politika

Jan Vítek: Mrtví nemluví

Ghislaine za katrem! Bude zpívat?

Tato otázka nenechává spát několik desítek opelichaných, ale bohatých a mocných mužů, kteří se bojí, že padne jejich jméno v pedofilské aféře, jež se může stát skandálem století v USA.

Ghislaine Maxwellová je obviněna z nahánění a výcviku mladých děvčátek pro sexuální hrátky, které její  milenec a pán Jeffrey Epstein pořádal pro své četné přátele.

Tento vyhlášený pedofil byl zatčen už loni 10. června  a vězněn v nejhorším newyorském vězení, kde za měsíc 10. srpna údajně spáchal sebevraždu. Nyní se tam od 2. července nachází Ghislaine a začíná se odvíjet druhý díl seriálu, který lze právem nazvat  Sex, holčičky a špionáž.

Aféra má všechny znaky velkého špionážního případu. Špičková natáčecí a zvuková zařízení, která Epstein používal pro záznam sexuálních scén mezi holčičkami a zralými muži, nasvědčuje, že šlo o profíckou operaci výzvědné služby, shromažďující vyděračské materiály. Vydírané osobnosti by v mnoha případech  jistě přislíbily vše, aby se vyhnuly nežádoucí popularitě.  Říká se tomu nábor „vlivných agentů“.

Kardinální otázka je, která cizí výzvědná služba může mít spojence uvnitř americké státní administrace, kteří pomáhají krýt její dlouhodobé ilegálního působení v USA?  Izraelský Mossad, tvrdí bývalý analytik CIA  Giraldi, protože v Americe žije početná židovská diaspora, jejíž příslušníci mají vysoká postavení ve všech sférách veřejného života a mohou nežádoucí skutečnosti zamést pod koberec.

Kdyby Epstein měl spojení s Mossadem, porozuměli bychom spoustě věcí.

Především, odkud pochází zdroj peněz, které utrácel. Z veřejně přiznané činnosti finančního poradce to být nemohlo. Jediným známým klientem byl miliardář Leslie Wexner, jemuž Epstein dělal správce  nadace. 

Podle časopisu Forbes miliardářem nikdy nebyl,  navzdory luxusním nemovitostem, dvěma soukromých letadlům a okázalému životnímu stylu. Porozuměli bychom  také, proč Ghislaine  Maxwellová, dcera milionáře a izraelského špiona Roberta Maxvella (1),  se stala Epsteinovou hlavní náhončí a pomocnicí:
aby předávala Mossadu  kompromitující materiály, fotografie, zvukové a obrazové nahrávky,  jakož i osobní  informace o  Epsteinových nejcennějších společenských „kontaktech“.

Mezi nimi jsou Donald Trump, Bill Clinton, britský princ Andrew, princ Bandar ze Saudské Arábie, Tony Blair, Ted Kennedy, John Kerry, David Rockefeller, Richard Branson, bývalý izraelský premiér Ehmud Barak, saudský král Salman a Edvard Rothschild. To jsou osobnosti, které prozatím byly odhaleny. 

Černý zápisník, který policie našla v tresoru v Epsteinově manhattanském sídle obsahuje několik stovek jmen včetně hollywoodských hvězd jako je Woody Allen, Kevin Spacey a Alec Baldwin. 

Mnozí z nich mohli být „vytěženi,“ jak se říká ve špionážní hantýrce, anebo jsou v záloze pro strýčka příhodu. V politice je vydírání pomocí kompromitujících materiálů mnohem účinnější a spolehlivější nežli úplatky. Z nepřeberného množství možných příkladů  vyberme tři, které jsou dobře dokumentovány. Jsou z Ameriky, ale to neznamená, že podobné věci se nedějí také v jiných zemích.

Meteorická kariéra Woodrova Wilsona začala po té, co v roce 1910 zámožný židovský bankéř Samuel Untermayer koupil jeho dopisy, které jako ženatý muž napsal své dlouholeté milence.  Wilson tehdy zastával skromné místo ředitele univerzity v Princetonu, ale pak ráz naráz se během  jednoho roku stal guvernérem v New Jersey, za další rok presidentem Spojených států, a do roka a do dne po svém zvolení podepsal kontroverzní zákon o Federální reservní  bance (FED), i když věděl, že byl prosazen v Senátu nezákonným způsobem a měl ho pozastavit.  FED, kterou tedy vlastnili  přední židovští  bankéři J. P. Morgan, John D. Rockefeller a Kuhn, Loeb & Comp., si usurpovala právo vydávat peníze a dělá to dodnes. Spojené státy ztratily svoji finanční samostatnost, protože Americká vláda si půjčuje od soukromých bankéřů peníze a platí jim za to šestiprocentní úroky. Je to bezpracný zisk par excelence. Z toho plyne, že na mravní a morální selhání mocného jednotlivce může doplatit celá společnost. 

Americký stát ve státě měl „špínu“ na Johna F. Kennedyho v podobě fotografií potvrzujících řadu jeho mimomanželských pohlavních styků. Historici soudí, že  zřejmě posloužily k tomu, aby   v presidentských volbách roce 1960  náhle a neodůvodněně změnil  své rozhodnutí a místo umírněného Huberta Humpreyho jmenoval kandidátem na úřad vice presidenta jestřába Lyndona B. Johnsona, podporovaného vojensko-průmyslovým komplexem. Kennedy i Humprey chtěli stáhnout americké vojenské poradce z jižního Vietnamu a skončit pomoc tamnímu režimu. Když se po vraždě JFK usadil  Johnson v Bílém domě,  vyslal tam první bojové jednotky. Pak využil falešného incidentu v Tonkinském zálivu a neustále zvyšoval jejich počet, takže na konci jeho mandátu bojovalo ve Vietnamu víc jak 125.000 amerických vojáků. Zbytek je historie.

Dlouholetý ředitel FBI Edgar Hoover žil celý svůj život jako přísně utajovaný homosexuál. Americká mafie o něm a jeho milencích sbírala „špínu“ a údajně měla také dokumenty, které potvrzovaly, že jeden z jeho předků byl černoch.  V těch dobách jedno bylo trestné,  druhé společensky nepřijatelné.  Mafie použila tyto škraloupy, aby přiměla Hoovera zavřít  nad její činností obě oči. Proto nedal agentům FBI za úkol potírat organizovaný zločin. Proto  shromáždil 25 milionů osobních spisů občanů, z nichž drtivá  většina se týkala Američanů podezíraných z komunismu a jiných odpůrců zřízení, a mnohem méně kriminálníků a gangsterů.

Prázdniny mafiánů trvaly téměř třicet let.

Až president JFK a jeho bratr Bob ministr spravedlnosti prosadili radikální obrat v činnosti FBI. Neskrývali se s tím, že chtějí Hoovera z funkce odstranit. Zabránila jim v tom násilná smrt.

Mít na politiky a osobnosti na vedoucích místech řízení společnosti  „špínu“, je dnes o to důležitější a cennější, že to jsou často lidé, vybraní pro jejich osobní oblíbenost u veřejnosti a  obvykle snadno manipulovatelní.

Dosadit takové lidi do vedoucích funkcí představuje riziko, že   nebudou poslušní hlasu svých mecenášů.
Jeden z prostředků, jak tomu zabránit je vybrat ty, kteří jsou tak zkompromitováni, že se nemohou nikdy osvobodit, a sami vědí, že nosí na sobě sebevražednou vestu svých prohřešků, když ne zločinů.  

V nadsázce lze říci, nebo spíše dát radu začínajícím ctižádostivcům v politice, aby napřed spáchali ohavný přečin anebo měli nemanželské dítě a zaonačili to tak, aby se o něm dozvěděli ti, kdo tvoří šedou eminenci moci,  a tím si zajistili rychlý politický vzestup.

Ghislaine Maxwellová  ví příliš mnoho o příliš mnohých mocných lidí a je hrozbou pro současný americký řád.  Může také prozradit příliš mnoho o těch, kdo Epsteina řídili, financovali a chránili. Je to žena, který se s tímto břemenem vleče životem se schoulenou nadějí, že v případě nejvyššího ohrožení smění své vědomosti, nebo jejich část, za úlevy, když ne odpustky,  a že jsou pojistkou jejího přežití .

Zkušenost ale ukazuje, že jedinci jejího druhu a v její situaci se vždy mýlili. To břímě je jejich zatracením.

Mrtví nemluví.

————————————–

Ian Robert Maxwell (1923- 1991), původním jménem Jan Ludvík Hyman Byniamin Hoch, se narodil na bývalé Podkarpatské Rusi. Utekl před válkou do Francie a pak Anglie, bojoval v čs. jednotkách proti Německu, byl několikrát vyznamenán. Po válce byl žurnalistou, členem britského parlamentu, vybudoval tiskové impérium v hodnotě 1,9 miliard dolarů. Ve finanční tísni zdefraudoval pensijní fond zaměstnanců. Údajně spadl s paluby své jachty poblíž Kanárských ostrovů, utrpěl zástavu srdce a utopil se.  Izraelská vláda uctila jeho památku jako agenta Mossadu státním pohřbem v Tel Avivu, kde tehdejší premiér Itzak Shamir pronesl oslavnou řeč, v níž prohlásil, že Robert Maxwell „učinil víc pro Izrael, než dnes lze říct.“

NB:

Mossad je považován za nejlepší výzvědnou službu na světě. Jeho mottem je biblický verš „klamem povedeš válku.“ Nepodléhá žádným izraelským zákonům, jeho operace stanoví ředitel a schvaluje je premiér.
Má rozpočet zhruba tři miliardy dolarů ročně a  sedm tisíc kmenových zaměstnanců, což z něj činí druhou největší světovou špionážní agenturu po americké CIA. 

Zatím neúspěšnějším známým agentem  Mossadu v USA je izraelský přistěhovalec Arnon Milchant, který  ilegálně dovezl do Izraele  americkou technologii, jež umožnila židovskému státu vyvinout a vyrobit atomovou bombu. Přiznal se k tomu ve své autobiografii nazvané  Confidential: „The Life of Secret Agent Turned Hollywood Tycoon.“ Žije v Hollywoodu, produkuje filmy, je miliardářem.

Jan Vítek
Vaše věc
https://bit.ly/3h3uQ6V

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Danuška
15. 7. 2020 01:23

Hahahaha, to je fakt tragický. Chorobně lakomí židovští dědulové, holce zaplatili 200 $ a pak běhají po soudech s právníky za milion $.

Danuška
15. 7. 2020 01:42

Opravdu v USA je chudoba…

“Další 16letá řekla policii, že jí Epstein řekl, že jí pomůže dostat se na vysněnou Newyorskou univerzitu poté, co si prohlédl její vysvědčení a výsledky testu SAT.
Dívky z Epsteinova okruhu byly ve škole Royal Palm Beach High School šikanovány, že jsou “prostitutes” a “sugar babies”, a administrativní pracovníci našli v peněžence jedné z nich 300 $, když se prala s další studentkou.
Epstein žádal dívky, ať přivedou kamarádky. The Post reportoval, že platil dívkám až $200 za nábor nových obětí. “Čím mladší, tím lepší,” instruoval je.”

Epstein’s ‘ground zero’: How the financier reportedly wreaked havoc on the Royal Palm Beach High School community
https://www.insider.com/epstein-paid-palm-beach-high-schoolers-cash-recruit-younger-girls-report-2019-7