Krize UKRAJINA

„Jeden měl štěstí“: Kadyrov oznámil neúspěch ofenzivy ozbrojených sil Ukrajiny u vesnice Berestovoe (video)

Šéf Čečenska Ramzan Kadyrov řekl, že plán ukrajinské vojenské ofenzívy v oblasti vesnice Berestovoe v Doněcké lidové republice selhal.

“Útočný plán nepřítele v této oblasti [oblast vesnice Berestovoe] selhal díky odvaze a statečnosti vojáků speciálních jednotek “Achmat”. Z těch, kteří vzdorovali neutekl a nebyl raněn jenom jeden. A měl největší štěstí. Nyní je tento muž, kterého kdysi oklamal narkoman Zelenskij, v bezpečných rukou, není bit a přístup k němu je humánní,“ uvedl Kadyrov na své stránce VKontakte.

Podle slov Kadyrova, speciální jednotky “Achmat” zajaly zajatce při „protiútoku banderovců na naše pozice“. 

“Nepřátelské pokusy byly našimi vojáky úspěšně potlačeny. Bylo zničeno velké množství živé síly a techniky nacistů,” poznamenal šéf Čečenska.

Řekl, že vojáci z Čečenské republiky budou se ctí plnit úkoly stanovené ruským vedením k ochraně zájmů země na území Ukrajiny a Donbasu. 

“Nechť naše vítězné motto “ACHMAT-SÍLA” nadále třese duše nepřátel a mění jejich jednotky v prach! Děláme pro to vše, co je nutné!” – shrnul Kadyrov.

Vážený BRATR, hrdina Ruska, tajemník Rady bezpečnosti Čečenské republiky, velitel speciálních sil Achmat Apty Alaudinov vysílá z palebné linie v Donbasu @sovbez95.

https://bit.ly/3xsWW64

sdíletj na

29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
18. 9. 2022 00:27

Jen co se týká Doněcké oblasti a za jeden den: Pri obci Pravdino v Chersonskej oblasti nepriateľ v počte dvoch rôt 28. mechanizovanej brigády, podporovaný 9 tankami a 16 bojovými obrnenými vozidlami, podnikol neúspešný útočný pokus. Počas bojov ruské ozbrojené sily zlikvidovali v priebehu niekoľkých hodín viac ako 120 ukrajinských vojakov, 7 tankov a 13 bojových vozidiel pechoty.
Ruské vzdušné a kozmické sily, raketové jednotky a delostrelectvo zaútočili na jednotky a zálohy ozbrojených síl Ukrajiny.
V dôsledku veľmi presných úderov dosiahli straty 46. výsadkovej brigády v obciach Bereznegovatoje a Velikoje Artakovo v Nikolajevskej oblasti a 24. mechanizovanej brigády v obci Bezimennoje v Chersonskej oblasti viac ako 140 zabitých a zranených vojakov, 5 tankov a 14 jednotiek inej vojenskej techniky.
Vysoko presné údery ruských vzdušných a kozmických síl na miesta dočasného nasadenia jednotky nacistickej formácie „Kraken“, 92. mechanizovanej a 81. výsadkovej brigády v obciach Dvurečnoje, Ševčenkovo ​​​​a Kupjansk v Charkovskej oblasti zničili viac ako 50 nacistov a viac ako 10 jednotiek špeciálnej vojenskej techniky a vozidiel.
Sústredené palebné údery na bojové pozície 58. a 93. motorizovanej pešej brigády v oblastiach Družkovka a Arťomovsk a 53. mechanizovanej brigády v obci Zajcevo v Doneckej ľudovej republike zničili viac ako 230 ukrajinských vojakov, 10 tankov a 23 obrnených transportérov a bojových vozidiel.

Masunta
18. 9. 2022 00:29
Odpovědět  Masunta

Doněck a další oblasti za jeden den: Útoky operačno-taktického a armádneho letectva, raketových síl a delostrelectva zasiahli počas dňa päť veliteľských stanovíšť Ozbrojených síl Ukrajiny v oblastiach Piskunovka, Seversk, Novoukrainka a Arťomovsk v Doneckej ľudovej republike a Kamyševacha v Záporožskej oblasti, ako aj 53 delostreleckých jednotiek, živú silu a vojenskú techniku Ozbrojených síl Ukrajiny v 117 miestach.
Štyri sklady raketových a delostreleckých zbraní a munície boli zničené v obciach Zoločev v Charkovskej oblasti, Kirovo v Doneckej ľudovej republike, Omeľnik a Veseljanka v Záporožskej oblasti.
Systémy protivzdušnej obrany zostrelili osem bezpilotných lietadiel v oblastiach Pokrovskoje, Berestovoje a Kodema v Doneckej ľudovej republike, Verbovoje a Pologi v Záporožskej oblasti, Novovoskresenskoje a Čkalovo v Chersonskej oblasti a Komsomoľskoje v Nikolajevskej oblasti.
Okrem toho bolo v oblastiach Novej Kachovky a Chersonu zničených 25 rakiet reaktívnych systémov HIMARS a „Oľcha“.

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 04:21
Odpovědět  Masunta

Aspoň že tapetuješ jakž takž k věci, i když opět stařinkami.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
18. 9. 2022 07:52

Milánku náš bez tolerance… kuk. Tuto informaci vydává každý den mluvčí MO Ruska generálporučík Konašenkov. A tato je ze včerejšího ofpoledne. Tedy nejnovější. Piš častěji, ať se častěji ztrapníš. … 🙂

Lubek
18. 9. 2022 09:07
Odpovědět  Masunta

Nemal som chuť zapojiť sa debaty predmetného typu, ale vzhľadom na to, ako neznášam, že keď dôjdu argumenty, nastupuje pravopis a gramatika, máš vo svojom krátkom príspevku s emotikonom :ofpoledne”
Kdesi v debate som podprahovo zachytil Tvoju výčitku, že niekto má päť gramatických chýb. Toto síce zrejme nie je gramatická chyba, ale tak pár viet po sebe sa dá prečítať pred vypublikovaním, aj sa dá na počítači použiť automatická korekcia pre pisateľa, ktorý gramatiku a pravopis skutočne berie veľmi zásadne a vážne. Ale to iba tak, okrajovo. Nechce sa mi hádať, ani atakovať subjekt diskutéra.

Lev Prch
18. 9. 2022 10:07
Odpovědět  Lubek

Co by jste po trotlovi s F73 chtěl???Argumenty???

Masunta
18. 9. 2022 10:36
Odpovědět  Lev Prch
Masunta
18. 9. 2022 10:34
Odpovědět  Lubek

Asi toho nerozchodíš povícero. Piš častěji.

Lev Prch
18. 9. 2022 11:16
Odpovědět  Masunta

Nepiš, budeš vypadat jako Einstein.😂😂😂😂

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 13:15
Odpovědět  Masunta

Fajn. Tak proč sem neloupneš zároveň odkaz? Dělá ti to snad nějaký problém?

[Trol-1] Severak
18. 9. 2022 04:46

TikTokový hrdina, z něhož si dělají prdel i Rusové. Rusko musí být hodně zoufalé, že využívá tohohle islámského kašpárka.

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 04:50
Odpovědět  [Trol-1] Severak
V Chersonské oblasti oznámili neochotu zajatých ozbrojenců
Ozbrojených sil Ukrajiny vrátit se na Ukrajinu

17. září 2022 Fakta

Příslušníci ozbrojených sil Ukrajiny, kteří byli zajati během střetů u hranic Chersonské oblasti, se nechtějí vrátit, protože nechtějí být znovu potravou pro děla, řekl Kirill Stremousov, zástupce vedoucího regionální správy. Dříve se psalo o zajetí ukrajinských vojáků, někteří z nich byli zraněni. Byla jim poskytnuta nezbytná lékařská péče. "Z vězňů, které jsem viděl, nebyl ani jeden ideologický. Nikdo z nich nekřičel nic o Rusku a ruských vojácích. Žádají spásu. Tvrdí, že nebyli jen nuceni chopit se zbraní, ale byli vsazeni patové situace. Jsou nuceni útočit a používají je jako lidský štít a potravu pro děla. Při komunikaci s vězni říkají, že jsou rádi, že jsou v zajetí, protože jim to zachraňuje životy," řekl  Stremousov z RIA Novosti Střílení těch, kteří odmítají jít do bitvy, je podle něj ukrajinským jednotkám všeobecně vlastní.

Zkráceno. MzZČ
[Trol-1] Severak
18. 9. 2022 05:11

Stremousov je další velká huba. Už se do Chersonu vrátil? Nebo je stále v Rusku, kam před tím zdrhnul? Ruští kašpárci teď utíkají o sto šest. Na Ria jsem taky četl. Už i Rusům se nelíbí, co se z kdysi solidních médií za půl roku stalo. Nacifikace v praxi.

sizok
18. 9. 2022 08:06
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Sám jsi kašpárek. Bohužel, hloupý kašpar.

[Trol-1] Severak
18. 9. 2022 08:10
Odpovědět  sizok

ZMann
18. 9. 2022 08:38
Odpovědět  sizok

Kašpar byl, nebo je jeho fotr, za to že takový hova.. zplodil.

sizok
18. 9. 2022 08:46
Odpovědět  ZMann

Asi ano. Bohužel tento národ by se dost podstatně početně zmenšil,
kdyby takových kašpparů nebylo.,

Administrátor
P.A.Semi
18. 9. 2022 10:15
Odpovědět  ZMann

Severák/Brňák se nám už zase vrátil Trol-1 Přemek/Jenda, náš starý známý lhář a pomlouvač…

Lev Prch
18. 9. 2022 10:34
Odpovědět  P.A.Semi

Masuntovi to začalo,NEděkujeme 👎

Milan ze Zahrady Čech
18. 9. 2022 13:21
Odpovědět  [Trol-1] Severak

Tak to máš pravdu, s tou nacifikací Stačí kouknout na jakýkoli ukroweb, nebo na Seznam.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
18. 9. 2022 08:10

Dobrý příspěvek. Konečně jeden. Teď si do odpoledne dáchni a pak si můžeš tento můj příspěvek okopírovat a pověsit u lůžka.Tyto příběhy se tam stále opakují. Ten ukrajinský voják, který se vzdá, tomu je mu poskytnutá základní zdravotní péče. Oni si pak telefonují se svými známými a vojenskými kolegy a narůstá ochota vzdát se. Dokonce byl popisován případ, že Rusové umožnili návštěvu ženy Ukrajinky – svého manžela, který byl zajat.
Také se navzájem střílejí ustupující Ukrajinci z ukrajinské armády s Azovem, který jim v tom chce bránit. Dezertéry a padlé Ukrajina vykazuje jako nezvěstné, aby je nemusela vykazovat jako padlé. Ukrajina padlé nepohřbívá. Nechává je na bojišti. Někdy i raněné. Padlé pohřbívá ruská armáda v hromadných hrobech. Západ když takovýto hrob najde, nálepkuje to jako genocidu ze strany Ruska. Ukrajinským vojákům se stávají případy, že někdo přijede s náklaďákem na frontovou linii, naloží jejich zbraně a odjede. Když se Ukrajinští vojáci zeptají, je jim řečeno, že to není jejich věc. Takto se prý také získávají zbraně pro černý trh, kde končí dvě třetiny západních dodávek.

Gales
18. 9. 2022 10:12

Salám má recht.A ten ukrajinskej zmanipulovanej důchodce dožije v Rusku.Jinak to nevidím.

Pozor
18. 9. 2022 10:22

Zdá sa, že Kadyrov je jeden z najväčších vlastencov Ruska, pretože vo vedení ruskej armády a politiky to len tak páchne zradcami.

[Trol-1] Brňák
18. 9. 2022 10:58
Odpovědět  Pozor

Přerodil se z čečenského vlastence na čečenského vlastizrádce. Prachy a moc mu za lezení do zadku Rusákům stojí. Navzdory povrazdění tolika Čečenců.

Lev Prch
18. 9. 2022 11:17
Odpovědět  [Trol-1] Brňák

Nezapomeň si očistit Svatováclavskou orlicí, havlochuji!

[Trol-1] Severak
18. 9. 2022 13:01
Odpovědět  Lev Prch

Pavel z Moravy
18. 9. 2022 10:31

Zde v naší zemi nás okrádají, ožebračují, zaprodávají, zatahují do konfliktu a co my tu řešíme. Měli bychom vyřešit, kdo si zaslouží naši důvěru aby nás vedl když ne k prosperitě, tak alespoň k přežití. Chci jasnou odpověď všech opozičních stran a hnutí, vystoupíte z diktátorské EU a NATO? Buď se spojte za záchranu vlasti nebo řekněte lidu, že pro vlastní neshody toho nejste schopni. Lidé neví koho volit a komu věřit. Škůdci zemští to zde válcují a tady stále nedošlo v alternativě ke kompromisu. Všichni tomu vládnout nemůžete. Tak se v té pozici lídrů střídejte, ale už sakra přestaňte blbnout, jestli to myslíte vážně, tu záchranu vlasti, začněte se chovat zodpovědně. SPD, je zapotřebí rázně ukázat, že chcete skutečnou změnu, v parlamentu a u Soukupa to nestačí. Řekněte to lidem na náměstích, pokud tam nepřijdete, co si máme myslet.? Tolik rozumných lidí tam máte a přitom na veřejnosti nevystupujete. Co si o tom má člověk myslet. Už mně to opravdu se.e.

milan h
18. 9. 2022 10:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

jestli si opavdu z Moravy tak bys mel vvedet ze v tomto state su zeme tri a to Morava Slezsko a Cechy je rozdil zeme nebo stat

Pavel z Moravy
18. 9. 2022 13:00
Odpovědět  milan h

Nechci si hrát se slovíčky. Stát je jeden a v tom s námi grázlové hrají nepěknou hru a to už 30 roků. My se teď nemůžeme nějak rozdělovat. Vždyť na to oni čekají.