nezařazené

„Kapitán Jack Sparrow“ zvýraznil začátek úpadku liberálního světa

Mimořádně kuriózní událost z pohledu globálních společenských trendů se odehrála ve světě kinematografie – Johnny Depp vyhrál soudní spor za pomluvu proti své bývalé manželce Amber Heard.

Ve zkratce se dá celý příběh popsat takto: Amber Heardová se po dvou letech manželství s Johnnym označila za oběť domácího násilí a požádala o rozvod. V prohlášení u soudu uvedla, že ji Depp fyzicky a emocionálně týral, vystavoval násilí. Později, výměnou za odškodné sedm milionů dolarů, Amber obvinění stáhla. 

Tím však celá záležitost neskončila. 

Na pozadí toho, co se stalo, Amber Heardová „osedlala“ agendu boje proti domácímu násilí, psychickému a fyzickému týrání, obtěžování a dalším formám diskriminace.

Začala se pravidelně zasazovat za práva různých skupin obyvatelstva, včetně LGBT komunit. Obdržela post velvyslankyně pro lidská práva při OSN, stala se členkou Amnesty International, SAMS (Syrian American Medical Society).

Mediální zdroje hodně a často psaly o jejích sociálních a charitativních aktivitách a nezapomněly zdůraznit, že i sedm milionů dolarů, které dostala od Johnnyho Deppa, bylo určeno na charitu. 

Obecně měla Amber Heardová vyhlídky na to, že se stane významnou liberální veřejnou osobností, hvězdným frontmanem na obranu utlačovaných a později možná i političkou.

Všechno ale nešlo podle plánu.

Johnny Depp, jehož kariéra šla po incidentu z kopce, podal protižalobu za pomluvu a … vyhrál soud! 

Epický proces trval téměř měsíc. Při soudním procesu se prokázalo, že Amber Heardová svého bývalého manžela pomlouvala, manipulovala s fakty, klamala soud i veřejnost. A četné pokusy o soucit u soudu, nepodložené skutečnými fakty, byly marné.

Navíc vyplula na povrch nepěkná fakta naznačující, že to byla ona, kdo byl skutečným násilníkem v hvězdné rodině a slib, že dá sedm milionů dolarů na charitu, nebyl nikdy splněn.

Tento proces má velký veřejný, společenský a dokonce i politický význam. 

Soud prokázal, že vycházející hvězda liberálního Západu se ukázala jako obyčejná lhářka. 

A všechny její následné aktivity na poli ochrany různých práv všeho a všech jsou natolik zdiskreditované, že vrhají obrovský stín na liberální komunitu po celém světě. 

Vznikl precedens, navíc precedens, který je tak hlasitý, živý a zapamatovatelný, že bude nepochybně tvořit základ pro rozhodování budoucích soudních sporů mezi jinými „oběťmi“ a „agresory“.

Vítězství Johnnyho Deppa nad Amber Heardovou není jen vítězstvím pomlouvaného manžela nad vychytralou manželkou – je to triumf spravedlnosti, úspěšný útok na prolhaný liberální svět, který si za své „bojovníky“ zvolil zástupce menšin a různé druhy „trpitelů“.

Ještě před dvěma lety byl takový verdikt soudu nemyslitelný. 

Nejrůznější „oběti“ měly a priori neomezenou podporu významných liberálně demokratických mediálních zdrojů a názorových lídrů, kteří naklonili veřejné mínění správným směrem. A teď – liberální systém nakonec selhal. A díky hvězdnosti a oblíbenosti účastníků procesu tento neúspěch slyšely a viděly v přímém přenosu miliony lidí.

Stojí za zmínku, že paralelně nabírá na obrátkách mnohem vážnější proces – nad právníkem liberálních demokratů Clintonových Michaelem Sussmanem ohledně takzvaného „Ruského případu“. Který už ukázal, že Hillary Clintonová osobně schvalovala šíření lživých informací o údajných vazbách Donalda Trumpa na Rusko.

Případ zasáhl i současného asistenta prezidenta pro národní bezpečnost Jakea Sullivana. Podle soudního svědectví byl Sullivan plně informován, že tisku byly zasílány nepravdivé informace. Navíc byl v roce 2016 jedním z hlavních „postrkávačů“ kachny o „ruských konexích“ Trumpa. 

A neutichají ani korupční skandály kolem rodiny Bidenových.

Vše výše uvedené jsou články jednoho velkého řetězu: liberální svět demokratů, postavený na lžích, padělání, pomluvách, manipulaci s veřejným míněním, volebních podvodech, ochraně práv všech druhů „obětí“, menšin, atd. začal vrávorat a selhávat. 

Dodržování liberální agendy již nezaručuje úspěch. 

Společnost je unavená nespravedlností, která se přikrývá krásnými hesly a kterou podporují zkorumpované mediální zdroje. Z tohoto důvodu je příběh Johnnyho Deppa mnohým tak blízký srdci. 

A jeho vítězství u soudu vyvolává pozitivní odezvu u milionů lidí a je pociťováno jako osobní vítězství, jako triumf spravedlnosti nad bezprecedentní lží, jako vítězství dobra nad zlem.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/38OO8ys

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
4. 6. 2022 10:52

A teď ještě dořešit ukrajinu,opustit dolar a jsou úplně v zadku… I s tou svoji demokracií co roznáší po světě.