V Srbsku Djokoviće přivítali jako hrdinu a v Austrálii tenisté přerušují soutěž kvůli zhoršujícímu se zdraví
Novak Djoković přijel do rodného Srbska v pondělí ráno poté, co byl deportován z Austrálie.
Fanoušci, kteří se shromáždili na letišti a mávali státními vlajkami, ho oslavovali jako hrdinu.
Křičeli: „Jsi náš šampión, Novak! Milujeme tě!“ hlásí Dailybeast.
„Myslím, že vstoupil do dějin jako hrdina, jako člověk a jako bojovník proti tomuto zlu zvanému korona-cirkus,“ řekl 60letý Marko Strugalović.
Australian Open však dobrodružství Djokoviće neskončilo.
Francouzský sportovní úřad vyhlásil povinné očkování všech zahraničních sportovců. To znamená, že jeho naděje na French Open mohou nyní záviset na tom, zda je hvězda ochotna se očkovat nebo ne.
Skandál s očkováním Djokoviće rozšířil řady odpůrců vakcíny. Zároveň naštval fanoušky tenisu po celém světě a do značné míry postavil Austrálii do špatného světla, protože nejprve umožnila Srbovi vstup do země a poté mu na hranicích zrušila vízum.
Sportovec měl 16. prosince pozitivní test na covid. Byl mnohokrát fotografován a poskytoval rozhovory bez roušky. Tenista se i přes to, že nebyl očkovaný, cítil skvěle.
Australský ministr zdravotnictví Alex Hawke uvedl, že se obává, že Srb představuje nebezpečí pro veřejnost. Avšak ne kvůli pravděpodobnosti, že někoho nakazí, ale protože by mohl ostatní inspirovat k odmítnutí vakcíny. Hawke se také obával, že přítomnost neočkovaného tenisty by podpořila odpůrce očkování v celé Austrálii, kteří by mohli vyvolat nepokoje.
Úřady země tak potvrdily politický, nikoli zdravotní důvod vyloučení sportovce ze soutěže.
Zda Djoković bude moci hrát na turnajích Roland Garros nebo French Open, zatím není jasné.
Řada očkovaných tenistů, kteří přijeli na šampionát do Austrálie, má přitom problémy.
Zatímco Djoković čekal na svůj osud v melbournském „karanténním“ hotelu, tři sportovci jeden po druhém museli přerušit účast na profesionálním tenisovém turnaji, nebo trénink.
Prvním byl hráč Nikoloz Basilašvili. Chytil se za hruď a měl potíže s dýcháním. Řekl, že se “po každém úderu nemůže pořádně nadechnout”. Chvilkami se i třásl a musel v doprovodu doktorky opustit dvorec.
Komentátor Stan Sports Colin Flemin označil Basilašviliho symptomy za „velmi znepokojivé“.
„Je to znepokojivé, řekl bych velmi znepokojivé,“ okomentoval dění na kurtu Colin Fleming.
Dalila Jakupovićová si během tréninku prostě lehla na zem.
Řekla: “Bála jsem se, že omdlím. Lehla jsem si na zem, protože jsem už nemohla chodit. Nemám astma a nikdy jsem neměla problémy s dýcháním.”
Nick Kyrgios, hráč číslo 93 v žebříčku, ze stejného důvodu odstoupil ze zápasu.
Bernard Tomic si během druhého setu také stěžoval na dýchací potíže.
“Vzduch se dovnitř nedostane. Tak snadno se unavím,” vysvětlil Tomic lékařskému personálu.
Vyděšení organizátoři Australian Open viní ze zhoršení pohody sportovců špatný vzduch. Kvalita ovzduší v Melbourne je však podle mezinárodních standardů hodnocena jako „dobrá“.
Připomeňme, že turnaje se mohou zúčastnit pouze očkovaní tenisté.
Neznámý problém, včetně srdečních problémů, postihuje mnoho profesionálních sportovců: fotbalisty, hokejisty, basketbalisty a mnoho dalších.
Oficiálně je vina svalována na covid, ale neoficiálně s tím trenéři, sportovci a sportovní lékaři nesouhlasí
Dejte se tenisté a tenistky dojhromady a žalujte Pfeipzer a jiné gaunery, že Vám lhali. Peněz máte dosti.
Přesně tak !!!
Chlapi, oni se nemohou domluvit, čím více prachů mají, tím více jich chtějí. Kdyby to byli správní sportovci tělem i duší, tak by po vyhoštění světové jedničky, bez něhož je ten jejich totalitní apartheidní turnaj úplně bezcenný odjeli všichni. Prachy se ale počítají, nebo ne? Howg.