politika

Nicolás Maduro: Lidstvo vytváří nový světový řád

Pokud jde o budování nového světového řádu, prezident Maduro zdůraznil, že se jedná o svět bez hegemonických říší.

Venezuelský prezident Nicolás Maduro toto pondělí v rozhovoru s panarabskou televizí Al Mayadeen během svého mezinárodního turné do zemí Eurasie řekl, že lidstvo směřuje k novému světu, uvádí TeleSUR.

„Rozhodli jsme se stát v popředí budování nového světa, nového lidstva a formulovat ho se všemi silami, které věří v tuto cestu,“ zdůraznil venezuelský prezident.

Ohledně této nové konstrukce světa Nicolás Maduro zdůraznil, že se jedná o planetu bez hegemonických říší. Stejně tak prezident trval na tom, aby se v tomto novém světovém řádu všechny země navzájem respektovaly a byly si rovny.

Podle jeho slov mluvíme o světě bez hegemonických říší, kde jsou vztahy mezi zeměmi budovány na základě rovnosti a respektu.

Svět, kterému dominuje spolupráce, solidarita a sdílená odpovědnost,“ prohlásil venezuelský prezident a zdůraznil pluralitu a multicentričnost tohoto vznikajícího řádu.

Maduro věří, že hegemonie impérií je ve fázi úpadku.

Impéria zasela nenávist a strach, ale selhala, protože národy světa mají citlivé svědomí tváří v tvář válce,” řekl venezuelský vůdce.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3n8WG6S

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
cafik
22. 6. 2022 07:32

Pre rovnováhu treba ruské základne v blízkosti US…

Gales
22. 6. 2022 10:46

Anglosaskou svoloč je třeba ekonomicky zlikvidovat.Udělat z nich to co chtěli udělat s námi. Otroky a slouhy…. Z toho anglickýho drbana,co jim dělá premiéra,kdyby se ostříhal,by byl otrok k pohledání…

Gales
22. 6. 2022 10:49

Eman to asi neuslyší rád. Zařadil Maduru mezi plebs co na vládnutí nemá a on se z něj vyklubal proletář.Jemu navzdory.

Ladislav
22. 6. 2022 11:30

Maduro je borec! Vše co prohlasil, naprostý souhlas 1*! Smrt usa a co nejrychleji!