Ukrajinci už se valí na Slovensko

24.02.2022 12:39 | Ze sítí

Ukrajinský ministr zahraničí hlásí, že ukrajinská armáda bojuje, obrana se nezhroutila a nadále klade Rusům odpor. Ukrajinští civilisté však houfně míří na západ, minimálně podle záběrů z Kyjeva. Někteří už dorazili na hranice se Slovenskem.

Jak jsme již informovali, ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba prohlásil, že se Ukrajina agresi Vladimira Putina bude bránit a zvítězí. A také, že „nikdo neutíká“, tedy že armáda, diplomaté a všichni ostatní dělají svou práci. „Ukrajina bojuje. Ukrajina se brání. Ukrajina zvítězí,“ píše dále.

Nicméně, pokud jde o ukrajinské civilisty, jsou fotografie a videa více než výmluvné. Ve světových médiích se objevuje například tato fotografie, která ukazuje ucpanou dálnici směrem z Kyjeva. Silnice ucpané auty mířícími na západ ukazují i záběry německé veřejnoprávní Deutsche Welle. Dopravní signalizace však evidentně ještě funguje.

Některá vozidla už dospěla na hranice. Francouzsko-běloruský Andrej Vajtovič zachytil stojící kolonu na hranicích Ukrajiny a Slovenska v Užhorodu, okolo které postávají řidiči a zřejmě čekají, zda budou přes hranice vpuštěni. Jedná se podle něj o „obrázek zoufalství“.

4 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavla
24. 2. 2022 19:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Zajímavý, v jakých autech ty chudáci prchaji, samej meďour a bavorák 🙂
Jestli ti doktoři a inženýři nejedou spíš do Německa než na Slovensko.

Františe
24. 2. 2022 21:26
Ohodnotit příspěvek :
     

To je jen elita. Prostí Ukrajinci se nemají čeho bát. Pro ně je to osvobození. Čím více těch korupčních šmejdů z Ukrajiny odjede, tím lépe pro Ukrajinu.

Michal47
25. 2. 2022 00:12
Odpovědět  Františe

Přesně tak, to je i vedlejší účel ruské vojenské operace. Jednak nastolit stabilitu a mír na Donbasu a demilitarizovat a DENACIFIKOVAT ukropii ooět na mírovou Ukrajinu, jako součást ruského světa, jakou byla do převratu v r. 2014.