nezařazené

Svoboda myslet si co chceme, je nadále zachována

Petr Hampl

Městský soud v Praze dnes potvrdil rozsudek nad Walterem Kraftem*.

Je tak otevřena cesta k trestnímu stíhání, Hampla, Kurase, Tomského, Kechlibara, Kovářové, Samkové, Kellera, Vondrušky a desítek dalších.

Nepředstavujte si žádné emotivní soudní jednání. Walterovi prostě přečetli připravený rozsudek.

Moje shrnutí:

1) Předsedkyně senátu se odvolávala na rozsudky Evropského soudu pro lidská práva. Je pravda, že tam už dávno neztrácejí s lidskými právy původních obyvatel Evropy čas.

2) Dále bylo konstatováno, že pokud prokurátor nabyde subjektivního pocitu, že nějaký projev je nenávistný, je to dostatečný základ pro odsouzení.

3) Dokazování je v takovém případě nadbytečné. Dokazovat se může, zda to obžalovaný opravdu napsal. Ale ohledně nenávistnosti či nebezpečnosti textu není co řešit. Pocit prokurátora stačí.

4) Přítomný státní zástupce vyjádřil názor, že požadovat, aby armáda při ochraně hranic používala vojenské zbraně, takový požadavek má být sám o sobě trestán.

5) Walterův obhájce Petr Holý správně poznamenal, že od této chvíle může být odsouzen kdokoliv kdykoliv za jakýkoliv text. Stačí, aby se našel aspoň jeden státní zástupce, který prohlásí, že mu to připadá nenávistné.

* O co jde v procesu s Walterem Kraftem?

„Zločinem“ Waltera Krafta je, že napsal esej “Je budoucnost Evropy islámská?” a že tato esej byla zveřejněna na stránce České společnosti pro civilizační studia. Bylo to v rámci ankety, které se zúčastnili také Petr Bakalář, Eva Hrindová, Ladislav Jakl, Daniela Kovářová, Marian Kechlibar, Hana Lipovská, Markéta Šichtařová a Václav Vlk.

Proč byl z této sestavy vybrán zrovna Walter Kraft, to není jasné. Možná proto, že je asistentem Jaroslava Foldyny, a že  v ČSSD zrovna vrcholily mocenské boje (Hamáček proti Foldynovi).

Další vývoj události dal panu Kraftovi za pravdu.

Nedávné dokumenty francouzské vlády konstatují přesně to, co tehdy napsal…

Ve zmíněné eseji Walter Kraft analyzuje trendy ve vývoji evropských společností. Dospívá k tomu, že je jen velmi malá naděje, že by dlouhodobé soužití evropských společností s uzavřenými muslimskými komunitami mohlo být pokojné. Varuje, že roste riziko násilného řešení. Doporučuje konkrétní opatření, včetně ochrany evropských hranic s použitím síly – stejné řešení, jaké aplikuje Izrael.

Text byl vydán v roce 2019, a další vývoj události dal panu Kraftovi za pravdu. Nedávné dokumenty francouzské vlády konstatují přesně to, co tehdy napsal do své eseje. I Řekové loni postupovali jakoby podle jeho instrukcí.

Co je na tom špatného? Právě, že nic! A v tom to je.

Pokud bude Walter Kraft odsouzen, otevírá to cestu k odsouzení každého, kdo by chtěl analyticky přemýšlet o masové migraci a o soužití Evropy s islámem. Příště může přijít na řadu kdokoliv z výše jmenovaných. A s nimi Benjamin Kuras, Jan Keller, Alexandr Tomský… a možná i Václav Klaus starší.

Více zde:
https://www.petrhampl.com/walter/

https://bit.ly/2TYxVPd

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
16. 6. 2021 10:32

Takže už nám zůstala než svoboda myslet si co chceme…. MYSLET, ne říkat, pozor…. rozumím tomu dobře ?

Vaska
16. 6. 2021 19:43
Odpovědět  zdena

u nás existuje zaručená svoboda projevu – ale už ne svoboda po projevu

Dan
17. 6. 2021 13:35

Svobodu myšlení nám asi nechají, protože nikdo neví, co máme v hlavě. Ale říct něco nahlas, to bude na crim!