je 15 % země (21 milionů km2)
 • Z hlediska HDP – 37 % světové ekonomiky (55 bilionů dolarů). To je proti 30% u současné „sedmičky“ (45 bilionů)

Nová organizace tedy bude:

 • o 22 % více v ekonomice
 • Plocha 114 % více
 • o 390% více v populaci

A teď už se tomu opravdu dá říkat VELKÁ sedmička. 

Pravda, osobně bych tam pozval i Nigérii a Egypt, jako největší představitele Afriky-nejutlačovanějšího, nejzdevastovanějšího kontinentu, který se takovým stal díky koloniální politice Evropy.

Celkem mají Nigérie a Egypt 2,3 bilionu dolarů HDP (více než Kanada) a 330 milionů lidí (jako Spojené státy). Jde tedy o poměrně významnou část lidstva, která má mimochodem s Amerikou své vlastní nevyřízené účty.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3O9pw2l

sdíletj na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
12. 6. 2022 02:06

Ha! Ha! Ha! Takhle se vede válka, anglosasíci! Jak říkal Mistr Sun-ć: Válka je především důmyslná lest." A také říkal: "Jedna spravedlnost je mocnější než tisíc zbrani." Máte to spočítaný, pitomci. Jak říkal můj sprostej strejda Josef: "Kdo chce naráz mnoho, získá ho-vno, však po kouskách kdo ukrajuje, mnohé vybojuje."

Milan ze Zahrady Čech
12. 6. 2022 02:36

Opr. Postupuje, ne ukrajuje.

Ladislav
12. 6. 2022 06:30

Už se na to těším! OSN? To je taková opičárna, jako bezzubé zločinecké EU!

Pavel K
12. 6. 2022 08:15
Odpovědět  Ladislav

Tyl, zase nám překousli kabel od PP. Ještě okolo osmé se dalo poslat příspěvek a po osmé ani ťuk. Objeví se chyba 502 a šlus.?‍♂️??

Milan ze Zahrady Čech
12. 6. 2022 19:36
Odpovědět  Pavel K

A nehrály si s ním děcka a nezauzlovaly ho?

Pijack
12. 6. 2022 08:22

Pravda je, že USA to už přehání a ani tam už nevládne ta demokracie, jako v poválečných letech. Obyvatelstvo je v podstatě v zoufalé situaci. Mají neuvěřitelné existenční problémy, běžně se tam vraždí děti, mnohdy hromadně. Bezpečnost v podstatě neexistuje. Rozmáhá se jim tam černý rasizmus, úchylné ideologie… Demokracie je jen název pro lidi, kterým je dovoleno jednou za 4 roky volit a v podstatě jim vládne jeden klan. Demokraté a republikáni si hrají na demokracii a přitom je drží na uzdě několik česnekáčů, kteří vlastní FED. Je dobře, když je svět začne izolovat. Izolacionizmus je ostatně jejich oblíbený pojem k mystifikaci světové veřejnosti a slouží jako dokonalá kamufláž. Říkají tomu demokracie amerického střihu. Kdo byl v USA, ten si na vlastní kůži zjistil, jak taková demokracie funguje. Prostě marnost a zoufalost. Ta je jen pro vyvolené.

Ladislav
12. 6. 2022 10:20
Odpovědět  Pijack

Demokracie? To vymyslel mamlas, který nechtěl makat! Nejzločinější režim spolu s fašismem! Socialismus proti tomuto, byl opravdu zlatý!

skeptik
12. 6. 2022 20:13
Odpovědět  Pijack

Demokracie je jen iluze k oblbování lidí.
Stejně jako kdysi křesťanská církev páchala zvěrstva ve jménu boha, tak dnes kapitalisti páchají zvěrstva ve jménu demokracie. Mají plnou hubu demokracie, ale ve skutečnosti nežijeme v demokracii ale ve fašismu. Naplno se to ukázalo podporou ukrajinských nacistů, porušováním ústavy, cenzurou, zastrašováním. Politici hájí zájmy Ukrajiny a USA, vědomě škodí České republice, a ústavní soud, senát, státní zástupce nic! Už dávno měli být obvinění z vlastizrady.

Gales
12. 6. 2022 09:06

Z ameriky se stane socka škemrající o přijetí do osmičky.

jiří
12. 6. 2022 10:24

Příznivci hudby z filmu Dobré ráno Vietname si mohou zde prohlédnout nejnovější ruský re-make tehdejších amerických hitů se záběry – jak se masakrují Ukrajinci.
https://t.me/swodki/114429

Markýza
12. 6. 2022 15:00
Odpovědět  jiří

Jiřinku! dobré odpůldne!
Kdo ještě neznáte – představím: tohle je Jiřinek, maskot PP. Zanedlouho přijde se svými lamentacemi o “oteklém polomongolovi” a to už bude nudit, ale občas je sním veselo.

Pavel K
12. 6. 2022 20:17
Odpovědět  Markýza

? ?‍♂️ ? ? ? ?

janle57
12. 6. 2022 12:11

Prohnilý anglosaský svět i s bandou slovanských kolaborantů v EU je po uši v hnoji
a k tomu,aby se potopil stačí již velmi málo,tzv.protiruské sankce ukázaly,kdo bude
ve světě pánem a nepotřebuje proto ani chrastit zbraněmi,které má na tuhle bandu
velmi dobře připravené.