Lavrov: Západ připravuje půdu pro diskreditaci výsledků voleb do Státní dumy

Západní země se aktivně připravují zpochybnit výsledky parlamentních voleb v Rusku, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov při otevření sídla veřejné podpory pro stranu Jednotné Rusko.

“Našim vnitřním záležitostem, zejména volbám, je v zahraničí věnována zvláštní pozornost, především mezi našimi západními partnery. Snaží se využít mezinárodní organizace, aby všemožným způsobem bránili konání voleb. Využili OBSE k nepřijatelným akcím, které přímo odporují odpovědnostem sekretariátu této organizace a předsednictva, které by se mělo zabývat demokratickými otázkami a lidskými právy,“ citovala jej agentura RIA Novosti .

Podle jeho slov – “Moskva ví, že se připravují další kroky, včetně toho, že předem chtějí připravit půdu, aby se pokusili zpochybnit výsledky našich voleb. Sledujeme to a vyvodíme příslušné závěry a přijmeme vhodná opatření.”

Ředitel Zahraniční zpravodajské služby (SVR) Sergej Naryškin dříve varoval před přípravou provokací ze strany Západu během parlamentních voleb v Rusku v září 2021 a prezidentských voleb v roce 2024.

Předtím ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil Západ z každodenních pokusů zasahovat do ruských záležitostí. 

https://bit.ly/3xIzJKj

sdíletj na