blog

Iránská armáda včera zahájila masivní přesuny tankových divizí do nástupiště k útoku proti americkým základnám v Iráku a Sýrii!

13.10.2030 Michael Svatoš

Včera 12.10.2023 odpoledne a večer začaly iránské nezávislé mediální kanály přinášet první videa ukazující obrovské přesuny elitních obrněných sil iránské armády k městům Khorramabad a Ahvaz na hranici s Irákem. Podle iránských popisů videí se do pohybu dala celá 92. tanková divize iránské armády, vyzbrojená tanky T-72, a jejich iránskou vylepšenou verzí Karrar, (foto dole), která nápadně připomíná ruský T-90 Proryv. Součástí výzbroje iránské divize jsou i americké samohybné houfnice M-109, které nyní USA dodávají na Ukrajinu! 

Videa zachycující masivní přesuny iránské armády k hranicím s Irákem, odkud je možné rychle napadnout a zničit americké základny v Iráku a v severní Sýrii mají v komentářích jasně v perštině uvedeno: Přesuny iránských vojsk k hranici s Irákem  představují výstrahu Washingtonu, aby se nepokoušel o žádné dobrodružství v regionu Blízkého východu a Perského zálivu

Součástí výzbroje 92. iránské tankové divize jsou nyní i americké samohybné houfnice M-109, a obrněná vozidla M-113, které USA od roku 2022 dodávají na Ukrajinu! (Zdroj foto M-109, ze včerejšího dne.) (Video ukazující iránské M-113.) 

Smysl přesunů úderných sil iránské armády nejlépe vysvětluje tato mapa, na které je zachyceno letošní rozmístění vojenských základen USA, Ruska, Iránu a Turecka v Sýrii. Mapa jasně dokazuje, že “žlutá oblast, která je pod kontrolou sil USA, brání spojení mezi iránskými jednotkami v Sýrii, a iránskou armádou v Iránu. 

Jakmile iránská armáda dokončí rozmístění a zaujme tzv. válečnou sestavu, bude její soustředění na iráckých hranicích představovat pro nepočetné jednotky USA v Iráku, a v Sýrii, trvalou hrozbu, že budou rychle smeteny a zničeny, pokud iránská armáda zahájí útok! 

Izrael už zmobilizoval na 300 tisíc rezervistů, ale většinu svých jednotek soustřeďuje k ochraně severní hranice s Libanonem, a se Sýrií. Pokud dojde k nějaké eskalaci konfliktu, předpokládá se, že proběhne právě v tomto sektoru současného konfliktu. Pravděpodobným cílem včerejších iránských přesunů není příprava na vtržení do Iráku a do Sýrie, a rychlé zničení tamních vojsk USA. Ale spíš vytvoření hrozby, že k takové situaci muže dojít! Do Washingtonu tak Teherán včera vyslal jasnou zprávu – Jsme připraveni rozhodně jednat, pokud nás a naše spojence napadnete! Dejte si pozor!

Ruská obkličovací operace tzv. Citadely v Avdějevce pokračovala i včera. Kyjevská soldateska ráno podle očekávání vrhla veškeré své obrněné zálohy do útoku proti boku ruské útočící sestavy, aby ji rozprášila. Jenže Rusové jí připravili nemilé překvapení. Poprvé za celou dobu války vzlétlo ruské letectvo nejen ve velkých počtech, ale i opakovaně, a zasypalo útočící Ukrajince stovkami těžkých bomb. Celý útok Soldatesky byl rozvrácen, a Ukrajinci utrpěli těžké ztráty. Masivní celodenní nasazení ruského letectva na stejném úseku bojiště, v Avdějevce, a západně od ní, dokazuje, že ukrajinská protivzdušná obrana ztratila letos v létě hodně ze své dosavadní výkonnosti, díky které museli Rusové celou dobu války provádět jen rychlé a překvapivé útoky malými skupinami letadel! Pokud i další průběh bojů potvrdí vyřazení ukrajinské vojskové PVO z bojeschopnosti, čeká kyjevskou pěchotu těžký podzim a zima, protože ruské bomby na ni budou pršet z nebe, podobně snadno a často, jako americké nebo izraelské bomby vyhlazují protivníky, kteří nemají PVO. Demoralizace a rozvrat vojsk soldatesky se tak bude stupňovat a ruský postup se zrychlí! 

sdíletj na

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
13. 10. 2023 22:33

Pokud se do toho vojensky vloží Irán s Rusy za zády,který k smrti nenávidí Izrael,3.sv.válka
je na spadnutí,dnes zapráskaní hotdogové poslali do východní Evropy 10 strateg.bombardérů
B2,nosičů jaderných zbraní dalekého doletu,jak na tohle budou reagovat Rusové je asi každému
nad slunce jasné.

Jaro Jaroslav
15. 10. 2023 03:11
Odpovědět  janle57

Nezabúdaj, že Rus.Putina drzia za gule chazari v RŽK a Chabadu, byvalí červení židobolševici, dneska oligarchovia…Takže Rusko neurobí nič, nanajvýš zradí Irán, pichne ho do chrbta!!! Nic neurobili v náletoch na Sýriu, absolútne nič vici chazarom v Iskrahelli, aj ked im,Rusom chazari zostrelili lietadlo! Vrana vrane oči nevykole!!! A v 3.svetovej už sme, len jej záver bude rýchly, nukleárny a skalárny, kde Rusko ako Sv Jiŕí= Stinač Hada a Draka, zotne USAtana a NATO do hodiny, časovo, no nebude víťazov, ale len spústy mŕtvol, ktoré nebude mať kto pochovať!!! Chazari spolupracujú na znicení bielej rasy, postavili ju nuklearne proti sebe, a v budúcom,Zlatom veku slnka bude vládnuť Žltá rasa!!!

Aragonit
14. 10. 2023 00:35

Sa nám to hrotí stále viac.Ale najdôležitejšie pre nás je to že budeme mať na Slovensku novú vládu už čoskoro dúfajme že už za pár dní Dúfajme že prezidentka sa už čoskoro vráti z marodky. Dúfajme že nemá Covid. Preto že na našu južnú zelenú hranicu potrebujeme nutne armádu aby sme zastavili neutíchajúci príval utečencov. Občianske hliadky to nedokážu zastaviť.
https://aragonit11.blogspot.com/2023/10/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html