USA pomáhají “zabíjet Rusy” – Moskva

USA pomáhají “zabíjet Rusy” – Moskva
Mluvčí ministerstva zahraničí se ohradila proti pomoci Washingtonu Kyjevu.
USA pomáhají “zabíjet Rusy” – Moskva
FOTO: Ukrajinští vojáci pálí z houfnice M777 na ruské pozice u Arťomovska (Bachmut), 17. března 2023.
USA přímo přispívají ke smrti Rusů poskytováním vojenské a finanční pomoci Ukrajině, uvedla v pátek mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Reagovala tak na rozhovor listu Kommersant s Lynne Tracyovou, velvyslankyní USA v Moskvě, která prohlásila, že Washington “nepovažuje Rusy za nepřátele”.

“Ruský lid je zabíjen cíleným útokem provedeným USA, penězi [poskytnutými] USA, zbraněmi [dodanými] USA a rukama režimu, který byl vynesen k moci USA v důsledku puče zorganizovaného USA,” napsala Zacharovová na Telegramu s odkazem na Západem podporované povstání v Kyjevě v roce 2014, které svrhlo demokraticky zvoleného prezidenta Viktora Janukovyče.

V rozhovoru, který ve čtvrtek zveřejnil ruský list Kommersant, Tracyová uvedla, že podporuje neformální kontakty mezi Američany a Rusy a že USA “nechtějí v žádném případě ‘zrušit’ ruský lid”. 

“Bez ohledu na to, jaké máme my, Spojené státy, rozpory s ruskou vládou, nejsou to rozpory s ruským lidem,” řekla.

Rusko obviňuje Západ, že z Ukrajiny udělal “radioaktivní skládku
Přečtěte si více: Rusko obviňuje Západ, že z Ukrajiny dělá “radioaktivní skládku”.
Washington uvalil na Moskvu rozsáhlé sankce krátce poté, co Rusko v únoru 2022 zahájilo vojenskou operaci na Ukrajině. USA a řada dalších zemí NATO od té doby dodávají Kyjevu těžké zbraně, včetně tanků a dělostřeleckých systémů, a sdílejí s Ukrajinou zpravodajské informace. Ministerstvo zahraničí v lednu uvedlo, že je na Kyjevě, aby určil, jak zahraniční zbraně použije.

Rusko varovalo, že vojenská pomoc činí z USA a NATO de facto přímé účastníky konfliktu. Moskva také opakovaně obvinila Ukrajinu, že používá zbraně vyrobené v USA, jako jsou vícenásobné raketomety HIMARS a houfnice M777, k zabíjení civilistů.

Dne 13. dubna ukrajinské jednotky použily odpalovací zařízení HIMARS k ostřelování nemocnice ve městě Svatovo v Donbasu, uvedli místní představitelé. Ve čtvrtek bylo několik oblastí v Doněcké lidové republice zasaženo raketami a dělostřeleckými střelami, přičemž podle úřadů zemřela jedna žena a osm lidí, včetně čtyř dětí, bylo zraněno.

Rusko obviňuje Západ z přeměny Ukrajiny v “radioaktivní skládku

Rusko obviňuje Západ z přeměny Ukrajiny v “radioaktivní skládku
Britské dodávky munice s ochuzeným uranem ukazují “bezohlednost” západní politiky na Ukrajině, uvedla Moskva.

FOTO: Pohled na poškozené budovy v Arťomovsku, Doněcká lidová republika, Rusko, 24. dubna 2023 © Sputnik / Evgeny Biyatov


Rusko odsoudilo rozhodnutí Velké Británie poslat na Ukrajinu granáty s ochuzeným uranem (DU) a uvedlo, že tento krok znamená “totální eskalaci” poté, co britské ministerstvo obrany potvrdilo, že tyto radioaktivní zbraně jsou již v rukou Kyjeva.

Velvyslanectví Spojeného království v Moskvě vydalo v úterý prohlášení poté, co vysoký úředník James Heappey přiznal, že britská DU munice dorazila na bojiště, aby byla vystřelena z tanků Challenger 2 dodaných rovněž na Ukrajinu. 

“Komentáře Jamese Heappeye jsou chmurným svědectvím o bezohlednosti anglosaské politiky totální eskalace ‘zástupného konfliktu’, který sami rozpoutali na Ukrajině,” uvedlo se v něm. “Cynicky prohlásil, že Londýn nasazení těchto zbraní nekontroluje a nemá povinnost odstraňovat následky jejich použití po skončení konfliktu,” uvádí se v prohlášení.

V současné době je již zřejmé, že Západ má v úmyslu, aby se tato země stala nejen protiruskou vojenskou “střelnicí”, ale také radioaktivní skládkou – se všemi následnými vážnými důsledky pro zdraví místních obyvatel a životní prostředí v regionu.

Velvyslanectví dále uvedlo, že britská vláda bude odpovědná za účinky “toxické munice” a nemůže se vyhnout odpovědnosti tím, že ji předá ukrajinským silám.


V rozhovoru pro RT minulý týden ruský vyslanec ve Velké Británii, velvyslanec Andrej Kelin, varoval, že munice s ochuzeným uranem bude “strašná věc… pro zemědělství a pro lidi” na Ukrajině, a uvedl, že radioaktivní zbytky mohou kontaminovat vodu a půdu v zemi “nejméně na šest generací”.

Představitelé Velké Británie i USA zpochybnili údajná zdravotní rizika spojená se střelami s DU – které používají husté uranové jádro pro zlepšení svých pancéřových schopností – a popřeli tvrzení, že tyto zbraně byly spojeny s nárůstem výskytu rakoviny a vrozených vad v Iráku.

Heappey prohlásil, že ochuzený uran s sebou nese pouze “nízká” zdravotní a environmentální rizika, a poukázal na vládní studii z roku 2007. Dodal, že ministerstvo obrany se nebude snažit sledovat, kde ukrajinské síly používají náboje s obsahem DU dodané Brity, a nemá “žádnou povinnost” pomáhat při odstraňování následků konfliktu.

Britský ochuzený uran je pro Ukrajinu “strašná věc” – velvyslanecVÍCE ČTĚTE ZDE: Britský ochuzený uran je pro Ukrajinu “hrozná věc” – velvyslanec
Podle Douga Weira, experta z organizace Conflict and Environment Observatory, však uranová munice při zásahu tvrdých cílů vytváří “chemicky toxické a radioaktivní částice DU” a dodává, že tento prach představuje pro lidi “inhalační riziko”. Další nedávné výzkumy rovněž naznačily, že tyto zbraně mohou mít “nepříznivé zdravotní následky” vzhledem k “chemotoxickým a radiotoxickým” vlastnostem DU.

Moskva vyzvala zahraniční mocnosti, aby zastavily veškeré dodávky zbraní na Ukrajinu, a argumentovala tím, že tato pomoc neodradí od vojenských cílů, ale pouze prodlouží konflikt. Poté, co Velká Británie minulý měsíc oznámila své rozhodnutí dodávat Kyjevu náboje s ochuzeným uranem, ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že západní země by rády “viděly Ukrajinu zcela zničenou” a jednají “naprosto bezohledně, nezodpovědně a beztrestně”.

stroj.překlad

sdíletj na

3.2 16 hlasy
Ohodnotit příspěvek
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Helena
28. 4. 2023 15:13
Ohodnotit příspěvek :
     

USA nezabíjí jen Rusy, USA surově vybíjelo Vietnamce, Jugoslávce, Iráčany, Syřany, Jemence, Afghánce, Libyjce, obyvatele ostrova Bikini, Japonce a další. USA zabilo ne miliony ale nejspíš už miliardy lidí včetně dětí, žen a starců, nehledě na zdevastované přírodní prostředí z jejich válek. A s těmito vrahy si naše vláda uzavírá smlouvy o “vojenské spolupráci”. Do USA pojede Lipavský pro další rozkazy jak ničit naši zem. Lidé v naší zemi pro ně neexistují, nejsou to pro ně lidi. Když budou chtít, rozbombardujou to tu jako v Jugoslávii. Soudit je třeba USA se všemi prezidenty a vojenskou klikou, kteří mají své pařáty od krve a utrpení nevinných lidí. A soudit je třeba tuto vládu, která bez skrupulí těmto vrahům slouží a poslouchá jejich rozkazy.

JKkklkkkkk
28. 4. 2023 15:52
Odpovědět  Helena

Pres 500 civilistu a deti ve vesnici My Lai zabila US Army. Bez trestu, jede se dal. Chteji zatknout Putina, zapadni vrahy ne.

Lékořice ok
28. 4. 2023 16:27
Odpovědět  Helena

Naprostý souhlas s Vaším názorem. V Americe to začalo likvidací indiánů, používáním černošských
otroků, pokračovalo atomovými bombami v Japonsku, drancováním surovin v jednotlivých státech Afriky, využíváním nadaných mozků z celého světa díky tomu že Amerika nebyla zdevastovaná po 2. světové válce. A to je jenom vrcholek téhle úděsné pyramidy.

Pavel K
28. 4. 2023 17:40
Odpovědět  Lékořice ok

S jídlem roste chuť, s prominutou lumpárnou, proč bych neudělal další, když mě to prochází.

Milan ze Zahrady Čech
28. 4. 2023 16:44
Odpovědět  Helena

USA jsou spravedlivé – zabíjejí všechny bez rozdílu, včetně vlastních občanů – viz vakcinace a současná děsivá nadúmrť amíků.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pozor
28. 4. 2023 20:00
Odpovědět  josh-xy

Vyzerá to skôr ako propagandistické video než reálny boj, pretože tam skutočne nevidieť žiaden odpor akože tej ruskej pechoty, predsa nie je možné aby jeden tank bez krytia mohol toto robiť, čo tej ruskej pechote došli náboje a nemali žiaden protitankový granát?

Boomer
28. 4. 2023 22:56
Odpovědět  Pozor

.. navíc zůstali dřepět v hnízdě jako zajíček v své jamce, z dálky museli vidět co se proti nim blíží otevřeným terénem, vůbec nevysunuli křídla, aby tank(bez doprovodu pěchoty!) pokryli palbou ze stran. Jedna protitanková střela čelně, katastrofálně špatně zamířená. Z ukrajinské strany zase nehorázné plýtvání tankovým střelivem na nějakých +-8 vojáků v okopech? A co dělala zbývající technika? Jeli na výlet s vlajkou na žerdi?

Pavel K
29. 4. 2023 18:23
Odpovědět  Pozor

👍 👍 👍 👍
Něco podobného jsem napsal dole. Jen doplním hezké divadelní představení jak nakrmit a vystrašit svět. Hlavně že cálujeme. Přiznám se že při zhlédnutí pár videí zpět pár měsíců jsem si říkal že je to nějak divně natočené, no a vono je. 🤣🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Boomer
28. 4. 2023 20:10
Odpovědět  josh-xy

.. hledáte lidskost ve válce? Tak to musíte do herny..

BB Rad
28. 4. 2023 15:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Typický farizejský přístup . Je třeba obvinit (není treba pravdivě) a opakovat lži stále dokola at se gojímové ospravedlňují, vždyť jsou viní už jen svou přítomností a bytím

unor 2022
28. 4. 2023 15:37
Ohodnotit příspěvek :
     

A co na to skvela svetu na odiv neustale stavena vzorna anglicka kralovsla rodina a jeji skveli a milovani prislusnici ?!

Standa
28. 4. 2023 19:41
Odpovědět  unor 2022

Uvidíme na všech TV stanicích! I nádražních, autobusových…….

JKkklkkkkk
28. 4. 2023 15:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusove stale nereaguji na prekracovani cervene linie zapadem a to se jim vymsti.

Standa
28. 4. 2023 19:45
Odpovědět  JKkklkkkkk

Putin se mi zdá nerozhodný. Už dávno mohli zlikvidovat Zelenského.Ovšem , který ,, tajtrdlík” by mohl přijít po něm?Smrt ukrajině.A to tam mám spoustu kamarádů.

katango
29. 4. 2023 10:51
Odpovědět  Standa

A udělat z něj mučedníka? Radši si počká, až ho zlikvidujou vlastní.

zuzana
28. 4. 2023 16:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Velká Británie potvrdila použití munice s ochuzeným uranem proti Rusům na Ukrajině

https://aktax.cz/velka-britanie-potvrdila-pouziti-munice-s-ochuzenym-uranem-proti-rusum-na-ukrajine/

Pozor
28. 4. 2023 16:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Otázka je len jedna, prečo to Rusko dovolí?
Do dnešného dňa Rusko okrem sťažovania sa nerurobilo nič aby zastavili dodávky zbraní a munície z EU na Ukrajinu. Nebol zničený jediný prechod či už železničný alebo cestný, nebol zničený jediný železničný uzol na západe Ukrajiny, nebol zničený jediný strategický most alebo uzol na západe Ukrajiny. Jediné či už vyše roka počúvame sú len sťažnosti Ruska ako západ pomáha zabíjať Rusov dodávkami zbraní a munície. Tomuto nič nerobeniu Ruska ohľadom zabránenia dodávkam zbraní a munície nerozumejú ani samotní Rusi.

janle57
28. 4. 2023 18:17
Odpovědět  Pozor

Máte naprostou pravdu,tohle je největší otazník,který visí nad celou
válkou od jejího počátku,pokud by Rusové odřízli železniční a silniční
spojení banderovců s Polskem,Slovenskem a Rumunskem a neprodyšně
zablokovali přístupy k Oděse a dalším přístavům,bylo by dneska již dávno
po válce,prostředků jak toho docílit, mají Rusové víc než dost,takhle musí
naprosto zbytečně umírat tisíce ruských vojáků,důvody proč to takhle je
zná ovšem pouze Putin,Šojgu,Lavrov a pár dalších vyvolených.

Velitel
28. 4. 2023 18:30
Odpovědět  Pozor

Očividně o tom víte kulové. Jednak nic z toho co tvrdíte není pravda. Rusové napříkald zničením jediného železničního mostu v Černovick oblasti vyřadili celou železniční trat z Rumunska, stejně tak provedli řadu utoků na železniční tunely v Karpatech , kterými vypínali železnici do Polska, plošně ničili rozvodny pro železnici a tím prakticky vyřadili elektrickou trakci atd. Ničit klasickou železnici po zemi nebo silnice v hloubce nepřítele je problém a to finanční problém. Do hloubky 500 km můžete používat rakety jako Iskandem do 2000 km střely s plochou dráhou letu nebo střely jako Kinžál, problém je. vše je docela dráhé a ono je hezné vystřelit raketu za milion dolarů, zničit silnici, ale když pak přijedou nakladáky a za pár deístek hodin to opraví a stojí je to desetinu toho co vás utok, vede to přesně tam kam to dotáhli USA, vaše armáda dělá největší škody vlastní zemi.

Velitel
28. 4. 2023 18:30
Odpovědět  Velitel

Další věc, Rusko nemá moc zájem nahánět ukroše někde po Ukrajině, to prodlužuje jeho vlastní zásobovací trasy a tím zvyšuje zranitelnost a tak Rusko naopak řídili a řídí pohyb ukrajinců , dokonce ukrajinské armádě dodává naftu. Praktikcy celá ukro armáda jede na naftu dodvanou EU z rafinerie u Varny, tu vlastní Rusové a vyrábí z Ruské ropy. Rusové dokonce ukrošům nechali jediny most u Oděsy, aby tu naftu dostli až na frontu a sní i zbraně z NATO.
Rusové se nehli a odzbrojili celou Ukrajinu a NATO, Co více by si měli přát.

Staník
28. 4. 2023 19:16
Odpovědět  Velitel

Je to přesně tak👍👍👍.

Evžen
28. 4. 2023 20:37
Odpovědět  Velitel

Osobně jsem názoru že Rusko se snaží pokud možno své nejlepší zbraně ušetřit na možný střed s NATO!

Standa
28. 4. 2023 19:38
Odpovědět  Pozor

Máte pravdu! Je to zajímavé.
A to amíci varují Čínu před dodávání,, smrtících zbraní” Rusku. A , co dělají Amíci a NATO ? Nedodávají zbraně na zabíjení rusů?RF by mělo použít těžké zbraně na Ukrfašisty.Ovšem , prý chtějí chránit ,, civilní obyvatelstvo”” SMRT UKRAJINĚ!
Putinovi se divím.
Právě jsem měl tel. rozhovor s jednou osobou……,, Prý by měli Putinovi zakázat dělat zvěrstva”!!!!!!
Lidé mají s propagandy díru do hlavy!Škoda , že neodstřelili vlak s Čaputovou a tím šíleným jenerálem od nás z Hradu!

Boomer
28. 4. 2023 19:40
Odpovědět  Pozor

.. až začnou Rusové jednoho dne systematicky dělat, co jim vyčítáte že nedělají, můžete si být jist, že toho dne taky začalo jejich tažení na Západ.

aamater
28. 4. 2023 16:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Už dávno mala RF podporovať viac a účinnejšie Sýriu, Venezuelu, Kubu, Irán, KĽDR!!! Už aspoň 10 rokov mali na tom tvrdo pracovať. Myslím, že ak by nemrhali čas a snahu na zblíženie sa zo západom tak by na to mali ako čas tak i prostriedky. Už dávno mali znárodniť prírodné zdroje a previesť ich pod správu štátu!!! Nemali sa snažiť o zblíženie sa z EU a USA!!! Mali to nechať na nich, ak chcú, nech prídu a poprosia!!! Rusko malo začať budovať vzťahy už dávno z Áziou a Južnou Amerikou. Ale lepšie neskoro ako nikdy. Teraz po zahájení projektu BRICS sa predsa len ľady pohli.

Vanja
28. 4. 2023 16:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko má na základě sebeobrany spravedlivý důvod k atomovému zničení USA a Velké Británie.

Pozor
28. 4. 2023 16:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdá sa, že už niektorí Rusi majú toho dosť a pochopili, že dozrel čas na výmenu Putina.
Putin má nového vyzyvatele v prezidentském souboji. Kapitán ruského námořnictva Otrakovskij chce zatočit s nepřáteli národa a odstoupit od všech zotročujících mezinárodních obchodních dohod. „Současná vláda země je protilidová. Úředníci a podnikatelé pijí krev ruskému lidu i armádě,“ prohlásil při oznámení své kandidatury https://www.infovojna.bz/article/video-putin-ma-noveho-vyzyvatele-v-prezidentskem-souboji

Koloma
28. 4. 2023 17:47
Odpovědět  Pozor

Taky bych to tak viděl. Ono je to tak, že lavírování a chytračení se nikdy nevyplatilo. A Putin to hraje doma na všechny strany.

Koloma
28. 4. 2023 16:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať jdou někam, jenom naříkají. Oni Rusové nemají zpravodajské informace? Ta munice se na Ukrajinu dostala na oslech tajnými stezkami? Jak to, že se dostane po železnici i po cestách až na frontu?

zuza
28. 4. 2023 17:58
Odpovědět  Koloma

veď práve, dávno mali byť tie železnice, cesty a letiská rozbombardované. Nie som politik, vojenský analytik ani šachista, ale ja mojím obyčajným sedliackym rozumom vidím len to, že zatiaľ celá vojna prebieha na ruskojazyčnom území a aj obeťami sú Rusi a Rusi, ktorým vymyli nacisti z Haliče mozgy, aby si mysleli, že sú ukrajinci. A aj zničené mestá a dediny sú ruské. Teraz ešte bude uránom aj zem na dlhé roky zničená a ruské deti sa budú rodiť s deformáciami. Fakt ma už to ruské vedenie štve.
Nacisti z Haliča sú väčšinou dávno v Európe, kde chudáci živoria z dávok, nemajú ani na to aby si kúpili ďalšie SUV a ďalšiu zlatú reťaz na krk. Aj keď sa teraz vraví, že kokainový zmrd už mobilizuje aj západný banderistan, aby vyčistil západnú ukrajinu. Takže poliaci dostanú nakoniec nezničenú západnú ukrajinu, vyčistená od obyvateľov. S jedlom rastie chuť, takže je možné, že potom sa Poliaci zamerajú na to, aby si utrhli ešte aj kus Bieloruska. A Rusom zostane rádioaktívna spálená zem s obyvateľstvom bez chlapov, prípadne zmrzačenými invalidmi, kde sa budú rodiť postihnuté deti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Karel
28. 4. 2023 16:47
Ohodnotit příspěvek :
     

Největší teroristický stát světa USA se snaží vystupovat jako teroristé s lidskou tváří. To j eobludná fraška.

Aleš
28. 4. 2023 17:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Agresor USA. Spojenec loutky SPOLU.

zuza
28. 4. 2023 17:27
Ohodnotit příspěvek :
     

rozmýšľam o tej munícii s ochudobneným uránom, väčšina poľnohospodárskej pôdy už dávno patrí západným cudzincom a veľké plochy kúpila či dlhodobo prenajala aj Čína. Pochybujem, že by briti si dovolili dodať tú muníciu bez schválenia hnUSAkmi, takže to vyzerá, že Monsanto a spol. už asi oželeleli svoje akvizície. Číňanov sa nikto nepýta, ale aj tí mohli trocha zatlačiť, aspoň v svojom záujme. Takže hnUSAkom už ide len o to, aby tam pokapalo čo najviac Rusov a Ukrajincov a čo najviac generácií.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
28. 4. 2023 19:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Ovšem musím napsat.
Ten hadr na Národní muzeum nevyvěsili Ukrajinci ! Ani na ,, kachlík( MV) ten pytel s Putinem ukrajinci také ne!Ty 4 ukr.diplomaty na provokacích na Václaváku nevyhostíme. Být to tak Rusové, ….to by jelo!
Dokud neuděláme pořádek doma , tak kde? Smrt Ukrajině!

Koloma
28. 4. 2023 20:00
Odpovědět  Standa

Ten hadr na muzeu vyvěsil jeho chazarský šéf.

Eva
29. 4. 2023 11:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Budu se opakovat:
Aby už přestali zabíjet a škodit celému světu – Stalinův průliv.
A opravdu nenávidím válku!

David
29. 4. 2023 17:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Je ale s podivem, že ruské jednotky stále nedokázaly vytvořit takový prostor, aby nedocházelo k ostřelování Doněcka.

Pavel K
29. 4. 2023 18:08
Odpovědět  David

Jakože doposud nerozflákali veškeré přívodní koleje, jakože doposud UA od nich bere PHM atd. atd. A videa jako vystřižené s PC hry. DIVNÉ. Béééééé.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$