nezařazené

KAM KRÁČÍŠ EVROPO?

Pokud bychom skutečně chtěli obsáhle odpovědět na otázku uvedenou v nadpisu článku, stačila by na to dvě slova. První je do a druhé je synonymem pro pozadí. A to vcelku tím nejkratším směrem bez nějakých závažnějších prostojů. Poděkovat za to můžeme nikoliv jednotlivcům, ale několika národům na západ od nás. A za připojení se k této nijak přínosné cestě i poměrně dosti našim spoluobčanům volících politiky, pro které je pohodlný život přednější než zastupování zájmů České republiky.

Koronavirová epidemie, ať už vznikla kdekoliv a jakkoliv, zamávala celým světem. Ve chvíli, kdy média a majitelé sociálních sítí začínají usilovně bojovat proti fake news spojených s Covidem-19, je vcelku jasné, že řada z těchto informací je naprosto reálných. Zvláště, když za velkou částí z nich stojí lidé z masa a kostí, často kapacity ve svých oborech. Pochybnosti o vzniku viru mají biologové, o situaci a hysterii kolem celé hrozby nákazy samotní lékaři, ekonomové, odborníci z mnoha oborů. A aby tom u nebylo málo, své názory říkají veřejně, jsou natáčené záznamy jejich příspěvků a diskusí. Takže o mnohém, co říkají údajné fake news, lze pochybovat mnohem méně než o projevech veřejných činitelů napříč celou Evropou. Ostatně změn v jejich názorech jsme zažili skutečně mnoho a lopingy hlavy téměř pomazané, ve skutečnosti vcelku vymetené, tedy předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, už předčily eskapády věčně opilého předchůdce v této pozici Junckera.

Tomu, že coronavir není asi takovou hrozbou, jak se všeobecně uvádí, nasvědčuje chování německých elit. I v situaci, kdy média uvádí stovky tisíce obětí zesnulých po napadení virem, pokračují v dalším zaplevelování Evropy muslimskými mladíky. Hranice jsou sice uzavřené, ale to nebrání Němcům nadále importovat tyto lidi, tentokráte z řeckých táborů. Zároveň dochází k propouštění zadržených imigrantů z vězení a aby tomu nebylo dost, byla zakoupena nová loď věnovaná neziskové organizaci, která má sloužit k navýšení počtu vylovených Afričanů v libyjských výsostných vodách. Přehlédnout nejde ani snahu uvolnit všechna omezení způsobená epidemií do začátku Ramadánu. Vezmeme li v úvahu, že v blíží předsednictví Německa v čele EU, čeká nás podstatně teplejší léto, než je schopné zařídit Slunce.

Evropská komise se probudila a ve spolupráci s parlamentem, kterému de facto velí, se rychle otřepaly a touží po větší moci a pravomocích. Národní státy pochopily, že v počátku krize se musely spolehnout samotné na sebe a vcelku logicky se zachovaly postupně tak, jak si v podstatě okolnosti žádaly. Bylo to lepší než nečinnost. Po měsíčním spánku začala Ursula reagovat a získala dojem, že má povinnost poučovat své euroobčany o tom, jak si mají mýt ruce a po čem. V době, kdy už všichni dodržovali více jak základní hygienické standardy. Uvědomila si, že jí moc protéká mezi prsty podobně, jako kdysi ztratila Bundeswehr. Nechcete li opakovat chyby, zaútočíte. Začnete tvrdit, že národní vlády díky nekoordinaci situaci nezvládly a při příští podobné situaci bude třeba, aby byla bruselským elitám předána co největší pravomoc k centrálnímu vedení a vytváření opatření. Zcela upřímně, v tu chvíli by nás zabil i podstatně nevinnější bacil, než za jaký je Covid-19 považován.

Co nás čeká v blízké budoucnosti. Ekonomika řady států je na bodu mrazu. Celý ten humbuk kolem prosperity Evropy utnula šest týdnů trvající karanténa. Následky, respektive jejich řešení by za normálních okolností trvaly několik měsíců, možná 2 roky. To kdyby hospodaření států bylo v rukách odborníků a náklady na provoz státu by se srazily na minimum a zároveň by nebylo třeba živit obrovský aparát sídlící v Bruselu. K tomu nikdy nedojde, takže tu budou dále vícenáklady, kterými je nejen přebujelá a naprosto zbytečná EU, ale s ní i problémy v ní vytvářené. Tedy migrace, islamizace, Zelený úděl a systém neziskovek. Přidejme minimální produktivitu mnoha úředníků, moc nadnárodních koncernů a bohatý bankovní sektor, který je i přes obrovské zisky velmi křehkým a labilním. Pokud si někdo myslí, že si elity nechají sebrat pár praček na peníze, je na omylu. Nějaký vir jim nevezme těch plno let usilovné práce, která vedla k vzestupu neomarxistického liberalismu a Zelených. Naopak.

Plno firem bude potřebovat finanční injekce a ty nebudou zadarmo. Část jich bude také směřovat do Itálie a Španělska, to aby je udržely v EU. Řecko nikoho nezajímá, je dáno na pospas Turecku. Automobilky dostanou finance výměnou za další útlum spalovacích motorů, neziskovky za podporu vlád, média taktéž. Jde o korupci na těžko představitelné úrovni. Neschopnost bude přetavena v úspěchy, ostatně to známe z dob Sovětského svazu a propagandy v RVHP. Německé přecednictvo povede ke snaze silou přinutit Visegrádskou čtyřku k poslušnosti. Maďarsko a Polsko čeká vnitropolitický boj organizovaný z venku, Českou republiku korupce v podobě schvalování dotací a podpory všech prounijních živlů. Slovenko už je jednou nohou v bruselském pozadí nějakou dobu.

Samozřejmě, že už je v běhu systém, který vytvoří dostatek peněz na podporu zájmů Německa, které je přes Evropskou komisi bude přerozdělovat. Jestliže se snad někdo podivoval, že česká vláda děkovala čínské za zaplacenou dodávku hygienických pomůcek a považoval to za ponížení, což by tak šlo brát, kdyby to nebyl trest za idiotské chování pražského primátora Hřiba, demonstrativních vyvěšovačů tibetských vlajek a Pocheho a topáckých veřejných proslovů o neúctě k čínské vládě, pak nyní budou všichni nuceni děkovat Bruselu a potažmo Berlínu za peníze, které nám milostivě vrátí. Začal boj o další posilování bruselských elit. Bylo by naivní si myslet, že se EU rychleji rozpadne. Ono totiž bude třeba si to jaksi vychutnat až do dna. Až teď se ukáže, kolik lidí je skutečně na celou EU naštvaných a kolik jich bude nadále držet ústa a krok.

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
21. 4. 2020 21:15

:))… teda musím se chechtat:)) … ten obrázek je za tisíc slov.