Nezařazené

Bývalý šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin: Během let práce v Roskosmosu jsem nenašel jasný důkaz, že by Američané byli na Měsíci

Bývalý šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin: Během let práce v Roskosmosu jsem nenašel jasný důkaz, že by Američané byli na Měsíci.

ROGOZIN:

“Asi před deseti lety, když jsem pracoval ve vládě, jsem poslal do Roskosmosu oficiální žádost, aby mi poskytl listinné důkazy o pobytu Američanů na Měsíci, které v té době měla k dispozici federální agentura. 

Byl jsem ve značných rozpacích z toho, že sovětští kosmonauti, kteří se vraceli z vícedenních výprav se sotva drželi na nohou a po takových letech procházeli dlouhou rekonvalescencí a Američané vylézali ze svých lunárních lodí jako okurky ze záhonku.

Víte, co jsem dostal jako odpověď?) Knihu “Dobytí Měsíce astronauty” s komentářem kosmonauta Leonova, že tam opravdu byli, protože “sami mu o tom řekli”!

V roce 2018, když jsem šel pracovat do státní korporace Roskosmos, jsem pokračoval v pátrání po těchto důkazech, ale nic jsem tam nenašel, kromě vzteklých obvinění některých našich akademiků, kteří by rádi odjeli do Ameriky, že prý – podkopávám „posvátnou spolupráci s NASA“.

A také jsem obdržel jeden rozzlobený telefonát od vysoce postaveného úředníka, který mě obvinil, že svými pochybnostmi „zhoršuji mezinárodní situaci“.

Ano, nic jsem nepodkopával ani nezhoršoval, ale jenom jsem se snažil přijít na kloub detailům a zjistit, alespoň pro sebe, skutečný stav věcí v otázce průzkumu Měsíce našimi konkurenty. Nebylo mi jasné, jak Spojené státy na té úrovni technologického rozvoje 60. let minulého století dokázaly to, na co jim dneska síly nestačí?

Takže místo důkazu, že Američané byli na Měsíci, jsem dostal důkaz, že jejich lidé byli v našem „establishmentu“. Což byl také důležitý závěr.”

https://t.me/rogozin_do/4122

Bývalý šéf Roskosmosu také poskytl odkaz na profesora a spisovatele Alexandra Popova (autora knihy “Američané na Měsíci. Velký průlom nebo vesmírný podvod?”), který odhaluje lži řady akademiků ruské akademie věd.

Proč se akademici ruské akademie věd bojí kontrolovat místa amerického „Přistání na Měsíci“

Výzkumník, profesor a spisovatel Alexandr Popov (autor knihy “Američané na Měsíci. Velký průlom nebo vesmírný podvod?”) ve svém novém článku rozebírá kuriózní případ:

V listopadu 2018 poskytl akademik E.B. Alexandrov z Ruské akademie věd velmi zvláštní rozhovor pro rádio “Hovoří Moskva”. Respektovaného vědce v tu chvíli značně pobouřilo přání tehdejšího šéfa Roskomosu Dmitrije Rogozina ověřit realitu amerického přistání na Měsíci.

Proč však byl E. Alexandrov s takovým návrhem nespokojen? Ostatně Rogozin neřekl, že Američané nebyli na Měsíci. Chtěl jen zkontrolovat, že tam byli. Přičemž nežádal ruskou akademii věd o peníze na tuto prověrku.

Kromě toho, pokud by Američané skutečně byli na Měsíci, pak by kontrola jen potvrdila důvěru a správnost postoje E. Alexandrova a všech ostatních obhájců grandiózních úspěchů NASA:

“Podívejte, pozorujeme na uvedených místech přistání stopy návštěvy člověka!”

Ale z nějakého důvodu je pro E. Alexandrova už samotná myšlenka kontroly kacířská!

A nebojí se snad, ptá se Alexandr Popov, že udaná místa přistání budou nedotčená? Jak pak bude Komise pro pseudovědu vypadat? A jaký to bude mít dopad na ziskové vědecko-ekonomické vazby? A samozřejmě na granty?

Přátelství se Západem a vazby s ním samozřejmě musí být chráněny. Připomeňme například akademika Roalda Sagdeeva, který patnáct let vedl Ústav pro výzkum vesmíru Akademie věd SSSR a poté odešel do Spojených států a dostal tam trvalý pobyt:

Roald Zinnurovič Sagdeev – v letech 1973 – 1988 ředitel Výzkumného ústavu Akademie věd SSSR, akademik, Hrdina socialistické práce. Byl poradcem M. Gorbačova pro kosmonautiku a vojenské vesmírné systémy. Od roku 1990 žije v USA. Profesor, expert NASA. V roce 2022 se postavil proti akcím Ruska na území Ukrajiny.

Jak lze při takových „tradicích přátelství“ s americkými partnery očekávat od předsedy komise Ruské akademie věd shovívavost vůči těm, kteří se odvažují pochybovat o reálnosti amerického přistání na Měsíci?!

Přečtěte si tento článek prof. Alexandra Ivanoviče Popova v plném znění (stejně jako další zajímavé články) na jeho webu.

https://dzen.ru/a/ZFKwfllGaXpvLUYE

Jelena Panina se domnívá, že Lunární podvod USA je skvělým důvodem k tlaku na Ameriku v globálním informačním prostoru. Poškození obrazu bude obrovské.

Spojené státy nemají měsíční zeminu. Původní záběry z přistání na Měsíci už také nejsou. Všech 300 krabic, které něco obsahovaly byly “ztraceny”. Jejich skafandry tehdy neměly systémy pro zajištění odvodu odpadních látek kosmonautů. A kam se poděla raketová technologie, která umožnila vzlétnout z Měsíce? A tak dále, a tak dále.

Proto skutečnost, že Rogozin nastoluje tento problém, je správná. Ještě lepší by ale bylo oficiální prohlášení Roskosmosu o lžích Američanů s poskytnutím všech dostupných dokumentů, které bezesporu máme.

Svého času jsme o tom neřekli celému světu výměnou za stavbu plynovodů do Evropy. Ale teď, vzhledem ke všemu, co Američané udělali, včetně vyhození SP-2 do povětří, nevidím důvod, proč v tom pokračovat a nadále podporovat tento mýtus. 

Pokud existuje příležitost udeřit a poškodit obraz Spojených států, pak by se měla využít.

Jelena Panina

LUNÁRNÍ PODVOD”: ​​POCHYBNOSTI ROGOZINA O PŘISTÁNÍ USA NA MĚSÍCI SE DOSTALY NA ZÁPAD

Západní média reagovala na pochybnosti bývalého šéfa Roskosmosu Dmitrije Rogozina, že Spojené státy nikdy nepřistály na Měsíci. V britském tisku publikovali článek „Lunární podvod“.

Iniciativa bývalého šéfa Roskosmosu Dmitrije Rogozina, který mluvil o svém pokusu zjistit podrobnosti o přistání amerických astronautů na Měsíci a odporu v Ruské akademii věd, zaznamenali v západním tisku.

“Lunární podvod. Rusko obvinilo Ameriku z fingování přistání na Měsíci,” píše se v článku v britském deníku Daily Star.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/42GApQq

sdílet na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
unor 2022
10. 5. 2023 20:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokaváď ju, tak to je setsakramentska blamaz a hanba. To se stat na ceske vesnici tak se neda hodne dlouho zajit do hospody na pivo.

11. 5. 2023 01:08
Odpovědět  unor 2022

Slyšel jste tu pecku? To byl po přečtení článku poslední dílek skládačky, který zapadl na své místo. Až do tohoto okamžiku jsem si, vzdor všem pochybnostem, říkal – ale Sověti by přece takový podfuk nekryli! Co by z toho měli? No a teď už je mi to jasné. Konečně. Po těch letech pochyb. Takže ušáci jsou v Rusku dobře zaháčkovaný už pěknejch pár desítek let. Gosudare, nezávidím vám. Hodně sil! Vydržať!

Pavel z Moravy
11. 5. 2023 08:54

Je jich tam těch zaprodanců požehnaně. Kdyby to byli pouze nějací malí úředníčci, ale pokud je v tom i část elity Roskosmosu, no tak těpic. Já mu Vladimírovi také nezávidím.

jiří
11. 5. 2023 09:37

Také jsem četl, že za to, že je Rusové nenapráší světu, jim byli odpuštěny nějaké dluhy z II.WW. O tom měsíci zajímavý dokument Above Majestic.
https://ulozto.cz/file/kpMR2r90PYjG/above-majestic-2018-hdrip-xvid-cz-titulky-v-obraze-cz-1080p-full-hd-mp4#!ZGqyLmR2ZJDkZQt3LwSvAJR5AJV5AHqdJIOFLaEBFIc3DmL2ZN==

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janka
11. 5. 2023 11:44
Odpovědět  jiří

hovorilo sa, ze tesne potom Amici dovolili postavenie nejakej dolezitej tovarne v ZSSR a transferu technologii….to bola vraj cena za mlcanie. Ono su tam dalsie veci…..Amici nedokazali postavit dlhodobo obyvatelnu stanicu vo vesmire, tie co mali, nejak padali alebo mali problemy, preto boli projekty Sojuz-Apollo, potom Mir, ISIS….a tu odstartujes zo Zeme, na orbite niekde zaparkujes…..potom odstartujes na mesiac……tam pristanes, odstartujes odtial, vratis sa na zemsku orbitu a nasledne na zem…..no netvrdim, ze to nebolo mozne, ale predsa len vsetko to dost divne

zuza
10. 5. 2023 20:53
Ohodnotit příspěvek :
     

veď to pred mesiacom či dvoma priznali aj ľudia z NASA, len tak medzi rečou… V r. 1977 vznikol film Kozoroh 1, myslím, že časť ľudí na celom svete už vtedy pochopila, ako to bolo s tým slávnym pristátím.

Autor
10. 5. 2023 20:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Mně stačí odpovědi na tři otázky:
Jak skutečně vyřešili problém toalety při letu?
Kde je materiál ze kterého byly skafandry při letu a hlavně při východu z modulu na povrch. Mít takový materiál, USA by dnes mohli být mnohem dál a koukaly by na všechny ostatní s opravdového nadhledu! Viz třeba havárie reaktorů atd. Takový matriál by dovolil rozpracovat i jiné důležité stínící vlastnosti.
Jak to, že nedokázali vyrobit motory pro starty raket, když “zbytkové” nepoužité rakety Apollo prý instalovali jako exponát minimálně v jednom muzeu i s motory (resp. s jejich vnějším “obalem”, který hlavně potřebují – to jsou ty trysky? Nemají snad reverzní technologie?

Z těch je nejdůležitější ten materiál na skafandry. Ať dokáží, že takový mají! A pak se ukloním až na zem, klidně. Protože vždy mi připadaly jak moduly, tak skafandry “křehké” na to, co musely vydržet a co kosmonauti dělali na Měsíci. Aby bylo jasno aspoň trošku, tak hovořím o gama záření. A to v situaci, kdy každý gram rozhoduje o úspěchu a vůbec o možnosti provedení měsíční expedice. A to nemluvím o technickém, fyzickém namáhání konstrukce.
Nejde o tzv. tlouštku materiálu, která snižuje hodnotu záření (gama především) na polovinu, ale je nutné mít prakticky dokonalou ochranu! A když se podíváte na snímky modulů, nejsou příliš silné stěny.
Chtěl bych ještě upozornit na jednu knihu, také z Ruska, a to dokonce autora, který původně předpokládal, že tam byli. Bohužel autor ne zrovna příliš podporuje SVO, je proti ( není liberál, ale spíše hurávlastenec), což činí jinak jeho velmi dobrou knihu méně zajímavou, stejně tak i jeho knihu a Katyni.
Лунная афера, или Где же были америкосы? http://flibusta.is/b/338018
Mimochodem i diskuse pod knihou (v ruštině) svědčí o tom, co říkal Rogozin – všude mají “jejich lidi”. Schválně, jaký postoj takoví lidé asi mají k SVO?
Zde je pro zvědavce kniha o Katyni – Катынский детектив. Все тайны убийства в смоленском лесу http://flibusta.is/b/587091

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lubek
10. 5. 2023 21:44
Odpovědět  Peter 008

Nemám až tak naštudované, ale bol som v muzeu Speyer. Úžasné. Aspoň pre mňa. Predtým som bol v nejakom múzeu v Prahe, kde je modul, v ktorom lietal okolo Zeme Remek. Robustná guľa, Remek musel sedieť zbalený do klbka, modul je rel. malý. Hádam primerane rakete.
V Speyer muzeu je celý pavilón venovaný kozmonautike a aj astronautike. Nemci nemali problém s replikou Gagarinovho modulu, dostal ma jeho skafander a koženné šnurovacie boty – hádam Kanady.
Neveriacky som pozeral na repliku pristávacieho modulu Apollo 11 a ďalších. Keď som si spomenul na Remekovu “guľku”, aká bola robustná a malá, proti nej pristávací modul Apolla je snáď 7krát väčší? +/-
Začal som uvažovať. Nejaká raketa musela vyniesť kamsi na obežnú dráhu okolo mesiaca ten obrovský pristávací modul. On bol zložený ako parazól? …asi. Ak nie, čo to bola za raketa, oproti tej, čo vyniesla Remeka iba okolo Zeme?

Lubek
10. 5. 2023 21:45
Odpovědět  Lubek

Nemám naštudované aká bola tá obežná raketa veľká, no musela abyť obrovská, keď pratala ľudí, aj pristávací modul. Ten modul mal opustiť raketu a taký “čudný” pristáť na mesiaci aj s ľuďmi. Teda nemohol pristávať zložený ako parazól, keď viezol (vraj) aj ľudí. 6x menšia príťažlivosť, ale aj tak. Modul musel vydržať pristávanie. Také čudo? Hoci z titanu?
Potom ľudia akože pochodili po mesiaci, vliezli nazad do toho modulu, odštartovali a pripojili sa k obiehajúcej obrovskej rakete? A potom s raketou odleteli k Zemi? Aj s tým modulom? Alebo ten nechali lietať okolo mesiaca? Nech je ako je, keď som to uvidel, neverím. Neverím! V tej dobe?
V múzeu Speyer je aj jeden z testovacích Sovietskych Buranov. O koľko rokov neskôr prišli raketoplány? Buran má otvorený nákladový priestor, vedú k nemu schody na prehliadkovú plošinu. Stačí si predstaviť, či by sa do priestoru vošiel modul Apollo. A ešte k tomu astronauti…

Autor
10. 5. 2023 22:04
Odpovědět  Lubek

Vzpomněl jsem si na dva články kzteréjsem kdysi četl.
První se týkalnějakého sovětského tuším inženýra, který pracoval v kosmickém výzkumu a ten měl prohlásit, že kdyby jim, tj. jako všem pracovníkům onoho ústavu promítli film o přistání na Měsíci s autentickými záběry, že by se v sále rozlehl hurónský smích. Málokdo ví, že v Sovětském svazu lidé ani odborníci tyto záběry v podstatě neiděli až do konce jeho existence.
Druhý bya informace, že jednak na kosmodrom Bajkonur přiletěl na přátelskou návštěvu jakýsi vysoký ouřada NASA, což se po mnoha letech začalo spojovat i s tím, že kontroloval, jestli Sověti už nemají připravenou raktu pro let na Měsíc. Když se dozvěděli prý členové posádky o chystaném, nebo už probíhajícím letu – tady si nejsem už jist – tak se nabídli členové posádky, že poletí i bez “posledních” zkoušek přes všechna rizika a zaslali na UV KSSS tento návrh, výsledkem byl důrazný zákaz.
pokr.

Autor
10. 5. 2023 22:05
Odpovědět  Peter 008

Bohužel je to dlouho, co jsem to četl a ani si nejsem jist, že to najdu. Pokud ano, pošlu to sem. Ale s tím hurónským smíchem si to pamatuji lépe.
Každý předpokládá, že se jednalo ze strany UV a Brežněva atd. o podíl krytí podvodu AŽ posartu, ale podle mne i jiné indicie naznačují, že to bylo celé připraveno dopředu!

Lubek
10. 5. 2023 22:56
Odpovědět  Peter 008

Ja som zasa kdesi čítal, že na dákom fóre sa pýtali kozmonauta, že čo si myslí o Apollo 11 a pristátí na mesiaci. Kozmonaut sa vraj na chvíľu zamyslel a potom odvetil. Američania museli byť na mesiaci predsa skôr než s Apollom11. Veď ako inak by mohli zvonka nafilmovať, ako prvý človek vystupujúci z pristávacieho modulu na mesiaci robí malý krok pre seba, ale veľký krok pre ľudstvo?
či tak skutočne bolo netuším, ale páči sa mi to.

Ferko
11. 5. 2023 22:44
Odpovědět  Peter 008

Jistě jste všichni viděli dokument, kdy novináři chtěli po astronautech přísahat na bibli, že byli na Měsíci. Všichni odmítli a utekli, jeden se dokonce chtěl rvát.

Ferko
11. 5. 2023 22:46
Odpovědět  Ferko

A donedávna Amíci ve svých raketách používali ruské motory.

Janka
11. 5. 2023 11:47
Odpovědět  Lubek

okrem toho mali mat v rakete aj lunarne vozitko…..tiez nie mala vec

Korovjev
12. 5. 2023 09:21
Odpovědět  Janka

To “vozítko” bylo větší než “garáž”.😂😂

Vanja
10. 5. 2023 21:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Američani na Měsíci nebyli a už ani nebudou, protože Hollywood už dávno koupila Čína, takže se tam nové americké mise do vesmíru už natáčet nebudou.

jmm
11. 5. 2023 05:44
Odpovědět  Vanja

“ušáci” ? Je to celý “hollywood”/zlaté pozlátko….

Korovjev
12. 5. 2023 09:46
Odpovědět  Vanja
zuza
10. 5. 2023 21:13
Ohodnotit příspěvek :
     

tradične sa v médiách uvereňuje fotka americkej zástavy mierne povievajúcej vo vlahom mesačnom vánku, ale tu na tej ilustračnej fotke vyzerá, ako keby ju trhali psy…
Astronauti nazbierali vraj 22 kg vzoriek horniny a dnes nemajú ani zrniečko! A ešte jedna perlička: let na mesiac trval 195 hod 17 minút, a určite by museli byť celý čas v skafandroch, mali letieť predsa cez van Allenove radiačné pásy a prechádzali sa po Mesiaci.
V r. 2016 NASA vyhlásila súťaž o riešenie, čo s fekáliami v skafandroch astronautov – podmienka bola, aby vydržali aspoň 144 hodín!!! Tak neviem, keď už to mali vyriešené pred 50 rokmi, či sa im aj k tomu riešeniu záhadne všetky výkresy, návrhy a materiály stratili, rovnako ako k motorom.
https://www.e15.cz/magazin/nasa-resi-co-s-fekaliemi-v-oblecich-astronautu-1326025

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
10. 5. 2023 21:26
Ohodnotit příspěvek :
     
  1. Neměli vyřešeno wc.
  2. Nechtěli přísahat na bibli že tam byli.
  3. Při oblékání skafandrů na Zemi jim pomáhalo 6 asistentů, kdo je oblékl v modulu o velikosti wc v paneláku?
  4. Van Allenovy pásy.
  5. Jak vydrželi posraní a pochcaní 10 dní? Vylezli nažehlení.
  6. Kdo jim věří, když ještě nikdy nikdo neslyšel od amíka pravdu?
  7. Moje přesvědčení je, že byli max. v řiti.
Pedro
10. 5. 2023 21:30
Odpovědět  Pedro

Jo a zmizely jim všechny materiály a důkazy, protože dnešní technika by okamžitě zjistila podvod. Čína už ví, že lžou a brzy to ukáže.

Jaris
11. 5. 2023 02:05
Odpovědět  Pedro

HnUSAk mluvi pravdu jen kdyz se splete. Na Mesici samozrejme nebyli. Kdysi jsem v televizi slysela na vlastni usi, ze lotri Rumsfeld a Cheyney to sami rekli na kameru.

Frank1
10. 5. 2023 22:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Pristani na mesici natocil S. Kubrick v Holywoodu a pak ho prezentovali jako skutecnost. US astronauti pak odmitli prisahu na bibli, ze tam na mesici opravdu byli. Ztratilo se moc veci, ktere by se daly prosetrit. A ty sutry privezene z mesice taky nejsou z mesice. USA jsou mistri klamu, protoze ovladaji media, politiky. WTC si take shodily sami.

Frank1
10. 5. 2023 22:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Konec se blizi. Podvody USA vychazeji na svetlo. Smeji vychazet na svetlo, neni to nahoda!

All
10. 5. 2023 23:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Ahojky, nikdy jsem nevěřil,že tam na měsíci byli,důkazů že nebyli bylo dost. ( Ještě k tomu ,,Vidláku o vinařích dole, napsal jsem tam opožděně příspěvek,je až na konci dole,..malí vinaři serou na ministry a Brussel, jde to i jinak, dělat jen pro sebe a přátele…)

Standa
11. 5. 2023 02:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Nějak mě to připadá, jako podvod s Dvojčaty, které si vyhodili sami!Tam bylo také přiznání jednoho s instaletérů výbušnin a to na smrtelné posteli!Bylo to , jako důvod k agresi po světě!
Smrt Ukrajině!

Janka
11. 5. 2023 11:49
Odpovědět  Standa

tak mna presvedcilo to, ze dvomi lietadlami znicili tri budovy….to sa len tak nevidi:-))

Gales
11. 5. 2023 10:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Amíci byli v pérdeli jako jsou i teď.

aamater
11. 5. 2023 11:08
Ohodnotit příspěvek :
     

RF ešte za čias CCCP mala svoj Lunochod, Čína tak isto už vyslala na Mesiac vlastný Lunochod. A ak boli USA v roku pána 1969 na Mesiaci, tak tam istotne museli po nich ostať stopy. Tie sa budú dať overiť. Tak, že si myslím, že téma okolo pristátia na Mesiaci v roku pána 1969 by sa mala týmto spôsobom raz a navždy uzavrieť. Stačí to preskúmať!!!

Velitel
11. 5. 2023 21:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Apollo 11 umistilo na Měsíc koutový laserový odražeč. “ze tedy celkem jednoduše ověřit zda na Měsíci Apollo 11 bylo než vzít laser namířit ho na danou oblast a pak počkat zda se odražený laserový paprsek vrátí. Není to nic na co stačí laserové ukazovátko od číňanů, ale také to není nic na co by bylo potřeba vybavení , které by zrovna Rogozin nedokázal zorganizovat

Luboš
12. 5. 2023 00:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmoci s námi hrají Hru. Vy neřeknete že jsme nebyli na měsíci a my vám dovolíme plynovod . Neřeknete kdo za proč zabil Kennedyho a my neřeknem tohle. Potopení Kursku údajně amíky stálo hodně.

Frank1
12. 5. 2023 10:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Pozor, co rika Rogozin (az ted!) berte s rezervou. Je to Trockista a ma na svedomi zaostani ruskych kosmickych technologii za USA. Proto byl odstranen. Jeho poradce dostal za spionaz pro NATO 20 let. Ja se domnivam, ze i Rogozin musel vse vedet, co Safronov provadi. Pri atentatu na restauraci, kde Rogozin papal byl pouze zranen. Asi se jeho likvidace nezdarila.