Marianna Vyšemirskaja mluví o tom, co se opravdu stalo v Mariupolské nemocnici – VIDEO

05.04.2022 · Autor: AV

Ukrajinská bloggerka, která se objevila na fotkách z Mariupolské nemocnice těsně po dvou explozích 9. března, vypráví svůj příběh. Masmédia tvrdila, že nemocnice byla obětí náletů Ruské armády. Marianna potvrzuje to, co všichni víme, tedy že média jako obvykle lhala. Žádné nálety se nekonaly. Přidává ale spoustu detailů okolo celého incidentu, které už tak známé nejsou.

Marianna přišla do nemocnice 6. března. Zanedlouho byla s několika dalšími těhotnými přesunuta do jiné budovy, protože všechny “lepší” prostory obsadila Ukrajinská armáda. Pro nastávající matky toho k dispozici moc nebylo, o vaření se starali manželé, kteří byli ubytováni v suterénu budovy, a vypomáhali lidé z okolí, kteří jim nosili, co mohli. Ukrajinská armáda s ničím nepomohla. Přišli jen jednou a v dalším ze svých hrdinských aktů sebrali ženám jídlo.

Po klidné noci se 9. března ozval výbuch, po němž Marianna (s lehkými zraněními) s ostatními přešly do bezpečnějšího suterénu. Tam slyšely další výbuch. Asi po 10 minutách začaly vycházet ven, kde je natáčel člověk z Associated Press. Musel tam být téměř okamžitě po explozích.

Druhý den se reportéři objevili znovu s otázkami. Marianna jim sdělila, že nikdo neslyšel žádná letadla. Podle všeho byly exploze od dělostřelectva. To se reportérům evidentně nehodilo. Jak Marianna říká, pokoušela se později tento rozhovor na Internetu najít, ale nenašla, i když všechen ostatní materiál byl snadno k nalezení.

Vyšemirskaja též vysvětluje, že žena na nosítkách nebyla ona, ale jiná mladá žena, která bohužel v nemocnici i s dítětem zemřela.

Ruská armáda v tu dobu ve městě nebyla a jak víme, ostřelování civilního obyvatelstva Ukrajinskou armádou je v Mariupolu a na jiných místech na denním pořádku.
https://bit.ly/3LKbfI9

sdíletj na

4.6 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
David
5. 4. 2022 20:18

Ukrajina je ve střetu dobra, se zlem. Pro nás je špatně, že na stranu zla, nás zatahují dnešní fašistická vláda, podporující ukrajinské nácky a sněmovna plná podporovatelů Německa a Landmanšaftu, stejně, jako politiky revanše. Je třeba ,připravit se na řádné a nemilosrdně zúčtovaní. Je v dohlednu !

Albi
5. 4. 2022 20:56
Odpovědět  David

A těch obyč. lidí, co na tu propagandu skočilo!
No – ještě zatím máme plyn i elektřinu, jídla ještě dost – i peníze zatím stačí, tak proč si nekopnout!
Jaké hrdinství!

Pavel
6. 4. 2022 09:21
Odpovědět  Albi

Bohužel, zde se pozná duševní vyzrálost národa. Stále jsem chtěl ty lidi omlouvat, ale tupost nejde opravdu omluvit. Padá na mne z toho obrovský smutek. Když se africké státy zbavovaly svých koloniálních pánů, největším nepřítelem jim byly amíci, kteří vždy stáli na straně těch co chtěli tento proces osvobození zlikvidovat. Ti skutečně stojí za většinou zla, které se na planetě děje. Nu a teď mají své kamarádíčky i jinde.

vlastisl
5. 4. 2022 21:49

Sice máme nějakou ministryni ale silně pochybuji že je to žena!Žena by měla být ochránce života a ne valečný štváč a demagog !

Milan ze Zahrady Čech
5. 4. 2022 23:20
Odpovědět  vlastisl

To není žena, ale ženskoid. V duchu tak tomuto poddruhu rodu Homo říkám už od časů zděšené Mirky, ale odted jim tak už budu říkat jak veřejně, když s někým hodím řeč, tak i v diskuzích. Stejně tak budu odted titulovat Vystrčila, Lipavského, Bendu, M. Žantovského… – ježíšmarjááá, těch je! – jako mužoidy. Jen tak si totiž mohu ve svém pojmosloví udělat pořádek.

orinoko
6. 4. 2022 10:58

To je dobrý. Obě odrůdy patří k androidum. Mozek nepotřebují, jen operační systém planktonu.

Milan ze Zahrady Čech
5. 4. 2022 23:03

Zato úkáčka byli svižní. Jen se objevilo tohle vidko - já na něj mimochodem narazil na americkém webu, teprve pak jsem si odskočil na ruské - tak ukronáckové spustili ohromnej kravál, že to podvrh a že je slyšet a vidět jak se to musela naučit nazpamět a že kdoví pod jakým nátlakem a kdesi cosi. Já na ty jejich weby chodím vlastně pro zábavu (vím, k smíchu na tom nic není), protože tam mohu nejlépe vidět kvést blbost v přímém přenosu.(A samosebou na seznamu a na hovínkách a pod., ted mám ale na mysli zahraniční weby.) Pšonci jim sice šlapou na paty, ale v Evropě zatím ještě vedou banderovci.

Pijack
6. 4. 2022 08:14

Nejrychleji a nejvíc kvete blbost na Novinkách a I-dnes. Oni tam snad zaměstnávají jen samé prověřené kádry. Kdo se ozve proti s jiným názorem, toho rychle zlikvidují. Ta sebemrskačská hysterická vlna je fakt něco. Nikdy jsem nepochopil, jak se etablovala mládež Hitlerova. Říkal jsem si, že to není možné. Je. Dnes jsem to pochopil. Jsem zvědav, jak budou tihle elfové kvičet, až je zachvátí nacizmus. Mají na to zaděláno…

zdena
6. 4. 2022 08:52

Nevěřím Ukrajincům ani nos mezi očima ,nejsem pro válku,ale dokud budou na Ukrajině banderovci tak klid nebude !

Frank
6. 4. 2022 04:30

Ale to řece nikoho povolaného z mainstreamu přece nezajímá. Úkol zněl jasně, pravda za žádnou cenu nesmí projít. To by bylo přinejmenším po prémiích,

black
8. 4. 2022 02:55

osobně si myslím ,že tady je to ztraceno, ty lidi jsou opravdu zblblý tou mašinérií a prostě tomu věří ,ty rozhovory tipu. “slyšel jsi to v televizi, co tam ti Rusové dělaj?,, mě už úplně deptaj.