nezařazené

Před rokem a půl dokázal Vladimír Putin během jediného dne zlomit „kovidovou magii“,

Jaroslav Štefec -fb

Před rokem a půl dokázal Vladimír Putin během jediného dne zlomit „kovidovou magii“, jíž jsme byli jako uhranutí. A stejně, jako jsme předtím byli unaveni a znechuceni kovidem, jsme dnes unaveni a znechuceni Ukrajinou, kterou naše tzv. „vláda“ při každé příležitosti používá jako omluvu vlastní funkční impotence a neschopnosti zajistit občanům ČR slušný a bezpečný život. Poučeni kovidem, měli bychom být připraveni, že i v tomto případě dojde k radikální „léčbě šokem“. Obávám se, že teprve pak se ukáže v plné nahotě neschopnost našich „politiků“ vnímat realitu a včas reagovat na skutečné hrozby. Nejen ty, které nám přinesla válka na Ukrajině.

V aroganci a sebestředném obdivu k vlastní velikosti jak náš sbor politických amatérů, tak i naprostá většina profesionálních západních politiků dodnes nedokázala pochopit, jak může ruská armáda bez větších problémů čelit zuřivým útokům ukrajinských nacionalistů, vycvičených západními instruktory, vybavených západní technikou a masivně podporovaných zdánlivě nekonečným tokem financí, munice a výzbroje ze zemí NATO. Nedokázali také pochopit, jak Rusko může ustát sankce, kterými se ho západ snažil ekonomicky, vojensky i ideologicky zlomit ve všech myslitelných oblastech života, sportem a kulturou počínaje a mezinárodním obchodem a bankovnictvím konče, a ještě se úspěšně rozvíjet.

Velké překvapení čekalo i moderní sortu polovzdělaných válečných teoretiků. Jejich představy kosmických válek, vedených prostřednictvím počítačů s nasazením supervybavených profesionálních miniarmádiček, během pár měsíců roztály jako sníh na slunci. Rychle se ukázalo, že dva a půl tisíce let starý traktát Umění války mistra Sun-c’ je stále v kurzu. Kde nestojí pevně noha dobře vyzbrojeného, vybaveného a motivovaného pěšáka, to není ovládnuto, zákopová válka je stále „in“ a pozice dělostřelectva coby boha války je neotřesitelná.

Ukrajinské bojiště také předznamenalo nový směr budoucího vývoje situace na válčištích, charakterizovaný masivním nasazením široké škály dronů. Zatím především ve formě poměrně primitivních „rukodělných“ úprav komerčních zařízení, kterou lze přirovnat k éře prvních tanků, ale jsou zde jasně vidět náznaky nových směrů vývoje tohoto druhu vojenských technologií, primárně určených k průzkumu, ničení techniky a zabíjení lidí.

V armádách NATO, včetně naší pidiarmádky, ještě neodezněl šok z novinek, které přinesla válka na Ukrajině, a už dopadla další rána v podobě války mezi Izraelem a radikálním islámským hnutím Hamás. Sotva se ve vojenských akademiích začali chystat k přepisování učebnic válečného umění na základě ukrajinských zkušeností, objevil se další zcela nový fenomén, který, jak se ukázalo, dokázal v první fázi války zaskočit nejen izraelskou armádu, považovanou za jednu z nejvycvičenějších a nejmotivovanějších na světě, ale i vysoce profesionální izraelské tajné služby.

Překvapivý útok Hamásu vůči Izraeli, otevřeně oslavovaný obyvateli mnoha muslimských států a charakterizovaný bezprecedentní krutostí útočníků, během několika málo hodin radikálně změnil nejen pohled na možnosti vzniku válek, ale také prognózy budoucího vývoje bezpečnostní situace nejen na Středním východě, ale i v Evropě a dalších oblastech světa.

Necelé dvě tisícovky bojovníků zaútočily z moře na lehkých výsadkových člunech, ze vzduchu pomocí paraglajdů a dronů s podvěšenými výbušnými systémy a po zemi na lehkých pickupech a motocyklech. Nejprve zničili pomocí dronů příhraniční strážní stanoviště a buldozery a výbušninami vytvořili kolem třiceti průchodů v oplocení. Vzápětí zaútočili na pohraniční vojenské posádky a policejní stanice, jejichž překvapené osazenstvo většinou pobili. Ukořistěné zbraně naložili na vozidla a odvezli, těžkou techniku, obrněné transportéry a tanky zničili výbušninami.

Co je ale obzvláště odpudivé a varující, je krutost vůči civilnímu obyvatelstvu. Bojovníci Hamásu od počátku vraždili každého, na koho narazili. Muže, ženy, děti i staré lidi. Zajatce a rukojmí krutě mučili a odváželi do pásma Gazy. Nemilosrdně pobili také více než čtvrt tisíce mladých lidí, kteří se bavili na hudebním festivalu nedaleko hranic s Gazou. Přitom bylo od počátku jasné, že útok bude potlačen, jakmile se Izraelská armáda vzpamatuje z počátečního šoku a začne aktivně bojovat. Přesto vedení Hamásu nechalo svá komanda řádit a vraždit. Proč? Důvod je zřejmý.

Hamás zřejmě počítá s tvrdou izraelskou odvetou. Jeho cílem je dát popud k aktivaci dosud spících islamistických buněk v Evropě (včetně ČR), vyvolat nepokoje a zastrašit původní obyvatelstvo. Obdobné nepokoje, jaké proběhly v červenci ve Francii, se můžou velmi rychle rozšířit i do mnoha dalších zemí po celé Evropě. Můžeme jen doufat, že se nepřelijí i k nám. Vedení policie ČR se totiž domnívá, že má vše pod kontrolou a s teroristickými útoky moc nepočítá, zatímco „tajné“ zpravodajské služby vydávají nesmyslná veřejná prohlášení a největšími nepřáteli současného režimu (samozřejmě kromě Ruska a Číny) jsou samostatně myslící lidé, kteří se snaží upozornit na reálné hrozby.

Naše tzv. „armáda“, na rozdíl od té izraelské, není na podobné útoky vůbec připravena. Vojáci nejsou ani vycvičeni, ani připraveni podobným útokům čelit, chybí jim pořádná výbava, většina bojeschopné výzbroje a dalších zbraní, včetně těch za těžké peníze modernizovaných, skončila na Ukrajině. Její velení se chystá na válku s Ruskem, respektive s Čínou, a místo co by armádu připravovalo na obranu území ČR, jak mu to ukládá zákon o ozbrojených silách, plánuje vyvedení jejích bojeschopných složek „v sestavě spojenců“ (rozuměj americké armády) do války, vedené mimo území ČR.

Jak jsem psal už někdy v roce 2018, kdyby došlo na území ČR k podobnému útoku vycvičeného islamistického komanda jako v Izraeli, vybaveného lehkými zbraněmi, pickupy, motocykly a drony, počty mrtvých by ve srovnání s Izraelem byly prakticky okamžitě řádově vyšší. Totální chaos ve státní správě by vedl k dezintegraci řízení ozbrojených složek a pravděpodobně i k rozpadu systému zásobování obyvatelstva. Prvotními cíli útočníků by samozřejmě byly prvky kritické infrastruktury, elektrárny, bez nichž by rychle zkolabovalo spojení a služby (vzpomeňte na akce tzv. řetězářů), podzemní skladiště plynu, vojenské sklady, letiště, ministerstva, vládní úřady atd.

Tohle není šíření poplašné zprávy, ale varování. Co se stane, když usne na vavřínech nejlépe vycvičená armáda na světě, jsme viděli jen před pár dny na vlastní oči. My armádu v pravém slova smyslu nemáme. Je nejvyšší čas, aby se naši politici probrali a začali nás (a sebe) připravovat na skutečné hrozby, kterým budeme muset brzy čelit. Včera už bylo pozdě.

sdíletj na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
14. 10. 2023 08:24

Vlastně je to obdivuhodné. Co všechno stačí dělat jak Putin tak jeho Rusko.
Volí politiky i v USA.
Ničí hospodářství celému Západu.
Bojuje tak, že neprohrává a ještě se drze vysmívá.
Aniž by dělalo propagandu, vyhrává propagandistické souboje bez křiklavých titulků v médiích.
Buduije vlůastní průmysl.
Vytvořilo silnou armádu, skvěle vybavenou a kdyby nebylo páté kolony, bylo by Rusko již někde ve 23. století …
Putin určuje ceny všech surovin pro výrobu energie.
Rusko neustále provokuje Polsko, Pobaltí už jen tím, že je a ti se mohou přitom mezitím “p.s.at” strachy.
Rusko jedním slovem ničí vše, co si Američané a Západ vůbec kdy vzpomenou a přitom se to obrací výlučně proti nim.
Putin nejspíš zruší či minimálně marginalizuje Olympiádu v Paříži, pokud tam Rusko nebude.
Ruské tajné služby zamořily Západ štěnicemi a krysami.
Ruské tajné služby provokují imigraci jak do USA, tak i do Evropy, aniž by hnuly prsty.
Rusko nepochybně ukradlo všechny nápady Západu, který už není pak schopen ani pochopit, co se to sakra děje.
Rusko koupilo všechny západní politiky, přičemž někteří vystupují tak, jako že jsou proti Rusku.
A zničili kovid lusknutím prstů … a “viry se lekly”

Frank1
14. 10. 2023 11:19
Odpovědět  Peter 008

Neprehanejte, ten zlom jeste nezacal!

Autor
14. 10. 2023 12:01
Odpovědět  Frank1

Kde jsem přeháněl? To všechno jsou titulky jak z amerického, tak i z evropského tisku. Jen si vzpomeňte.
A zlom? Máte pravdu, že ještě nezačal. On totiž už dávno prošel, aniž jsme to tehdy zaznamenali. Amerika a ani s NATO, ani s Austrálií, Jižní Korejí, Japonskem nemá na to, aby všechno uhlídala. A to se nestalo ani letos, ani loni, ale začalo to mnohem dříve. V okamžiku, kdy si přestěhovali průmysl do Číny a Asie vůbec (Jižní Korea jako další velká “báze”). Začalo to s ničením kvality školství, začalo to s počátkem ničení tradičních hodnot.
Proto již docela dlouho – minimálně deset let – tvrdím, že USA prohrají a je jedno jestli budou v celku nebo se rozdělí. Podobně jako Anglie. To neznamená, že nemohou ještě dost dlouho škodit, ale jak chcete například jen zajistit kvalifikovanou výrobu, třeba jen v USA, když nemáte kádry pro výrobu? A jen tak “staré koně” (to je cca ty l.idi od 9-10 let) nenaučíte novým “písničkám”.
Proto také se nemůžeme divit tomu, že ať Západ udělá co udělá, pracuje to proti němu. Většina kolonií se vzbouřila a ten zbytek se bude muset vzbouřit také. To je nevyhnutelný zákon vývoje, který je také velmi dobře “slyšet” z vystoupení Putina.

Autor
14. 10. 2023 12:06
Odpovědět  Peter 008

Mimochodem jsem si vzpomněl na to, že konec USA a vůbec současné západní “civilizace” předpovídal již můj táta kolem událostí listopadu. Docela se tehdy bavil (a já to tehdy ještě zcela nechápal), když z obrazovek a novin tvrdili, jak se to na “věčné časy” změní natrvalo k tomu “přirozenému” kapitalismu. A můžu říci, že znal po léta takové lidi, jako kteří pracovali i v tom prognostickém ústavu a i jiné “lepšoidy”. Vždycky se jim vysmíval. A přitom také doplatil na svoje slova kolem roku 1968. Myslel to po svém.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
14. 10. 2023 15:51
Odpovědět  Peter 008

Máte pravdu Petře, tento západní kapitalistický projekt je u konce a začal již mnohem dříve než si všichni myslí. Ovšem my to odneseme s nimi, neboť my 34 roků táhneme tu káru beznaděje a degenerace spolu se západem, který nás do ní tak rád zapřáhnul, aby v tom totálním marasmu, chaosu a barbarství nezůstal sám. Našel spřízněné dušičky, lakotné po moci a ziscích a té obyčejné populaci většinově tak vyšmirgloval mozkovny, že dnes již po oné slušné, pracovité a rozumné společnosti v našich končinách není vidu ani slechu. Musím říci samozřejmě, že ne úplně, ale většinově ty generace do 50 let jsou beznadějným produktem toho co zde 34 roků probíhá. Budou to tady mít hodně problematické, ale je pouze na nich jak se s tím popasují. Já bohužel myslím, že nijak. Jsou předurčeni sloužit globálnímu panstvu a to rozhodne co bude s nimi dál. Nechtěl bych být v jejich kůži.

Ladik
14. 10. 2023 16:53
Odpovědět  Peter 008

Rozpory kapitalismu se stále systematicky zostřují aniž by to jeho personifikovaní vládci tušili. Vývoj nezastaví a kvantita vysávání Země se musí zvrátit v novou kvalitu. Ruští lidé budou čerpat ze zkušeností minulosti a vrátí lidstvu naději na lepší společenské uspořádání.

pedro
14. 10. 2023 18:23
Odpovědět  Peter 008

Máte pravdu. Ti tupci si jednoduše mysleli, že mají svět na lopatkách a ožralý jelcin jim způsobil euforii, že získali svět bez boje. No a pak přišel Putin a vystřízlivěli velmi rychle, ale už nemají mozky, lidi, nápady, nic. Hollywood byla jejich droga, že nemají ve vesmíru konkurenci. A najednou vlaky v Číně jezdí 500km/h a doma se jim válí miliony mladých lidí na fentanylových chodnících. Vymyli si mozky sami sobě, “Winnetou” se v hrobě směje nahlas.

Gales
14. 10. 2023 10:44

Podle všeho by nám zbyla na obranu jenom Černochová s kabelkou.

Frank1
14. 10. 2023 11:17

Hamas je konstrukt Izraele, je jim financovan, pochopte to konecne. Vse se deje podle planu, Palestince vytlacit z Izraele a zbytek pozabijet.
Je to plan Sionistu, provadeny jejich loutkami na spici Izraele a ve vedeni Hamasu. Krutost utoku Hamasu v Izraeli ma ospravedlnit bombardovani Gazy , pribytku lidi. Palestinci jsou opet spalovani a vytlacovani ze sveho uzemi Izraelem! Izraelci a Palestici (obyvatele) jsou jen pesaci v planu Sionistu!
Podpora KoZa Izraeli je dana prislusnosti KoZa k domu Sionistu v Londyne.