politika

PETICE – Komunisté Plzeňského kraje zásadně odmítají výstavbu logistického centra Armády ČR pro potřeby NATO na letecké základně v Plzni – Líních!

Česká republika si 11. března 2024 připomněla 25. výročí jejího vstupu do NATO. Období, znamenající zavlečení našeho státu do vojenského útočného paktu NATO, bez možnosti, aby se občané mohli k tomuto kroku tehdejší vlády a parlamentu vyjádřit!

Paktu, prosazujícího imperiální zahraniční politiku USA, ve kterém se Česká republika v minulosti aktivně spolupodílela na vojenské intervenci a destabilizaci řady zemí, například v Jugoslávii, v Iráku, v Libyi či v Afghánistánu. Na těchto válečných agresích často bez mandátu Rady bezpečnosti Organizace spojených národů., v rozporu s mezinárodním právem!

V současné době, poté, kdy současná prozápadní vláda České republiky podepsala vazalskou tzv. „Obrannou smlouvu mezi USA a ČR“ jsme svědky každodenní snahy o přímé zapojení příslušníků Armády ČR do válečného konfliktu na Ukrajině.

KSČM společně s dalšími mírovými, protiválečnými a vlasteneckými organizacemi trvale požaduje ukončení členství České republiky v tomto útočném vojenském patku NATO a ukončení účasti Armády ČR na vojenských agresích a okupacích jiných zemích ze strany NATO!

Stejně tak se KSČM rozhodně staví proti navyšování výdajů České republiky na zbrojení ve výši 2 % HDP, které ve značné míře slouží k nákupu západní vojenské techniky, pro potřeby NATO a nikoliv pro obranu České republiky!

Stejně rozhodně se KSČM vymezuje proti snahám o výstavbu logistických center Armády ČR sloužící pro potřeby vojsk NATO na území naší republiky, jako je tomu v případě lokalit Mošnova u Ostravy a nyní v Plzni – Líních.

Členové  KV KSČM v době vyostřování mezinárodního napětí mezi USA a Ruskou federací se plně  ztotožňuje s obsahem textu „Petice proti výstavbě logistického centra NATO Plzeň – Líně a vyzývají všechny občany České republiky, kterým není lhostejná další mírová budoucnost naší republiky, aby připojili svůj podpis k uvedené petici.

Miroslav Kavaj

https://plkr.kscm.cz

sdílet na

35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jmm
20. 3. 2024 10:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Já taky!

Ladislav 💤
20. 3. 2024 11:15
Odpovědět  jmm

👍

Antonín Körber
20. 3. 2024 10:19
Ohodnotit příspěvek :
     

..nesouhlasí ne jen komunisti,ale většina občanů…a to je setsakra rozdíl!!!..

Ladislav 💤
20. 3. 2024 11:15
Odpovědět  Antonín Körber

👍

Joe Arp
20. 3. 2024 15:19
Odpovědět  Antonín Körber

Takže jste tam všichni komunisti, to bude resumé meinstrýmu!

Albi
20. 3. 2024 16:22
Odpovědět  Joe Arp

Lidi nemusí být nutně komunisty, aby nesouhlasili. Zvlášť když se to jich i jejich rodin osobně dotýká.
Nečekala jsem, že něco tak jednoduchého musí vysvětlovat kráva takovému vzdělanci. 🙂

Joe Arp
20. 3. 2024 16:40
Odpovědět  Albi

Kde jsi vzala krávu, kdo tě tak nazval? Rovněž za zdělance se nepovažuji. Druhou půlku věty jsi vypustila, nebo nepochopila? Samý otazník, nejsi náhodou unavená?

Slovan
20. 3. 2024 18:00
Odpovědět  Joe Arp

Joe kurrwa mě snad věříš Albi říká pravdu a kdybys mě čelt pečlivěji, tak jsem to i včera, nebo predevčírem napsal. Ale přesto se trochen na Albi zlobím to jo, že s tím člověkem dál diskutuje. Asi to mám jinak nastavený, mám svoji hrdost, jsem zkrátka hovado….a Beran. Když si to zasloužím tak zmrrdaatt do bezvědomí nekompromysně. A držím hubu. Ále když……….

Joe Arp
20. 3. 2024 18:24
Odpovědět  Slovan

Ale jo, pokud vím krávou jí nazval jakýsi Frank. Můžeš mi říct proč to předesílá mě, když už jí děláš advokáta? Jinak jsem napsal, že to bude resumé mejstrýmu, ne moje!, co nechápe?

Slovan
20. 3. 2024 19:23
Odpovědět  Joe Arp

Tak znáš to Barde jak to chodí, někdy se zkrátka k něčemu přimotáš a aniž bys za to mohl, tak to stejně odsseeřeš. To je život, ale ty to dáš o tom nepochybuji. A to že to napsala zrovna tobě, to opravdu, ale opravdu nevím.

Albi
20. 3. 2024 20:33
Odpovědět  Joe Arp

V tom případě se omlouvám, druhou půlku jsem sice četla, ale nedávala dost pozor na souvislosti. Právě jsem se rozhodovala, jestli tu mám postnout jiný zajímavý článek, který jsem před tím četla – nakonec jsem to vzdala, nemyslím, že by tu měl jiný ohlas než stokrát tu už napsaná klišé. Takže asi tak.

PS: Jinak platí, co jsem napsala o krávě, příp. jindy o slepicích zvlášť pak slepicích zmoklých. Takže ta kráva v poslední větě neznamenala, že bych se urazila a chtěla ti to vrátit. Některou tu zvířenu používám často i sama na sebe. 🙂

Tupý hulvát
20. 3. 2024 15:47
Odpovědět  Antonín Körber

A já tomu nevěřím,že by zrovna v Plzni bylo méně blbů než jinde?

Albi
20. 3. 2024 16:18
Odpovědět  Tupý hulvát

V Plzni žije dost pilotů – ať už vojenských, nebo záchranářských až po sportovní, aby jim nebylo jedno, že přijdoiu o “své” letiště kvůli nějakým velikášským plánům, které nakonec skončí třeba tak, že plocha bude rozvrdaná a k nišemu, tzn. nebude ani letišrtě, ani baterkárna, ani pracovní příležitosti.
Takový normální fialový plán a jeho výsledek.

Slovan
20. 3. 2024 18:09
Odpovědět  Albi

Čau, tak jak bublina splaskla?😊
Máš pravdu pilotů je tuna dost, byla jsi někdy na leteckém dni v Plasých? 😊 Perfektní zábava i pro děcka. Jelikož jsem byl součástí zákulisý, tak jsem se s piloty setkával. Paráda šikovní kluci. Martin Šonka a spol. I Babiš stál metr ode mě a cpal se klobásou. Pak nám přeletěli Gripeny z Čáslavi sem tam a bylo to završeno. Celkem rachot.

Albi
20. 3. 2024 20:41
Odpovědět  Slovan

V Plasích jsem nebyla, ale k letištím mi pořád ještě zbyl – z dob dávno minulých – důvěrný vztah. 🙂
Proto mě ta baterkárna dvojnásob vadila.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
21. 3. 2024 07:59
Odpovědět  Albi

To mi nermůžeš poradit že tam Plasy napsat pak í v Plasích. Kontrola nespí. Tak se omlouvám nó. Já to tam zkrátka napálím a jedu dál. Měl bych to po sebě číst, ale ta lenora. 🤣

Pijack
20. 3. 2024 11:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Roztahují se. To je přece vidět. Ale třeba takový skřítek Vystrčil ze Senátu, který zřejmě nikdy neviděl mapy (globus) to popírá. On prý musí hlavně hlídat demokracii 🙂
Můj hlas proti této opravdové imperiální politice USA ovšem ze mne nedělá komunistu.

Vysrat se NATO !!

Ladislav 💤
20. 3. 2024 11:15
Odpovědět  Pijack

Parchanti! Smrt celému fašistickému NATO!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
20. 3. 2024 11:16
Odpovědět  Pijack

👍

Pavel z Moravy
20. 3. 2024 12:17
Odpovědět  Pijack

Ale kamaráde Pijacku, vyser.me se na nějaké obezličky odtahující se od komunistů. Teď jsme zaprodáni a zkolonizováni a víme kdo se na tom podílel a podílí. Najednou se tady objevují někteří, kteří asi zapomenou co říkali a dělali, neboť chtějí znovu ke korýtkům. A tento lid jim to ve většině stále žere. A opakuje se historie, až si říkám, že to vzdělání, které komunisté dali lidu bylo asi téměř zbytečné, když myšlení ustrnulo někde v pravěku.

Pijack
20. 3. 2024 12:35
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jestli pak víš, kdo nás zaprodal? Byli to právě komunisti, tak zvaní “osmašedesátníci” – Rychetský, Jičínský, Pithard, Kolář, Zeman, Dlouhý a celá řada žvanilů z StB. Obroda KSČ se musí dokončit. Je úplně šumák, jestli jsou v ostatních stranách komouši nebo ne. Vládli a prodali. Tak to je. PEPA je dokonalý produkt podlosti. PEPA byl komouš a třídní nepřítel… ten stejný PEPA zase naskočil. Já se prostě od těchto hovad distancuji celý život. Ale to neznamená, že s některými akcemi a myšlenkami nebudu souhlasit. A opačně.

20. 3. 2024 12:59
Odpovědět  Pijack

Nesouhlas, kolego. Tebou jmenovaní (a další zmr-di) byli dle mého u komunistů, ne komunisti. Autentických komunistů už bylo před hadrákem v KSČ asi jako je v současné “vládě” vlastenců.

Pijack
20. 3. 2024 13:12

Tak smekám klobouk. Tvoje upozornění má racionální základ. Taky jsem znal několik slušných komunistů a nebyli to žádné tasemnice. Doba byla jiná a možná se časem taky mění pohled zpět. Díky za upozornění.

20. 3. 2024 19:00
Odpovědět  Pijack

Jeden z nejslušnějších a nejférovějších komunistů jakýho jsem kdy v životě osobně poznal byl estébák, kterýho jsem vyfás na pendrek (ochranný dohled). Je to divný, ale je to tak.
Z těch co jsou v KSČM abych pravdu řekl věřím akorát (myslím ty známější) Skálovi. Osobně ideologii komunismu jako takovou z více důvodů ve své celistvosti neberu, ale to neznamená, že jsem fanatický komunistobijec. Ostatně neberu ani křestanství a nejméně ze všeho pak římskokatolický klér, ale zase – tak třeba Balbín byl římskokatolík a navíc jezuita. A na vesnicích bylo taky dost flandáků-vlastenců. Ale taky dost flandáků-swiní. A o “demokratech” už vůbec škoda mluvit.
Bohužel, lidi jsou jaký jsou a paušalizují.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
orinoko
20. 3. 2024 17:57

Souhlasí. Už můj táta, který neměl rád mojí hard rockovou marenu, mi kladl na bypass – musíš rozlišovat, kdo komunista je, a kdo u nich jen lemta z koryta.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
20. 3. 2024 18:17

Tak tady souhlas, vidím to stejně. 68osmý nebyl dokončen jen tím že sověti přečetli naše československé zaječí úmysly a vtrhli sem s třetím ukrajinskou armádou vedenou Kličkem. Jinak 89 byl o dvacet let dříve.

Pavel z Moravy
20. 3. 2024 13:11
Odpovědět  Pijack

No tak přidej tam dále spoustu disidentů, potom těch lepšolidí ze západu, kteří skřípali zuby při vyslovení roku 1948 a potom se budeme blížit nějaké pravdě. Já nemám absolutně v úmyslu omlouvat tyto co byli u komunistů. Ale ty, kteří to tady postavili a spousta z nich byli poctiví komunisté, právě tito všichni týpci které
jsi jmenoval a ti další, kteří se chtěli napakovat ať pochází z jakýchkoliv kruhů to dokonale rozebrali, tedy toto naše národní bohatství. Ale teď je to již fuk. Myšlenkově je národ v prd.eli a cesta bez změny systému a hodnotového žebříčku z toho není. A koneckonců tahle malá zemička již pro nikoho na planetě nic neznamená. A jestli tato populace této země nemá důstojnost aby si vážila sama sebe, tak druhým po nás může být lautr kulové. Je zbytečné se tím trápit. Pokud problém nemá řešení, starosti nepomohou.

Pavel z Moravy
20. 3. 2024 12:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Podpis je jedna věc. Ale jednotný národ požadující svrchovanost a vedený moudrými politiky je jiná kategorie. Řekněme si to na rovinu, pár stovek nebo tisícovek dacanů rozhoduje o naší budoucnosti a našich životech a my mlčíme. Je to sakra sral.botkovská země. A mladá populace, nemám k ní už ani výraz. Prostě jsme dojeli, nebo Vstanou noví bojovníci národa našeho?

ijn
20. 3. 2024 12:36
Ohodnotit příspěvek :
     

ˇproč máme nejdražší elektřinu a energie i vodu??? chtějí politici + energošmejdi hodně nakrást

Drak
20. 3. 2024 13:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Petice nic neřeší. To už by pochopilo za těch 35 let i malé dítě. Jestli chcete něco dělat, tak to vezměte hezky tzv. do teplých a jděte letiště zablokovat . Vzpomeňte na Kalouska, ten to dokázal sám.

Tupý hulvát
20. 3. 2024 15:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Fuj,komunisti,ty strůjci všeho zla,majetek bohatých znárodnili,aby měli všichni podobně chtěli,ještě že jsme se jich zbavili,u uren je nevolili.Ti jediní od začátku proti blahodárnému NATU byli,ani humanitární bombardování se jim nelíbilo,ksindlům jedněm nedemokratickým!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
20. 3. 2024 16:08
Odpovědět  Tupý hulvát

Měl jste to dát do uvozovek, jinak to někteří noví nebo ti co jsou zde krátce nepochopí, tedy tu ironii. Ale jinak vám samozřejmě musím dát za pravdu, kdyby neměli “” v uvozovkách ty zlé komunisty”, na koho by to všechno sváděli? Na Jeníčka s Mařenkou by to nešlo, ti zahynuli zároveň se socíkem. A ctihodné občany popřevratové jmenovat jako lumpy. Fuj, to se nesluší, ti se přece tak snažili zabezpečit dobrou životní úroveň a teď tedy kvízová hádanka, hádejte pro koho? Pro ..be.
.

Jura S
20. 3. 2024 15:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Na Mošnově už se hrabe hlína na americkou základnu, v noci lítají podezřelé bombardéry, šmejdi tam do letadel cpou kde co, transportéry byly vidět a všechno letí na Kyjev…

Frank1
21. 3. 2024 09:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedini komuniste si pamatuji bombardovani podniku spojenci jako zniceni Skodovky a skoly, kde zahynula cela trida deti i s ucitelkou. Ostatni maji v hlave uz jen plzenske. To je Cesko dnesnich dnu.

Frank1
21. 3. 2024 10:01
Odpovědět  Frank1

Nedochazi lidem, ze pritomnost US sracu a jejich zbrani ohrozi opet bezpecnost celeho kraje! Emericane vas pred nicim neochrani a vase bezpecnost je jim putna. Potrebuji geopoliticky ukotvit v ceske kotline.