politika

Republikáni v Texasu chtějí nastolit otázku odtržení od USA

NEW YORK, 21. června. /TASS/. Stoupenci republikánské strany v Texasu vyzvali, aby se příští rok konalo referendum o tom, zda se stát v roce 2023 odtrhne od USA.

“Vyzýváme zákonodárný sbor Texasu, aby na svém příštím zasedání schválil legislativu o referendu v roce 2023, aby lidé v Texasu rozhodli, zda by stát Texas měl získat zpět svůj status nezávislého státu,” stojí v závěrečné zprávě schválené minulý týden na republikánském sjezdu v Texasu.

Dokument uvádí, že federální vláda porušuje právo Texasu „na místní samosprávu“, které jim zaručuje právo „odtrhnout se od Spojených států“.

Na sjezdu, na kterém se sešlo asi 5 tisíc republikánů, navíc odmítli výsledky posledních prezidentských voleb, v jejichž důsledku se majitelem Bílého domu stal demokrat Joe Biden.

“Popíráme výsledky prezidentských voleb v roce 2020 a trváme na tom, že úřadující prezident <…> nebyl legitimně zvolen lidem Spojených států,” stojí v textu dokumentu.

The Washington Post dříve uvedl, že poradci Bidena (79 let) zkoumají možnost ohlásit oficiální zahájení kampaně demokratů za znovuzvolení prezidenta příští rok na jaře. Publikace nicméně zdůrazňuje, že se Bidenovi poradci nemohou uvnitř strany zbavit obav zda je připraven na novou volební kampaň.  

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3Ocm07M

sdíletj na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
22. 6. 2022 01:57

Ještě by to chtělo Nové Mexiko. Že milion je takový sympatický číslo. S Novým Mexikem by to bylo dohromady milion a fous km2, a to by se to děckám při hodinách dějepisu líp pamatovalo. I když takhle by se taky dalo pamatovat: “… a za prezidenta Klauna jsme kromě toho přišli ještě o území velké jako Ukrajina, kvůli které máme místo peněz potravinové poukázky”

Ladislav
22. 6. 2022 04:59

Tak se to má dělat! Rozhádat vlastní státy mezi sebou! To je přesně amícký recept ve světě! A ještě dodávat rychle zbraně a válčit!

Markýza
22. 6. 2022 14:15

Mě napadla Florida, připadá mi, že má takové podobné postoje a nápady.

primak
22. 6. 2022 07:29

Tady je jiný link, který to taky říká:
https://strangesounds.org/2022/06/texas-just-announced-they-want-to-secede-from-u-s-in-2023-as-gop-pushes-for-referendum-vote-the-also-declared-that-president-joe-biden-was-not-legitimately-elected.html
Republikáni z Texasu také schválili rezoluci prohlašující, že prezident Joe Biden „nebyl legitimně zvolen“, což signalizuje pokračující podporu nepodložených tvrzení bývalého prezidenta Donalda Trumpa o rozsáhlých podvodech v prezidentských volbách v roce 2020.

primak
22. 6. 2022 07:34
Odpovědět  primak

A tady statečná Marjorie Taylor Green (MTG):
Demokraté sedí ohromeně, zatímco MTG diskutuje o „nových faktech“, která vyšla 6. ledna
https://www.youtube.com/watch?v=jGGjoyXvveI

Pozor
22. 6. 2022 08:18

Ak sa neodtrhne celý juh, tak tam budú mať zjavne občiansku vojnu ako na Ukrajine.

Pijack
22. 6. 2022 09:13

Hecht, he he, teď se ukáže ta správná Americká demokracie, až naběhne armáda do Texasu a pozatýkají všechny politiky jako v Katalánsku. Bílý dům předvede tu svou demokracii a svobodu na sebeurčení národů. Nestačím se chechtat. Až židovským majitelům FED docvakne, že to ohrožuje jejich zisky, tak začnou klidně střílet i doma v USA. Ostatně soudím, že právě o odtržení Texasu od Bílého domu záleží Texasanům nejvíc. Třeba to bude znamenat zánik světové ropuchy na prameni.

Gales
22. 6. 2022 10:40

To bude začátek rozpadu tyranie světa.

Frank
22. 6. 2022 15:03

Zločinecké USA potřebují občanskou válku jako sůl. Sami potřebují zkusit to, co po desetiletí prováděli po celém světě.

janle57
22. 6. 2022 20:41

Tam,kde Trump suveréně vyhrál volby,t.j.ve většině jižanských států je k novodobé
secesi zaděláno,historie z roku 1861 se bude opakovat a tentokrát to místo
Jižní Karolíny odpálí Texas,vzhledem k čím dál drzejší a početnější přistěhovalecké
komunitě a podporování černého rasismu senilem Bidenem,to tentokrát bude bez
války,už aby to bylo a v tu ránu máme v Evropě po krizi a podržtaška Popcornlandu
jménem EU sbalí kufry.