VIDEO: Ruské rakety se valí směrem k Bělorusku

Rusko přesouvá do sousedního Běloruska dvě divize svých systémů protivzdušné obrany S-400 Triumph určených k sestřelování nepřátelských válečných letadel, aby se zúčastnily vojenských cvičení, potvrdilo v pátek ministerstvo obrany.

V prohlášení úředníci napsali, že „dvě divize raketového komplexu země-vzduch S-400 ‚Triumf‘… dokončily svůj pochod k nakládací stanici v Chabarovském kraji,“ na ruském Dálném východě. Rakety budou nyní přepravovány po železnici do Běloruska.

Podle zprávy, jakmile rakety dorazí na místo vojenského cvičení, ruské síly opevní pozice v rámci obranného výcviku. Ruské komplexy S-400 se začaly přesouvat z Dálného východu do Běloruska.

Vývoj systému S-400 začal na konci 80. let a rakety byly uvedeny do provozu v roce 2007. Rusko je také prodalo zemím včetně Číny a Turecka a v listopadu úředníci oznámili, že rakety budou dodány do Indie. Mezinárodní analytici popsali S-400 jako „pravděpodobně nejlepší strategické raketové systémy země-vzduch, které jsou dnes v provozu“, a USA proti prodeji tohoto systému agresivně lobovaly.

Moskva již dříve oznámila, že její vojáci provedou v únoru společná cvičení s běloruskými jednotkami v rámci inspekce schopnosti obou národů koordinovat společně vojenské akce. Od 10. do 20. února uspořádají cvičení Union Resolve a předtím si obě armády „nacvičí přesun jednotek a vytvoření pracovních skupin v krátké době v nebezpečných směrech“, řekl Olega Voinov, vysoký běloruský vojenský úředník. Voinov také uvedl, že jedním z cílů cvičení je procvičit „posilování státní hranice“.

Tento týden americké ministerstvo zahraničí varovalo, že nadcházející cvičení mohou být známkou toho, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu, přičemž jeden úředník řekl: „Jsme velmi ostražití vůči všemu, co Rusko dělá. Skutečnost, že vidíme tento přesun sil do Běloruska, jasně dává Rusům jiný přístup, pokud by se rozhodli podniknout další vojenskou akci proti Ukrajině. Kreml popřel, že by měl jakýkoli úmysl zaútočit na svého souseda.

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
22. 1. 2022 21:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak a už se to pohybuje. Nyní je vidno že RF neblafuje- alespoň to tak vypadá. A co na to Poláci ‐ warszawa, Slovenská Bratislava a nakonec Matička Praha. Za
ADOFA źàdali pomoc Rusko- “Pražské povstání ” a dnes PODPORUJE-BANDEROSTÁN. Máme se na co těšit a to jen díky koloně Henleinovců ,které označil už E.BENEŠ a dnes nám vládnou ?

Michal47
22. 1. 2022 23:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Toto je ten jediný argument, kterému ta pinostánská sebranka rozumí! Ukažte kolektivnímu západu a těm anglosaským gaunerům na obou stranách Atlantiku, že nemluvíte do větru, ale myslíte to smrtelně (toto slovo prosím pindostánci chápat DOSLOVA!) vážně s obranou Svazového státu RF/RB!! Союзное государство мы вам не дадим уничтожить! Наше дело правое, вы будете разбиты, победа будет за нами!!!!