blogKrizepolitika

Traktorová blokáda Prahy proběhne 19. 2. 2024. Hlavním cílem je Ministerstvo zemědělství,

Protesty zemědělců přiměly probruselský server Politico „převléknout kabát“

MUDr. Ivan David.

Na alternativním webu Litterate vyšel článek, který docela výstižně popisuje, jak zemědělci pomocí traktorů od středy do pátku úspěšně oblehli budovy orgánů EU. Dává nahlédnout nejen do dění před euroúřady, ale i do šokované reakce eurokratů na selskou vzpouru. Že je farmářský šturm na Brusel dost úspěšný dokládá i karikatura, která byla zveřejněna v probruselském webu Politico. Evropská komise a její grýndýl je nyní pro smích už i kovaným proevropským intervjůkům. Pro neangličtináře eurokrat vykloněný z budovy Komise na protestujícího zemědělce volá „Tohle je lepší bez pesticidů“.

Zato eurokratům už docela ztuhl škleb na tvářích, jak to popisuje článek, který na Litterate vyšel pod názvem „Brusel stupňuje studenou občanskou válku proti zemědělcům“. V jeho závěru se můžete dočíst, že protesty budou pokračovat příští týden blokádou Evropského parlamentu během plenárního zasedání ve Štrasburku. Doporučuji článek přečíst celý, protože je poučný:

„Od středy do pátku byl Brusel zablokován protestujícími zemědělci. Sedláci navezli před budovy Evropské komise, Evropského parlamentu a Rady ministrů hromady hnoje a slámy, kterou během demonstrace pálili. Pomocí traktorů zablokovali všechny příjezdy k budovám organizací EU i belgických vládních úřadů. Zataraseny byly i všechny důležité silnice do a z města a křižovatky v aglomeraci. Zemědělci touto formou protestují proti současné podobě Společné zemědělské politiky EU, která je nutí snižovat produkci potravin a krátí jim dotace, jejichž vyplácení navíc podmiňuje stále složitějším papírováním. Sedláci demonstrují i proti obchodním dohodám, které na společný trh EU vpouští stále více potravin ze třetích zemí, a jež jsou vyráběny za mnohem jednodušších právních omezení. Komise se protestující zemědělce snaží zlomit dalším prodloužením bezcelního dovozu potravin z Ukrajiny, jejichž dovoz na společném trhu vytváří velké problémy. Na scénu byly vytaženy i mediální podvody.

Selské protesty jsou zcela mírumilovné. V Bruselu nejsou demonstrace zemědělců nic nového. Před budovami orgánů EU demonstruje každou chvíli někdo. Brusel již dlouho vytváří spoustu předpisů, jimiž zemědělcům i průmyslovým výrobcům stále komplikuje podnikání. A v poslední době všem lidem i život. Rozdíl současných protestů oproti těm předchozím je v množství. Dříve úředníci bruselské radnice stanovili, že do města smí vjet pouze symbolické množství techniky – například 10 traktorů. Vstup na místo protestu omezila rovněž na určitý symbolický počet demonstrantů – obvykle kolem 100.

Na ohlášeném místě dříve povolení demonstranti a vyslaní policisté pro fotografy od tisku a pro kamery od televizí zinscenovali scény, které vypadaly jako dnes už legendární rvačky mezi policisty a fotbalovými fanoušky při finále Poháru mistrů evropských zemí ve fotbalu mezi FC Liverpool a Juvetusem Turín, k nimž v roce 1985 došlo na fotbalovém stadionu právě v Bruselu. Obyvatelé města se v posledních letech na demonstrace ani nechodili dívat. Když už šli kolem, tak scénu obešli, aby nelezli do záběru, jako by se natáčel film.

Nyní je to jiné. Radnice sice vydala papír s obvyklým omezením. Belgičtí sedláci si s ním podle příkladu německý kolegů vytřeli brusel. V hodinu, na níž byly protesty ohlášeny, na vytipovaná místa vjely tisíce traktorů, nakladačů a nákladních aut. Na oznámených místech sedláci vysypali hnůj a slámu, kterou zapálili. Obvyklou šaškárnu tentokrát odmítli sehrát i policisté. Na místa protestů, na něž byli nadřízenými vysláni, sice dorazili, ale proti demonstrantům nijak nezasahovali. Předáci zemědělců předem vyjednali s policejním odboráři, že zemědělci nebudou nikoho bít, ani ničit žádný majetek jiných osob. Policejní odboráři přislíbili, že za těchto okolností nebudou kolegové zemědělcům bránit v protestech, i když je množství demonstrujících větší, než povolila radnice. Což je podle belgického práva porušení několika zákonů.

Během středy byli bruselští papaláši v šoku. Před budovami organizací EU, vládních úřadů i na silnicích velké hromady hnoje a hořící slámy. Kolem zemědělské techniky davy lidí. S venkovany živě diskutovali místní měšťané. Policejní těžkooděnci z počátku stáli v řadách kolem, ale jak ubíhal čas, skupinky policistů odložili ke kolegům své štíty a helmy a střídavě si chodili poslechnout, o čem spolu mluví vidláci v holínkách s kravaťáky z úřadů a firem i s obyvateli města. Na mnoha místech se z blízkých i vzdálenějších hospod do diskuse přimíchali hosté s pivem v jedné ruce a cigaretou v druhé.

Přes sklo unijních úřadů to vypadalo hrozivě. Když člověk vešel mezi demonstrující, připadal si jako na happeningu. Úžasná atmosféra, podle očitých svědků.

Akce ve středu na všech místech začala vystoupením různých předáků vlámských, valonských i zastřešujících federálních belgických zemědělských svazů. Následovaly proslovy zástupců organizací, které sdružují zemědělce na úrovni EU jako jsou COPA – COGECA. Poté přišly na řadu pozdravy zástupců německých, francouzských a holandských sedláků, kteří ve svým zemích rovněž protestují. Všechny prokládané skandováním hesel proti grýndýlu, proti reformě zemědělské politiky EU a proti neustálému zvyšování dovozů potravin, vykřikované za podpory různých hudebních nástrojů. A pak již vypukla volná debata. Každý demonstrující zemědělec byl perfektně argumentačně připraven. Uměl popsat kolik hektarů mohl osít před 2 lety, kolik může letos – a o kolik méně bude moci v roce 2025. Stejně tak každý uměl i pro laika srozumitelně popsat, jakou techniku musel do kravína nebo vepřína koupit – ne proto, že by to bylo provozně nezbytné nebo to přinášelo nějakou novou kvalitu, ale proto, že to nařídili nějaký předpis EU. Při diskuzích sedláci ukazovali měšťákům faktury za dodávky této techniky. Mnoha diskutujícím se nad eurovými ciframi tajil dech.

Každému, kdo si o zemědělcích myslí, že jde o méně vzdělané lidi, bych přál, aby měl možnost si vyslechnout přednášku belgických traktoristů, kteří obyvatelům Bruselu vysvětlovali škodlivé účinky anabolických steroidů, růstového hormonu nebo antibiotik přidávaných do stravy zvířat chovaných na maso nikoli jako léčivo, ale jako prevence infekcí způsobených špatným zacházením. Sedláci uměli skvěle vysvětlit spotřebitelům, jak je s použitím těchto látek chován skot v Argentině. Stejně dobře uměli popsat, jak na člověka působí pozůstatky různých chemických látek, pokud se do potravin dostanou v důsledku vysokých dávek různých postřiků, které jsou dnes už v EU zakázané. Výklad každý z nich uměl korunovat ukázkou tabulky se statistikami obrovského růstu dovozů potravin z Ukrajiny v jedné ruce a zpráv kontrolních orgánů o nálezech jedovatých látek v dovezených potravinách. To nejdůležitější pěkně vyžlutěné zvýrazňovačem. Sprostých slov bylo ten den směrem k budovám orgánů EU vykřičeno nespočítatelné množství. Diskuse probíhaly ve světlech ohňů dlouho přes půlnoc.

Ve čtvrtek za svítání došlo k výměně vlajek. Před hlavním řečništěm na každém stanovišti na největší tyči belgický prapor vystřídala francouzská trikolora. Některé vlajky BelAgro přepustily místo zástavám francouzského sdružení zemědělců FNSEA. Tím začala řádně předem ohlášená demonstrace francouzských sedláků. Blokáda města nebyla ani na minutu přerušena. Během noci se jen vyměnili členové policejních hlídek. Vše pokračovalo stejně. Napřed mluvili zástupci francouzských zemědělských organizací, po nich řečníci z celoevropských farmářských federací a pak opět diskuse s občany. Jen s větším houfem. Mnoho lidí, kteří o tom slyšeli od sousedů, si to přišli poslechnout na vlastní uši. Stejná repríza se odehrála v pátek, po další výměně vlajek za holandské. A opět přišlo více lidí.

Všechny 3 dny byly u traktorů k ochutnání regionální speciality – jídlo i pití. Lidem na ulicích to moc chutnalo a akce se většině z nich velice líbila. Najíst a napít (samozřejmě nealkoholických nápojů) se chodili i policisté v těžkých mundůrech. Někteří si za traktor chodili chvílemi i zakouřit.

Eurokomisaři se od středy do pátku neodvážili na ulici vystrčit ani nos – natož auto ozdobené vlajkou EU. Mezi sebou jednali pomocí videokonference z bezpečí svých luxusních služebních bytů. Ve čtvrtek se někteří europoslanci odvážili vyjít před zátarasy z ostnatého drátu na Lucemburské náměstí, které z jedné strany obklopuje bruselské sídlo europarlamentu. Zástupci zemědělských organizací, kteří v Bruselu působí jako akreditovaní lobbyisté, dobře znají většinu poslaneckých ksichtů. Když vylezl některý z poslanců, kteří měli odvahu ve výboru nebo na plénu hlasovat proti obchodním dohodám, jež umožňují zvýšení dovozů potravin z Ukrajiny, Keni, Chile a Argentiny, vykřikli směrem k demonstrujícím jeho jméno, které pak dav skandoval. Rebelové z řad poslanců dostali do ruky i mikrofon a mohli se před sedláky předvést s ozvučením. Za české vidláky se v davu zdatně činila „velvyslankyně“ Zemědělského svazu ČR Adéla Paďourková.

Ostatním poslancům bylo protestujícími umožněno se klidně s demonstranty vyfotit na fejsbůček nebo twitter, či jak se to dnes jmenuje. Zrádci evropských zemědělců, kteří měli tu drzost o sobě tvrdit, že jsou „taky tak trochu partyzáni“, si vyslechli, že „to teď tvrdí každý“. Po pár dotazech na jméno, frakci a v jakém výboru působí, přišly klíčové otázky: Jak jste hlasoval o bezcelním a bezkontrolním dovozu potravin z Ukrajiny, Argentiny, Chile a Keni? Nejčastější odpověď byla „… no já jsem u toho zrovna nebyl, protože když se o tom hlasovalo, tak jsme měli zasedání našeho výboru k …“ následované názvem nějakého předpisu. Poté byl poslanec poplácán po zádech se slovy „za pár dnů to budete mít šanci napravit, až se bude znovu hlasovat o prodloužení bezcelních dovozů z Ukrajiny. Tak se tentokrát pořádně předveďte…“. Rychlé stisky rukou a pak už kvapný ústup zpět do budovy EP.

Hlavní show vypukla ve čtvrtek večer. Ohlásily ji temné zvuky rotorů vrtulníků, které do budovy Rady ministrů „svážely“ eurokomisaře a předsedy vlád. Při přistávání podle přístrojů na heliportu na střeše v hustém dýmu ze slámy hořící před budovou většině z nich asi nebylo zrovna veselo. Pozemní cestu měl odvahu zvolit jediný z nich. Uličkou mezi traktory a sedláky jen se čtyřmi členy ochranky klidně a s úsměvem prošel malý, trochu obtloustlý a už prošedivělý chlapík. Od skleněných stěn budovy Justus Lipsius, v níž se chystalo zasedání summitu šéfů států a vlád EU, se odráželo skandování „Vik – tor Or – bán, Vik – tor Or – bán , Vik – tor Or – bán …“. Jeho zakulacený obličej v Evropě už zná asi opravdu každý.

Uvnitř Komise přešla do protiútoku. Evropské radě předložila návrhy nařízení o dalším prodloužení bezcelních a bezkontrolních dovozů potravin a zemědělských komodit z Ukrajiny. Po krátkém kolečku premiéři a francouzský prezident Emmanuel Macron bod přerušili a přikázali jej k projednání napřed Radě ministrů. Poté si Komise a ostatní premiéři s výjimkou slovenského Roberta Fica (Smer) „vzali do prádla“ svého maďarského kolegu, jehož jméno bylo před západem slunce před budovou skandováno. Jako každého půl roku v posledních pěti letech směrem k maďarské delegaci zněly obvyklé výhrůžky uvalením sankcí za porušování právního státu. „Zastavíme vám dotace z rozpočtu i půjčky z Fondu obnovy…“. Veřejné výhrůžky sankcemi „uťal“ tentokrát pro změnu nikoli polský, ale slovenský premiér.

Při individuálních jednáních jeden na jednoho Orbán (FIDESZ) vyslechl něco, co jej přimělo nepoužít veto při hlasování o darování Ukrajině 50 půjčených miliard eur na další financování války s Ruskem. Co to bylo, není zatím; oficiálně známo. Po Bruseli se mluví o tom, že mu prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová, tlumočila nabídku měnových spekulantů, že nepoužijí biliony eur, které si bezúročně půjčili od ECB během COVIDové krize, ke spekulativnímu útoku na forint pokud… Prostě nabídka, která se velmi špatně odmítá. Což Orbán neudělal. Ti, co jej před rozedněním viděli odjíždět z budovy Rady tvrdí, že byl méně veselý, než když přicházel. Jak to ve skutečnosti bylo, ví jen on a ten, kdo mu to nabídku tlumočil. Nicméně v této verzi se to nějak rozkecalo nejen po městě.

V pátek vyšlo najevo, jak se Maďarsko rozhodlo odpovědět na vydírání jemuž byl jeho premiér na Evropské radě zřejmě podroben. Předseda poslaneckého klubu největší vládní strany FIDEZS oznámil novinářům, že všichni poslanci strany, kterou zastupuje i koaličního partnera Křesťanskodemokratické lidové strana (KDNP) budou bojkotovat mimořádnou schůzi Parlamentu. Svolána je na 5. 2. 2024. Jediným bodem programu schůze je ratifikace smlouvy o vstupu Švédska do NATO. K ratifikaci mezinárodní smlouvy je podle maďarské ústavy třeba souhlasu nadpoloviční většiny všech členů Parlamentu. Tou disponuje právě FIDEZS a KDN. Bez jejich aktnivní účasti – hlasování „pro“ – není možné ratifikaci provést. A bez ratifikace smlouvy parlamenty všech členských zemí NATO se Švédsko nestane součástí Aliance. Orbán, který je v Evropě jedním ze služebně nejstarších politiků, opět předvedl, že je velkým hráčem, který si jen tak z něčeho na prdel nesedne.

Nyní je přestávka. V pondělí začíná čtyřdenní zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku. Kromě spousty obvyklých keců mají poslanci na programu hlasování o nařízení o nových technikách šlechtění rostlin (nové genomické technologie) a o udělení mandátu Komisi k jednání na konferenci Světové obchodní organizace (WTO) v Abu Dhabí. Komise tam chce prosazovat další liberalizaci obchodu s potravinami a zemědělskými produkty. Česky napsáno „umožnit další zvýšení dovozů z Afriky, jižní Ameriky a Asie, kde neplatí pro zemědělce tak přísné zákony“. Proto už v noci z neděle na pondělí začnou budovu europarlamentu i celý Štrasburk obkličovat zemědělci s traktory, nakladači, kombajny a další technikou. Europapaláši se mají zase na co těšit.

Ve Francii zemědělci při svých protestech blokují důležité silnice a velká města včetně Paříže už třetím týdnem. Je to ještě větší „nářez“, než byly akce Žlutých vest, které během prvního prezidentského mandátu Macrona přiměly stáhnout daňovou reformu, jíž chtěl nechat více miliard eur na účtech multimilardářů a nadnárodních korporací, a vytahat je z peněženek a bankovních účtů Francouzů s průměrnými a podprůměrnými příjmy. Něco jako „konsolidační balíček“ Fialové vlády. Protože při protestech na následky dopravní nehody na dálnici zemřel jeden ze zemědělců a další byli vážně raněni, nosí nyní francouzští sedláci žluté vesty rovněž. Macronovi jejich akce nahnaly takovou hrůzu, že nechal své píáristy vypustit do světa polopravdivou dez/informaci o tom, že se chystá vetovat obchodní dohodu EU se sdružením jihoamerických zemí MERCOSUR. Dohoda, která by v případě ratifikace Radou a europarlamentem umožnila obří zvýšení dovozů zemědělské produkce z jižní Ameriky, byla Komisí sjednána již před pěti lety. Vzápětí její ratifikaci v Radě ministrů vetovali zástupci francouzské a rakouské vlády.

Od té doby došlo v několika jihoamerických zemích ke změně vlád. Například nová vláda prezidenta Luize Luly da Silva zapojila Brazílii do protizápadního ekonomického sdružení BRICS. Reálně nikdo v tuto chvíli v EU neuvažuje a vážně nejedná o ratifikaci dohody EU – MERCOSUR. Komise se vydala jinou cestou. Za EU sjednává obchodní dohody s jednotlivými jihoamerickými státy, v nichž jsou u moci prozápadní politici. Zemědělci to díky informacím zasílaným jim jejich zástupci z Brusele dobře vědí.“

Až potud s obsahem článku souhlasím. Od autora jsem nepřevzal pouze závěr, v němž tvrdí, že takto hloupou propagandou může Macron oblbnout jen některé měšťáky. Důkazem, že Macronova taktika docela funguje alespoň v ČR, když už ne ve Francii, je Česká televize. Slyšeli jste z ní něco o zemědělských protestech v západoevropských zemích? A to prosím někteří redaktoři mají trvalé bydliště v malých obcích kolem Prahy. A protože Vám ČT za koncesionářské poplatky bude do poslední chvíle tajit, že podobné protesty připravují i čeští zemědělci, dovolím si Vás na to upozornit touto cestou. Bloger Daniel Sterzik, známý pod pseudonymem Vidlák, včera na svém webu Vidlákovy kydy jako první zveřejnil informaci, že traktorová blokáda Prahy proběhne 19. 2. 2024. Hlavním cílem je Ministerstvo zemědělství, ale „těšit“ se může i nutteliér Petr Fiala ve Strakovce a poslanci a senátoři na Malé straně.

Přeji organizátorům, aby akce byla nejméně stejně vydařená, jako traktoriáda v Bruseli. Přijďte v pondělí 19. 2. 2024 naše zemědělce před ministerstvo na Těšnov podpořit. Na místě si budete moci osobně promluvit se spoustou zemědělských expertů, jako je bývalá prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek, který je jedním z organizátorů akce.
fb

sdílet na

65 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
4. 2. 2024 22:36
Ohodnotit příspěvek :
     

To je přeci nesmysl,proboha kdo to organizuje? 1000+ traktorů? Co asi tak budete dělat na ministerstvu zemědělství?
Tohle přeci není protest nebo jo? Neviděli jste videa na netu? Tohle je občanská válka!
Proti globální Oligarchii…a ta se vede jiným způsobem…
Těch 1000 traktorů zablokuje všechny důležité křižovatky v zemi, všechny dálnice v republice…na každou křižovatku jeden! Zbytek zablokují příbuzní auty…
Pár set nakladačů a budozerů s bargy vyrází do Praglu…a končí to až veřejným oběšením Fialových Nacistů podvodem nastrčených…ČT zavézt pneumatikama a škrtnout…
No prostě tak jak to dělají v zahraničí…
Jestli jim chcete uspořádat nějaký spanilý průvod traktorů…tak do toho nejdu…tomu se akorát vysmějí…
A požadavky? Jaképak požadavky, tady jde o odstranění Globalistů od moci,bez toho není náprava možná!
Takže jedině demise a lidový soud.Jiné požadavky neexistují.
Trapně tam vyjednávat o nějakých procentech z dotací?
Hned jak se rozjedete domu, tak si to zase změní… 😀
Tohle si ujasněte předem a dejte mi vědět,jestli děláme revoluci, restart se vším všudy?
Nebo spanilou jízdu pro pobavení Pražáků?
Páč to je důležité.

Standa
4. 2. 2024 22:57
Odpovědět  Veny232

Pobavení Pražáků? Běž do prde.e!
Víš , že píšeš píč.oviny a ani se nestydíš.Byl jsem na každé demonstraci a budu i na téhle.
NA KOLIKA JSI TU BYL TY?
Bylo nás asi celkem stotisíc a ty nikde, kretone!

4. 2. 2024 23:12
Odpovědět  Standa

Mno, asi takto. Kdybych já jako poslední sklopil hlavu na PL po nástupu cenzury,když mi deně vyhrožovali kriminálem…. 😀 Tak už jste dnes všichni na Ukrajině… 😀
Myslíš že stát někde na náměstí a poslouchat něco změní?
Že jsi motorem pohonu?
Já jsem napsal přes 150 000 unikátních Kometářů za posledních 10 let,aby dnes bylo to co je.
To jen pokud chceš poměřovat zásluhy…
Jen na HS mám 25 000 komentářů…a to už je druhý učet,první zrušen Covid fašisty…
Takže si toho pinďourka zase schovej…protože já jsem vysvětloval lidem že tu vládne Nacistická Hydra už před deseti lety!
To že nemám nohy a nechodím demonstrovat…to je hlavně tím,že to zdravotně nezvládám…a však bez podpory nás! Komentátorů, už jsi mohl demonstrovat tak na Ukrajině. 😀

Pavel
5. 2. 2024 08:34
Odpovědět  Veny232

Mno, rozhodují výsledky a činy, ne chlubení, to dělají malé děti a všichni se smějou. Žiju na vsi kde snad aspoň 10% lidí je ještě normálních, ve městech se většinou tihle rozumně uvažující už vůbec nevyskytují, v Praze mimo těch několika v ilegalitě není žádný.

5. 2. 2024 09:57
Odpovědět  Pavel

Ale no tak…výsledek mé práce je to,že ještě nevykládáte tyhle své rozumy na Ukrajině!
To já tu deset let stavím barák….a vy jste dnes přišli položit poslední tašku a kříčíte na mě, že barák je váš… 😀

4. 2. 2024 23:24
Odpovědět  Standa

A v podstatě mi jde jen o to,aby ten závěr nepodělali…
Například tím,že těm fašounům přistoupí na nějaké nesmyslné ustupky…
Aby to zase za dva roky mohli pomalu změnit…až se bouže uklidní…
Pro to, teď v závěrečné fázi je třeba si uvědomit,čeho že to opravdu chceme dosáhnout?
Jestli si jen vycucáme z prstu nějaké požadavky,protože můžem…když nám to situace v Evropě dovoluje…
A nebo změníme celý tento zkorumpovaný systém! To je důležité…
Podívej…už zase nás okradli o stovky milionů černoprdelníci…a to je deně!
novinkycz/clanek/domaci-stat-kyvl-na-smenu-lesu-s-cirkvi-40459278
S takovými lidmi nelze o ničem jednat!
To se musí nekompromisně odstranit!
A já se jen snažím,aby to bylo co nejefektivnější…

Pavel
5. 2. 2024 08:36
Odpovědět  Veny232

Mno a čím to děláte? Těmi tisícovkami komentářů? Máte asi spoustu volného času a žádnou práci ani koníčky. Takže jste ve slepé uličce a pouze ukájíte svoje ego jak to všem dokážete nandat.

5. 2. 2024 10:14
Odpovědět  Pavel

Deset let ovlivňování…názorů…má větší moc než všechny vaše traktory dohromady…
Než jsem s tím začal…tleskali jste humanitárnímu bombardování…
Vysvětlím ti to jednoduše…
Až odjedete z protestu…
Co budete chtít abych pět let všude psal? Jak mají Zemědělci pravdu a jak je třeba je podpořit?
A nebo mám napsat 50 000 komentářů ve smyslu…
Podívejte, potraviny vám zdražují protože nenažraní zemědělci si vydupali zákaz dovozu”.
Co myslíš že bude mít větší učinek? Co myslíš že přesvědčí víc lidí? Až uvidí že jim jídlo zdražuje každý den…a to bude! Protože by jste museli umět zázraky, aby jste dokázali nahradit dodavatelské řetězce dříve jak za pět let…
Když já za těch 5 let napíšu 100 000 komentářů jak je to vaše vina že se zdražuje…
Podívejte lidi, jezdí si to v SUV a pořád to nemá dost…
A podobné krávoviny…
Jak dlouho si myslíš, že vám bude lůza fandit?
Protože ano! Zatím co ty budeš hákovat na poli,já jako mrzák na lůžku nemám nic jiného na práci, než 18hodin deně vás podporovat/nepodporovat.
A hlídat,aby vás žádnej šmejd kterého vy nemáte čas sledovat,neokrádal.
Ale pokud mě nepotřebujete…fajn. Fialky se po mě utlučou… 😀

Pavel
5. 2. 2024 08:29
Odpovědět  Standa

Jo mladý pane já tam tenkrát taky byl a teprve tam jsem si uvědomil, že tenhle národ zkrátka jak říká energetický expert Topol nemá ,, žádný koule,,. Umí mávat vlajkama na náměstí kde visí na budovách vlajky nacrežimu a řečníci si tam vylévají srdíčka jak by to pod jejich vedením bylo skvělé! Nebylo, zažili jsme to za Čobolovo první vlády kdy z národa udělali pokusné covidové králíky a pár skutečně odvážných jedinců to odnáší dodnes. Pan Véna232 je jenom klasický Čech. Nemyslí, kváká převzaté nesmysly A TĚŠÍ SE NA MAINSTREMOVÝ KVÁKY. On to za nás bude muset zase někdo vyřešit! Ale kdo?

Standa
5. 2. 2024 08:42
Odpovědět  Pavel

On si totiž Véna myslí, že se má sedět doma a čučet na telku! To je skutečně, jak o tom píše je jeho skutečná česká povaha. ,, JENOM NEPROTESTOVAT”.,,..stejně se tím nic nezmění”. Žádná stávka, žádně shromáždění, demonstrace..sedět doma ..ono se to vyvrbí i bez nás!”…,,až se situace za dva roky uklidní”
Souhlasím s násilným řešením.A nehodlám si s Vénou poměřovat ,,pinďourka “protože já proto něco dělám se stovkami lidí. A, co se týká jeho ,,publikační” činnosti mám toho více!Klidně si může vzít prášek na hlavu!

katango
5. 2. 2024 11:56
Odpovědět  Standa

Když je Veny nepohyblivej, co má asi tak podle vás dělat, vy chytrolíne?

5. 2. 2024 08:50
Odpovědět  Pavel

A to je přesně ono! Zemědělci jsou mistři ve svém oboru, v zemědělství,ale o politice nevědí vůbec nic! A nechtějí si nechat poradit,od člověka jako já který kmentováním a studováním politiky strávil 60 000 hodin za posledních 10 let… 😀
Oni ani neví,že tam nemohou jet jako Zemědělci pro Zemědělce…pokud to udělají všechno podělají!
Proč? Protože pokud vznesou jen jediný zemědělský požadavek…stane se toto…
Například budou požadovat zákaz dovozu ze třetích zemí…Vláda jim vyhoví, proč ne…
Jenže Zemědělci nemají sílu na to naplnit Hitlermarkety ani z 50%…
I když by nějakým zázrakem získali vládu,senát,parlament, prezidenta a ustavní soud…
Stejně jim bude trvat minimálně 5 let,než se dostanou na alespoň 50% zboží z Českých zdrojů…
5 dlouhých let, po které budou Hitlermarkety zvedat ceny…
A měsíc za měsícem…uslyšíme z medií a z vlády, že ceny se zvedaj kuli Zemědělcům páč si vydupali zákaz dovozu… 😀
A až příště vyjedou Zemědělci protestovat…chudá lůza která sledovala roky jak si jezdí v SUV už se za ně nepostaví! A to bude okamžik kdy přijdou o všechno co si vyřvali…
Okamžik,kdy s nimi Globální Kapitál zamete…

Slovan
5. 2. 2024 09:12
Odpovědět  Veny232

👍 👍 👍

Gales
5. 2. 2024 10:24
Odpovědět  Veny232

Někde a někdo začít musí.Nehaž flintu do žita.Voni,ti šéfové marketů taky chtějí zisky.

Pavel z Moravy
5. 2. 2024 12:07
Odpovědět  Veny232

Musím říci, že Veny to vidí velmi dobře. Přesně takhle to potom dopadne. Tady by to neměl být pouze boj zemědělců, ale boj celého národa, každý formou jaká mu to dovoluje. Bojovat samozřejmě nebudou spoluobčané ze sektoru bankovnictví, pojišťovnictví, neziskovek, různých poradenských kanceláří, protože ti tam mají finanční vývar neskutečný. Ale co zbytek národa, všichni ti manuálně pracující. Ale na druhou stranu jak říká pan Pavel, kolik těch normálně uvažujících se u nás vyskytuje? To bude opravdu malé procento, nevím jestli fájzr nebo následovníci Goebelse vymlátili jakékoliv soudné a rozumné myšlení z hlav našeho lidu. Asi všechno dohromady. Je zbytečné se opakovat, když mluvím s lidmi, musím nevěřícně kroutit hlavou.

Pavel
5. 2. 2024 08:20
Odpovědět  Veny232

Pane Vény232 zachovejte paniku a chladnou hlavu, předpokládám, že vše myslíte ironicky protože ,,čecháčkové,, se klasicky na nic nezmůžou a o níčem se nedomluví. Tady v místní kolonii řízené čumobily a ovládané médii v čele s ,,Vendulkou v neděli,, k ničemu v příštích 10 letech nedojde. Změnil by to pouze fakt, že by soldateska NATO včele s náčelníkem Řehkou vlezla na UA ve větším počtu a pak by to tady nastartoval klasicky ,,vítr z východu,,.Takže klid, navečír jděte dát pár rozumů do knajpy, 1bahno 10 za 50,- a tam se uklidníte.

Standa
5. 2. 2024 08:43
Odpovědět  Pavel

On zřejmě s té ,, knajpy” právě přišel!

5. 2. 2024 08:59
Odpovědět  Pavel

Ano vše myslím v tom nejlepším slova smyslu…abych “zachoval paniku”.. 😀
To jsi pochopil správně…
Jde mi o to,aby pár hnojáků nepodělalo za den všechno o co se tu deset let snažím!
Musí pochopit, proti čemu stojí,a jak bojovat.
Musí pochopit, že před Prahou narazí na policejní zátaras…
Pokud se zastaví, je po protestu,celá Evropa se nám bude smát…
Pokud nezastaví a zátaras objedou, či projedou…stanou se v tu chvilku pro vládu a výkonou moc zločinci…
A pak už je to jako se zbraní,když tasíš,miř tak,aby protivník už nemluvil…
A to je stejné,jakmile projedeš zátaras, už to musíš dotáhnout do konce, až na revoluci…
Protože pokud večer odjedeš domu, tak ti do týdne přijde předvolání k podání vysvětlení, proč jsi neuposlechl výzvu Policie? Napaří ti ohrožení veřejného činitele, seberou řidičák, napaří ti k uhradě veřejný majetek, a na statek ti každý týden přijede, higiena, finančák…jen se budou střídat,dokud tě nezničí…
Takže Demise! Je jediný požadavek,který má smysl, a který můžou chtít…
Všechno ostatní fašisti s neomezenými zdroji rychle otočí proti nim…

Standa
5. 2. 2024 09:33
Odpovědět  Veny232

Kdo tu ,, demisi” prosadí?Když ne lidé? Ulice! Ti které nazýváš ,,lůzou””!

Gales
5. 2. 2024 10:27
Odpovědět  Standa

19.2 nacucnu hovnocuc a půjdu na práglcomment image

Ladislav 💤
5. 2. 2024 12:46
Odpovědět  Gales

👍doufám, že víš kam to pustit? Do chodby zasmradit celej barák! Ani kapka nazmar! 👍👍👍držím palce!

Administrátor
P.A.Semi
5. 2. 2024 19:22
Odpovědět  Gales

(technická poznámka – když vám něco čeká ke schválení, tak to nezkoušejte šestkrát… má to problém i v názvu souboru, tak to padalo do koše…)

Mimochodem – že takováhle auta už do měst nesmí je dost v pořádku, byl z té nafty strašný smrad…

Ale eurokrati dělají chybu, že chtějí zavádět stejná pravidla pro města i pro venkov – že s něčím takovým jedete jeden po venkově se snese, a zemědělci jsou rádi, že aspoň něco mají, s elektro-traktorem by měli vážné problémy, kdežto ve městě, kde jezdí statisíce aut na malém prostoru, kde navíc chodí i lidé, je třeba víc dbát na emise…
Rovnost není Spravedlnost, ale škodlivý blud…

comment image

πα½

Pavel z Moravy
5. 2. 2024 22:08
Odpovědět  P.A.Semi

Ale zase to tak nedramatizujte. Škodlivin tady je tolik, že jeden ani neví, kterou si dříve vybrat. Vypisovat to nemá smysl, je už to zbytečné.

Administrátor
P.A.Semi
6. 2. 2024 11:32
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jednou na demonstraci se to snese, ale je dobře, že tu (v Praze) nejezdí denně…

Tam je podstatná ta úvaha, že nelze uvalovat stejná pravidla na Venkov a na Velkoměsta… A že ve velkoměstech bojují proti emisím z aut je logické a správné… Jenže na venkově jsou lidi rádi, že aspoň nějaké auto mají (zejména když nejbližší obchod je třeba 5km daleko), a že tam občas jede nějaké “smradlavé” nikdo neřeší… Jedno nebo pár se snese… Když vám kus od domu projedou desetitisíce aut denně a je často mlha ze smogu, tak to je rozdíl…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
5. 2. 2024 22:31
Odpovědět  P.A.Semi

(oni tam na té černobílé verzi měli v názvu “kolor”, asi protože to mělo červeno-modrá světla a modrý nápis a znak, ale jinak to bylo černobílé… tak jsem to jako omalovánky myší vybarvil…)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
5. 2. 2024 09:20
Odpovědět  Veny232

Tato šílená vláda již připravuje “modernizaci zákoníku práce”, který jde na ruku pouze zaměstnavatelům, tedy hlavně nadnárodním korporacím. Tedy mj. “snažší propouštění” a to bez udání důvodu, což znamená mj. vyhazov bez odstupného. Poté chtějí “regulovat pracovní dobu”. Co si pod touto regulací představit? návrat k pracovní době v předválečné době 12 hod. vč. sobot? nebo zrušit danou pracovní dobu a nechat ji na uvážení zaměstnavatele, tedy jak dlouho potřebuje, kdykoliv potřebuje, kdy se nově říká tomuto otrockému systému flexibilita a zřejmě bez příplatků za přesčasy, odpolední, noční, so, ne, svátky?
Chtějí snad podobný model jako je v třeba v Bangladéši či v “demokratických” USA, kdy zaměstnanec nemá prakticky žádná práva, nemá nárok na žádnou dovolenou, na paragrafy a podobně? Prostě otrok. V této vládě je až zarážející zcela otevřený lobbing, kdy vláda jde na ruku těchto mafiánů. A jak vidno, tak velmi pospíchají. Možná se bude ve velkém propouštět, takže pro firmy by bylo výhodou, kdyby svým otrokům nemusely vyplácet odstupné- a další otázka-kam s těmi propuštěnými – pro otroky škoda peněz za podporu v nezam. – šup s nimi do zákopů…

Helena
5. 2. 2024 09:29
Odpovědět  Veny232

Máte úplnou pravdu – tihle dosazení hajzlové v čele s Pávkem začali od 21.12. hodně silně šlapat na plyn-asi jim Soroš pohrozil. Mají za úkol rozvrat a devastaci naší země urychlit – západ není spokojen-jde to pomalu-Aspen institut a usambasáda tady vládne se vším všudy. Myslím, že nám připravují ukradinský scénář. Pokud ty plechové montovny západ rychle opustí, rychle bude moci všechny propustit – co myslíte, že bude následovat ?????????????????

Helena
5. 2. 2024 09:40
Odpovědět  Veny232

Jo – a oni “demisi” nikdy nepodají – to jako si myslíte, že tam najede ČT24 a před kamerami tihle zmr.di národu ohlásí svoji demisi? NAIVO….

Tupý hulvát
5. 2. 2024 10:03
Odpovědět  Veny232

Zdravím,některé věci,které navrhujete jsou příliš jednoduché a nerealizovatelné.ALE V TOM,že je třeba,aby tu demonstraci někdo POCÍTIL je velká pravda.Oni se nám smějí,protože nevěří a nemají strach.Množství na Václaváku není důležité a do generální stávky nikdo nepůjde.Je potřeba blokovat a podobně,na to není potřeba velkých počtů,ale odvahy.Myslím,že ji nenajdeme,protože ji nemáme.Cestu nevidím.

Gales
5. 2. 2024 10:30
Odpovědět  Tupý hulvát

Občanskou neposlušností k prosperitě Čech.

4. 2. 2024 22:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Selské protesty jsou zcela mírumilovné. 😀 😀 😀
No,to bych z těch videí na youtube neřekl…
Ráno jsem sledoval v přímém přenosu, jak jim rozdělávají táborák z pneumatik přímo v Bruselu před parlamentem…a Hitlermakety v podstatě rovnají se zemí… 😀 😀 😀
Takže o mírumilovném protestu mám jiné představy…
Na Dálních hoří takové ohně, že ty kusy dálnice budou na uplnou výměnu 😀
Z Kamionu vyhazují dovážené zboží…
A to není jen Brusel…to je všude! Jen tady máme samé přizdisráče… 😀

Standa
4. 2. 2024 23:05
Odpovědět  Veny232

Ty jsi, ale tajtrdlík!Máš nějakou pneu na zapálení? Tak to udělej na nejbližší křižovatce u vaší návsi!!!!
A NEZAPOMEN! 19.02. 24 …. pokud znáš číslice!
Vyhazovat každého ukrajince z obchodu u vašeho konzumu na návsi !My Práglové to tak děláme!
Nebudu ti to posílat ,,ty bukvice” v bukvě , ale nauč se ,,zakroj rot, suka”!a řekni jim to diplomaticky u pumpy , kde pumpuješ vodu pro kozu!

4. 2. 2024 23:46
Odpovědět  Standa

Paráda,přesně takovou lůzu jako jsi ty jsem tu deset let připravoval na tuto chvíli 😀
Je vidět že jsem odvedl dobrou práci…
Lůza se konečně pořádně naštvala…
To není hanba, jsem rád, jinak to nešlo.
Než vyburcovat takovou lůzu jako jsi ty…
Někdo musí být mozek…
A jiný zase musí řvát na náměstí,jinak to nejde…

Pavel
5. 2. 2024 08:42
Odpovědět  Veny232

Hlavně ještě pár co nejhrubších urážek a sprosťáren, to určitě lidi (ale jen vašeho typu) bude přivádět v úžas.

5. 2. 2024 09:39
Odpovědět  Pavel

Ne ne ne, já vím co dělám…oni si musí vyzkoušet do čeho jdou a co je čeká…já jsem ještě mírnej…páč jako člověk co od 8mi let sekal pole 514kou…jsem samozřejmě na jejich straně…
Vždycky jsem byl…
Ale právě je na čase poslední fáze….
Pochop, že přesně tohle se nesmí stát!
Aby Zemědělec který jezdí v SUV za 5 milionů…
Začal do kamery křičet “jen já mám pravdu a kdo semnou nesouhlasí je Bukvice… 😀
Jak to napsal naštvaný Standa o mě…
Oni si musí uvědomit…že jen společně je můžem porazit.
Že zatím co oni mají 10 000 traktorů a celkově strávili 20 hodin na demonstracích…
Já mám 100 000 komentářů a celkově jsem strávil 60 000 hodin, přípravou na tento den…
Že zatím co oni druhý třetí den pomažou zase do práce na Pole…
Já budu ten kdo dalších 5 let bude psát o tom 100 000 komentářů…
A že když já budu psát, podívejte jak nám všechno zdražuje. “to je tím,že Zemědělci vydupali zákaz dovozu”.
Tak všechno čeho dosáhlo těch 10 000 traktorů všechnu jejich slávu vymažu…
Protože já mám na to čas…oni ne…
Musí si uvědomit,že o jejich zemědělské požadavky vůbec v tuto chvíli nejde,ani trochu…a že se potřebujem navzájem a sami nic nezmůžou…

Standa
5. 2. 2024 08:47
Odpovědět  Veny232

chicht , negramote!
,, lůza” to jsi se naučil z příruček ODS přez noc?
A ten mozek jsi ty ? tajtrdlíku….. Ty jsi něco připravoval deset let? Osle! CO?

5. 2. 2024 09:50
Odpovědět  Standa

To by jsi Stando nepochopil,ani se o to nesnaž..
Jen tě pěkně prosím,celou demonstraci drž zavřenou hubu…protože jestli začneš takto mluvit na veřejnosti…totálně všechno posereš..
Jen taková jednoduchá otázka…možná ti to pak dojde..
Když ty si nevážíš mé práce a tisíců hodin co jsem strávil probíráním lidí…
Proč já jako občan ČR bych si měl vážit tvého rýpání se v hnoji?
Proč bych měl stát za nějakým Zemědělcem? Co má traktor za 5 mega,když já nemám ani na popelnice, jako invalidní důchodce?
Měl by jsi konečně pochopit Stando…že vás Zemědělce v SUV za miliony, nemají lidé rádi! A pokud je nedostanete na svou stranu, dopadne to pro vás zle.
Že fašisti u moci všechny vaše uspěchy otočí proti vám..
Že pokud budete demonstrovat za sebe jako Zemědělci..
Naládujete Globalistům pistole, kterými vás pak zastřelí..
Příklad:
Co mě jako občanovy přinese ihned, to že vláda splní vaše požadavky? NIC!
Vůbec nic z toho jako Občan nezískám,jen dražší zboží v Hitlermarketech…
A to otočí Globalisti proti vám!
Pro to jediné co můžete požadovat je demise vlády..
Protože potřebujete čas,aby lidé mohli pocítit změnu k lepšímu…a připsat to vám.

4. 2. 2024 23:48
Odpovědět  Veny232

Tam zapalují pneu – tak my si musíme zas-rat vzduch taky! Tam házejí bugry po poldech – tak my je musíme poštvat proti sobě taky! Tam rabují – tak my se musíme chovat jako kret-éni taky! Je to všude! Tož do toho! Jinak budem přizdis-ráči!
Ježíííš, ty jsi blbééééj!

4. 2. 2024 23:52

Jo, a 150 000 “unikátních komentářů”? No, jestli máš projevy své postpubertální mozkové řezanky za unikátní a záslužné… Unikáte.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
5. 2. 2024 00:04

Takže vlastně říkáš, že u prvního policejního zátarasu zastavíte? 😀
A já jsem prej Blbejjjj 😀

5. 2. 2024 01:07
Odpovědět  Veny232

Jo. A fest. Ale bud v klidu, už na tebe se-ru, bo mi mi to semi stejně vymáznul.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Standa
5. 2. 2024 08:49
Odpovědět  Veny232

To jsi ! Zajímavá sebekritika!! Kdo by to čekal o bezmozka s IQ dnešního dne?

Pavel
5. 2. 2024 08:44

On za to asi nemůže, zřejmě to je daný geneticky, každej se holt nepovede.

5. 2. 2024 00:02

Aha 😀 Takže co budete dělat? Jedete na spanilou cestu do Prahy? 😀
Však to říkám, přizdisráci jen se vám vysmějou…
A to je celé jen o tom,že nevíte proti čemu bojujete!
Však vy ani nedokážete formulovat své požadavky 🙁
Pan Jandejsek mluví o uplném zrušení dotací v EU, nebo jejich dorovnání…
Však je to nesmysl! Myslíte že vám na něco takového přistoupí?
Vysmějou se vám! Vysmějou se vám všem.
Naslibují cokoli,jen aby jste zase odjeli domu…
Pak si v klidu udělají co chtějí…
Chcete aby za vámi stáli obyčejní lidé? A co pro to děláte? Urážíte je? 😀
A co získají tím protestem obyčejní lidé? Levnější potraviny v hitlermarketech? 😀
Čím vlastně ta demonstrace ihned pomůže lidem? Aby jste je dostali na svou stranu?
Ničím! Máte jen nějaké nereálné požadavky, každý pokoutný pasáček jiné…ale všechny jen pro sebe!
Jdete proti lidem,kteří pořádají války a páchají genocidy…ale neumíte se bavit ani s urýpaným komentátorem na netu jako jsem já…
No to bude fiasko…
Nakonec vám agent strčí pod traktor kočárek…a tím dojezdíte…protože vůbec evidentně nemáte představu co máte dělat.

5. 2. 2024 00:20

Tam dělají co musí…začali mírumilovně,ale nepomohlo to, jim už to došlo…
To není přeci o opičení se…to je o tom,že je to občanská válka…
Ty máš představu,že přijedeš to Praglu traktorem a všichni se z toho podělají né???
A já jsem prý pubertální 😀
Myslíš že Fialky jsou u koryta jen tak,protože poctivě vyhráli volby?
Ty tam dosadila globální Oligarchie…lidé kteří nemají problém vybombardovat půl milionu dětí v Iráku!
Nééé,opravdu se z vaší spanilé jízdy nepodělají… 😀
A pokud je pro tebe boj proti vrahům , Kreténské chování…tak tam snad ani raději nejezdi 😀
Protože jsi evidentně dodnes nepochopil vůbec nic…
Tihle lidé si v Aspenu navzájem dávali elektrošoky až do omdlení!
Aby si upevnili mezi sebou vztahy… 😀
Bude potřeba aby se půl národa zapojilo!
Aby se dali porazit.
A ne nějakej Milan s traktůrkem a růží v zubech…
A pro to budu všem říkat přizdisráči!
Abych vás všechny co nejvíc vyburcoval…
Zabírá to…začal jsem s tím já…a už Rakušan ve videu hlásil , že nejsou přizdisráči 😀
Takže to evidentně na lidi funguje.
A ničem jiném mi nezáleží. 😀

Standa
5. 2. 2024 08:56

Milane už si ho nevšímej! Jestli tenhle něco, někdy ,,publikoval”, tak jsem čínský bůžek srandy. Snad tu může opsat nějaký svůj článek, abychom viděli chabý plod ducha. Píše v krátkých větičkách beze smyslu!Zřejmě( nechci diagnostikovat) nedostatek spánku s kajpy, poblitý pivem a rumem a všem říká,, lůza”, protože na něj tak doma volají!

5. 2. 2024 19:10
Odpovědět  Standa

Nepoznáváš ho? Už loni tady tady opruzoval s těmí svými “unikátními” tapetami, akorát že pod jiným nickem. Sichr se nepletu, ta jeho “unikátní” dikce se splíst nedá. Nick sice změnil ale bl-bost mu zůstala. Co zůstala – ještě nakynula. Jo, tehdá jsem mu napsal, že ty jeho příserky mi těmi nesouvislými výkřiky šílence na poušti připomínaj Machometa, když látal korán. Asi měli v Bohnicích nebo Beřkovicích přecpáno, tak ho vyhnali.

Pavel
5. 2. 2024 08:51
Odpovědět  Veny232

Ti borci, které obdivujete a jejichž předci žili desítky a stovky let na úkor jiných a vlastně celého světa, ta doba skončila a oni to stejně jako Vy nepochopili. A bojují za něco, co se jim nikdy nevrátí dokud nezmění uvažování těch, kteří to u nich i tady řídí. A tohle se vždy měnilo buď revolucí a nebo velkou válkou a na chvíli došlo ke změnám režimů. Dál už Vás neřešim, Vy jste ztracený případ, nemáte fantazii, neovládáte logiku a proto z Vás nic kloudného nevypadne.

5. 2. 2024 09:54
Odpovědět  Pavel

Nikoho neobdivuju proboha…nauč se číst…

Administrátor
P.A.Semi
5. 2. 2024 01:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Článek na Litterate od Martina Kunšteka, který zde cituje Ivan David:

https://web.litterate.cz/brusel-stupnuje-studenou-obcanskou-valku-proti-zemedelcum-a-madarum/

Vyšel i na Davidově webu Nová Republika…

Ohledně autorovy otázky: “… Česká televize. Slyšeli jste z ní něco o zemědělských protestech v západoevropských zemích?”
Dnes nebo včera to ve zprávách říkali (nevím přesně co, zaslechl jsem to odvedle), když už to došlo až do Brusele…

πα½

Pravdomluvny
5. 2. 2024 05:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem bohužel pesimista, pětidemoliční vlastizrada si z toho hlavu bude dělat až ve chvíli,kdy poletí jako němečtí zástupci z oken v rice1419.

Ladislav 💤
5. 2. 2024 08:11
Odpovědět  Pravdomluvny

My jsme ale banda svini a ta připosranost se s náma táhne i už od toho roku 1419!
Vládnou si neumíme nikdy, vždy to “někdo” za nás jako udělá!
A necháme si srát na palice ještě dalších 300let!
Každý protest je vždy dobrý!
Nejdříve ale ovládnout ty prolhaná média a pak to teprve pojede!

Pravdomluvny
5. 2. 2024 11:18
Odpovědět  Ladislav 💤

Omyl,od roku 1938

Pavel
5. 2. 2024 08:55
Odpovědět  Pravdomluvny

No, jenže v předhusitském a husitském období na místním území žil národ, nějací Čechové, kteří uměli aplikovat praktická řešení. Pak ještě zhruba 200 let to všelijak vypadalo na něco smysluplného a pak začala doba ,,temna, která trvá dodnes. A ta tma je čím dál děsivější.

komoří Lang
5. 2. 2024 08:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Domnívám se ale, že větší efekt by mělo kdyby se protestovalo ne před ministerstvem a Strakovkou, ale přímo před domy těch zaprodancu kde žijí a přidal bych ještě bydliště ústavních soudců (kromě tří). A nejlépe večer s pochodněmi, aby konečně pochopili, že je to už poslední výstraha.

komoří Lang
5. 2. 2024 10:08
Odpovědět  komoří Lang

Jo a samozřejmě bych ještě přidal vilky našich novinářů všech pravdomluvných médií. Tam bych jako bonus na jejich zahrady vysypal valnik hnoje s tim, že jim vracíme jenom to, čím nas celou dobu krmili. Ale u novinářů Forum24 bych udělal výjimku a nasadil jako antibiotikum KEJDU.

Pijack
5. 2. 2024 08:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Výborný – ministr zemědělství svou povahou i vzhledem připomíná zatuchlý a vyschlý tvaroh. Nerozumí zemědělství, protože je to “vzdělaný” černoprdeIník. Jak uvidí traktory před ministerstvem, bude se zase tvářit jako tvaroh. NIC s tím neuděláme. Ten člověk je nepoužitelný… prostě lemra a tvaroh.

5. 2. 2024 09:20
Odpovědět  Pijack

A právě pro to,je na ministerstvo zbytečné jezdit…
Oni tam musí jet jako Občan pro Občany…a požadovat Demisi. Nic jiného!
Pokud tam pojedou jako Zemědělci pro Zemědělce…Oligarchie jim ráda ustoupí…
Mile rádi přistoupí na zákaz dovozu…aby další 4 roky mohly Hitlermarkety zdražovat…a kvičet “my musíme protože Zemědělci zakázali dovoz levnějšího”
Fiala s Pekarovou budou obden z televize kvičet, “museli jsme vám zdražit popelnice,protože Zemědělci chtějí vyšší dotace”
A tak to půjde měsíc za měsícem rok za rokem, až nakonec bude milion chudých na Letné požadovat hlavy…ale ne Oligarchů…
Ale jejich! Zemědělské!
Jsem rád,že se konečně ta jediná armáda na světě bez které žádného vojáka nenakrmíš, zvedla…
Ale mám strach, že teď všechno podělají,protože s lidmi s kterými si hrajou,nemají žádné zkušenosti…mají všechna media a celé tými analitiků,kteří nemají na práci nic jiného,než z nich udělat nenažrané Kulaky…

skeptik
5. 2. 2024 11:45
Odpovědět  Veny232

Souhlasím s vámi, taky si myslím, že z toho nic nebude. Vždyť to chystají ve smyslu hlavně nenas… vládu.
jejich jediný požadavek by měl být, jak říkáte, DEMISI!

Pavel z Moravy
5. 2. 2024 12:43
Odpovědět  Veny232

To musí být boj celého národa, ne jen zemědělců. Mám pocit, že to dopadne přesně tak jak říkáš. Bohužel. Husité už nejsme a Hus a Žižka tady není. Jakmile se to uskuteční, každý na svém písečku, nemůže to dopadnout dobře. Je to jako s odbory, rozštěpené zmohou houno, leda tak pár úlev pro své zaměstnance, ale spojené v jeden celek s tím dokážou zatočit. Nač vůbec proběhla celá ta historie lidského rodu, když se ten človíček vůbec ničemu nepřiučil. To je absolutně zoufalý stav, asi ti lidé potřebují být stále ovládáni a pod bičem otrokáře žít. Jinak si tu apatii již nedokážu vysvětlit. A přitom apatie je prý posledním stupněm před otroctvím. Kujwa, to je současnost.

Ladislav 💤
5. 2. 2024 10:16
Odpovědět  Pijack

Jakýpak tvaroh, ale jen zdrclá syrovátka!

Pijack
5. 2. 2024 11:12
Odpovědět  Ladislav 💤

🙂 🙂 🙂 palec nahoru. To přirovnání sedí

Pavel z Moravy
5. 2. 2024 12:31
Odpovědět  Pijack

Sakra, neřešme pořád jenom nějaké zaprodance a jejich kvalifikaci. Jeden zmr.d odejde a druhý přikvačí. Vystoupit z EU, NATO, změnit systém, vše ostatní je o hov.nu. A za tím cílem musí jít alespoň pár milionů občanů. Do prde.le, musí nespolupracovat s těmito škůdci. Ať 3 milióny zazpívají Husitský chorál ze svých hrdel a banda se pose.re. Nebo si myslíte, že oni před vámi couvnou, vždyť oni mají silové složky na své straně. Oni si je již koupili. Kdyby kdysi v roce 1789 nepovstal téměř celý pařížský lid, tak tam dodnes vládli Capetovci a Bastila věznila odpůrce režimu. Tady se musí sjednotit národ. Jen v tom je síla.

jirik
5. 2. 2024 08:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak je to tady – Seznam zveřejnil zvláštní článek o “dezinformátorce, anti-vaxerce a příznivkyni konspiračních teorií” Nikole Bornové, která ráda dezorientuje bezmocné seniory.
https://bornova.pub/2024/medialni-stvanice-zacala/

Nikola
Autor
4. 2. 2024 13:13

Poznámka – aktivisté dnes dělají na blog nálet a snaží se tapetovat diskuzi nenávistnými příspěvky. Anti-spam služba tedy může označovat větší množství příspěvků jako závadné a dávat je automaticky do spam koše.
Nebojte, pokud je váš příspěvek normální a služba ho také zachytila, tak se časem objeví, až se tím nenávistným spamem prokoušu https://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/1f642.svg