Čí peníze vlastně rozhazuje náš ukrajinský premiér?

Nikola Bornová

Čí peníze vlastně rozhazuje náš ukrajinský premiér?

Jsem jen prostá holka z vesnice, která se mezi obracením kompostu a přebíráním hrášku jen snaží sledovat, co se kolem ní děje. Našim vzdělaným a moudrým politikům samozřejmě v ničem nesahám ani po kotníky. Nerozumím fungování světa tak zajímavě, jako tihle titáni rozumu, vzdělanosti a morálky.

Nemám patnáct zaručeně pravých titulů jako náš ukrajinský Premiér, ani nemám jeho čarodějný vlak, který umí doletět až do Kyjeva (musím si vystačit jen s koštětem). Inteligenční kvocient mám jen dezolátských 140 a tak vždy stydlivě sleduji nové nápady naší geniální Předsedkyně Vlády, jako třeba její akční plán boje proti Rusku pomocí oblékání dvou/tří/padesáti svetrů, což dozajista zachrání celý český průmysl.

Slušivý obleček značky Prymule nahradí tuto zimu elegantní svetřík modní ikony a filosofky Pekarové-Adamové.

Také nerozumím farmakologii tak jako náš Ministr Propagace Šmakulád, které vám podle jeho expertního názoru zaručí, že už nikdy neumřete a po páté dávce možná získáte i neprůstřelnost a neviditelnost.

Nejsem ani tak rázná jako naše Ministryně Války a Terorismu, která nakupuje za stovky miliard ten absolutně nejlepší vojenský šrot na světě a láskyplně podporuje vraždění dětí za našimi hranicemi.

A to nemluvím ani o tom, že nejsem schopná svým malým vesnickým mozkem pochopit, jak pomůže naší zemi zavírání lidí za podporu mírových řešení či za sdílení autentických záběrů z válečného konfliktu, či jak vylepší naši bezpečnost ideologické čistky v policii a blokace všech zdrojů informací krom jediného oficiálního proudu Pravdy a Lásky, který teče silně aromatickým kanálem z Kavčích hor – tedy všechno to, co s vypoulenýma očima provádí náš Ministr Cenzury.

Popularita našeho ukrajinského premiéra Pietra Ignoroviče Fialčenka ukazuje, že je to opravdu člověk na svém místě! Pro srovnání jsem přidala i popularitu dvou politických zlounů, které podle našich médií všichni nenávidí.

Všechno, co naše vláda dělá poslední (minimálně) tři roky, mi nějak nevoní a přijde mi to tak nějak…divné. V mém nemoderním, selském myšlení to dokonce vypadá, jako kdyby naše politické a mediální elity nepracovaly pro nás (šok!). Jako kdyby naši „experti“ byli jen nastrčené figurky, které mají pomoct ukrást českým lidem ty poslední zbytečky jejich majetku, které jim ještě zbyly (třeba jejich domy), které mají úkol zavést nás do totální dluhové pasti a nasměrovat nás do digitálního otroctví. A udělat z nás další anti-Rusko v řadě, protože na Ukrajině ta podpora fašismu přece dopadla tak super! Samozřejmě takhle uvažuje jen rusácký šváb, dezinformátor a dezolát, nikoli pokrokový človíček, který moudře čerpá všechny informace z jediného zdroje kdesi v útrobách Velkého (shnilého) Jablka.

I přes svůj hendikep se ale snažím kroky našich šlechetných elit pochopit. Moc mi to ale nejde, protože mi v tom pořád tak nějak překáží jeden nepříjemný orgán (jmenuje se to nějak jako „mozek“ nebo nějaké podobné sprosté a brzy jistě zakázané slovo). Proto žádám čtenáře tohoto článku o pomoc – třeba mi to vysvětlí tak, abych to pochopila i já. Jde mi o výroky naše dalšího elitního ministra z Ministerstva Řízené Demolice (dříve průmyslu a obchodu) i našeho ukrajinského Premiéra. Tito dva morální majáky před pár dny na tiskovce rozhazovaly další stovky miliard, aby se prý pomohlo českým lidem a „nikoho jsme nenechali padnout“.

Premiér Fialčenko nám i pomocí karatistických pohybů rukou neustále ukazuje, že rozhodně není ničí loutka.

V tiskovce šlo hlavně o příspěvky na energii, kterou máme asi nejdražší na planetě. A to přesto, že máme díky našim jaderným elektrárnám elektřinu velmi levnou…proto ji máme logicky tak nesmírně drahou, protože…eh, sakra, zase mě nějak provokuje ten můj protivný mozek.

Ale zpět k tomu, jak naše vláda rozhazuje stovky miliard korun nalevo napravo a vynechme kousavé otázky o tom, kolik z těch peněz skončí v kapsách parazitů a kolik se skutečně dostane k lidem. To, co mi pořád vrtá hlavou a co potřebuji vysvětlit, je jeden drobounký ekonomický paradox…

Náš stát vlastní naprosto majoritní, cca 70% podíl ve společnosti, která vyrábí velmi levnou elektřinu, která by v pohodě stačila pro celou naši zemi. Tahle polostátní společnost ale elektřinu neposílá rovnou do českých domácností, ale na jakousi lipskou burzu. Na té se s energií udělá trocha magie, trochu se s ní zašmelí a naše levná elektřina v podstatě skončí v rukách Němců. My si ji pak od nich koupíme velmi draze zpět. Tu naši elektřinu. A vláda s tím prý nemůže nic udělat, přestože s tím očividně může udělat tisíc věcí.

To je tedy základ jednoho drobounkého problému, který tu teď máme – díky brutální šmelině musí české domácnosti platit naprosto absurdní ceny za elektřinu a jejich peníze pak ani nejdou zpět do naší země, ale ztrácí se v jakési zahraniční černé díře.

Tenhle průse…tenhle problém naše vláda řeší následovně – vezme další stovky miliard korun, ty rozešle našim občanům a ti je pak rovnou přepošlou energetické společnosti, která je opět odvede do té černé díry v zahraničí. Naše vláda ale už dávno žádné stovky miliard nemá, protože všechno prošustrovala podporováním války, při podivných obchodech během falešné pandemie a na nákupy toxických šmakuládiček ze dvou povolených zemí.

Připomínám, že vlády nemají žádné svoje peníze – vždy jde jen a jedině o NAŠE peníze, které od nás vláda vybrala. Magickou tiskárnu na vyrábění peněz ze vzduchu má jen americký FED, který pak vzniklé finanční vakuum zaplní penězi ostatních států. Ale to je zas jiné plechovka červů, teď se věnujme záhadným veletočům kolem naší elektřiny.

Naše vláda si tedy musí ty blahosklonně rozdávané peníze na naši elektřinu nejdříve půjčit, a to pravděpodobně od té samé skupiny lidí, kteří si chrochtají blahem v černé díře, která saje peníze i ze zlodějského obchodu s energiemi. A kdo bude ten dluh platit? Samozřejmě my, občané.

Jinými slovy:

  • Vyrábíme mimořádně levnou elektřinu.

  • Současná i předchozí vláda ale zařídily mechanismus, který ji pro Čechy naopak mění na elektřinu šíleně drahou.

  • Peníze z předražené elektřiny končí z velké části u skupiny, které pro jednoduchost říkejme třeba Frňáci.

  • Čechům už začínají docházet peníze na placení jejich vlastní, ale neustále zdražované elektřiny.

  • Vláda to vyřeší tak, že si od Frňáků půjčí peníze, které Čechům rozdá.

  • Češi pak ty peníze půjčené od Frňáků pošlou rovnou zpět Frňákům.

  • Češi teď tedy budou Frňákům platit nejen za svoji vlastní, ale šíleně předraženou elektřinu, ale navíc i úroky z šíleného dluhu, který si museli na placení té svoji vlastní elektřiny vzít.

Tak, a tohle je problém, který nějak neumím pochopit – kde dělám ve své úvaze chybu? Koukám na to úplně blbě, nebo budeme díky „pomoci“, kterou naše vláda zařídila, Frňákům platit JEŠTĚ VÍCE, protože k předražené elektřině budeme navíc ještě splácet úroky z půjčky na tu předraženou elektřinu? Vysvětlí mi to někdo vzdělanější a inteligentnější?

Jak jsem psala na začátku – já jsem jen obyčejná holka z vesnice, dezolát, proruský šváb, dezinformátor, konspirační teoretik atd., takže tomu pravděpodobně vůbec nerozumím… A i kdybychom neplatili všechno té samé skupině, pořád z toho vychází, že budeme mít dál super-drahou elektřinu, na kterou si budeme půjčovat, takž budeme platit úroky ze zbytečných dluhů i předraženou elektřinu zároveň. A to tak dlouho, dokud nepadneme na držku, protože tam není žádné světlo na konci tunelu – nic z toho neřeší PŘÍČINU problému.

Mně z toho prostě pořád vychází, že se Češi chovají jako úplní debilové – ohledně obchodu s elektřinou, podporou války a fašistického režimu, souhlasem se sebevražednými sankcemi (které jsou ve skutečnosti proti nám samotným), přehlížením zaváděné cenzury, naivní důvěrou ve zkorumpované farmaceutické koncerny atd. Přece nejsme až TAKHLE blbí?

Pokud se ale tohle všechno opravdu děje, máme jen dvě možnosti – buď budeme dál polykat lži globálních parazitů a necháme se úplně zotročit nebo to změníme a přežijeme.

Připomínám, že 3. září bude na václaváku revolu…tedy demonstrace.

Přijďte.

Nikola Bornová
https://bornova.pub/2022/ci-penize-vlastne-rozhazuje-nas-ukrajinsky-premier/

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.4 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
1. 9. 2022 00:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Dosť už bolo kleptokracie !

Přijdeme !

sizok
1. 9. 2022 10:05

Ještě chtějí slaďovat naše s ukrajinským školstvím.
Hlava mi to nebere. Tomu se říká ukrajinizace Česka.
Fialu a tu jeho celou sebranku zavřít za velezradu. Národ mu to spočítá.
Pokud, samozřejmě, tady nějaký ještě zůstane. Amen s námi.

Masunta
1. 9. 2022 10:41
Odpovědět  sizok

Fiala si chce vzít zahraniční půjčku 9 mld euro. Peníze chce dát Ukrajině. Ta však žádnou finanční pomoc nikdy splácet nebude. Půjčku tedy zaplatí občané ČR – na věčnou oplátku. Fiala ani na opakovanou interpelaci ve sněmovně neodpověděl, kolik peněz už Ukrajině poslal.

Lev Prchala
1. 9. 2022 12:15
Odpovědět  Masunta

NASRAT,ať Bandenacistům pomůže aminácek!

Masunta
1. 9. 2022 19:57
Odpovědět  sizok

Fialka si chce půjčit 7 mld eur od EU a ty půjčit Urajině. Ta samozřejmě půjčky splácet nikdy nebude. Fialka byl dvakrát intepelován ve směňovn, aby řekl, kolik už poslal Ukrajině peněz. Nikdy to neřekl. Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se přidala k rostoucímu zástupu lidí požadujících demisi
 vlády Petra Fialy. Vláda podle ní nezvládá špatnou ekonomickou situaci, je naivní v zahraniční  politice, rozhazuje miliardy a preferuje zájmy EU nad zájmy českých občanů.

Masunta
1. 9. 2022 19:57
Odpovědět  sizok

Hamplová proto

žádá prezidenta Miloše Zemana, aby nastolil vládu odborníků a svolal předčasné volby.

 „Po důkladné úvaze, jako zcela nezávislý člověk a se vší vážností vyslovuji:

 Tato vláda musí ODSTOUPIT,“ píše na Facebooku Hamplová a přidává výčet důvodů :

 „Vláda naprosto nezvládá situaci v zemi a nechává lidi osudu. Její naivita a gesta v zahraničních  vztazích nás ekonomicky i politicky ničí. Česká republika začíná být tím, jak přeceňuje svůj vliv, mezinárodně směšná,“ hodnotí advokátka situaci kolem války na Ukrajině a rostoucí inflace.

 

Masunta
1. 9. 2022 19:57
Odpovědět  sizok

Řada členů vlády má podle ní problémy se zvládnutím základních logických úsudků. „Vláda se nebrání cenzuře, plánuje ji a kádruje své soupeře v diskusích,“ vadí dále Hamplové.

[Trol-1] Tadeas
1. 9. 2022 02:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady v zásadě souhlasím. Fiala pokračuje v Burešově rozhazování. Předtím se svádělo na covid, dneska na válku. Část výdajů SR s tím souvisí, nemalá část ale ne.

Milan ze Zahrady Čech
1. 9. 2022 06:05
Odpovědět  [Trol-1] Tadeas

Ty vole, ještě žes mi to řek! Já trulík doteď nevěděl, že s náma má Slovensko takový výdaje!
No, ale když na to Čaputka má, tak ať jen rozhazuje, žojo.

[Trol-1] Tadeas
1. 9. 2022 07:54

Pro méně chápavé, zkratka SR se používá také pro státní rozpočet. Musíš si Valoušku rozšířit obzory.

Per
1. 9. 2022 09:01
Odpovědět  [Trol-1] Tadeas

I ty jeden z nejmoudřejších. SR je v příspěvku popsáno jako Slovenská republika. Tak jako ČR. Až budeš psát o státním rozpočtu, nezapomeň připojit poznámku o rozhazování peněz za kovidu. Že to bylo málo peněz proti pádu firem na covidové restrikce.
Ale ty si přece najdeš vždy nějaký důvod, aby si zde mohl vyskakovat a šířit bláboly.

sizok
1. 9. 2022 12:00
Odpovědět  Per

Je to hlupák.

Markýza
1. 9. 2022 09:46
Odpovědět  [Trol-1] Tadeas

Nevytahujte se, Tadeáši. SR je běžně vnímána jako zkratka pro Slovenskou Republiku. Pokud „se také používá“, musíte to říct. „Také“ se může používat třeba pro Syrový Rajče, místní hudební skupinu z Loukoťova Hlavna, že.

Milan ze Zahrady Čech
1. 9. 2022 16:57
Odpovědět  [Trol-1] Tadeas

Pro blbé – zkratky, jakékoli, nepoužíváme, pokud je možnost záměny, ať jsme jakkoli líní. Není ti blbé, aby vzdělance na tento úzus upozorňoval zedník?

Lev Prch
1. 9. 2022 06:18
Odpovědět  [Trol-1] Tadeas

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N393……👎👎👎👎👎

PENNYS
1. 9. 2022 07:32
Ohodnotit příspěvek :
     

 31. SRPNA 2022

JUDr. Harabin: Blíži sa éra, keď naši Banderovci na čele s Čaputovou budú postavení pred zákonný antifašistický súd!!!Doufám bratři slováci,že se vám to povede a prosím dejte nám vědět ,zdali se i my česko dočkáme
potrestání stejných vládnoucí demoličních šašku jako u vás!!!

Blb a sirky.jpg
sizok
1. 9. 2022 10:06
Odpovědět  PENNYS

V to doufám a přeji to našemu bratrskému národu.

[Trol-1] Tadeas
1. 9. 2022 07:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Na premiéra se Fiala moc nehodí, pořád ale lepší než soudruh Štrougal.

Lev Prchala
1. 9. 2022 08:40
Odpovědět  [Trol-1] Tadeas

F73,A52 F22 F100,F102,F104,F200,F600,F800,G10 a N39

Per
1. 9. 2022 09:07
Odpovědět  [Trol-1] Tadeas

Diskutovat s hlupákem opravdu nemá cenu.
Vy tam od toho Cempery, opravdu jste tak hloupí nebo jste tak dobře placení? Nu, když peníze nesmrdí.
A směny, jak to tam máte. Máte i noční? Berete příplatky? A přestávku na jídlo a oddech taky máte? Jinak zaměstnavatel dostane pokutu. Pozor na to!
Ale nic si z toho nedělej. Pokuta se zaplatí ze SR. Z daní občanů státu.

sizok
1. 9. 2022 10:08
Odpovědět  Per

Bohužel, už jsem tu jednou psal. 90% národa, ne, byl jsem opraven,
93% národa je hloupých a tupých. Tady máš ukázku jednoho z nich.
V hlavě jednu zauzlinu a hov-na. Typický vzorek.

Milan ze Zahrady Čech
1. 9. 2022 17:00
Odpovědět  [Trol-1] Tadeas

(_!_)

Vladimír
1. 9. 2022 08:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Jednotlivec až tak blbý není, ale celek… To, s jakým výsledkem skončily volby, nebude náhoda…

Pavel
1. 9. 2022 10:49
Odpovědět  Vladimír

To jak skončily volby opravdu není náhoda. Ukazuje to na neuvěřitelně nízkou duševní vyzrálost tohoto národa. Překvapuje mně to hlavně u starších generací, ale mamon a touha po majetku převládla a zlikvidovala ty skutečné životní hodnoty. Fidel Castro říkal, že za svůj život dostal neuvěřitelné množství darů, které všechny rozdal, to jediné co si ponechal byly knihy. Tato západní společnost je komunita sobců bez sociálního cítění a lásky. Vše je pouze pokrytecká hra a elity si již zprivatizovaly pravdu. Spíše než o hlouposti a tuposti národa je dle mne lépe mluvit o duševní vyprázdněnosti národa. A ke změně tohoto stavu je zapotřebí mnoha let skutečné a kvalitní výchovy a vzdělávání. Myslím, že toto je ale nekonečný proces v celé historii lidstva. Změnit myšlení člověka k obrazu dobra pro všechny, bez jakékoliv formy útisku, to je skutečně nadlidský úkol. Možná, kdyby dnes na planetě byly tisíce Fidelů, pak by to možná šlo, ale to je možná.

janle57
1. 9. 2022 09:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak je vidět většině národa se tohle rozhazování současných vládních gauleiterů
moc líbí,vakcíny,zaopatřování Ukrajinců,objednávání vojenského šrotu z USA
a EU,to jsou všechno peníze Vás,nikomu z téhle bandy nevadí,že zadlužují
další generace Vašich dětí,kteří tohle všechno z daní zaplatí,oni ale svůj bakšiš
dostali a plebs,kterému vládnou je zas tak moc nezajímá.

sizok
1. 9. 2022 10:10
Odpovědět  janle57

Na podzim se budou divit. Ukrajinizace v přímém přenosu.

Gales
1. 9. 2022 10:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Petrodolar končí a bude místo něj kilowatšekel. 3.9 musí začít změna.

Lev Prchala
1. 9. 2022 12:16
Odpovědět  Gales

Kristova noha,zase máš Žida všude?!