nezařazené

John Helmer: Zasedání summitu Zelenského v Kyjevě 15. března s polským, českým a slovinským premiérem bylo FAKE vymyšleným ve Varšavě – zasedání bylo v polském Przemyslu

Vloženo  od Yvese Smithe

John Helmer ve svém posledním příspěvku přímo odhaluje, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij se 15. března zúčastnil osobního summitu, který není tak široce propagován na Ukrajině, ale v Polsku.  Je prakticky jisté, že vzhledem k obtížnosti zajištění bezpečného průchodu se Zelenskij do Kyjeva nevrátil.

Toto obvinění je důležité, protože maří snahu zobrazit Zelenského jako druhého Winstona Churchilla, hrdinně ukotveného ve svém hlavním městě, když padají bomby. Že Zelenskij zůstává nebo zdání, že zůstane v Kyjevě, je také povzbuzením pro ukrajinskou armádu, která jistě prohraje, ale stále bojuje a civilisty, kteří stále nerealisticky doufají, že Ukrajina může na bojišti zvítězit.

Je pravda, že Helmer se významně spoléhá na odhalení vizuálních důkazů…, což se neukázalo obtížné dělat se spoustou ukrajinské propagandy. Helmer byl mistrem dávno před tím, protože ze sestřelení MH-17 udělal vymazlený projekt (nejen detailně analyzoval fotografie, ale pečlivě četl nekonzistentní a posunující se tvrzení odborníků a žalobců).

Někdo by mohl poukázat na to, že prokázání, že oficiální vizuální narativ schůzky je zfalšovaný, nemusí nutně dokazovat, že Zelenskij nebyl v Kyjevě. 

Helmer předkládá další důkazy, které podporují jeho tvrzení, včetně zpráv ze zdrojů v Polsku. 

Zjistil jsem, že bylo naprosto nepravděpodobné, že by polští, čeští a slovinští vůdci podnikli dlouhou pozemní cestu do Kyjeva, jak tvrdily oficiální zprávy. To by bylo katastrofálně riskantní při absenci ruských ujištění o bezpečném průchodu, která nebyla nikdy učiněna. 

To pak vyvolává otázku, co se vlastně stalo.

Lambert dodal,

Nenávidím tuto analýzu ve stylu Bellingcat, protože chybí velmi důvěryhodný zdroj, takže nelze zjistit, co je photoshopováno a co ne.

To znamená, že Helmer je důvěryhodný, věci jako železniční stanice a „styl prezidentských sedadel“ lze nezávisle zkontrolovat a argument o železnici se zdá být dispozitivní. (Přesvědčují mě i vojenské sestřihy na tzv. reportérech.)

John Helmer —   byl nejdéle nepřetržitě sloužícím zahraničním zpravodajem v Rusku a jediným západním novinářem, který řídil vlastní kancelář nezávislou na jednotlivých národních nebo obchodních vazbách. Helmer byl také profesorem politologie a poradcem vlád v Řecku, Spojených státech a Asii. Původně publikováno v Dances with Bears.

Polské zdroje nevěří, že Morawiecki, Kaczynski, Fiala a Jansa se sešli pod ruskými puškami, drony a raketami, aby se setkali se Zelenským v Kyjevě. Ale co se stalo na Ukrajině nebo v Polsku? http://johnhelmer.net/what-happened-more-evidence-on-the-zelensky-summit-meeting/ …

ZASEDÁNÍ ZELENSKÉHO SUMMITU V KYJEVĚ 15. BŘEZNA S POLSKÝMI, ČESKÝMI A SLOVINSKÝMI PREMIÉRY BYLO FAKE VYMYŠLENÝM VE VARŠAVĚ – ZASEDÁNÍ BYLO V POLSKÉM PRZEMYSLU; I ZELENSKÝ

Summit východoevropských vůdců, který 15. března v Kyjevě uspořádal ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij, byl vykonstruován polskou vládou, přičemž roli novinářů hráli agenti polských tajných služeb a falešné fotografie schůzky, tiskové konference a cesty vlakem připravila Zelenského tisková kancelář.

Operace byla navržena Poláky s cílem prosadit jejich roli při podpoře Ukrajiny, ukrajinských uprchlíků a při obraně Evropy proti Rusku a hledat nové evropské, americké a alianční fondy a vojenské vybavení.

Podle ukrajinské publicistiky byla operace navržena tak, aby podpořila zdání, že Zelenského režim ovládá Kyjev a urychlila jejich žádost o přijetí do Evropské unie (EU).

O schůzce informovaly anglo-americká média, jak oznámil český premiér Petr Fiala, s „cílem…vyjádřit jednoznačnou podporu Evropské unie Ukrajině a její svobodě a nezávislosti“.

Výsledek summitu byl podle Financial Times  v Londýně „projevem evropské solidarity, i když v ukrajinské metropoli pokračovalo ruské ostřelování v obytných čtvrtích. Cesta premiérů Polska, České republiky a Slovinska je nejvýznamnější návštěvou Kyjeva od ruské invaze do země 24. února.

„Tady, ve válkou zničeném Kyjevě, se tvoří dějiny,“ oznámil polský premiér Mateusz Morawiecki. „Právě zde bojuje svoboda proti světu tyranie. Právě tady visí budoucnost nás všech na vlásku.“

Morawiecki a západní tisk lhali – žádná schůzka v Kyjevě se nekonala. 

Místo toho se setkání konalo v polském železničním uzlu ve městě Przemysl, 95 kilometrů západně od Lvova (Lviv) a 20 km uvnitř polské hranice s Ukrajinou.

Ve zprávě zveřejněné kanceláří Associated Press (AP) ve Varšavě „dlouhá cesta po zemi z Polska do Kyjeva, kterou provedl Morawiecki, polský místopředseda vlády Jaroslaw Kaczynski a premiéři Petr Fiala z České republiky a Janez Jansa ze Slovinska je zprávou, že většina Ukrajiny stále zůstává v ukrajinských rukou.

Důkazy shromážděné ze zdrojů ve Varšavě a z analýzy videí a fotografií zveřejněných na setkání dokazují, že nešlo o žádnou „dlouhou cestu“; žádné setkání v Kyjevě nebo ve Lvově, hlavním městě Haličské oblasti, které je operačním sídlem ukrajinské vlády. 

Z důkazů poskytnutých Poláky a také reklamním štábem Zelenského je nyní jasné, že v ukrajinských rukou zůstává jen malá část západní Ukrajiny. Sám Zelenskij je nyní v polských rukou.

Varšavské zdroje tvrdí, že myšlenku summitu inicioval polský vicepremiér Jaroslaw Kaczynski. 

Od smrti svého bratra-dvojče při letecké havárii v ruském Smolensku v roce 2010 je Kaczynski jedním z nejvlivnějších politiků v Polsku; má na starosti ministerstva obrany, bezpečnosti, vnitra a spravedlnosti.  Je ostře protiruský.

Polské zdroje se domnívají, že neexistovala možnost, že by Kaczynski, premiér Morawiecki nebo česká a slovinská delegace požádali Moskvu o bezpečný přechod do Kyjeva; ani by neriskovali vlastní bezpečnost tím, že by na dvouhodinové cestě vlakem z Przymyslu do Lvova nebo na sedmihodinové cestě do Kyjeva riskovali ruské elektronické a letecké sledování, nebo raketový útok.

Místo toho čeští a slovinští představitelé letěli do Rzeszow Jasionka, letiště nejbližšího k Przemyslu;  letiště je také logistickou a bezpečnostní základnou NATO. Pak jeli do Przemyslu. Tam Ukrajinci vypravili jednu z luxusních verzí pravidelného vlakového spoje mezi Przemyslem, Lvovem a Kyjevem. To bylo upraveno pro vymyšlené fotografie ze setkání polských, českých a slovinských představitelů, kteří údajně cestovali směrem k Zelenskému do Kyjeva. Tisk, který tyto obrázky zveřejnil, ví, že byly zfalšované a pomohl utajit skutečné umístění.

VYROBENÁ CESTA VLAKEM

The red line is known as Rail Line No. 92 — https://mediarail.wordpress.com// and  https://pl.wikipedia.org/

VLAK  

In a converted train compartment, left to right: Jansa of Slovenia; Morawiecki and  Kaczymski of Poland; Fiala of the Czech Republic. The individuals on the extreme left and right cannot be identified. The red file on the table appears to be standard issue for the Polish intelligence services which report to Kaczymski.

Advertising for the train’s luxury suites confirms the train depicted in the publicity photographs. Source: https://www.rynek-kolejowy.pl/

FAKE PŘÍJEZD NA KYJEVSKÉ NÁDRAŽÍ, VE SKUTEČNOSTI PRZEMYSL

Left to right: Fiala, Jansa, Kaczymski taking the lead position in front of the group, and Morawiecki.

Top: shadows at the feet of the official group photograph reveal the picture was taken in the open-air, sun-lit section of Przymysl station as revealed in the photograph at bottom. All photographs confirm the paving design of the rail platform is specific to Przemysl.  


KYJEV A LVOVSKÉ NÁDRAŽÍ

Left, the interior of the Kiev railway station; right, Lvov. The platform paving is similar in Kiev and Lvov but quite different at Przemysl.  The roofing of the two stations covers the length of the platform and allows no open-air section as at Przemysl.

SETKÁNÍ NA SUMMITU

The staff man on Kaczynski’s left is wearing a bullet-proof vest indoors, indicating he is from the Polish secret services and has either forgotten he is pretending to be in the Kiev presidency safely under Ukrainian control, or else he has forgotten he is supposed to be a civilian. The video screens with the Ukrainian propaganda slogans on both walls  appear to have been photo-shopped in the preparation of the photographs by Zelensky’s press office.  

The picture on left has been tagged as an official one by Zelensky’s staff for publication on their Facebook account. The Ukrainian symbol on the wall is unlike those fixed to the walls of presidential meeting rooms in Kiev.  The right picture is a closeup of the paper cups on the table. They are evidence of an improvised meeting room, not one at Zelensky’s office in Kiev. Likewise, the contemporary-style chairs shown are incompatible with Ukrainian presidential seating style. 

TISKOVÁ KONFERENCE MIMO JEDNACÍ MÍSTNOST

The sign pasted to the door over the heads of Fiala and Jansa says “Situation Room” in Ukrainian. It has been improvised. If the meeting had taken place in a genuine situation room, the absence of computers belies it.

Left, interior camera set-up for the media; right, reporters shown at the exterior of the building. All the purported journalists are men with military haircuts; no women appear to have been included in the press briefings.

Associated Press (AP) – korporace vlastněná USA se sídlem v New Yorku – poskytla nejpodrobnější bulletin o setkání, jeho účastnících a o tom, o čem diskutovali. Záhlaví agentury odhaluje, že její reportéři podali svůj příběh z Varšavy; nebyli přítomni akcí, o kterých tvrdí, že je ověřili. Jediným přímým zdrojem zprávy AP byl údajně polský úředník, který uvedl: „Návštěva byla plánována několik dní, ale z bezpečnostních důvodů byla držena v tajnosti,“ řekl Michal Dworczyk, náčelník štábu Morawiecki.

Drobným písmem pod zveřejněnými fotografiemi ze setkání AP agentura vydala prohlášení o zdroji.  Snímky pocházejí z „videa poskytnutého ukrajinskou prezidentskou tiskovou kanceláří“, uvedla AP.

https://bit.ly/3JntWAA
https://bit.ly/3wktorB

https://player.odycdn.com/api/v4/streams/free/panvk-222/079968cfc75278c662bab59d51df9ef4aa4d020d/bc3dd2

sdíletj na

18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
TTT
19. 3. 2022 00:21

Podívejme na našeho hrdinu. Neschopný premiér a ještě k tomu podvodníček. Ale vzhledem k tomu, že se u nás mnoho informací nedostane na veřejnost přes hradbu prolhané české televize, spousta lidí bude do smrti věřit, že je Fiala statečný premiér, co navštívil ostřelovaný Kijev.

Brit
19. 3. 2022 08:43
Odpovědět  TTT

Přesně napsané?

BB Rad
19. 3. 2022 10:10
Odpovědět  TTT

Proč kurwa takové zdrobněliny ??? Je to lhář a jako s takovým by se s ním mělo jednat. — DEMISE , DEMISE , DEMISE ——
Takový to fijalový hnus přece nemůže řídit stát !!!

Milan h
19. 3. 2022 13:11
Odpovědět  TTT

on je podvodnik cely zivot

Petr
19. 3. 2022 07:29

Nikdy jsem tomu nevěřil , že by tenhle ,,sáčkovej ,, panák cestoval vlakem a ještě do Kyjeva !
Nestačilo by mu spodní pradlo !

Brit
19. 3. 2022 08:45

Celej západ je prolhanej včetně naší vlády,nic nového pod sluncem.

Pijack
19. 3. 2022 10:25

Propaganda jede na plné kule. Oblbování Evropského obyvatelstva, zvláště českého je nechutná a nese své plody. Je neuvěřitelné, jak intelekt českých elfů a diskutujících se obrací v jeden intelektuální průjem. Tohle je vítězství Ruska, ale aktivisté na NSZ, justici, ČT, ČRo, Strakově akademii a v umělecké úderce… netuší, jak silně si vzájemně podrážíme nohy. Náš národ ukazuje zvýšenou koncentraci debility. Nacpali do nich rok 1968 a houf papoušků na drátě začal vřískat do ohluchnutí. Racionalita se úplně vytratila. Vláda zjevně podporuje fašizmus na Ukrajině, který 20 let úspěšně režíruje CIA. Náš národ propadl bludu, že porážkou Ruska a zabráním jeho území se budeme mít lépe. Ženeme se do otroctví a lokajství dvou dynastií Rockefellerovy a Rothschildovy mafie, která již dlouho ovládá USA. Chtějí ovládnout celou Evropu a Ruskem to chtějí završit. Co bude dál, když obyvatelstvo Evropy tohle nepochopí?

Milan
19. 3. 2022 17:52
Odpovědět  Pijack

Když to obyvatelstvo Evropy nepochopí, tak bude Rusko od Lisabonu až po Vladivostok.

Gales
19. 3. 2022 10:36

Lhář Fiala opět vyslal signál špatným směrem.Pšontci jsou odjakživa lháři a podvraťáci.Ani Á da jim to z hlav nevytloukl.Bohužel. A ten třetí blbeček se jenom svezl s dobou.

Duudu Wo
19. 3. 2022 11:25

To je jako s tou smyšlenou vakcinací. Tolik lidí to sežralo a žádné zlepšení se nekonalo. A tady to dopadne stejně. Nebude co žrát, ale někteří jedinci budou tleskat, jak krásně vyvážíme obilí třeba do Itálie. Když už jsme přeci jednou v té EUřiti tak si musíme pomáhat.

TAK
19. 3. 2022 12:10

STYDÍM SE ZA TUTO
“ZKUVENOU PROBRUSELFIJALOVOU “VLÁDU!!!
STYDÍM SE BÝT OBČANEM TÉTO PROVINCIE,
STYDÍM SE ZA TO ,ŽE MUSÍM PLATIT BROBUSELSKOU ULHANOU ČT24,
STYDÍM SE ZA PRAŽSKOČESKÝ ZRÁDNÝ NÁROD!!!

Lenin
20. 3. 2022 14:07
Odpovědět  TAK

Neházej nas s tebou do pytle.

franc
19. 3. 2022 12:29

Takových kamer, fotoaparátů, mikrofonů včetně čt a po celém netu viz https://www.google.com/search?q=Jansa+of+Slovenia%3B+Morawiecki+and+Kaczymski+of+Poland%3B+Fiala+of+the+Czech+Republic.&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjJhaCviNL2AhUF8rsIHZPiC4AQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1525&bih=758&dpr=2.2
by bystrému oku mohlo dojít, že něco není v pořádku, protože neexistuje jiný záznam, než kost přehozená lidu. Amarérismus nebo to plebsu stačí?

Pavel
19. 3. 2022 13:07
Odpovědět  franc

Plebsu to asi stačí, přeformátovaní mozečků u 70 % populace bylo zdárně dokončeno. Co se týká pšonků, to je stejná banda jako anglosasové. To, že do těchto sraček zatáhli i nás je úděsné. Také se stydím za tento národ, co z něho zbylo. Výchova za 30 let globálního kapitalismu ale přinesla svoje ovoce. Lid prostě spal a mocnáři si ho připravili k zakousnutí.

francek
19. 3. 2022 20:32
Odpovědět  franc

Taková drobnost. Proč je v tom “vlaku” krb a v takové úrovni?

Brunero
19. 3. 2022 13:08

Veľmi by ma zaujímalo, či naši slovenskí poserovia mali ozaj plné gate hoci iba z domnelej trasy na UA, alebo niekomu osvietilo neveľmi mozog aspoň tým, že z podvodu môže byť blamáž, resp. ešte pravdepodobnejšie vedeli, do čoho tento spolok budú Poliaci tlačiť (zásah na UA) a preto sa stretku takticky vyhli, aby nemuseli nič odmietať, či sľúbiť.

Petr
20. 3. 2022 12:59

ne statecny ale prolhany.navíc ohrozujici cely narod kroky primitiva.

Věra
21. 3. 2022 10:22

Je třeba tohle ukazovat všem co hýkají blahem na stránkách ODS a z toho podvraťáka dělají hrdinu. Každý myslící člověk věděl, že se to nedá v žádném případě stihnout a i to že se ten zkrachovalý komediant už dlouho schovává v Polsku, jen voliči slepence jsou hloupější než foxteriéři.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$