Americká „smrtící pomoc“ dorazila na Ukrajinu (FOTO)

Dodávka byla označena za projev závazku Bidenovy administrativy pomáhat Ukrajině tváří v tvář “rostoucí ruské agresi”.

První zásilka vojenské pomoci, kterou Ukrajině slíbil americký prezident Joe Biden v souvislosti se spekulacemi Západu o údajně hrozící “ruské invazi” do země, byla doručena do Kyjeva.

V pátek pozdě večer zveřejnilo americké velvyslanectví v ukrajinském hlavním městě na Twitteru fotografie velkých zeleně zbarvených beden, které byly vyloženy z nákladního letadla.

V bednách se nacházelo téměř 100 tun “smrtící pomoci” včetně munice určené pro “obránce Ukrajiny v první linii”, uvedlo velvyslanectví. Podle velvyslanectví byla dodávka dalším důkazem “odhodlání Washingtonu pomoci Ukrajině posílit její obranu tváří v tvář rostoucí ruské agresi”.

Dodávka - a 2,7 miliardy USD od roku 2014 - dokládá závazek USA pomoci Ukrajině posílit její obranu tváří v tvář rostoucí ruské agresi. ???? #partnershipstrong [2/2] pic.twitter.com/scPFWM3we7
- Velvyslanectví USA v Kyjevě (@USEmbassyKyiv) 22. ledna 2022 

Začátkem tohoto týdne USA oznámily, že urychlují přepravu pěti transportních vrtulníků Mi-17 ruské výroby do Kyjeva. Vrtulníky, zakoupené v Moskvě a určené pro předchozí, Západem podporovanou, afghánskou vládu, byly od loňského srpna kvůli převzetí moci Talibanem z Kábulu odkloněny.

Velká Británie také darovala ukrajinské vládě protitankové střely, zatímco ministři obrany pobaltských států oznámili, že obdrželi americký souhlas s dodávkou protivzdušných střel Stinger a protitankových střel Javelin Kyjevu. Německý kancléř Olaf Scholz však dal v úterý jasně najevo, že jeho země žádné smrtící zbraně do Kyjeva vyvážet nebude.
USA pošlou na Ukrajinu vrtulníky ruské výroby ČTĚTE VÍCE: USA pošlou na Ukrajinu vrtulníky ruské výroby

Zahraniční munice je na Ukrajinu posílána pod záminkou odstrašení údajné chystané ruské “invaze”, k níž podle Washingtonu může dojít kdykoli. Moskva již několik týdnů popírá spekulace Západu, že se chystá zaútočit na svého souseda, označuje tato tvrzení za pokusy vyvolat “hysterii” a odmítá je jako “falešné zprávy”.

Podle Ruska nese vinu za eskalaci situace na Ukrajině Západ, neboť jeho dodávky zbraní a pokračující expanze NATO na východ pouze povzbudí Kyjev k hledání vojenského řešení “zamrzlého” konfliktu se separatistickými republikami v Doněcku a Lugansku.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

sdíletj na

3 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
22. 1. 2022 21:30

Voni to ti dobráčci amíčci fakt moooc dobře s tou ukrajinou myslí, že jo….. Jenom nějak zapomínají, že svět se dívá, JAK vypadá americká pomoc: “Já tě do něčeho navezu, vymáchám ti v tom čumák a ty si to pak hezky sám vyžereš a já se budu koukat, jak se snažíš a chcípeš…. tak mě koukej nezklamat”.

Michal47
22. 1. 2022 23:37
Odpovědět  zdena

Přesně tak! A ti naši řitní alpinisté ve Strakovce jim to žerou i s navijákem! Ale co chtít od těch prosťáčků s dnešními “tituly”?! Za socialismu by sotva prolezli devítiletkou a to ještě s odřenýma ušima!!

rony
22. 1. 2022 22:09

Myslím, že Dondbas z těchto darů radost nemá….