nezařazené

Vedoucí milice Donbasu tvrdí, že Ukrajina plánuje operaci pod falešnou vlajkou

Ukrajinská komanda plánují maskovat se za ruské jednotky, prohlásil vůdce místní milice RT

Ten již dříve tvrdil, opět bez důkazů, že Ukrajina připravuje šest jednotek vycvičených Brity, které mají za úkol proniknout do povstalci ovládaných oblastí na území, které zastupuje, a také na území sousední takzvané Luganské lidové republiky. Odtud by komando podle něj provádělo diverzní a teroristické útoky na elektrárny, dodávky plynu a vody a chemické závody.

Rusko reaguje na britský letecký transport zbraní na Ukrajinu
Čtěte více Rusko reaguje na britský letecký transport zbraní na Ukrajinu
Kyjev chce odhalit falešného povstaleckého “přeběhlíka”, který bude na nahrávce tvrdit, že rádoby útoky zorganizovalo Rusko a že “všechny provokace jsme provedli my”, řekl Basurin RT s odvoláním na podle něj zpravodajské zprávy. Dodal, že konečným cílem údajného plánu je obvinit Rusko a “vlákat” ho přímo do konfliktu.

Ve čtvrtek mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová obvinila Kyjev z vyvolávání napětí jako zástěrky pro vojenské provokace.

Ukrajina na tato obvinění nereagovala, ale Kyjev v minulosti opakovaně popřel, že by se dopustil nevyprovokované agrese proti povstalcům, které považuje za teroristické skupiny.

Válka na Ukrajině vypukla v roce 2014, kdy některé převážně ruskojazyčné části na východě země vyhlásily nezávislost po násilném převzetí moci v Kyjevě prozápadními silami. Hlavní boje skončily dohodami o příměří na přelomu let 2014 a 2015, ale konflikt na nízké úrovni, často označovaný jako “zamrzlý”, pokračoval.

Rusko reaguje na britskou Ukrajinu zbrojní leteckou přepravu

Moskevské ministerstvo zahraničí vyzvalo Západ, aby zastavil „militarizaci Ukrajiny“

Série zpráv v západních médiích, které tvrdí, že Rusko by mohlo být připraveno napadnout Ukrajinu, jsou záminkou k tomu, aby Kyjevu dodaly smrtící zbraně a vyvolaly konflikt na jejich společné hranici, tvrdí Moskva uprostřed série dodávek zbraní uskutečněných britským Royal Air Force. (RAF).

Mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zakharová ve čtvrtek při rozhovoru s novináři řekla, že „západní a ukrajinská média a vládní úředníci jsou ještě aktivnější ve svých spekulacích o ‚bezprostřední ruské invazi na Ukrajinu‘. Jsme přesvědčeni, že cílem této kampaně je vytvořit informační kryt pro jejich vlastní rozsáhlé vojenské provokace, které by mohly mít vážné a tragické důsledky pro regionální a globální bezpečnost.

„Británie posílá zbraně na Ukrajinu svými letouny RAF už několik dní,“ řekla Zacharovová novinářům. “Bylo zorganizováno nejméně šest letů a každé letadlo pojme až 77,5 tuny hmotnosti, což znamená celkem asi 460 tun zbraní.”

„Vyzýváme západní státy, aby zastavily svou agresivní protiruskou informační kampaň, svou podporu militarizaci Ukrajiny a jejímu vstupu do NATO, a místo toho se snažily přesvědčit Kyjev, aby naplnil Minské dohody a další mezinárodní nezbytnosti,“ dodala. na.

Náměstek ukrajinského ministra obrany Anatolij Petrenko v úterý poděkoval Británii za její vojenskou pomoc a řekl, že zásoby „budou použity výhradně pro obranné účely“ k ochraně vojáků a civilistů před „jakýmikoli akcemi, které by mohly vést k eskalaci“.

Komentáře Zacharové přicházejí v době, kdy vůdci z Ukrajiny a dalších západních zemí nadále vyjadřují obavy z vyhlídky, že Rusko nařídí invazi svého souseda, což Kreml opakovaně tvrdil, že není nic jiného než „hysterie“.

Moskva mezitím požádala o písemné dohody o tom, že NATO nebude expandovat na Ukrajinu, a obvinila Kyjev z toho, že nedodržel Minské protokoly z roku 2014, které měly ukončit konflikt v oblasti Donbasu, ale nenabyly účinnosti.

Rusko minulý týden jednalo s USA, NATO a OBSE v rámci toho, co označilo za pokus o zmírnění napětí, a ministr zahraničí Sergej Lavrov se má v pátek v Ženevě setkat s ministrem zahraničí USA Antonym Blinkenem, aby projednali další kroky. směrem k deeskalaci. Návrh smlouvy předložený Moskvou by obsahoval slib NATO, že nevyhoví žádostem Kyjeva o členství, což by podle generálního tajemníka bloku Jense Stoltenberga bylo nepřijatelným ústupkem.

https://www.rt.com/russia/546650-ukraine-false-flag-details/


P.C.Roberts: Nebezpečí! Hrozí nám Armageddon!

Drazí čtenáři,

Washington a jeho loutky z NATO dělají chybu, když si myslí, že ve věci bezpečnostních obav Rusko jen blufuje, či když výzvy Kremlu označují za bluf.

Prohlášení prezidentova poradce pro Národní bezpečnost, že Kreml zamýšlí provést útok na své vlastní vojáky, aby tak získal záminku pro invazi na Ukrajinu, stejně jako rozhodnutí britského ministra obrany reagovat na bezpečnostní jednání USA,NATO – Rusko tak, že na Ukrajinu pošle zbraně, dokazují, že Západ nevzal ruské obavy vážně.

Stali jsme se tak svědky naprosté a totální stupidity Západu, které jej vedou ke spáchání opravdu velkého přehmatu.

Jediným důvodem proč se ke zmírnění nebezpečné situace nedostává Rusku žádné bezpečnostní záruky, je to, že Západ k němu přistupuje s nepřátelskými úmysly. A nic nedokazuje šílenství Západu líp, než právě tyto jeho nepřátelské úmysly.

Překlad: Lubomír Man

sdílet na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
21. 1. 2022 00:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Amici se učili od Goebbelse no a Banderostán od amíků a jako skvělí žáci jsou poněkud předvídatelní. Ale řvaní zloděje ” chyťte zloděje ” je trapné. Kdepak jsme se to ocitli, že ČR pomáhá vrahům , kteří vraždili nejen naše lidi , ale i Slováky, Poláky při své cestě do bezpečí tzv.SPOJENCŮ. člověk aby se styděl, že je členem nàroda který dovede pokálet vzpomínky na ty,kteří položili životy a za co ,aby se dočkali odměny v podobě kudly do zad ?? ☆☆☆

Pavel
21. 1. 2022 12:46
Odpovědět  BB Rad

Vyjádřil jste to přesně. Ta anglosaská banda chce prostě válčit, ale co nejdále od svého území. Leží jim v žaludku ruské energetické zdroje, kterých by se chtěli zmocnit. Větší grázly lze dnes těžko pohledat. A z většiny představitelů našeho národa je člověku skutečně na zvracení, ale co chcete, slouží globalistickému západnímu kapitálu tělem i duší. Ti jsou již v úplném područí západní plutokracie a my jako kolonizovaný stát v rámci EU a ta celá pod kuratelou amíků nás všechny potom řadí do jedné skupiny nenávistných paskřivců, kteří si nechtějí uvědomit komu jsou vděčni za to, že žijí a že mohou provádět takové špinavosti. Stydím se za všechny, kteří toto provádí slovanskému národu.

Michal47
21. 1. 2022 18:58
Odpovědět  Pavel

Pavle, píšete mi z duše, jako ostatně vždy. My už snad z velké většiny ani Slované nejsme?! Dokonce se u nás najdou takoví v….. a zrádci národa, kteří tvrdí (a myslí to vážně, sic!!), že jsme “keltové” a ne Slované?! Všichni ti hrdinové Velké Vlastenecké války, vojáci, partyzáni, nevinní civilisté, kteří položili svůj život za to, abychom my se mohli narodit a žít, se musí v hrobě obracet odporem nad touto dnešní kolaborantskou, fašistickou verbeží, která se proti naší vůli s našimi úhlavními nepřáteli bratříčkuje a nechce vidět (protože je na nich osobně finančně zainteresovaná a na nich závislá!), že všechno zlo tohoto světa vždy pocházelo, pochází a bude pocházet od anglosasů!!