blog

Tak já už vím, proč Langšádlová odchází, paní Müllerová.

Vážně? Tak proč, milostpane. Mluvte. Tohle mě moc zajímá.

A proč vás to tak zajímá, paní domácí?

No protože to přece byla ona, Langšádlová, která před lety, kdy ještě byla jen poslankyní za TOP 09, vyřkla onu historickou větu, že jaderná válka proti Rusku by byla naší povinností a bojem za naši svobodu. Čímž prokázala stoprocentní prozápadní spolehlivost a dalo se tedy čekat, že jen za tento její výrok ji budou Fiala a spol i jejich následovníci cukrblikovat a na dlaních hýčkat až do jejího skonu a pak ještě dlouho po něm. A najednou: bác, odchod z vlády. Cožpak to není divné?

Je, paní domácí. A já jsem vyřešení té záhady na stopě.

Tak už mluvte a neokolkujte.

Dobrá Včera kolem poledne jsem si pustil ČT 24 a tam právě nejvyšší trojka TOP 09 ve složení Adamová-Pekarová, Válek a sama Langšádlová tu záhadu osvětlovali. A právě tady vyřkl ministr Válek cosi podivného.

Pokračujte a nedělejte ty vaše zatracené přestávky, pane Švejk. Co vyřkl?

No mluvil procítěně a nakonec to vyznělo tak, že nikdo v této republice by nedokázal vést ministerstvo pro vědu, výzkum a inovace líp, než jak je vedla právě Langšádlová.

Aha. Tak proto odchází. Tak to je tedy pěkná blbost, ne?

Ne, když to domyslíte až do konce, paní domácí. Protože kdy jedinec dobrovolně opouští svůj pracovní kolektiv?

Když ho už má plné zuby.

Správně. A kdy ho má plné zuby?

Když dojde k názoru, že v tom kolektivu kolem něj je to samý trouba, se kterým se nedomluví už ani o fotbalovém ofsajdu. Anebo naopak, že kolem něj je to samý Einstein, před kterým se ostýchá otevřít hubu.

Výborně, paní domácí. A na kterou z těch dvou možností byste šacovala paní Langšádlovou, pokud jde či šlo o její pozici ve vládě?

Spolehla bych se na už zníněný úsudek ministra a též lékaře radiodiagnostika Válka. A to už proto, že celá desetiletí měl tento muž možnost s pomocí radiových vln srovnávat to, co se v hlavách jeho pacientů jen zdá být , s tím, co tam skutečně je. Čímž v diagnostikování duševního stavu pacientů dospěl prakticky až skoro k neomylnosti.

Ano? A co mu ta jeho neomylnost ve věci Langšádlové řekla?

Už jste to sám naznačil. Řekla mu něco, z čeho se dá odpovědně odvodit, že individuální rozum Langšádlové stojí výš než kolektivní rozum vlády.

Ano. Přičemž o individuálním rozumu Langšádlové si můžemě udělat představu z jejího výroku o jaderné válce. Na pomyslné desce cti, zásluh a duševní způsobilosti se tak nad jejím jménem nalézají statisíce dalších jmen, ale pod ním už jen úřední název vlády. Co z toho, paní domácí, vyplývá?

Vyplývá z toho, že bychom si všichni měli opatřit pevné lano a vyhledat vhodný strom, pane Švejk. Ale vidím, že jste už jako na jehlách.

To jsem a letím. U kalicha se prý kvůli malování bude dnes dřív zavírat.

Lubomír Man

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
27. 4. 2024 08:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Trouba Bálek by měl vyhledat nejbližší sanatorium duševního zdraví a nechal se léčit.

Pravdomluvny
27. 4. 2024 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Že by pro TOTÁLNÍ NESCHOPNOST…..😂😂😂😂

Autor
27. 4. 2024 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Čím to, že pokaždé, když náhodou zabrousím na evropskou – a tím spíše “naši” – politickou scénu mám pocit, že poslouchám a vidím obrovské Bratrstvo Kočičí Pracky?

Možnmá jhe to proto, že jeden známý “umělec”, krátce po listoPádu tvrdil, že ON má rád především Štětináče a Brtarstvo kočičí pracky, protože Rychlé šípy to jsou “skoro” komunisti! (Jen tam nebylo slkovo komunisti, to opisoval). Jinak, že jsou MOC pořádní, moc hodní, moc slušní.

comment image

Z knihy – Jak se zakládala neoliberální vláda ČR.