politika

Írán a Rusko chystají na Spojené státy v Palestině past. Přesune Západ veškerou svou pozornost na blízkovýchodní konflikt?

Váleční štváči zodpovědní za americkou zahraniční politiku nejsou zrovna zarytí stoupenci Bismarcka. Podle jejich názoru, jestli se nepodaří realizovat ukrajinský projekt, pak projekt “Konečné řešení” v Palestině bude hračkou – prostě etnické čistky.

 • Pravděpodobnější je však jiný scénář: íránsko-ruská aliance a nová „osa zla“ Rusko–Čína–Írán – mají všechny šance zatáhnout Spojené státy do nového vleklého konfliktu. Trik spočívá v tom, že využijí nekoordinovaných akcí protivníka, aby ho vyvedly z rovnováhy a zcela dezorientovaly
 • Bílý dům tvrdošíjně věří, že věčné války na Ukrajině a v Izraeli zapadají do jeho vznešených aspirací na demokracii a jsou životně důležité pro národní zájmy USA.

Ve Washingtonu se však šušká: neoconi, spojenci Izraele, stupňují provokace proti Íránu a použijí příslovečnou falešnou vlajku, která povede k americkému vstupu do konfliktu. Tento scénář Armagedonu je zcela v souladu s biblickými bludy izraelského premiéra Benjamina Netanjahua.

V tomto případě by se vazalové museli pokorně podřídit. 

Představitelé států NATO už zamířili do Izraele, aby ukázali svou bezpodmínečnou podporu Tel Avivu: mezi nimi Kyriakos Mitsotakis z Řecka, Giorgia Meloniová z Itálie, Rishi Sunak z Velké Británie, Olaf Scholz z Německa,  Emmanuel Macron z Francie a sám postarší obyvatel Bílého domu.

Pomsta za arabské „století ponížení“

Libanonské hnutí odporu Hizballáh zatím projevovalo neobvyklou zdrženlivost a nenechalo se chytit na návnadu.  Hizballáh podporuje palestinský odboj jako celek – ještě před pár lety měl vážné problémy s Hamásem, se kterým se střetl v Sýrii.

Mimochodem, Írán částečně financuje Hamás, ale neřídí ho. Bez ohledu na to, jak moc Teherán podporuje Palestinu, palestinský odpor dělá svá vlastní rozhodnutí.

 • Hlavní zprávou je, že všechny tyto problémy se nyní řeší. Hamás a “Palestinský islámský džihád” odcestovaly do Libanonu, aby osobně navštívily generálního tajemníka Hizballáhu Hasana Nasralláha. To demonstruje jednotu cílů – “Osa odporu” tomu říká „jednotná fronta“.

Ještě výmluvnější je návštěva Hamásu v Moskvě, která v Izraeli vzbudila bezmocný hněv. Delegaci vedl člen politbyra Hamásu Abú Marzúk. Náměstek íránského ministra zahraničí Ali Bagheri speciálně přijel z Teheránu a setkal se se dvěma náměstky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova – Sergejem Rjabkovem a Michailem Galuzinem.

To vše ukazuje, že Hamás, Írán a Rusko jednají u jednoho stolu

Hamás vyzval miliony Palestinců z diaspory, celý arabský svět a všechny islámské země, aby se spojily. Pomalu, ale jistě se začíná objevovat vzorec. Je možné, že se arabský svět spolu s rozsáhlými islámskými územími spojí, aby pomstil své vlastní „století ponížení“ – stejně jako to udělali Číňané v čele s Mao Ce-tungem a Tengem Siao-pchingem po druhé světové válce?

 • Peking to svým rafinovaným diplomatickým způsobem jistě naznačil klíčovým hráčům ještě předtím, než bylo dosaženo průlomového sblížení mezi Íránem a Saúdskou Arábií, zprostředkované Ruskem a Čínou.
 • To samo o sobě nezabrání washingtonským neoconům v jejich věčné ideové fixaci – bombardování kritické infrastruktury Íránu. Tito politici, kteří jsou ve vojenské vědě bezcenní, si nevšímají skutečnosti, že odvetné útoky Íránu přesně zacílí na každou americkou základnu v Iráku a Sýrii, přičemž otázku Perského zálivu nechají otevřenou.
 • Vynikající ruský vojenský analytik Andrej Marťanov ukázal, co se může stát drahým americkým letadlovým lodím ve východním Středomoří v případě hrozby izraelského útoku na Írán.

Navíc je v severní Sýrii nejméně 1000 amerických vojáků, kteří kradou ropu – i oni by se okamžitě stali cíli.

Ali Fadavi, zástupce vrchního velitele IRGC (Sbor islámských revolučních gard), jde přímo k věci: „Máme vojenské technologie, o kterých nikdo neví. Američané se o nich dozvědí, až je použijeme.“

Jde o narážku na íránské hypersonické střely “Fattah”, bratry “Kinžalu” a DF-27 – létají rychlostí 15 Mach a jsou schopny dosáhnout jakéhokoli cíle v Izraeli za 400 sekund.

Přidejme k tomu pokročilý ruský systém elektronického boje. Jak v Moskvě v létě potvrdili, když se hovořilo o vojenské spolupráci, Íránci odpověděli Rusům: “Cokoli potřebujete, jenom řekněte.” To funguje i opačným směrem, vždyť společný nepřítel je jeden.

Je to všechno o Hormuzském průlivu

Jakákoli rusko-íránská strategie je postavena kolem Hormuzského průlivu, kterým prochází nejméně 20 procent světové ropy (téměř 17 milionů barelů denně) plus 18 procent zkapalněného zemního plynu (LNG).

 • Írán je schopen uzavřít Hormuzský průliv přes noc. Zaprvé by to byla jakási poetická odplata Izraeli, který se snaží ilegálně zabavit všechen zemní plyn objevený v pobřežních vodách Gazy.  To je mimochodem také jeden z klíčových důvodů etnických čistek v Palestině.
 • Ale velkou výzvou je strhnout deriváty Wall Street v hodnotě 618 bilionů dolarů, o čemž už roky mluví analytici Goldman Sachs a JP Morgan a nezávislí obchodníci s energií v Perském zálivu.
 • Proto, když nastane tlak – ve scénáři totální války, který jde daleko za Palestinu – nejen Rusko a Írán, ale také klíčoví hráči v arabském světě, kteří se chystají stát členy BRICS-11 (včetně Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů) mají opravdu vše, co potřebují k tomu, aby kdykoli převrátili americký finanční systém.

Jeden člověk ze staré školy, který nyní podniká ve střední Evropě zdůrazňuje:

 • „Islámské země mají ekonomickou výhodu. Mohou vyhodit do povětří mezinárodní finanční systém přerušením dodávek ropy. Nemusí vystřelit ani jeden výstřel.
 • Írán a Saúdská Arábie se nyní stávají spojenci. Překonání krize z roku 2008 si vyžádalo 29 bilionů dolarů. Ale pokud dojde k nové krizi, ani 100 bilionů dolarů nebude stačit.“

Jak mi řekli obchodníci z Perského zálivu, jedním z možných scénářů je, že země OPEC začnou uplatňovat sankce proti Evropě. Počínaje Kuvajtem, k sankcím se postupně připojí všichni členové OPEC. Proti všem zemím, které zacházejí s muslimským světem jako s nepřáteli a potravou pro děla.

Irácký premiér Mohammed Shia al-Sudani již varoval, že dodávky ropy na západní trhy by mohly být pozastaveny kvůli tomu, co Izrael dělá v Gaze. Íránský ministr zahraničí Hossein Amir Abdollahian již oficiálně vyzval islámské země, aby uvalily úplné ropné a plynové embargo proti zemím, které podporují Izrael–v podstatě vazalům NATO.

Křesťanští sionisté ve Spojených státech spolu s neokonzervativcem Netanjahuem, který hrozí útokem na Írán, jsou tedy schopni svrhnout světový finanční systém.

Remix věčné války v Sýrii

V současné výbušné situaci jednají strategičtí partneři Rusko a Čína velmi opatrně. Jejich společným postojem pro vnější svět je – odmítnutí stát na straně Izraele nebo Palestiny, výzvy k příměří z humanitárních důvodů, volba ve prospěch vytvoření dvou států a respekt k mezinárodnímu právu. Všechny jejich iniciativy Washington sabotoval.

Washington prozatím odmítl dát zelenou plné pozemní invazi Izraele v Gaze. Především proto, že hlavním úkolem USA je získat trochu více času na rozšíření konfliktu do Sýrie. Sýrii obviňují, že je klíčovým tranzitním bodem pro íránské zbraně pro Hizballáh. Navíc se tímto způsobem znovu otevírá stará fronta proti Rusku.

V Moskvě si nedělají žádné iluze. Zpravodajský aparát si je dobře vědom toho, že izraelští agenti Mossadu radili Kyjevu a Tel Aviv pod silným tlakem USA dodal zbraně Ukrajině. To vyvolalo hněv bezpečnostních složek a možná to byla osudová chyba Izraele.

Ale neokonzervativci nepřestávají, vydávají hrozby: pokud Hizballáh zaútočí na Izrael něčím jiným než několika jednotlivými raketami, pak bude ruská letecká základna Khmeimim v Latakii zlikvidována jako „varování Íránu“.

Tato úroveň není hrou na pískovišti. Podle některých ruských zpravodajských zdrojů po sérii izraelských útoků na civilní letiště v Damašku a Aleppu Moskva neváhala nabídnout Sýrii svá zařízení v Khmeimim – spolu s povolením pro nákladní lety íránských islámských revolučních gard (IRGC). Netanjahu pravděpodobně netouží zemřít – rozbombardováním ruské letecké základny v oblasti A2/AD.

Moskva také jasně vidí důsledky amerických letadlových lodí ve východním Středomoří. Reakce byla okamžitá: Mig-31K s hypersonickými systémy Kinžal nepřetržitě hlídkují v neutrálním vzdušném prostoru nad Černým mořem. Do Středozemního moře mohou doletět za šest minut.

Zatímco Pentagon ve východním Středomoří rozmisťuje obrovský arzenál zbraní a „tajná“ zařízení, Čína a Severní Korea, součást nové „osy zla“, jak je Američané označují, ukázaly, že nezůstanou stranou. Bez ohledu na to, co přesně je cílem – Hizballáh, Sýrie, Írán, Rusko nebo všichni dohromady.

Čínské námořnictvo prakticky chrání Írán. Ještě rozhodnější bylo prohlášení premiéra Li Qiang – na čínskou diplomacii neobvykle přímočaré:

 • “Čína bude nadále pevně podporovat Írán při ochraně jeho národní suverenity, územní celistvosti a národní důstojnosti a bude rozhodně proti jakýmkoliv vnějším silám zasahujícím do vnitřních záležitostí Íránu.”

Nezapomeňte, že Čína a Írán uzavřely komplexní strategické partnerství. Současně ruský premiér Michail Mišustin posílil rusko-íránské strategické partnerství na setkání s prvním íránským viceprezidentem  Mohammadem Mokhberem.

Pamatujte na milovníky rýže z Koreje

Upřímně řečeno, Washington v současné výbušné situaci našel cestu ven z ponižujícího ukrajinského projektu.  USA se mylně domnívají, že stejnou věčnou válku, znovu rozpoutanou v západní Asii, lze „regulovat“ podle libosti. A pokud se oba konflikty změní v obrovský politický gordický uzel, a to se stane, co bude nového? USA prostě zahájí novou válku v indicko-pacifické oblasti.

Nic z toho neoklame Rusko a Írán, ty chladnokrevně sledují hrubky Washingtonu. Je poučné si připomenout, co Malcolm X předpověděl již v roce 1964:

 • “Nějací milovníci rýže ho vyhnali z Koreje. Ano, vyhnali ho z Koreje. Jedlíci rýže, kteří neměli nic než tenisky, pušku a misku rýže, vyhnali ho, vzali jeho tanky, napalm a všechny ostatní zbraně, které měl a poslali ho přes Yalujiang. Proč? Protože den, kdy mohl vyhrát na zemi, už uplynul.“

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/Ru3vq

sdíletj na

32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
12. 11. 2023 07:34

Tak to jsou sice krasne a razantni plany Ruska, Iranu a Hizballahu , ale ted je treba je realizovat nez vyprsi jejich efektivni lhuta. Nebo se snad ceka az cela Gaza lehne popelem a nezbude tam jedne zive duse a Izrael tam zacne stavet sve nove osady?

Lee
12. 11. 2023 10:32
Odpovědět  Jaris

O Gazu tu jde až v druhé řadě. Ta partie je mnohem komplexnější.

Jaris
13. 11. 2023 00:13
Odpovědět  Lee

Ale neni. Vzdyt je do tech umyslu zidaku videt jak do hubene kozy…

Autor
12. 11. 2023 07:46

Je vidět obrovský rozdíl mezi analýzou ze “Západu” a z “Východu”. I když i tady – pro nemožnost natahovat do nekonečna text – také “cosi” chybí. Ale to i nebylo cílem této analýzy.
Američané budou donuceni stahovat vojáky i zbraně a výstroj ze všech svých světových základen. Otázkou je jen to, jestli to bude do Středozemního moře nebo k Thaiwanu. A dojde k vyčerpání všech reálných možností USA. A to ještě ani USA vůbec nebojují samy …
Každý, kdo platí digitálně jim pomáhá, každý kdo se nechal nachytat na jejich propagandu proti Rusku – rusofobii – je ve skutečnosti jejich poomocník, jejich agent a zrádce. Není třeba milovat Rusko, ale je třeba milovat svou vlastní zem a být prostě pragmatikem a realistou.

Chci vidět v “naší” TV hrdinské činy amerických vojáků, jak obětují svoje coly, hambáče, pampersky, klimatizaci, drogy a podprsenky ve jménu vítězství USA … a za naše štěstí …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Skeletor
12. 11. 2023 10:29
Odpovědět  Peter 008

Naprostý souhlas, jen aby se to vše zbytečně neprotahovalo, neb ta tisíci pohlavní chátra už potřebuje dostat na pamětnou jenou pro vždy, jinak ve světě klid a mír nikdy nebude.
Doufám, že budu mít tu možnost se dožít té krásné chvíle. Mám velkou radost, že už lidstvo mimo tzv ToZa dostali rozum a ukazují mu fakáč.

JoFa
12. 11. 2023 07:49

Izrael je stále nebezpečný pokial má jadrové zbrane a kým ho neodzbroja, vždy z toho môže byť problém.
Citujem:”A pokud se oba konflikty změní v obrovský politický gordický uzel, a to se stane, co bude nového? USA prostě zahájí novou válku v indicko-pacifické oblasti.”
Aj táto možnosť je možná, dokonca môžu US do toho uvŕtať Japoncov, tí im vždy skočia na lep.

Projekt Lokálneho resetu sa mi tak zapáčil, čo sem dal včera Gales, že ho budem dávať ku každému môjmu komentáru na záver. Nebudem pretláčať svoj názor ale váš Český, pretože je takmer dokonalý, je cestou von z tohoto pekla a vytúženou slobodou pre naše národy a náš ľud.
https://www.youtube.com/watch?v=56m4SEgRYgU

Pavel z Moravy
12. 11. 2023 11:43
Odpovědět  JoFa

Gesary, Nesary známe, jsme s tím obeznámeni.

Gales
12. 11. 2023 12:00
Odpovědět  JoFa
Gales
12. 11. 2023 09:41

Knyše už je v pánu. Jestli nahoře u toho,nebo dole,ví jenom on.Pořád čekal až padnem,jako stát,na hubu a on si bude moci,dle libosti,ještě něco ukrást.Teď už se musí spokojit jenom s penálem.

jhh
12. 11. 2023 13:47
Odpovědět  Gales

Škoda, že se nedožil dalšího znárodnění.

Jozef
12. 11. 2023 14:12
Odpovědět  jhh

V pekle už znárodnia jeho samotného, ani si to nevšimne. Ten chudák aj tak nikdy nepatril sebe samému.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
12. 11. 2023 14:27
Odpovědět  Gales

👍 absolutně zbytečný a neužitečný člověk. Nechápu, kdo ho mohl obdivovat? Jen člověk rozumu mdlého a slepičího mozku!

Gales
12. 11. 2023 16:30
Odpovědět  Ladislav 💤

Jednou se stalo to,že se knyše při zasedání parlamentu ,,hluboce zamyslel”. Feri,který seděl vedle něho ho pozoroval a nebyl si jistej jestli ho nešmejklo,tak přiložil knyšeti k puse zrcátko,jestli ještě dejchá. V tom se knyše probudil a uviděl Feriho tvář,nevěděl v které je zemi a začal vykřikovat, ,,Otio,Otio”.

Vaska
12. 11. 2023 17:03
Odpovědět  Gales

před několika roky poserplína vyřvával, že důchodci by měli bejt uvědomělí a zavčas natáhnout brka a nevotravovat , že chtěj důchod – a konečně došlo i na něj (tenhle šmejd nás stál hodně peněz) “tečka”

All
12. 11. 2023 09:47

Izrael je výbušná roznětka pro konflikty a ten jejich sionismus nic jiného,než fanatický nacionalismus a terorismus v jednom,stejný,jako hamás,ze stejného pekelného kotle.Doufám,že rusko spustí zimní ofenzívu,konečně osvobodí Oděsu a CHarkov a rozmetá ukrajinský nacismus,další zlo.Hospodařím si na svém doma,používám stále peníze,nikdy nebudu podporovat EU plnou psychopatů a nikdy se nepodvolím mengele satanistům,jako je gates nebo schwab,zabijákům,vakcinačním teroristům,co chtějí své ovcootroky označkovávat ID identitou a trávit jak potkany,až doslouží svým pánům.Budu dělat co mne baví a bez jejich démonického zla.Dělat zprávnou věc srdcem a svědomím znamená nepodvolit se zlu a taky i obětovat svůj život,který takjakotak skončí,je omezen.I za cenu svého života.Bůh je v přírodě a proty,co s přírodou žijí a hospodaří,není v mešitách ani v kostele,ten ovládá antikrist papež franta ničící ROD,podporující sodomii,ůchyláctví,bezbožnost jak vyšitou.Pokecal jsem dost a dost.Činy a konání každého rozhodnou.Mějte se.

Pavel z Moravy
12. 11. 2023 15:29
Odpovědět  All

Mám to stejné, ať si vymýšlejí sebedestruktivnější plány, se.ru na ně. A když mně odrovnají, tak mně odrovnají, i tak na ně se.ru.

zuzana
12. 11. 2023 10:23

Válka na Blízkém východě teoreticky nikdy neskončí, protože Deep State potřebuje neustálý konflikt, aby se udržel u moci

https://aktax.cz/valka-na-blizkem-vychode-teoreticky-nikdy-neskonci-protoze-deep-state-potrebuje-neustaly-konflikt-aby-se-udrzel-u-moci/

Pijack
12. 11. 2023 10:25

Zatím se to vyvíjí uspokojivě. Jestli má někde vybouchnout první jaderná bomba, pak to bude na BV a velkou pravděpodobností vinou Izraele. Pak jim svět poděkuje po svém. Sami nám dají důkaz, že to jsou pouze zločinci a nenažranci. Snad to nezasáhne nás. Pak by si měly národy své politiky (podporovatele Izraele) vychutnat do morku kostí. Umím si představit plošné lynčování mrdek jako Černochová a MPA. Ono se to opakuje. Kvůli těmto mrdkám tu zase hrozí válka.

janle57
12. 11. 2023 10:30

Uzavřením Hormuzského průlivu Iránem způsobí v krátké době ekonomický kolaps v EU
potažmo u nás,kde budou,vzhledem k současné ekonomické situaci a zadlužení státu,
důsledky ještě děsivější,benzin minimálně za 100,- ,vytápění plynem v domácnostech
skončí, fabriky bez plynu budou hodně rychle zavírat,za této situace je třeba,aby soudružka
Černochová vystoupila v TV Goebbels24,zabalená do izraelské vlajky a plamenně vzkázala
všem lidem,kteří jí v bednách sledují,že Irán je potřeba zničit a že Izrael a jeho hrdinský národ podpoříme,i kdyby se důchody u nás měly snížit o 50%.

Pijack
12. 11. 2023 10:57
Odpovědět  janle57

Mají nás defacto v hrsti už pěkně dlouho. Doposud byli trpěliví, protože jim to vynášelo hodně zisků a nebyli technologicky na výši. A taky jim došlo, že je to dobrá zbraň a tuším, že ji hodlají použít. Ti naši politici jsou jak bez mozků. Vůbec nechápou. Myslí si, že jim ty zásoby plynu a ropy budeme brát vojenskou silou po vzoru USA jako vždycky. A dokonce mají slibnou spolupráci s Ruskem a Čínou jako na dlani. Z jejich pohledu by byli hloupí, aby toho nevyužili. Tímto konfliktem si anglosaský svět zatloukl do rakve pěkně tlustý hřebík. No a nakonec… ehm… ti naši hurá liberálové sice pěkně zatínají pěstičky, ale to je asi tak všechno. Mělo by to mít dopad i u nás, pramenící k změně poměrů. Tahle politická garnitura už jen škodí. Nevím jestli ze zoufalství a nebo z blbosti. U nevzdělanců se to nedá snadno rozeznat.

Pavel z Moravy
12. 11. 2023 11:47
Odpovědět  Pijack

S tímto lidem nic neuděláš. Většinově má ve svém matrixu otroctví. Zachraňme si ještě naše poslední prašule a raději je prochlastejme než je nám naši škůdci znehodnotí nebo ukradnou.

Joe Arp
12. 11. 2023 16:27
Odpovědět  Pavel z Moravy

Chlape já se v tobě nevyznám, včera mě nabádáš, abych to s plzničkou nepřehnal a dnes voláš po prochlastání úspor! Ale nevyčítám, dobrej nápad!

Slovan
12. 11. 2023 17:39
Odpovědět  Joe Arp

Plzeňský to europivo vod japonců, tfuj tajbl.🤣🤣🤣🤣

Pavel z Moravy
12. 11. 2023 17:57
Odpovědět  Slovan

Ty velké nadnárodní kolosy ti nic moc dobrého nabídnout nemohou. Tam se jede na objem zakázek a ne na kvalitu. Ale já tedy piji Plzeň, protože přes všechno je asi nejlepší z těch co si mohu tady koupit. Ale jak říkal Ben v tom seriálu, když jim chtěli vyrušit ten malý pivovar. To raději nebudeme pít nic. Ty břečky z těch velkopivovarů stojí za prd. Ty lahvové nemají ani pěnu, otevřeš to a do 2 minut je to jak chca.nky. Čeští troubové ale snesou všechno. Jestli máš dobré od kámoše tak buď rád. Tak na zdraví.

Slovan
12. 11. 2023 19:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pavle já tu plzeň taky vypiji, ale lahváče mi moc nejedou. Ano furt lepší než drátem do voka. Ale já jsem degustér. Když budu pít jedno pivo denně k obědu, tak OK. Ale já si dám tak tři. Bejvávalo že bylo 5-6. Samozřejmě často při práci, Pavle já furt makal jako mongol a za pár šupů. No a jsem vyznavač čepovaného piva, je to kultura. Si představ jak to do sklenice teče a teče, ale vono to teče stále. 😊 Já projel pivovarů po republice. No a ten můj kamarád to má dobře ošetřený a dělá to s láskou. DEJ BŮH ŠTĚSTÍ. 🙏🌹🍀

Joe Arp
12. 11. 2023 18:23
Odpovědět  Slovan

Ty slovanská hubo zmlsaná, já si nejezdím do Tokia, kupuju tady! Ta koza tě úplně zjančila, to ses zas narval, usnul a vstal teď, co? Jinak, kterej velkej pivovar je “náš” mimo bolehlavu Budvaru? Dají se pít ještě tak Svijany, ale jen točený. Čauky a kosti od oběda si schovej na horší časy!!

Slovan
12. 11. 2023 18:54
Odpovědět  Joe Arp

Tvl jsi to trefil, napapal jsem se až mě bylo špatně a to nepamatuji. Vodováha byla taky.😊 Od rána 5.30 jsem na cestách,byl jsem mimo kraj s kámošem na burze ptačí, super. Spousta dědků a kámošů byl veliký pokec. Jinak se polepši a zapamatuj si neznabože že TOČÍ se trolejbusy, pivo se čepuje. 🙄🙄🤦‍♂️

Joe Arp
12. 11. 2023 19:15
Odpovědět  Slovan

Tak dědci to musí zachraňovat ve všech oborech. Jinak přežírat se v době, kdy miliony hladových dětí v Africe nemá ani na Svatomartinskou husu u Polrajcha styď se!!! Točenej trolejbus bych si asi nedal.

Slovan
12. 11. 2023 19:21
Odpovědět  Joe Arp

🤣 🤣 🤣
No právě a nebudeš mi věřit jak jsem na ně myslel.

katango
13. 11. 2023 11:20
Odpovědět  Joe Arp

O to líp ta husa chutná.

Pavel z Moravy
12. 11. 2023 17:50
Odpovědět  Joe Arp

To já včera, aby řeč nestála.

Joe Arp
12. 11. 2023 18:17
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já vím.