historievěda a technika

Jestli fakta odporují teorii, je potřeba změnit teorii a ne fakty

11.11.2023

Již řadu let studuji Koncepci společné bezpečnosti a připadá mi to, že jsem stále na začátku a nebere to konce. Možná už můj stárnoucí mozek nepracuje tak jako za mlada, možná to je tak obsáhlé téma, že je to studium na celý život. Každopádně KSB považuji za školu pro život a pro duši. Kdybych vědomosti v ní sepsané měl na prahu dospělosti, nikdy bych se nemohl dopustit ve svém životě těch mnoha chyb jak vůči svému okolí, tak vůči své rodině a i vůči sobě samému. Jak o tom přesvědčit své potomky? Asi nijak. Budou muset šlapat na stejné hrábě jako jsem šlapal já. V současné době považuji KSB za to nejdůležitější co mám. Nedávno jsem na téma KSB napsal tento stručný článek: https://aliancenarodnichsil.cz/jak-se-zorientovat-v-koncepci-spolecne-bezpecnosti/  nebo také: https://nase-pravda.net/2023-08-24-03/

Vedle studia KSB se ale také zabývám, a to už spíš pro zábavu, alternativní historií v podání Andreje Skljarova a skupiny alternativních vědců kterou založil – Laboratoř alternativní historie, https://lah.ru/ . Krátké video, které objasňuje hlavní jejich směr bádání zde: https://rumble.com/v3ctzxo-andrej-skljarov-zvry…-….html . A několik nejzajímavějších videí z jejich expedic po celém světě je zde: https://rumble.com/search/all?q=stopy%20boh%C5%AF   LAI vznikla kolem roku 2003 a od té doby do sebe nasála několik desítek nadšenců, vědců převážně technického vzdělání. Od r. 2004 jezdí po celém světě a dokumentuje stopy, které po sobě zanechala nějaká vysoce rozvinutá (v technickém slova smyslu) civilizace, která v hluboké minulosti žila na naší planetě, jejíž technologie v mnohém převyšovaly naše současné,  a kterou naši předkové ve svých legendách a pověstech nazývali bohy. A o této civilizaci my nevíme vůbec nic a akademická věda její existenci tvrdošíjně odmítá.

Tady bych doplnil citát Andreje Skljarova z názvu článku. „Jestli fakta odporují teorii, je potřeba změnit teorii a ne fakty“.

 Z těchto expedic udělala LAI seriál více než 20 hodin filmů s názvem „Zapovězené kapitoly historie“ a mnoho dalších filmů a přednášek.

My žijeme v davo-„elitární“ společnosti a v té je „dav sešlost lidí, žijících podle tradic a přebírajících názory autorit“. Pro mě je jednou z nejvyšších autorit kolektiv profesorů, který sepsal knihy KSB. V těchto knihách je několik odkazů na badatelskou práci Andreje Skljarova a LAI. To je pro mě dostatečným argumentem, abych se této verzi alternativní historie věnoval.

Existují ale i jiné verze. Např. Nová chronologie Fomenka a Nosovského, kterou ale autoři KSB odmítají, i když já si myslím, že něco na ní může být. Existuje jí podobná verze Alexandra Tamanského, kterou u nás propaguje majitel https://www.zakazanevzdelani.cz/  Jan Buzek především v knize Jiné dějiny Římského impéria. Ta kniha jistě stojí za přečtení i k zamyšlení. Něco na tom, co Alexandr Tamanský v knize uvádí určitě je.

Každý z nás má nějaký systém stereotypů rozpoznávání jevů a formování jejich obrazů, stereotypy myšlení, říká se tomu metodologie poznání. Každý máme nějakou algoritmiku psychiky, to je postup zpracování informací procházejících psychikou  člověka.

A já když se dívám na videa Alexandra Tamanského na YT kanálu Jiné dějiny, která namlouvá Jan Buzek, tak musím konstatovat, že s touto verzí v těchto videích naprosto nesouhlasím. Chápu, že Honza může být Tamanským nadšen, stejně jako jsem já nadšen Skljarovem, ale můj názor je ten, že Tamanský je pouze člověk (nevím jakého vzdělání), který nikdy nikde nebyl a svá bádání a závěry dělá pouze bádáním na počítači. Naproti tomu Andrej Skljarov a desítky příslušníků LAI jsou vystudovaní vědci technického zaměření, kteří procestovali celý svět, to o čem mluví si prohlédli na vlastní oči, zdokumentovali, přivezli vzorky, které nechali zanalyzovat v laboratořích a z toho vytvořili své závěry.

Abych to uzavřel, algoritmika psychiky každého z nás pracuje jinak a s naprostou jistotou mohu říci jen to, že my jsme tu u toho tehdy nebyli a tak se dnes můžeme jen dohadovat, jak se ve skutečnosti vše odehrálo. A s jistotou tvrdím, že se to odehrálo jinak, než jak nám tvrdí akademická historická věda.

z e-korespondence – Josef Beneš

sdíletj na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
12. 11. 2023 12:07

Jo,jo. jinak se to mohlo odehrát.Jsou věci mezi nebem a zemí které lidstvo ještě nechce chápat,protože ,,páni” ho nechtějí pustit k lizu.

Gales
12. 11. 2023 12:14
Odpovědět  Gales

Informace znamenají moc a současná globální civilizace (biblický globalizační projekt Západu) je postavena na asymetrii informace, tj. existují “informace pro masy” a “informace pro elitu(“zasvěcené”)”, na základě čehož je uskutečňováno parazitování menšiny nad většinou. Informační zabezpečení(výzbroj) jedince je jednou z důležitých komponent společenské bezpečnosti. Ideálem je, že všechno vědění je dostupné v plné míře všem a jedinec je omezený pouze svými schopnostmi a rozhodnutím, kam až v osvojování chce zajít. Pod informační bezpečností jedince se rozumí:

a) adekvátní obraz světa v jeho psychice (světonázor typu mozaika, nikoliv kaleidoskop, viz dále),

b) vymanění se z defektních stereotypů myšlení, formovaných hlavně historicky zformovanou kulturou, a

c) to, že disponuje adekvátní metodologií zpracování informací, tj. schopností sám a víceméně objektivně správně zařazovat v mysli do škatulek pravda – lež – (doposud) neurčeno, a je schopen vypracovávat nové znalosti a vědění sám (zahrnuje také schopnost rozpoznávat, hodnotit a tak mít možnost řídit objektivní společensko-přírodní procesy).

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/socialni-a-informacni-bezpecnost-jedince

Pijack
12. 11. 2023 14:13

Brilantní článek. Jen je škoda, že nevzbuzuje u místních diskutérů takovou pozornost, jakou by měl.

Vlasta
12. 11. 2023 20:17
Odpovědět  Pijack

KOB/KSB je jen z řady dalích “vír”, které jsou předkládány lidstvu.Když pominu fakt, že vyznavačů KOB/KSB je v ČR a SR pár stovek a v Rusku nanejvýš pár tisíc, což z nich činí zcela marginální entitu, tak po mých zkušenostech je nutno tuto víru zařadit po bok judaismu, křesťanství a islámu. Proč? Protože stejně jako tyto náboženství, KOB/KSB, přesněji její kněží a vykladači vyžadují bezpodmínečnou a nezpochybnitelnou víru v texty posvátných knih (Mrtvá voda, DVTŘ a další). Pokud projevíte sebemenší známku vlastního rozumu a pochybnost o pravdivosti jednotlivých kapitol či odstavců, nebo pochybnost o pravdivosti tvrzení v v těchto knihách, jste věřícími dehonestován a naásledně vyloučen z diskutí a fór. V první etapě s vámi zacházejí jako s nevědomým školákem a nabádají vás více studovat, následně však přichází exkomunikace. “Svou KOB/KSB si rozvracet nedáme!” A tak se “vedoucí KOBáci” postavili do řady s rabíny, popy, faráři a jezuity a vymítají ďábla a odlišné názory ze všech lidí, kteří jen slůvkem zapochybují. Stručně řečeno: je to jen další názorová sekta na scéně, která naštěstí nedosáhla významnějšího vlivu.

sergej
12. 11. 2023 20:41
Odpovědět  Pijack

Když to dají nosiči do mozku v ruce tak se na ně vykvajzne a maximálně potom budou ba jo netizovat brutopýrace. 🙂

Pavel
12. 11. 2023 23:42
Odpovědět  Pijack

Vo cem to je..

Autor
12. 11. 2023 22:23

Tamanskij – To je jednoduché – zde je jeho orig. Youtube kanál https://www.youtube.com/@Tamanskiy/videos
Je to bloger, který se zabývá historií, ale není až tak “plodný”, protože témata jsou obtížná na hledání informací. Nevím nakolik se mu dá věřit, ale spíše budu věřit tomu, kdo si dělá “pauzy” než tomu, kdo chrlí jedno video za druhým (to není nic vůči Skljarovi!).
Zde je článek o jednom jeho názoru, že totiž osmanský sultán Sulejman byl vlastně i králem Šalamounem …
https://ussr.win/channel/zlax?mid=b64.aHR0cHM6Ly91c3NyLndpbi9pdGVtLzFjZGEyN2UzLTExYzQtNDEyNC1iNTE5LWE0OWE5MDZjMDYyYw

Skljarov – zde se dá najít většina jeho knih – http://flibusta.is/a/32046

Ale mnohem důležitější než bezmezné nadšení jedním nebo druhým, oba znám, či něčím jiným je mít možnost SKLÁDAT informace dohromady. A pak zapadnou nebo ne.
Hledání pravdy není otázkou toho, co se mi líbí nebo ne, ale schopnost morální vyzrálosti. Nemám např. sice v oblibě Masaryka, ale kladu mu za čest, že odmítl falešné Zelenohorské rukopisy. Ne náhodou se říká, že “Pravda vypadá jak děvka a lež má krásný šat.” Ale lež má zase krátké nohy. Pravdu nemůžete přikrášlit na rozdíl od lži.

Průzkumník
13. 11. 2023 22:37

Dám odkaz jen sem, kam nahlédnou alespoň trochu připravení zájemci.
Na níže uvedeném portálu se pokoušíme o syntézu dostupných poznatků z celého světa o minulosti planety, civilizacích a původu lidstva.
Tak jak se nám to jeví, lidstvo nemůže za své omezené dispozice, jež mu byly uděleny. Problém je, že většina lidstva si je neuvědomuje a to vede k fatálním chybám a nedorozuměním a bezbrannosti vůči nekonstruktivním manipulacím.
Jak je vidět z úvodní stránky, uskutečňujeme poněkud kontroverzní průzkum České vysočiny. Na jejím území je v každém případě mnoho velmi zajímavých míst a věcí.
http://www.globalnipravek.cz
Portál stále doplňujeme a upravujeme.
Průzkumník pravěku