Byl moderátor Fox News Carlson vyhozen kvůli Zelenskému?

Nezávislý postoj k Ukrajině byl důvodem pro odvolání moderátora Tuckera Carlsona z Fox News,  řekl americký novinář Jackson Hinkle.

“Dostal jsem potvrzení od důvěryhodného zdroje, že odchod Tuckera Carlsona byl způsoben jeho nebojácným zpravodajstvím o Ukrajině a o šílenství Zelenského,” napsal na Twitteru.

The Post Millennial: Předseda Fox Corporation Rupert Murdoch a jeho syn Lachlan údajně telefonovali s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským před vyhozením Tuckera Carlsona z Fox News v dubnu.

Murdoch starší v březnu telefonoval s ukrajinským prezidentem, diskutovali o válce ve východoevropské zemi a také o výročí smrti dvou novinářů Fox News poblíž Kyjeva v březnu 2022. 

Podobný rozhovor se 15. března odehrál mezi Zelenským a Murdochem mladším, výkonným předsedou Fox Corporation.

Tyto telefonáty proběhly pár týdnů před vyhozením největší hvězdy Fox News, otevřeného kritika amerického zapojení do války na Ukrajině, Tuckera Carlsona.

Vysocí ukrajinští představitelé údajně vznesli své námitky vedení Foxu vůči Carlsonově zpravodajství.

Jak jsme zdůraznili minulý týden, členové vojensko-průmyslového komplexu oslavovali odchod moderátora Fox News.

Nyní se ukazuje, že Murdoch komunikoval se Zelenským už v březnu.

„Výkonný předseda Fox News Rupert Murdoch uspořádal letos na jaře dosud neohlášený telefonát s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, ve kterém oba diskutovali o válce a výročí úmrtí novinářů Fox News loni v březnu,“ uvádí Semafor.

Ukrajinský prezident měl podobný rozhovor i s Lachlanem Murdochem 15. března.

„Rozhovory proběhly týdny předtím, než Murdochovi vyhodili svou největší hvězdu a nejotevřenějšího kritika americké podpory Ukrajině, Tuckera Carlsona. Vysocí ukrajinští představitelé vznesli své námitky vedení Foxu vůči Carlsonově zpravodajství, ale Zelenskij je při hovorech s Murdochovými nevznesl”, podle jedné osoby obeznámené s podrobnostmi hovorů.

Zpráva také uvádí, že Carlson dříve popsal Zelenského jako „diktátora“.

Jak zdůrazňuje Chris Menahan , přibližně ve stejnou dobu, kdy telefonoval Murdoch-Zelenskij, Tucker řekl Claytonu Morrisovi, že se domnívá, že může být vyhozen za svůj postoj k Ukrajině.

“Říkám to, co si opravdu myslím a myslím, že na tom opravdu záleží, a pokud mě za to vyhodí, nevím, co říct, nezměním se,” řekl Carlson.

Prozradil také, že nejvyšší šéf ve Fox News mu napsal SMS, aby mu řekl: “Pro záznam, opravdu s vámi nesouhlasím ohledně Ukrajiny!”

Carlsonův odpor vůči velké farmaceutické korupci byl také uváděn jako důvod jeho propuštění, vzhledem k ohromnému množství peněz, které zpravodajské sítě vydělávají od farmaceutických společností.

https://bit.ly/3HSbCRh

sdíletj na

3.7 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
aamater
10. 5. 2023 19:59

Banda debilov zo západu neznesie ak niekto povie pravdu. Tak potom robia všetko pre to aby takéhoto človeka zničili. Tu je toho živý príklad.

jmm
10. 5. 2023 20:00

T.C. si dost často poslouchám.

unor 2022
10. 5. 2023 20:18

Nejak nam zapadni soudruzi Havel, Sverak, Pavel, Holubova ci treba reporyjec Novotny, v hodinach politickeho skoleni muzstva zapomneli rict jak si na tom zapad ve srovnani s nasimi byvalymi komunisty a jejich politruky stoji.
Jejich slava zacina vedle nich dost vyrazne blednout.

Autor
10. 5. 2023 22:07

V systému, který je založen na lži apodvodu si dovolil mluvit až příliš mnoho pravdy.

Milan ze Zahrady Čech
11. 5. 2023 00:37

Ty vole, kvůli všemu! On snad mluvil jen o skřetovi Watsone nebo Hinkle? Ty to máš v tý lebince fakt jednoduše uspořádaný.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank1
11. 5. 2023 13:17

Zide se dohodli, ze Carlson musi zmizet z obrazovky. Murdoch a jeho klan rozhoduje, protoze mu patri skoro vsechny media. Zodpovida i za jejich cenzuru, rusofobii a vecne lhani a zamlcovani skod ockovanim. Co k tomu dodat? Maji blbce v hrsti co jim veri.

Frank1
11. 5. 2023 13:20

Knize pan jako Sisla 1 bude dobry poradce s profitem pro sebe. Ostatni je Volkssturm, prevlikaci kabatu, co jsou stale pripraveni nevleci si novy kabat, ktery jim zaruci koryto. Jejich kecy jsou na bliti. Kolar je nejvetsi zmetek z nich.