nezařazené

Mehmet Perinçek: speciální operace Ruska umožnila vyhnout se velkým ztrátám

BAKU, 4. května – RIA Novosti. 

Speciální vojenská operace zahájená Ruskem 24. února na Ukrajině umožnila vyhnout se větším ničením a ztrátám, řekl RIA Novosti známý turecký historik Mehmet Perinçek.

Nedávno na pozvání Ministerstva obrany RF navštívil oblast speciální operace.

„Pokud jsem dříve měl nějaké pochybnosti, nyní mohu s jistotou říci: pokud by Rusko nezahájilo speciální operaci na Ukrajině, došlo by k vážnějšímu ozbrojenému konfliktu, mezi civilním obyvatelstvem ukrajinských měst by bylo mnohonásobně více ničení a obětí. Kyjev chtěl tyto oblasti využít jako odrazový můstek proti Rusku. V tom případě by utrpěla nejen ukrajinská, ale i mnohá ruská města nacházející se poblíž hranic s Ukrajinou. Proměnila by se v ruiny,” řekl historik.

Uvedl, že mimo jiné navštívil MariupolBerdjanskDoněck a Melitopol.

“Místní obyvatelé vyprávějí hrozné věci o činech neonacistů, o “Azovcích” (proti kterým byla v Rusku zahájena trestní řízení), kteří je používali jako lidský štít. Neonacisté bombardovali domy civilistů, aby svalili vinu na Rusy, obvinili ruskou armádu z vraždy dětí. Mnoho lidí říká, že údery na Mariupol byly ještě předtím, než do města vstoupili ruští vojáci,“ řekl Perinçek.

Podle něj se informace v západní propagandě velmi liší od skutečného obrazu na Ukrajině, v DLR a LLR.

“Dnes se život v Mariupolu postupně obnovuje. Děti, senioři mají možnost v klidu procházet ulicemi města. Nejdůležitější věc, kterou jsem pochopil, je, že téměř všichni obyvatelé Donbasu nechtějí spojovat svou budoucnost s Kyjevem, zatímco západní média píší opak,” – řekl historik.

V této souvislosti připomněl události nedávné minulosti v Íránu a Iráku.

“Příběhy o nějaké zbrani hromadného ničení v těchto zemích se ukázalo jako nic jiného než padělek. Dnes se téměř to samé děje na Ukrajině. V Záporoží jsme navštívili místní jadernou elektrárnu. Kdyby to, co západní média píší – prý je tam silná radiace – byla pravda, pak bychom už dávno zemřeli. Stanice fungovala normálně. Ruské síly ani nezměnily místní vedení zařízení,” řekl Perinçek.

https://bit.ly/3w4Mro3

Mehmet Bora Perinçek je turecký historik, politolog a profesor. 

sdílet na

25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
vlastisl
5. 5. 2022 05:56
Ohodnotit příspěvek :
     

i toto je můj názor za který jsem byl vyloučen na PL díky protiústavní činosti současné vlády a proto jsem se stal signatářem Charty 22.

Vaska
5. 5. 2022 10:05
Odpovědět  vlastisl

na PL mě zablokli v roce 2014 pro to , že jsem zaVorálkoj (tehdejší min . zahr.) na profil napsal, když měl jet po majdanu do Kijeva : jestli už si před zrcadlem nacvičuje ukazování, kolik u nás bylo v zimě sněhu, letos (2014) sníh nebyl , tak jak vysoko skáče jeho pes
Chartu 2022 jsem podepsal taky ale bojím se aby to nedopadlo jako s chátrou 77.

Vaska
5. 5. 2022 10:08
Odpovědět  Vaska

Zapomněl jsem : až pojede do Kijeva aby se mohl se soukmenovcema pozdravit hezky po jejich.

Maximus
5. 5. 2022 06:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Západní hodnoty vstupují na území Česka. Zamezili přístupu na více než 20 serverů, které neprodukovaly ty správné západní hodnoty a ten správný pohled zejména na ukrajinský konflikt!
Komunisté byli hlupáci, tito nemusí zakazovat lidem vycestovávat z Česka, oni ani nebudou mít nepotřebné finance na cestování. Lidé budou mít zcela jiné starost, aby vyšli s penězi. Záměrnou inflací, za kterou je záměrně zdražení energií, docílí toho, že budou “oni” moci bezbolestně zavést digitální peníze v komplexním rozsahu. Ty na rozdíl od těch stávajících budou bez inflace! A firmy a obyvatelstvo to bude muset přijmout, ovšem následkem toho zde bude absolutní kontrola každého jednotlivce, každého podnikajícího subjektu od těch malých, až po ty největší. Takže polarizace majetků na planetě se bude ještě více koncentrovat. 1% lidí bude ovládat vše a všechny! Vzhůru do společného gulagu, pardon kibucu, kde výsledků budou zrušeny peníze na každý dostaneme tzv. kredity! Vole, chceš bony? Ještě zbývá zlikvidovat Rusa a pak konečně získáme plnou svobodu a přijdou skvělé zítřky! Očkování všech bude povinné a vylepšenou vakcínou mRNA, kdy po pátém opíchání konečně chcípnete!

Maximus
5. 5. 2022 06:15
Odpovědět  Maximus

Pardon…. potřebné peníze.

Vaska
5. 5. 2022 10:00
Odpovědět  Maximus

konečně tady bude ta vysněná “demokracie” – jen tak mimochodem co to slovo znamená ? Můj výklad: démos ve starořečtině je ten kdo vlastní otroky – takže demokracie je vláda otrokářů – taže vzhůru do neootrokářství !!!

5. 5. 2022 14:37
Odpovědět  Vaska

A tak je správné a tak to má byt, ježto slovo otrok má ve všech germánských jazycích jako základ slav, slaw atd. a Slovan se řekne, s různými obměnami, stejně jako otrok – Slav, Slawe atd. Takže áááno – vzhůru dolů do otrokářství!

skylla
5. 5. 2022 06:17
Ohodnotit příspěvek :
     

jak dlouho budou lidé vovce?

ladik
5. 5. 2022 06:33
Odpovědět  skylla

Dokud nevymřou

Ladislav
5. 5. 2022 07:02
Odpovědět  ladik

Nenajde se nikdo, kdo by zbuntoval národ do ulic? Fašismus v ČR zapouští kořeny! Viz. vládní lejno slepenec!

Pavel K
5. 5. 2022 06:58
Odpovědět  skylla

Asi hodně dlouho, mezi lidmi je veliká apatie, když s některými hovořím o současných problémech, tak se mi dostává odpovědí “copak my s tím naděláme, nebo ONI si to stejně udělají jak chtějí” !! Stačí?!! Ale zlatý hřeb večera je, když se někdy bavíme o těch zlodějnách, tak mě někteří také odpověděli, že kdybych tam byl já, tak že to budu dělat taky!! Rozuměj, jako že budu taky odkloňovat. Tak co s takovým materiálem? Říkám to pořád, nežerte ty jogurty z těch hitlermarketů, kdoví co do toho sypou.

Pijack
5. 5. 2022 07:45
Odpovědět  Pavel K

Proto jsem přejmenoval “voličský elektorát” na “voličský ejakulát”. Nic jiného si nezasloužíme. Já to mám už i v rodině. Prý abych jim neposílal mejly o Okamurovi a hoaxy o našem Péťovi (Fiala)… jsou to natvrdlé gumy, nedovedou rozeznat ani vtip od fake – třeba tu fotku Fialy jak čte Gottwalda 🙂 A těmto lidem pak něco říkej… Už mám vážně obavy z udání, naštěstí jsem dost otrlý a mám potřebnou dávku sebeúcty. Nebo provider začíná likvidovat mejly – jak se v kontextu názvu objeví slova třeba “test, lékař, svoboda”… tak ho vyhodnotí jako spam a nepřepošle. Porušují zákon o poštovním tajemství… prostě mašinerie, která začíná společnost dusit. Začal jsem tyhle lidi ignorovat.

Pavel K
5. 5. 2022 10:24
Odpovědět  Pijack

I já to mám doma, a zřejmě nás bude veľa. S tou poštou jsem teď zpozorněl. je pravdou, že mi padá do spamu o 300% více mailů. Ráno jsem byl u Dr. tak jsem to tam jedné se snažil vysvětlit a bohužel marně. Jsou to prý fejky. Ale při návratu mě spravila náladu jedna 45letá prsatá panička, která to vidí jako já a byla i dobře informovaná.

Boomer
5. 5. 2022 08:01
Odpovědět  Pavel K

..lidi, kteří tvrdí, že byste taky odkloňoval, si jenom dělají alibi pro svoje drobné či větší prasárny. Měl jsem kamaráda, v devadesátkách se dal do podnikání, nic pro něho nebylo nemožné, a ten mi často říkal.. peníze se válejí všude, jenom musíš být rychlejší než ostatní, nesebereš ty – seberou jiní, ale ty nebudeš nikdy v balíku, ty nejsi ochotný udělat pro prachy všechno.

Pavel K
5. 5. 2022 10:17
Odpovědět  Boomer

Jó!! Ono je to všude stejné. Pocházím z větší vesnice a de-facto se tam všichni tak nějak známe. Už jsem nějaký ten pátek tuna na světě, tak si moc dobře pamatuji všechny ty odkloňovačky za posledních 45 let zpět. Kdyby ten svatý nahoře zapískal, tak jich hromada těch chytráků, co by chtěli někoho soudit, by bydleli na zelené louce!! Připomínám, že je to trochu nadneseno, ale jen trochu.

ZRX1200
5. 5. 2022 18:00
Odpovědět  skylla

Někdo se jako ovce rodí a jako ovce také umírá, někteří lidé se stanou ovcemi až v průběhu života, protože krmit se ze žlabu a poslouchat baču je jednodušší, jak staret se o sebe sám. No a z někoho ovce prostě udělat nejde, ale není to zadarmo, svobodě (byť někdy jen myšlenkové) je třeba něco obětovat. Ale že nejsi ovce ještě neznamená, že z tebe někdo neudělá násilím otroka. Je třeba stále bojovat, soudruzi a soudružky.

Capry
5. 5. 2022 19:40
Odpovědět  skylla

Dokud na nich bude co střihat. Pak pudou na jatka.

All
5. 5. 2022 09:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Nyní máme možnost porovnávat. USA,co prováděla s NATO např. v Jugoslávii a Rusko,jak provádí čistku od nacistů s ohledem na civilní obyvatele. Obrovský rozdíl.Je to boj mezi dobrem a zlem,mezi světlem východu a tmou planetárních satanistů ze západu. Česká republika musí projít dalším ,,Národním Obrozením”,protože drak v Evropě se značkou ,,EU” nás žere už nyní zaživa.EU odebírá od satanistů jedové vakcíny s nanoidy a čipy, dokonce už fašizuje oblbováním a lhaním a nyní dodává zbraně nacistům,vstupuje tak do III.světové války a zase i ,,Onás,bez nás” za pomoci kolaborantů,odpadlíků národa,kteří se vetřeli do fialové vlády ničitelů české země. Už i vrabci na střeše si povídají jak fialová vláda touží po ,,Elektronovém Koncentráku”,i vakcinačnímu teroru II. a vyje v EU s fašisty pro přípravu elektronické svěrací kazajky i pro ČR .Taková žumpa fašistů i u nás,co opět zase zasvinili českou zem.

Pavel K
5. 5. 2022 10:27
Odpovědět  All

? ? ? ?‍♂️ ?

Vladimír
5. 5. 2022 10:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Díky cenzuře se k nám videa s rozhovory s prostými lidmi z Mariupolu a pod. nedostanou (vyjma Telegramu). Holt demokracie na český způsob.

5. 5. 2022 17:17
Ohodnotit příspěvek :
     
 • Tak trochu mimo – ale kdo, když ne aspoň já?
  "Voláme českou policii, české četnictvo, vládní vojsko, každého dobrého Čecha na
  pomoc českému rozhlasu! Esesáci nás chtějí vyvraždit! Přijeďte ihned!"
  zaznělo v Praze 5 května 1945 ve 12,33 z budovy československého rozhlasu.
  A o čtvrt hodiny později: 
  Pomozte československému rozhlasu ve Schwerinově třídě, kde čeští lidé bojují o jeho záchranu! Vchod z Balbínovy ulice je úplně volný! Voláme českou policii, četnictvo a ozbrojené jednotky na pomoc československému rozhlasu! Každá minuta je drahá!”
  A lidé spěchali na pomoc… Tehdy a no. Tehdy spěchali. Spěchali by i teď? Co myslíte? … Správně. Nespěchali. Dnešní lidé si dokonce ani nevzpomenou na výročí hrdinství svých předků, na jedno z, ach tak mála, statečných činů českého národa. Nikde ani řádku…

  

5. 5. 2022 17:18

opr. na jeden

Boomer
5. 5. 2022 18:55

..nebojte, slavné dny našich předků nám připomene Prasopes reporyjensis, až bude kušnit u pomníčku Vlasovců. A jako tribunu bude možná mít obrněnou multikáru..

Capry
5. 5. 2022 19:46
Ohodnotit příspěvek :
     

.To je pěkné Z
z těch prstů.

Capry
5. 5. 2022 20:15
Ohodnotit příspěvek :
     

https://www.youtube.com/watch?v=BbSdoonrFFg&ab_channel