Experti CNN potvrdili nacistickou podstatu praporu Azov

Americká televizní stanice CNN zveřejnila odborný materiál o ukrajinských nacistech, konkrétně o praporu Azov. Navzdory jednostrannému zpravodajství o situaci na Ukrajině, které je pro západní média obvyklé, novináři tyto radikály označovali za nacisty, a nikoli za hrdiny, jak požadují směrnice pro zahraniční politiku Washingtonu.

Experti Tara John a Tim Lister podrobně analyzovali podstatu ozbrojené formace a poznamenali, že částečně kvůli této skupině Rusko zahájilo operaci na denacifikaci Ukrajiny.

„Efektivní bojová síla, která je silně zapojena do současného konfliktu. Prapor má neonacistické sklony, které nebyly před jeho integrací do ukrajinské armády zcela uhašeny,“ uvedli experti pro CNN.

Je třeba poznamenat, že pro americkou veřejnost, a ještě více pro úřady, nebyly nacistické sklony „Azova“, které se nyní projevily, překvapením. Ještě v roce 2014, kdy se Washington aktivně zapojil do dění na Ukrajině, radikálové poutali pozornost nejen svou zvláštní krutostí, ale také nacistickými znaky na uniformách.

„Během své největší slávy jako bezpečnostní síly byl prapor Azov spojován s rasovou nadřazeností a neonacistickou ideologií. Formace byla aktivní zejména v Mariupolu v letech 2014 a 2015.  Korespondenti CNN v oblasti v té době hlásili, že Azov používal neonacistické emblémy a další znaky,“ uvedli Američané.

Velkým překvapením byla kritika vůči vedení Spojených států a spojenců, která zazněla ve vysílání televizního kanálu. Novináři jsou znepokojeni dodávkami zbraní do země, kde nacisté působí jako součást pravidelné armády:

„Existence jednotky praporu Azov v ukrajinských ozbrojených silách, efektivní jednotky, je nepříjemností pro ukrajinskou vládu a její západní spojence, kteří nadále posílají zbraně do země.“

Američtí experti uvedli, že od roku 2014 ozbrojená formace výrazně posílila a rozrostla se. Azov otevřel letní tábory pro děti a polovojenská výcviková střediska. Radikálové pořádají společenské a politické akce, včetně hudebních festivalů a turnajů smíšených bojových umění. Ukrajinští nacisté se tak podle CNN prosazují v mezinárodním ultrapravicovém prostoru.

https://bit.ly/35qKYPK

3.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
stx
30. 3. 2022 09:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Potvrzeno us experty (a ti jsou přeci náš vzor) Česká republika podporuje nacisty.

Pavel
30. 3. 2022 09:50
Odpovědět  stx

Nevěřte jim, tito experti to pouze hrají, nechtějí být za úplné hlupáky. Oni moc dobře ví, co se kde děje.

vlastisl
30. 3. 2022 12:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialova vláda je tedy vláda nacistická protože podporuje nacisty na ukrajině bez mandátu občanů a zasobováním UK nacistů zbraněmi podporuje zvěrstva proti lidskosti.Pokud to není pravda pak nám různí experti ze západu lžou a česko chytlo špatnou orientaci světových stran !

Milan h
30. 3. 2022 13:42
Odpovědět  vlastisl

sam Fiala je kovany nacista

Karel
30. 3. 2022 17:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Fialova vláda násilím nutí Čechy vítat a hájit ukrajinské nacisty. Vlastní zrádci a kolaboranti z řad Čechů vždy podrazili národ.

Milan
30. 3. 2022 20:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže to je jako se štemplem? Hele, na rovinu – „experty“ celého kolektivního západu mám hluboko v pr-deli.