nezařazené

CNN se omlouvá: Hororový příběh o sťatých dětech se ukázal jako izraelský padělek

….První obětí války je pravda.

Novinářka CNN Sarah Sidnerová se veřejně omluvila za odvysílání hororového příběhu o sťatých dětech. Padělek podle ní vypustil úřad izraelského premiéra.

CNN se veřejně omlouvá za šíření falešného příběhu o „sťatých židovských dětech“ bojovníky Hamásu. Novinářka Sarah Sidnerová napsala, že za všechno může úřad izraelského premiéra.

Izrael v současné době provádí represivní operaci v pásmu Gazy. Stanoveným cílem je zničení členů organizace Hamás. V praxi však izraelská armáda zasahuje obytné oblasti Gazy, v důsledku čehož již zemřely stovky civilistů, kteří se stali rukojmími celé této situace.

V této situaci je pro izraelské úřady stále obtížnější ospravedlňovat zvěrstva své armády, proto byly použity padělky. Jedním z nich byl příběh o několika desítkách sťatých židovských nemluvňat. A západní média to bez přemýšlení převzala.

Včera, když jsme byli v přímém přenosu, úřad izraelského premiéra řekl, že potvrzují, že Hamás usekl dětem hlavy. Ale dnes izraelské úřady tvrdí, že NEMOHOU potvrdit zprávy o sťatých dětech. Od této chvíle musím být opatrnější se svými formulacemi. Omlouvám se, – novinářka CNN Sarah Sidnerová se omlouvá.

Sidnerová objasnila, že její filmový štáb byl uveden v omyl, a dodala, že ve svém zpravodajství uvedla, že Hamás tyto činy popírá.

Za padělek je také označena fotografie „dítěte upáleného militanty Hamásu“, kterou včera zveřejnil izraelský premiér jako důkaz krutosti svých odpůrců. Uživatelé Redditu tvrdí, že obrázek byl změněn pomocí neuronové sítě a v originále je místo „spáleného dítěte“ zcela živé štěně. Jako potvrzení byla zveřejněna odpovídající fotografie.

https://1url.cz/wuG8O

sdíletj na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jura
13. 10. 2023 22:35

Pokud.to zde čte Markýza , nechť si stoupne před zrcadlo , zbytek nechám na ní.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
13. 10. 2023 22:44
Odpovědět  Jura

Tohle je zajímavé, doporučuji přečst.
“Chris Hedges: Palestinci mluví jazykem násilí, který je naučil Izrael”
http://www.infokuryr.cz/n/2023/10/13/chris-hedges-palestinci-mluvi-jazykem-nasili-ktery-je-naucil-izrael/

Tupý hulvát
14. 10. 2023 07:55
Odpovědět  Albi

Opravdu si myslíte,ze muslimy někdo musel UČIT používat násilí?Jak říkala babička jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.

Slovan
14. 10. 2023 08:41
Odpovědět  Tupý hulvát

Musím se přiznat že tomu tam nerozumím a ani rozumět nechci, jestli o tom něco vím tak okrajově. Ale zlo plodí zase zlo, o tom už něco vím. Však tu snad někdo nedavno psal, to samé co vy. Jedna “pakáž”. Také vím že je sem do ČR nechci a to že jich je plná Evropa je veliký problém. Kdo za to může taky víme. Situace není dobrá, stačí jen, když se ta evropská část muslimů splaší a jsme nahraní.

Albi
14. 10. 2023 10:32
Odpovědět  Tupý hulvát

To není text o “andělské nevinné Palestině”, ale o tom, jak se v Izraeli prosazuje sionismus a porušující se jakákoliv Pravidla, které se v jiných případech žádají ostatními dodržovat. A Izraeli vše dovoleno!

Nikomu nepřikazuji si odkázaný článek přečíst, ale vyjadřovat námitky nebo hodncení toho, co jste nečetl, to snad přece jen přeháníte, ne?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jura
14. 10. 2023 21:37
Odpovědět  Jura

Nemyslel jsem nic hrubého ale mohla se z očí do očí sama sebe zeptat , kolik je ti holka let, že věříš na Ježíška.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Kelly
14. 10. 2023 05:24

Já jsem si musel přelepit spodek obrazovky černou izolepou, aby mi třeba do pořadu o přírodě nemohla PRIMA vkládat lživé politické zprávy. idioti z Primy a napsal jsem jim to, ať nekazí lidem náladu lhaním.

Autor
14. 10. 2023 08:07
Odpovědět  Kelly

To je “normální” světová praxe mnoha TV stanic. Je to jakási podprahová manipulace naším podvědomím.

Jinak palec hore za to přelepení. Já jsem prostě přestal “na živo” sledovat TV a pouštím si jen to, co mne zajímá. A když “něco” neuvidím .. copak se mám zbláznit? Je čas na lepší činnost.

Slovan
14. 10. 2023 08:51
Odpovědět  Peter 008

Já na to nečumím vůbec. Je to dva měsíce co klekla, totál. Říkám si jak je to možné, že je stará jen deset let. Tak se mě zaiteresovaní vysmáli, jak už neměla dávno oslouženo, že dnes tak pět let. Je toto možné, tel. za patnáct tisíc a ono to ho …vydrží. 🙄🤦‍♂️ Těšil jsem se že bude klid a ono ne, babča si koupila jinou, bo ta to hltá, tedy ty seriály. Někdy si muším vzít i sluchátka u PC, když tam melou ty žvásty, to se přeslechnout nedá.🤣

katango
14. 10. 2023 11:20
Odpovědět  Slovan

Na TV u nás kouká spíš manžel, já si beru sluchátka a sleduju opery a vážnou hudbu na YT. Ostatně TV ovladač je v mnoha rodinách výlučně mužský nástroj.

Albi
14. 10. 2023 10:49
Odpovědět  Peter 008

A jsou případy, kdy podprahová manipulace se zdý být příliš pomalá nebo nejistá a je třeba ovcím dát všechno polopaticky.

Tak “hororový příběh” byl CNN úspěšně omluven a nadále bude “vyzmizíkován”, ale mainstream v uvedeném kurzu pokračuje:
„To nemohly udělat lidské bytosti.“ Kibuc je plný zavražděných žen a hlavně dětí” V kibucu Be´eri zavraždili teroristé z Hamásu nejméně 125 lidí, další odvlekli do zajetí v Pásmu Gazy. Boje trvaly několik dní. Některé děti zavraždili teroristé před očima rodičů a až pak zavraždili je.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-to-nemohli-udelat-lidske-bytosti-kibuc-je-plny-zavrazdenych-zen-a-hlavne-deti-238331#
.Smrt zvláště dětí – a čím drastičtější, tím lepší – ty úchyly, zdá se,vzrušuje, ale:
Jak je to s těmi dětmi, zavražděnými před očima rodičů?

Jak to reportér ví? Byl toho očitým svědkem? Nebo mu to někdo řekl – běžná to praxe? To se ptal mrtvých rodičů? Nebo přímo mrtvých děti?
Nedostal spíš příkaz šéfredaktora napsat “drasťák”, protože lidi s mozkem tak nějak už nevěří, nebo nevěří dost?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
14. 10. 2023 17:43
Odpovědět  Albi

A už tu máme druhý případ (a to je nehledám) – zřejmě “očitého svědka”.
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-izraelske-deti-byly-cilem-ukazaly-to-planky-nalezene-u-tel-teroristu-z-hamasu-40446943#
“Americká televize NBC News zveřejnila dokumenty, které ukazují, že Hamás vytvořil podrobné plány útoků na základní školy a mládežnické centrum v izraelském kibucu Sa´ad v Negevské poušti. Dokazují, že cílem bylo zabít co nejvíce lidí včetně dětí, zajmout rukojmí a rychle je přesunout do pásma Gazy. Plány označené arabským nápisem Přísně tajné byly nalezeny izraelskými záchranáři u těl mrtvých či zraněných teroristů”.
Kterýpak “zuřivý reportér” šacoval ty teroristy a našel TAJNÉ plánky?

Pletu se, když se domnívám, že takový rozkaz stačí dát na “brífinku” ústně a tajné informace se taky TAJÍ ? Pokud dali každému teroristovi do kapsy lísteček s podrobnými instrukceni, mohli je snad rovnou otisknout v novinách a neriskovat, že plánečk terorista ztratí a najde ho nepřítel.

Co na to zdejší vojáci? Pletu se v něčem?

Albi
15. 10. 2023 08:56
Odpovědět  Slovan

No tohle! To se už smí psát veřejně? Nespletli si ti nevzdělaní Tálibánci uniformy? 🙂

Slovan
15. 10. 2023 09:54
Odpovědět  Albi

Ahoj Albi, to je humorné có? Hezkou neděli. 🌹

Slovan
14. 10. 2023 08:42
Odpovědět  Kelly

😊 👍 👍

Autor
14. 10. 2023 08:04

Ano, dnes už nebude možné věřit ani fotografiím a ani již videím. Myslím si, že pávě pro tohle se ve skutečnosti vyvýjí ty umělé inteligence, kromě teda využití ve válkách.
Je to zneuctění všech skutečných obětí jakýchkoli trestných činů – i ty válečné jimi jsou – a pohrdání lidmi.

Slovan
14. 10. 2023 08:54
Odpovědět  Peter 008

Tak na tom asi něco bude.
Kdysi jsem někde četl, myslím že šlo o ruského vědce, který tvrdil že minulost, současnost a budoucnost probíhá v jednom čase. Snad jsem to napsal dobře. Tak kdoví.

Albi
14. 10. 2023 11:05
Odpovědět  Peter 008

Přesně tak.

Frank1
14. 10. 2023 11:27

CNN – na tvou omluvu sereme, vy podli lhari a podvodnici!!! Tomu prolhanemu novinari se nic nestane a sve penize uz za to od chazaru dostal. Vase omluva se k vetsine lidi, kteri tu lez brali jako skutecnost, vubec nedostane. Vy svine, to je vase taktika, s tim vy pocitate a tezite z toho!
Totez bylo s Ivermektinem a Hydroxychlorochinem, ktere mohly lidi vylecit! Lhali jste, ze maji nezadouci ucinky a ze jsou jenom pro kone! Zakazali jste je a tim jste zabili miliony lidi, kteri umreli na COVID. Cpali jste do nich drahy Remdesivir a napojili jim plice na nucenou ventilaci, ktere je zarucene zabijely! Byla to zdravotniky podporovana genocida.

Frank1
14. 10. 2023 11:31

Prislusnost k EU nas bude nutit, nechat cmoudy se u nas usadit, aby zde delali bordel, tyrali, znasilnovali a bodali nozem do lidi. Nepracovali a zili na nase naklady.
A tak rychle ven z EU a NATO, nez bude pozde!