blogKrize UKRAJINA

MIP 42 Ruský průlom 20.května! Ukrajincům hrozí desetitisícové obklíčení! Ústupový most vyhozen do vzduchu!

Zatím co česká média hlásí ovcím budoucí úspěšnou ukrajinskou protiofenzívu, i Poláci už přiznali, že Rusové 20. května prolomili ukrajinskou obranu a masivně postupují na Sever, aby uzavřeli největší obklíčení této války. Poradce ukrajinského prezidenta Arestovič v noci na 21. května označil ruský postup za velmi nepříjemný protože hrozí, že Rusové přeseknou poslední zásobovací a ústupovou silnici z kotle. Ukrajinský “hejtman” obkličované oblasti Serhiy Haydai, podle Poláků přiznal, že jediný ústupový most přes Severní Doněc byl vyhozen do povětří, a že jediná komunikace z Bachmutu do Severodoněcka a Lisičanska byla přerušena. Rusové a Rebelové jsou při chuti a hýří ve svých hlášeních optimismem. Na následujících mapách máte přehledně zpracovanou ruskou ofenzívu z 20. května, podle ruských hlášení.

Vysvětlení mapy: Oranžové kruhy – ukrajinská obklíčení s Rusy udávaným počtem vojáků v kotli. Počet obyvatel obkličovaných měst před válkou: Severodoněck – 130 000, Lisičansk – 115 000, Zolotoe – 13 000, Zlotoe – 9 000, Popasnaja – 22 000, Soledar Pokrovskoe – 20 000, Bachmut – 73 000.

Ruská ofenzíva vypukla 14. května dobytím Popasnaja. Do průlomu byly okamžitě nasazeny žoldnéři ze skupiny Wágner a další speciální jednotky. Celý dobývaný prostor byl před tím Ukrajinci přeměněn v pevnost s betonovými bunkry. Opevnění přesto ruský útok nezastavila. Od soboty 20. května Rusové hlásí, že se ukrajinská obrana začala drolit po celé frontě. Postup Rusů je na poměry Doněckého bojiště velmi rychlý. Obvykle Rusům trvalo dobít vesnici týden a město měsíc. Nyní dobíjejí vesnici za jediný den. V cestě na sever z Popasnaja k Jampolu, už žádné město, ani řeka, za kterou by Ukrajinci mohli vybudovat obranu není. Ukrajincům tak nezbývá, než se pokusit protiútokem zatlačit Rusy zpět za Popasnaja. Nastává  zlomový okamžik Doněcké bitvy. Pokud se Ukrajincům protiútok nezdaří, a nebo jej neprovedou – Rusové scvaknou kleště několika obklíčení, ve kterých uvízne až dvacet tisíc ukrajinských vojáků. Pokud se Ukrajinci pokusí ustoupit, musí překonat vzdálenost 65 km po špatných polních cestách v otevřené stepi. Rusové mají z dobytých kopců v okolí  Popasnaja výhled na celou step a jejich dělostřelectvo celou ústupovou trasu kontroluje. Rusové tvrdí, že Ukrajinci zničili most mezi Lisičanskem a Severodoněckem, proto, aby jejich vojáci nemohli uprchnout a museli se bránit jako v Mariupolu. Ukrajinci tvrdí, že most zničili Rusové, aby jim zabránili v přesunu posil a protiofenzívě. Brzy se dozvíme, kdo měl pravdu. Na další rozsáhlejší mapě je stejné bojiště po průlomu z 20. května, ale mapa zachycuje větší část bojiště, a více podle ukrajinských hlášení, než podle ruských hlášení. (Zdroj Mapy)

Do třetice zde máte odkaz na americký ISW, které mapy tvoří, takřka pouze podle ukrajinských hlášení. Všechny tři mapy však hovoří jasně – klíčový okamžik bitvy o Donbas nadešel, a Rusové jsou zatím ti, kdo postupují, aby Ukrajince obklíčili. Podle ISW navíc Rusové chystají od Izjumu průlom ke Slavjansku (117 tisíc obyvatel)  a Kramatorsku (170 tisíc obyvatel).

Podle sdělení Doněckého Rebelského Prezidenta Pušilina, mu bylo včera vysokou delegací z Moskvy oznámeno, že brzy dojde k významné změně v postavení Doněcka a dalších rebelských států, a to podle Krymského scénáře. Putin se tedy zřejmě rozhodl už připojit Rebelské republiky k Rusku. V oblasti dobyté Rusy žije asi 30% Rusů, a 60% Ukrajinců. Polovina Ukrajinců ovšem hovoří Rusky, a ruštinu označovala v nedávné minulosti v dotaznících za svůj rodný jazyk. V Severodoněcku prý zůstalo okolo 20 tisíc lidí a pouze 3 lékaři.

(Mapy si nejlépe stáhněte a zvětšete v počítači)

Doplnění k předchozím dílům: Už i Český rozhlas přiznal aspoň jednou větou jakou katastrofou dopadl Green Deal na SríLance – loňské omezení používání hnojiv, podobné jaké naplánovala  na příští roky EU v rámci programu Green Deal, vedlo na SríLance k drastickému propadu zemědělské produkce a hladovým bouřím. SríLanka, ještě loni vývozce rýže, po roce maoistického experimentálního velkého skoku Green Deal,  vyhlásila státní bankrot, a armáda dostala za úkol střílet do hladových lidí! Ostatně proto soudím, že Bruxelae musí být zničeno.
https://bit.ly/3Pw3o3P

sdíletj na

16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
23. 5. 2022 09:15

Už bylo načase,kdy se ruská převaha musela projevit,takže obklíčit,vyhladovět
a tzv.ukrajinští vlastenci se sami vzdají tak jako Azov v Mauriopolu,celou východní
Ukrajinu až po Dněpr obsadit,vyhlásit tam referendum o připojení k RF,aby se
tahle lidská tragédie už nikdy neopakovala a lidi mohli žít v klidu a bez obav
o střechu nad hlavou,tím celá tahle komedie se Zelenským skončí bohužel s tím,
že tu budeme mít o dalších 5 miliónů ryzích ukrajinských vlastenců navíc.

Pavel
23. 5. 2022 09:32
Odpovědět  janle57

Včera jsem četl na ruském webu od známého člověka, že někteří lidé mluví o tom, že operace jde pomalu. On to ale skutečně vysvětlil velice dobře. Amíci spolu s Ukrajinci za těch 8 roků vybudovali početnou síť bunkrů a jiných vojenských zařízení v blízkosti obytných budov, že je nemožné dělat to jinak než to dělají, tedy postupným dobýváním, což je samozřejmě zdlouhavé, neboť se musí vyhnout obětem z řad civilistů. Jak řekli, Amíci v Iráku vše zbombardovali a zasypali raketami a pěchota potom vstoupila do zničených měst. Amíci nehleděli na lidské ztráty a to je ten rozdíl.

Ladislav
23. 5. 2022 12:31
Odpovědět  janle57

Brava bratři Rusové, obsadit celou UK a změnit na mapě Rossia! Samozřejmě nacistické sadisty popravit!

Vladimír
23. 5. 2022 10:45

V naší vládě, médiích a spol. nikdo neřeší, že spousta Ukrajinců nebojuje proti Rusům dobrovolně, ale že byli na frontu vyhnáni pod hrozbou likvidace “vlastními”. Nacistické velení ukrajinské armády se pokouší kopírovat bitvu u Stalingradu z druhé strany. Snad se teritoriální obrana, která je nyní v rozporu s dohodou odvážena na frontu, začne bránit…

Gales
23. 5. 2022 11:09

Jenom technickej dotaz. Smí se přát rusům úspěch?

Ladislav
23. 5. 2022 12:34
Odpovědět  Gales

Ano, ale jen doma! Zatím Rak-ušanové gestapo zakázalo! Neboj, brzy Ruské slunce z východu přijde i k nám!

PENNYS
23. 5. 2022 17:53
Odpovědět  Gales

Všichni máme strach ,že každou chvíli pro nás přijede, velice oblíbení a všemi občany schvalované BIS jak jako 90% občanu by NEJRADĚJI ZRUŠILO “TCHAJMANSKÝ SERNÁT”ALE STÁLE SE NEVZDÁVÁME!!!AT ŽIJĚ ROSSIJA

Milan ze Zahrady Čech
23. 5. 2022 12:08

Hm… A přiznal Český rozhlas také to, že SríLanka požádala Federaci o pomoc?

Ladislav
23. 5. 2022 12:35

My nemáme už nic Českého, vše řídí cia pod hradem!

Frank
23. 5. 2022 12:18

Rusové dobíjejí vesnice? Proboha, který blb to napsal?

Ladislav
23. 5. 2022 12:36
Odpovědět  Frank

Zas takový blb co nemá mozek!

Milan ze Zahrady Čech
23. 5. 2022 15:56
Odpovědět  Frank

Prostě Rusové mašírujou děravňami s kyji rukou a co se hejbe, to jimi dobijou, no.

Gales
23. 5. 2022 16:32

A někdy musí dát i dvě rány.

Vladimír
23. 5. 2022 22:46

Jsem na straně Ruské federace. Věřím, že si DLR a LDR rozšíří na svoje administrativní hranice. A možná tam na hranicích bude polštář, aby je zbytek Ukrajiny neobtěžoval. Na jihu přeji Ruské federaci, aby odřízla Ukrajinu od Černého moře. Vůbec by bylo dobré, obsadit nejúrodnější oblasti UA. Kdo si začal tuto konfrontaci? Ten musí nést následky! Sláma u kravína!

V Čech
24. 5. 2022 20:57
Odpovědět  Vladimír

Z hlediska vyššího principu mravního- i já přeji Rusku a nám všem, aby pučistická, loutková, nacisticky-banderovská židovláda v Kyjevě co nejdřív padla.

V Čech
24. 5. 2022 20:52

Nu, podle našich sdělovadel Ukrové vítězí na všech frontách a už brzy se bude na Kreščatiku konat přehlídka vítězných VSU a azovců.