politika

Gazprom o tricích Polska při „odmítání“ ruského plynu

Sergej Kuprijanov, oficiální zástupce Gazpromu řekl:

“Polsko poté, co odmítlo nakupovat ruský plyn za rubly, začalo odebírat ruský plyn fyzickým zpětným chodem přes plynovod “Jamal-Evropa” z Německa”, již dříve uvedl Gazprom.

2. května Německo zastavilo fyzický zpětný chod ruského plynu do Polska přes Jamal-Evropa.

Okamžitě však vznikl virtuální reverz pro Polsko z aplikací spotřebitelů Itálie a Francie, které jsou zabezpečovány přes polský koridor. Vidíme to a opravujeme to.

Polsko tento plyn mimo jiné používá pro vstřikování do svých podzemních zásobníků. Přičemž podzemní zásobníky plynu Evropy jsou nyní naplněny v průměru z 34% a podzemní zásobníky plynu v Polsku z 80%.  

Gazprom
Sergej Kuprijanov, oficiální zástupce Gazpromu:…

sdíletj na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
skylla
5. 5. 2022 06:15

co čekat od pšonků?

Ladislav
5. 5. 2022 06:58
Odpovědět  skylla

Vžy zradu!

Pavel
5. 5. 2022 07:51
Odpovědět  skylla

Větších vychcánků není a navíc nenávistných.

Milan ze Zahrady Čech
5. 5. 2022 14:10
Odpovědět  skylla

Od hyeny Evropy nic dobrého čekat nemůžeme, ale…
Ale v mnohém bychom si z nich měli vzít příklad. Tak například mají zásoby potravin na dva a půl roku – my na jeden a půl DNE, zásobníky plynu na 80 procentech – my na 30ti, a letošní úrodu obilí od nás už skoupili a v současnosti skupují úrodu r. 2023. Jo, jsou to sv-ině, ale aspoň schopné svině, kdežto naše vláda je nejen neschopná sv-ině, ale navíc zločinná sv-ině.

Capry
5. 5. 2022 19:52
Odpovědět  skylla

Skylla je tu?

Pijack
5. 5. 2022 07:54

Na trhu s plynem a ropou se v Evropě podvádí zcela nepokrytě. Převážně vlády zemí EU. Jen se to nesmí dávat do médií, aby se veřejnost nepohoršovala nad cynizmem a pokrytectvím politiků. Takže takový plyn se přece nakupuje na Burze v Lipsku – jejda, ještě to nikomu nedocvaklo? Tam totiž nakupují pouze obchodníci – spekulanti a distributoři, což jsou soukromé firmy… A tito hráči na komoditním trhu prodávají do svých zemí podle potřeby. Takže poptávka je na straně soukromých subjektů, nikoliv vlád zemí EU. A tito soukromí překupníci nakoupí klidně plyn z Ruska za ruble a svým zemím je vyčenžují za eura nebo usd. A veřejnosti se předkládají hrdinné floskule premiérů, že Rusku rubly platit nebudeme a kupovat jakbysmet. My jako jejich plyn nepotřebujeme bla bla bla. Protože náš stát koupí plyn přece od soukromých dodavatelů. Státy EU, ani samotná EU plyn prostě z Ruska nekupuje – to je ten největší podvod na obyvatelstvu Evropy. Nechápu, co tím vládní média sledují, když zatajují metodiku obchodování na komoditních trzích. Je to jen nechutné lhaní.

Boomer
5. 5. 2022 08:13
Odpovědět  Pijack

..mají z něčeho strach.

Janaz
5. 5. 2022 10:54
Odpovědět  Boomer

Možno z toho, žeby im zelenský nadal.:)

Markýza
5. 5. 2022 14:45
Odpovědět  Janaz

A že ten to umí pěkně!

Pavel K
5. 5. 2022 10:36
Odpovědět  Pijack

Mě to připadá všechno tak ujetý, jak u blbech na dvorku. Mají nás za debily, řadu z nás i oprávněně. Ovce slastně zabékají a nakonec i uvěří, že ho dovezla MPA z Dubaje, nebo v které že té to (!) nyní rozhazuje mezinošku řasnatou do praku.

Helena
5. 5. 2022 10:47
Odpovědět  Pavel K

Přesně tak. Mají nás za debily, kterým můžou nakukat jakoukoliv blbost, a ještě se nám hurónsky řehtají do ksichtů, jak jsme blbí. A páníček z fašingtnu je za to podrbe za ušima a upustí nějaký drobek.

Pavel K
5. 5. 2022 12:06
Odpovědět  Helena

Fčera jsemviděl video jak se kalousek vysmál demonstrantům někde asi před PS. Ještě je počastoval co je to za debily a jak jsou směšní. Zkrátka smějí se nám do tlamy. Kdyby tam byl borec, který by si ho hned za čerstva podal, von by se přestal vysmívat. Takhle!!! Sranda jak cyp.

iii
5. 5. 2022 14:51
Odpovědět  Helena

Maji vás za debily…, no vždyť ano, von Kalousek vám to naplil do xichtu z podia na Malostranskym náměstí rovnou, cituji ” jste debilové” konec citátu, a má recht, vždyť Pepa s Máňou věři tomu, že ty trubky vedou z Lipska rovnou k nim do bytu…

Helena
5. 5. 2022 14:39
Odpovědět  Pijack

A proto museli zkrachovat malí distributoři energií už za Babiše-ten tuhle sviňárnu umožnil, věděl o tom, aby tu velkou moc uchopilo pár největších zlodějů, kteří se snadněji ovládají režimem- k okrádání ovčanů. Proto překupnictví přes burzu/dílo ODS před lety/. To lhaní je nutné pro překrytí megatunelu, který má konec v USA a spoustu odboček končících v kapsách amerikou dosazených vlád/Pyjala a spol./ Tahle dnešní drahota je úplně zbytečná, umělá a vyvolali jí schválně, aby na nás vydělali ranec – vydělají zahraniční řetězce, panáci ve vládě, američani, europanáci. Přemýšlejte, zapadá to do sebe jako pucle.

Petr
5. 5. 2022 08:17

Poláci , co od nich čekat , jen vřelou lasku k ušákům , tak ať platěj a nekradou !

All
5. 5. 2022 08:44

Poláky jsem poznal jako vyčůrané kšeftaře,podvodníky ojebávače,od nich co nejdál,polák je špínou evropy.Snaží se vetřít jako blecha a veš a pak podrazit,aby oškubal .Po této zkušenosti tyto lidi ihned posílám kam patří…

Pavel K
5. 5. 2022 10:42
Odpovědět  All

To je zjištění co?!! To nasserre, když se zjistí že nás ještě může někdo trumfnout. Ono i my to umíme a není jich zas tak málo. Ale jsem ze ZČ a s poláky moc zkušeností nemám. Ale to neznamená, že se naše lidi musí chovat podobně. ??‍♂️

Kaufmann
5. 5. 2022 22:37
Odpovědět  All

A od kohopak se to ti polaci tak pěkně naučili , že ? :–)

Capry
5. 5. 2022 19:51

Pšontek je poloviční žid.Takže žádné překvápko.

PENNYS
6. 5. 2022 07:21

MIMO TÉMA” JAKÉ MÁME ODBORNÍKY ZE ZAHRANIČÍ”Stehlíková na Primě opět rozebírala Putina: Rakovina. Agónie, dramatické křeče. Snaží se jen vydržet do 9. května…
Stehlíková na Primě opět rozebírala Putina: Rakovina. Agónie, dramatické křeče. Snaží se jen vydržet do 9. května?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
TA MUŽOCHLAP BY MĚLA MÍT,ALESPON 3**DENNĚ ORGASMUS SNAD OD TÉ ODBORNICE “π ČE”BY BYL KLID

Gales
6. 5. 2022 12:50

Pšontek vznikl zkřížením germána,žida a opice.