Krize UKRAJINA

Kamiony s rubly v Mariupolu šokovaly Západ víc než ruská ofenziva na Donbasu

To, co šokuje západní elitu, není ruská vojenská ofenzíva za posledních pár týdnů, ale to, jak rychle probíhá „rozvoj“ ukrajinských území, která se dostala pod ruskou kontrolu.

Tento názor vyjádřil na svém blogu ruský politický expert Marat Baširov.

Západ je podle jeho slov šokován tím, jak obyvatelstvo osvobozených území Ukrajiny pohotově dostává pasy občanů Ruské federace.

„Jak manažeři z Ruska jdou pracovat do úřadů DLR, LLR, Chersonské oblasti atd. Jak rychlý je proces ustavení patronátu ruských regionů nad městy Donbasu a Chersonu. Jak ruská vláda otevřeně zahajuje proces obnovy infrastruktury. Jako oficiální představitelé ruských úřadů přijíždějí do bývalých oblastí Ukrajiny a plánují rozvoj území a sociální podporu obyvatelstva,“ píše Baširov.

Skutečnost, že na pozadí probíhajících a dosud neukončených bojů se nikdo z představitelů Moskvy netají tím, že osvobozená území usilují o Rusko, podle jeho slov ukazuje, že se Rusko nechystá vrátit k hranicím z 24. února. 2022, ani obyvatelstvo v osvobozených městech a obcích se nechce vrátit pod kontrolu Kyjeva.

„Vzdorovat přání stovek tisíc lidí stát se součástí nového světa, součástí Ruska – je nemožné, pouze pokud nejste připraveni je všechny zabít. A k tomu je třeba přijmout rozhodnutí o přímém střetu s ozbrojenými silami RF. Risknout své blaho a svou budoucnost. A takových je málo,“ shrnuje Maratt Bashirov.

Mezitím se po sociálních sítích šíří screenshot nedávné publikace z německého vydání Bildu.

„Bild hlásí nová strašná ruská zvěrstva na Ukrajině. Putin poslal do Mariupolu nákladní auta plná rublů. V Mariupolu začali ruští vojáci vyplácet důchody v rublech – peníze se dávají přímo do rukou.  Rusko podniká intenzivní kroky k vymazání paměti lidí na ukrajinskou minulost. Už jsou ohlášeny nové projekty ve zdravotnictví, sociálních dávkách a humanitární pomoci,“ ironicky k tomu říká politický pozorovatel Andrej Perla.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3QhrFuu

sdíletj na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
11. 6. 2022 02:14

On si někdo skutečně myslel, že Federace zůstane po ukončení specoperace v týchž hranicích jako před jejím zahájením? Od počátku zde byly pouze dvě možnosti - buď vítězství, nebo... nic. Ono těm idi-otům stále ještě nedocvaklo, že Rusové do toho šli, a jdou, až do těch hrdel? V okamžiku kdy triumvirát zahájil specoperaci jsem si vzpomněl na Putinova slova "A k čemu nám svět bez Ruska?" a bylo mi to jasné. Že dojde ke střetu civilizací mi bylo ostatně jasné od r. 2018, když se Rusko, Indie a Čína, začaly zbavovat amidluhopisů a skupovat zlato. Akorát jsem to čekal o něco později, tak cca za tři až pět let, až si ještě více vyfutrují ekonomiku a posílí technologickou suverenitu. No, holt byli přinuceni jednat dřív. Ale že anglasům nedochází, že jsou jen dvě alternativy, to mi rozum nebere. Ale on mi toho rozum nebere víc. Například jak někdo může být takový idi-ot a volit pětiflus nebo ANO. Raději jdu spát.

PepeAlex
11. 6. 2022 06:13
Odpovědět  Milan

Tady aspoň je vidět,jak český národ degraduje v tom smyslu,že nikoho nic nezajímá,lidem stačí plný koš žrádla, nechají do sebe pichat,to co jim vláda nařídí,plno ovcí podporuje tu Banderovskou vlajku a Chuntu,Zeman na hradě,ten se za poslední 2 roky zbláznil.Prostě vše v řiti.

PENNYS
11. 6. 2022 07:38
Odpovědět  PepeAlex

Pánové, na Zemana pravděpodobně senátoří, či Fyjalová pětikolka musela ” NĚCO VELKÉHO DÁVNÉ DOBY VYŠTOURAT”Jinak na to jak je nemocen a starej,
stále na něho hodně politikutypu:fiala drahoš, NEMAJÍ!!!!Je mi ho velice líto

ZMann
11. 6. 2022 08:10
Odpovědět  PENNYS

Může to být dvojník, těžko říct, dneska je možné všechno.

Milan ze Zahrady Čech
11. 6. 2022 13:51
Odpovědět  ZMann

Vzpomínáte někdo na snad poslední politickou satiru, na gumáky? Měli tam i Zemana. A mě teď napadá, že Zeman po první vakcíně tiše zesnul a našoupli za něj tohoto gumového emana.

Lenka
11. 6. 2022 08:34
Odpovědět  PENNYS

Taky jsem přesvědčená o to, že Zeman lavíruje jak jen může a nám, občanům by rozhodně nechtěl nějak uškodit. Musí být pod neskutečným tlakem. Má rodinu, a ty padající most, vykolejené vlaky a další pohrom nejsou jen tak.

Pozor
11. 6. 2022 08:45
Odpovědět  PENNYS

Zeman si už dávno prechlastal rozum.

PENNYS
11. 6. 2022 14:05
Odpovědět  Pozor

POZORE!!! NĚKTEŘÍ HOSPODŠTÍ POVALEČI MAJÍ DALEKO VĚTŠÍ ROZHLED NEŽ SI TO UVĚDOMUJETE!

orinoko
11. 6. 2022 12:41
Odpovědět  PepeAlex

Českému debilovi právě teď konvenuje inhalát s názvem VOYO. Cosi jsem dneska kupoval v chrámu konzumu a rodinka za mnou měla jedinou starost – jestli ta televize, co si právě kupovala, dokáže vysílat VOYO. Rodinka typu Jojo.

All
11. 6. 2022 18:47
Odpovědět  PepeAlex

V řiti je vláda a rozkradený stát se svými opíchanými opicemi,osly a ovcemi.Ale naštěstí jsou ještě i lidé s vlastním rozumem,sic málo,ale jsou.

Pijack
11. 6. 2022 08:03
Odpovědět  Milan

Oni si totiž stále myslí, že jim území Ukrajiny patří. Fakt grandiózní natvrdlost.

ZMann
11. 6. 2022 08:08
Odpovědět  Milan

Volby- jeden veliký podvod, viz USA a další země.

PENNYS
11. 6. 2022 07:34

Vivat ROSSIA

Pijack
11. 6. 2022 08:00

Je zde krásná ukázka, jak je Česká vláda s Bruselem roky pozadu. Zatímco Ukrajinské vlády na obyvatelstvo kašlaly 20 let a mafie oligarchů s nacisty ždímalo obyvatelstvo, potažmo my “usilovně” plánujeme pomoc Ukrajině po válce, tak Rusové prostě tu pomoc dávají okamžitě bez nějakého dlouhého žvanění. Naší protektorátní vládě vůbec nedochází, že o naši pomoc prosté obyvatelstvo nestojí a že než by se EU rozhýbala, Ukrajinu obsadí firmy z Ruska a Číny. I Turecko chce dokonce pomáhat Rusku v obnově Ukrajiny. Jenom my a Brusel máváme žluto modrými vlajkami a sepisujeme rezoluce a likvidujeme se vlastními sankcemi. Upadáme. Nejsme schopni vidět reálie světa. K moci se přihrnuli lemplové a nevědí si rady. Potentáti EU si mysleli, se poměry na Ukrajině vrátí a oligarchové s nimi zase potáhnou jako dřív… žííííš takovou natvrdlost a nadutost ve světě nenajdeme.

Milan ze Zahrady Čech
11. 6. 2022 14:40
Odpovědět  Pijack

Čína na obnovu Banderstánu krátce po zahájení specoperace vyčlenila z rozpočtu 500 000 000 000 jüanů - pětset miliard (cca náš roční rozpočet) - a od Majdanu tam skupují čínští podnikatelé ve velkém pozemky. A protože čínští podnikatelé sází na jistotu - pročpak asi od nás odtáhli ruce, žejo - vidím v tom móóóc zajímavé pozadí souvislostí. Do toho si dosaďte další dění - ukončení čínsko-indických příhraničních sporů, odstavování dolaru, vznik nových uskupení atd. atd. a začíná se to rýsovat. A Saracéni? Někde na konci řady. To si jen Recept Osman myslí, že mu Gosudar nevidí do karet. a že přehlédne jeho podvratné aktivity.

Jozef
11. 6. 2022 08:22

Sir Baron Edmond De Rothschild.

Represívny režim TOTALITY, diktatúry ak sa obáva možnej straty moci politickej, finančnej, ekonomickej , tak podobne ako v Rusku, Číne, Severnej Kórei, tak samo aj v EU a USA denne sa môžeme sami presviedčať, že surovo cenzuruje INTERNET blokovaním názorov a politického presvedčenia občanov na facebooku a iných sociálnych sieťach, keď do TV diskutovať s politikmi o veciach verejných, aj o geopolitike v celom svete, občanov jednoducho nepusti,
takže DEMOKRACIA, sloboda a ľudské pravá okrem práv GEJOV na celej planéte ZEM v 21 storočí bohužiaľ NEEXISTUJU pred chystanou GENOCIDOU, že by zníženia populácie z dôvodu klimatických zmien ochrany životného prostredia pre miliardárov The Davos Agendy ?…
S cárom Putinom sa ešte dalo dohovoriť. S tým čo príde po ŇOM v Rusku, už sa to nebude dať. VERTE MI, že sa tak stane.
Čínsky priemysel + ruské zdroje sú silou, ktorá rozdrví Západ, ktorý sa zatiaľ drží vďaka tomu, že ich meny sú rezervné.
Aká bude budúcnosť EU a US $ po prebiehajúcej a denacifikujúcej sa UKRAJINE ? https://www.pokec24.cz/politika/budoucnost-evropy-prognoza-na-pristi-dve-desetileti/

Gales
11. 6. 2022 08:26

Škoda že to není u nás.Zácidím jim.Nás nic horšího než EU už nemohlo potkat.

Markýza
11. 6. 2022 11:38

Já chci taky kamiony s rublema!

Milan ze Zahrady Čech
11. 6. 2022 14:47
Odpovědět  Markýza

Aspoň jedéééén! ... Ale může to bejt klíďo píďo i dodávka. Nebo aspoň trakař, nebyl by?

orinoko
11. 6. 2022 12:55

Spousta videomateriálu na předmětné téma je na Trubce – YT. Třeba jak lidé sami uklízejí Mariupol, městská doprava tamtéž, těžká technika z Ruska na odklízení suti, městské tržnice nikoli nepodobné prodeji na mostech v NY yankee kapitalismu … ale zároveň každodenní život v Melitopolu a Chersonu. Je problém vložit odkazy.

orinoko
11. 6. 2022 12:56
Odpovědět  orinoko