blognezařazenépolitika

Zimou zfialovíme! Plán české vlády, který se má schválit v pátek, unikl v Bruselu!

6 září, 2022/Kategorie: Blog /Vložil(a): Michael Svatoš

V Česku to vře kvůli přemrštěným cenám elektřiny i plynu. Nikdo přitom netuší, kam mizí miliardy, které za tyto předražené energie Češi platili a platí. Podívali jsme se, co o tom vědí v Německu, a nestíhali jsme se divit!

Díl první – PLYN

Monopolním dodavatelem plynu do Česka je podle samotných Němců firma UNIPER. Ta podle Němců monopolně prodává celá léta Čechům výlučně předražený plyn za tzv. spotové ceny. Firma na prodeji tohoto “předraženého spotového plynu pro Čechy” za minulá léta neuvěřitelně zbohatla, a vyplatila svým vlastníkům miliardy EUR zisku. Většinovým vlastníkem firmy UNIPER (75%), kam celá léta mizí zisky z prodeje předraženého spotového plynu Čechům je finská firma FORTUM. Jen v roce 2021 (v tom roce začalo zdražování plynu) vyplatila firma UNIPER přes 600 milionů EUR (15 miliard CZK) zisku svému majiteli finské firmě FORTUM! A finská firma FORTUM zase vyplatila svůj zisk svému majiteli – a tím je FINSKO!  FORTUM je totiž finská státní firma, a UNIPER je její nejdůležitější majetek!

Miliardy vydřené z předraženého plynu pro Čechy tedy v minulých letech končily v Německém státním rozpočtu (daň 30,5% ze zisku UNIPER,), a ve Finském státním rozpočtu (majitel FORTUM). Podle nedávného přiznání ředitele finské státní firmy FORTUM Markuse Rauramo, finská státní firma Fortum v minulých letech financovala výstavbu ruského plynovodu Nord Stream 2! Skupovala a zavírala v Evropě uhelné elektrárny. Požadovala po Bruselu zpřísnění emisních norem a zvýšení obchodů s povolenkami ETS. (poplatky za plyn!)  A stavěla místo nich plynové elektrárny! A to vše proto, aby se v Evropě vyrábělo stále více elektřiny z ruského plynu, a finští důchodci na tom bohatli!

Jedním z hlavních podílníků firmy FORTUM je Finský státní penzijní fond! Ve Finsku je průměrný důchod 1784 EUR, v Česku jen 600 EUR. Součástí výplaty finského důchodu je tzv. podíl z fondu Kela. Ten letos představuje 129 EUR měsíčně, a je vyplácen ze zisků Finského státního důchodového fondu KELA. A fond KELA je dalším vlastníkem firmy FORTUM!

Shrnuto – chudí čeští důchodci nejen že chodí do důchodu o dva roky později než Finové, ale ještě jim svými fakturami za předražený spotový plyn a předraženou elektřinu celá léta sponzorují jejich velké finské důchody! A celou tu dobu se na to česká vláda nečinně kouká jak jelimani, a hrozí Čechům, že už brzy nebude v Česku ani na důchody! A teď, když se lidi sešli na Václaváku, jim vláda a spol. spílá do ruských švábů a kolaborantů, a dál nečinně nechává do Česka monopolně dodávat předražený spotový plyn vlastně finskou státní firmou, která Putinovi sponzorovala stavbu jeho plynovodu Nord Stream 2. To co předvádí Fiala a spol. je naprosto bizardní politika.

Základní rozdíl mezi spotovou cenou plynu, a cenou plynu na dlouhodobý kontrakt, jsme vysvětlili na případu Bangladéše v předchozí analýze. Dlouhodobé kontrakty na dodávky plynu z Ruska používá v EU výlučně Maďarsko, a Rusko tento týden zvýšilo dodávky plynu do Maďarska na základě mezivládní dohody. Cena, za kterou Maďarsko plyn z Ruska nakupuje není veřejná. Nicméně garantovaná cena plynu pro obyčejné Maďary je 102 HUF za m3 (6,2 CZK). Koncová cena m3 plynu pro průměrného Čecha je 29,14 CZK. (V Česku neexistuje garantovaná cena. Češi podle doby fixace nyní platí za m3 plynu v rozmezí 6 až 47 CZK! Přičemž všechny kontrakty za 6 korun brzy vyprší.)

Na případu Česka – spotové ceny, a Maďarska – dlouhodobé kontraktní ceny je jasně vidět, že co se vyplatí. Podle tvrzení Putina z únoru letošního roku má Maďarsko vyjednané pětinové ceny plynu. Výhradním partnerem Gazpromu pro dodávky plynu do Maďarska je firma MVM. To je 100% maďarská státní firma, která má v Maďarsku výhradní monopol na elektřinu a plyn. V Česku třeba vlastní firmu innogy Energie, která Čechům dodává plyn za spotové ceny, stejně jako UNIPER z Německa přes Krušné hory. Tato maďarská státní firma MVM byla založena komunisty v roce 1948 a je stále 100% majetkem Maďarského státu. Rozdíl je, že MVM dodává Maďarům ruský plyn přes Turecký potok a to na dlouhodobé kontrakty. Kdežto dceřiná firma MVM innogy Energy dodává Čechům ruský plyn, který do Německa teče Severním potokem 1, a v Německu se přeprodává dalším dopravcům jako MVM za tzv. spotové ceny. Proto mají Maďaři levný plyn a mají ho dost, kdežto v Česku je to naopak!

Do Česka tedy dodávají plyn dvě státní firmy – Finská a Maďarská! Českou státní firmu Transgas, která vlastnila veškerou plynárenskou infrastrukturu,  prodal Germánům už Miloš Prodavač. Ti ji se ziskem prodali Maďarské státní firmě MVM. Češi mají drahý plyn, protože nemají vlastní státní firmu na jeho výhradní distribuci občanům a firmám. Finové a Maďaři bohatnou díky jelimanům, kteří nám vládli, a všechno začachrovali. Teď chtějí vyprodat poslední český státní majetek, který nám ještě zbyl, jen aby se udrželi u koryt. Češi budou nejchudší národ Evropy, protože si nechávají vládnout jelimany. Naléhavě potřebuje najít našeho českého moravského a slezského Victora Orbána!

Díl druhý – ZIMOU ZFIALOVÍTE!

Zatím, co v sobotu 3. září demonstrovalo v Praze 100 tisíc Čechů, kteří se bojí, že nezvládnou platit faktury za energie, a požadovalo demisi neschopné české vlády. Fiala a spol. se jim nejen vysmívali, ale i poslali do Bruselu plán, jak okamžitě zastavit veškeré zásobování Evropy ruským plynem. Části tohoto Fialova plánu zveřejnilo včera vždy perfektně informované bruselské Politico, které plán vidělo. Fialův plán požaduje mimo jiné okamžité zavedení nejvyšší přípustné ceny plynu, za kterou může Rusko plyn do Evropy dodávat! Tento plán se má schvalovat tento pátek.

Podle plánu, nebude moci žádný Evropan nakoupit ruský plyn dráže, než Fiala rozkáže!

Tento plán není žádnou geniální invencí profesora Fialy, ale jen opsaným nařízením americké ministryně financí Janet Yellenové. Ta obdobný strop cen na ruskou ropu nadiktovala světu na nedávném zasedání zemí G7. A plán Yellenové, který měl zlevnit cenu ropy na světových trzích, přinesl přesně opačný výsledek. Rusko a Saudská Arábie se sešly,  jakmile G7 nařízení Yellenové vyhlásila, a společně oznámily, že OPEC snižuje denní produkci ropy, aby udržel její ceny i nadále na požadované výši. Cenu ropy i cenu plynu určuje poptávka. Vzhledem k nynějším čínským uzávěrám milionových měst v důsledku COVID-19, recesi a inflaci v USA i EU, se snížila celosvětová poptávka po ropě, a její cena začala klesat. Akce G7 proti Rusku vyvolala včera opačný efekt. Arabové, Iránci, Rusové a ceký OPEC se semkli, protože v jednotě jsou jejich zisky, a snížili produkci – tím zvýšili ceny. A Rusko k tomu vyhlásilo, že kdo bude souhlasit s cenami G-7 nedostane ani barel ropy! 

Obdobně skončí i Fialův plán – Rusko má letos vyděláno o 140 miliard dolarů více než loni, a nemusí Evropě dodat ani kubík plynu. Putinův mluvčí Peskov už vyhlásil, že kdo bude dodržovat sankce na Rusko, nedostane žádný plyn, a jak řekl, tak Gazprom oznámil, že plyn přestane dodávat. Jelikož zásoby plynu v Evropě nestačí pro průmysl i občany – díky Fialovu plánu Evropané zfialoví zimou! Fialův plán je asociální odpověď šíleného profesora na požadavek 100 tisíc demonstrantů, aby jim zajistil slušný život, když pro něj slušně pracují. 

Současně s Fialou předložil Bruselu svůj plán na řešení Evropské energetické krize i Ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Podle Rusů Šmyhal slíbil Bruselu, že když EU zavede úplné okamžité embargo na všechen ruský plyn, Ukrajina zajistí Evropě veškeré dodávky plynu i elektřiny, které EU bude potřebovat. 

Fiala a Šmyhal vlastně zvou Putina na partičku amerického pokeru. Oba se chystají blufovat, a doufají, že Putin vyměkne, a složí karty na stůl, a oni shrábnou bank. V banku jsme my, a Putinovy miliardy ze spotových cen plynu. Když Putin nevyměkne, my zfialovíme zimou. Fiala musí být zoufalý gambler, když vsadil všechny Čechy na jedinou kartu. 

Snad jsem Vás aspoň trošku v dnešní smutné době pobavil. Děkuji Vám za dary i za pomoc. Bez Vás by to nešlo. Je 6. září 2022, 04:21  a já Vám přeji dobré ráno, a jdu venčit psa.  

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2601593605/2010, IBAN CZ7720100000002601593605, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu.
https://bit.ly/3D34qR0

sdílet na

61 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Lev Prch
6. 9. 2022 21:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Emanuel Moravec se jako legionář zasloužil o Československou republiku a díky zradě záchodních spojenců a vlivem okolností se zkurvil.Tihle jsou ZKURVENCI, KTEŘÍ BY ZASLOUŽILI JEDINÉ……ZA VLASTIZRADU VLASTNÍHO NÁRODA 500ran baštonády a Krvavýho orla jako bonus !!!!

ijn
6. 9. 2022 22:13
Odpovědět  Lev Prch

proč česká justice nekoná, to jim nikdo ještě T.O. nepodal ??? K čemu jsou nám právní fakulty??? Proč musíme trpět a financovat důchodce ve Finsku a Maďary v MVM státní podnik??? Protože nám vládnou grázlové a justiční zrůdy!!!
Jak se zrůd lze zbavit???
Demonstrací to asi nepůjde, snad stávka???
Také asi těžko!!! Zhroutil se nám stát ČR!!!
Okrade nás každý !!! Krejčíře zavřela až Jihoafrická republika….. co dodat!!!

Lev Prch
6. 9. 2022 22:22
Odpovědět  ijn

Paní doktorka Hamplová žalobu podala,přesto a nebo právě proto ORGÁNY činné v trestním řízení ani sOUDY NEKONAJÍ!!!!👎🤮😡

6. 9. 2022 22:26
Odpovědět  Lev Prch

Víš proč si tak moc přeju Skálu za prezidenta? Protože si myslím, že je ze všech kandidátů jediný, kdo je schopný prosadit vyvětrání justice. S tím se totiž musí začít, protože dokud , a pokud, se tak nestane, bude vše marné. Viz pohadrákový vývoj. S fungující justicí by Kikina neměl šanci rozkrást republiku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prch
6. 9. 2022 22:40

Kamaráde, já Ti to Tvoje nadšení schvaluju,ale v zázraky nevěřím,zatím nevěřím.

7. 9. 2022 17:06
Odpovědět  Lev Prch

To není nadšení ani náhodou. Naopak. Protože znám své Pappenheimské vím, že Skála prezidentem nebude.

Gales
7. 9. 2022 17:46

On se těší na to,jak to těm hujerům nandá v diskuzích.Je potřeba mu podepsat kandidátní listinu.

Lev Prch
7. 9. 2022 18:06

To nemůžou poskoci amiokupanta a fašoEU nikdy dovolit,jak by to vydalo????? Protektorát Böhmen und Mähren,pomalu už 17 spolkový PODŘÍZENÝ STÁT NSR A BUDE SE SVOBODNÉ ROZHODOVAT!!!!?????TO NIKDY!!!!👎🤮

Masunta
9. 9. 2022 15:24
Odpovědět  Lev Prch

!!!! …. těmi vykřičníky ubezpečuješ právě to SVÉ ego o správnosti SVÝCH názorů (nízká sebedůvěra?) nebo si myslíš, že můžeš na kde koho řvát jako v kuchyni ? Piš stále, stále k věci. Například jestli právě TY věříš v zázraky, jestli někomu schvaluješ nadšení právě TY, a neomezuj se ve sprostých slovech.

Pavel K
7. 9. 2022 11:39

👍 👍 👍 👍 👍

Gales
7. 9. 2022 17:44

A taky proto rychle zrušili trest smrti.

Masunta
6. 9. 2022 22:27
Odpovědět  Lev Prch

!!!! … psych psych

Lev Prch
6. 9. 2022 22:39
Odpovědět  Masunta

Drž hubu geronte!!!!!

Masunta
7. 9. 2022 07:49
Odpovědět  Lev Prch

Tik v oku, rychlejší pohyby, návaly vzteku, sklon k násilí, potivost, místy nechuť k jídlu, libido pokulhává, zoufalství, už se to tedy dostavuje. A to právě v psych. léčebnách umějí pořešit, drštičko… Třeba klecovými lůžky a sedativy. Typuji, že žiješ sám a jsi max. středního věku. Jedinec po padesátce se chová dospěleji. Tak vydrž…:-).
Piš stále, stále k věci. Například jestli právě TY věříš v zázraky, jestli někomu schvaluješ nadšení právě TY, a častěji piš sprostá slova. Nemusíš je psát jen v každém druhém nebo třetím svém diskusním příspěvku.

Lev Prchala
7. 9. 2022 08:04
Odpovědět  Masunta

F73+A52+F22+F100+F102+F104+F200+F600+F800+G10+N393….mám pokračovat pavědče?!

Masunta
7. 9. 2022 08:30
Odpovědět  Lev Prchala

Nevysazuj předepsané medikamenty …. prospívá i pobyt v přírodě, dodržování pitného režimu, práce na své zenové mysli a harmonický rodinný život … Bez péče tělo i mysl nevydrží všechnu tu zátěž. To se může projevit i v úrovni diskusních příspěvků. Také – třikrát denně byt (pokoj v psych. léčebně), větrej.. . 🙂 Vstřebávat Pravidla českého pravopisu by ti také prospělo.

Lev Prchala
7. 9. 2022 08:55
Odpovědět  Masunta

Naordinoval sis to bezvadně,takže vše to,co sis předsevzal dodržuj a NEzdržuj nás ostatní svými výlevy stařeckého a navíc dosti atrofovaného orgánu zvaný mozek!.-)

Masunta
9. 9. 2022 15:28
Odpovědět  Lev Prchala

… 🙂 tik, nervy tečou, vyvalenější psychobulvičky, rychlejší pohyby … potěšils…A co ten sexuálně obojetný gorilák v ZOO Praha ? Ten by tě přivedl na jiné myšlenky během prvního sexuálního spojení… Byl by jsi pak pokorný i zde v diskusích a mně děkoval. Doma jsi jistě všemi opuštěný, na salámech z papíru a na chlebu…

Masunta
7. 9. 2022 07:40
Odpovědět  Lev Prch

Intelektuálem se člověk stane jen studiem, třeba i samostudiem.
Inteligent je člověk s vyšší inteligencí a to je otázka genetické
výbavy. Inteligent bez všeobecného vzdělání není zrovna dobrá kombinace.
Intelektuál bez akceptovatelné inteligence také – varianta toho, co
běžně nazýváme blbec. Prof. Koukolík řekl, že člověk by měl mít znalosti široké a hluboké.Ještě v tom celém hraje roli charakter, kdy třeba Fiala je intelektuál i inteligent, ale kolo bych si o něho neopřel. Je to blbec. Také existují různá postižení, jako třeba psychopatie, kdy jediná záchrana před takovými podle všech psychiatrů je utéct před ním. Někteří psychiatři je považují za nelidi. Tito Lech-Prchové, pardon, psychopaté rádi používají nadměrně vykřičníků, otazníků, psaní velkými písmeny, v textu používají červenou barvu, a osobní zájmena – já, mně… a také radikálnější výrazy jako nikdy, vždycky. Existuje mezinár. stupnice do 40ti. U nás je psychopat kdo je nad dvacítkou. V USA nad třicítkou.
Psychopata zvládne jen silnější psychopat. Úspěšní psychopaté, jsou na funkcích, kam je jejich ego nutí se drát. Neúspěšní jsou v psychiatrických léčebnách. Často
páchají domácí násilí.

Lev Prchala
7. 9. 2022 08:05
Odpovědět  Masunta

F73+A52+F22+F100+F102+F104+F200+F600+F800+G10+N393….mám pokračovat pavědče?!
P.S.
Nechci ani myslet na to,kam byl kolega MUDr.Koukolík za ty štěky zařadil tebe….???Ovšem CTRL-C a CTRL-V ti jdou na jedničku.-)

7. 9. 2022 17:09
Odpovědět  Masunta

A kam se račte počítat vy?

Lev Prch
7. 9. 2022 17:29

On byl ještě nedávno má NR normální,ale buď se zbláznil nebo se nechal očkovat,hrabe mu!🤣

7. 9. 2022 17:42
Odpovědět  Lev Prch

Na NR? Pod jakým nickem?

Lev Prch
7. 9. 2022 18:09

Masunto osvícený,pak byl masunta nejosvícenější.To ovšem hodil do placu něco svého a k věci, teď už jen dokola Ctrl-C a CtrlV,nic vlastního z makovice nevypustí 👎

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
9. 9. 2022 15:29

Proč, bez této informace neráčíš vydržet ?

Per
7. 9. 2022 19:23
Odpovědět  Masunta

Myslíš Fialu, premiéra ČR? Ještě není na psychině, ale už tam bude!

Masunta
9. 9. 2022 15:31
Odpovědět  Per

Kéž by, ale v to nevěřím.

Autor
6. 9. 2022 23:59
Odpovědět  ijn

Jak chcete aby jednal někdo proti svému zájmu? Současné mocenské struktury – politika, justice, bezpečnostní síly – to vše je navzájem propojeno do jenoho “uzlu” v každé zemi “naší západní civilizace”.
Právníci na “chutných” místech nepůjdou proti svým chlebodárcům. Příkladem může být i onen soudce “ústavního soudu”, který umožnil vznik dnešní vlády přímo porušením litery zákona.

skeptik
7. 9. 2022 13:35
Odpovědět  ijn

Proč nekoná?! Protože celý kolektivní Západ je ve skutečnosti fašistický. Důkazem je kolektivní podpora ukrajinského nacismu a účelové uplatňování zákonů.

Masunta
7. 9. 2022 08:25
Odpovědět  Lev Prch

!!!! .. psych psych

Per
7. 9. 2022 19:26
Odpovědět  Masunta

První pořádný diskutér od BIS. Předtím to byly jen jakési štěky, teď už osoba rozumu malého se pokusila o souvislý text.
Ale máš to marné, pořád je vidět, že jsi to opsal z materiálů BIS.

Masunta
9. 9. 2022 15:31
Odpovědět  Per

… 🙂

Helena
6. 9. 2022 21:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Moc děkuji za informace! Jen aby se dostaly mezi více lidí. Eurounijni a fialový podraz vůči našemu národu.

Masunta
7. 9. 2022 07:51
Odpovědět  Helena

To kdyby jste si otevřela Týdeník Hrot.cz, tam by jste viděla to chápání situace naší 5. kolony.

sizok
6. 9. 2022 22:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Asi bude potřeba více demonstrací, než jenom jedna.
Fiala chce svůj plán ožebračení všech dovést, jak se zdá, do úspěšného konce.
A pochybuji, že je to z jeho hlavy, na to je dost přihlouplý.

Lev Prch
6. 9. 2022 22:22
Odpovědět  sizok

Hlavně bude potřeba Generální stávku na Letné i na Wenzlplacu NAJEDNOU 👍

Albi
6. 9. 2022 22:29
Odpovědět  sizok

To si piš, že jedna nestačí.
Nestačila by nikdy, natož když máme před sebou protivníka, schopnostmi nepochybně vysoce převyšujícího prezidenta Putina. 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
6. 9. 2022 22:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Ha! ha! ha! “Když Putin vyměkne”?! Tak to nejlepší fór týdne!
Takhle jsem se naposled zasmál, když kámoše vzalo při štípání dřeva polínko přes kulky.
Takže Finsko a Německo… Tak to je moc dobře, že se Finsko dere do NATO. Teď už to jen chce, aby si tam chtěli nechat dát vybudovat nějakou NATO základnu a u nás poslat naše zemský škůdce… čo to tárám… naši vládu do tepláků. A bude klid. Teda klid nebude, ale jiskřička naděje by to byla.
A díky že jste to sem hodili.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
7. 9. 2022 07:56

Z Ukrajiny zůstane kvazi státní útvar, na území kterého nebudou velké průmyslové podniky, protože ty už byly odvezeny do Polska. Tato nová země nebude potřebná pro nikoho. Žádný přístup k moři a celkový nedostatek energetických zdrojů, včetně kvalifikovaných, perspektivních a cílevědomých lidí. To povede k další sebedestrukci ukrajinského státu, neschopného a neochotného platit poskytnuté půjčky. Špičky státu včas uprchnou za hranice, pokud nebudou zabiti lovci lebek, třeba i uprchnutí za hranice – aktivní jsou v tomto například izraelští lovci lebek. Žoldnéři střílející na Majdanu 2014 na Berkud už byli snad až na jednoho, posléze zastřeleni. Berkud, zrušený v březnu 2014 však v počtu tisíců ozbrojenců funguje například na západě Ukrajiny. Na Krymu také – zde Berkud nadále funguje při zajišťování veřejného pořádku. Občané, kteří se stihnou včas ukrýt před všeobecnou mobilizací nebo utéct do zahraničí, se už do tohoto skomírajícího „kvazistátu“ bez strategického partnera, nevrátí.

Masunta
7. 9. 2022 07:56
Odpovědět  Masunta

Západní kurátoři však nedovolí připojení k Rusku či Bělorusku. Zároveň “kvazistát” v rámci právního rámce a zodpovědnosti za jeho další osud nepotřebuje ani samotný Západ. Možná jen na zřízení vojenské základny, pokud by to nová ústava Ukrajiny umožňovala. Ambice „kvazistátu“ o vstup do EU a NATA se každým dnem ukazují jako nereálné.

jiří
7. 9. 2022 14:43

comment image

Lev Prch
7. 9. 2022 17:30
Odpovědět  jiří

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

7. 9. 2022 17:51
Odpovědět  jiří

Proč tam není ta druhá bublina? Ta, co v ní stojí:
“Už tam posílám naše hochy ze zpravodajského, Vladimíre Vladimíroviči. Vaření na svetrech bychom i u nás ocenili.”

janle57
6. 9. 2022 22:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Skvělá informace,tady lidé nemají na plyn ani elektřinu a ve Finsku se starají,
aby se nějací pitomí Češi skládali na finské důchodce,asi se tam všichni
musí v duchu smát jaké vlády,které tohle schválily a dále schvalují jsme tu
museli léta mít.

jiří
7. 9. 2022 08:26
Odpovědět  janle57

comment image

Lev Prchala
7. 9. 2022 08:57
Odpovědět  jiří

Sakra a já mám v práci pustěnou vodní lázeň,která se má temperovat na 98….včíl mudruj.-)))

Administrátor
P.A.Semi
6. 9. 2022 22:44
Ohodnotit příspěvek :
     

To musí být nějaká žhavá novinka, že by innogy vlastnilo Maďarské MVM, když innogy dřívější RWE, je německou společností se sídlem v Essenu ?! Majitel je (byl?) E.ON Beteiligungen (100 %), a ta je obchodovaná na Burze, takže má “anonymní” vlastníky Burziány, a jen bych si tipnul, že to převážně bude Rotschildovský BlackRock/Vanguard… ? (nevím)

Na stránkách innogy se ale uvádí, že jsou členem koncernu MVM, ale nevím, od kdy?
V anglické Wikipedii innogy s poslední úpravou stránky 31.8.2022 je pořád ještě vlastníkem E.ON …

Takže to přehození vlastnictví innogy na Maďarsko (teď těsně před tím, než ten Podraz krachne?) se spíš asi snaží přenést vinu za Krizi jinam…

Podobně Uniper je (byl?) vlastněn 56% Fortum, 30% Německo, takže cca 14% zbývá na (((Burziány)))…? U Fortum píšou, že je vlastněn z 53.3% Finskými státními institucemi, a je obchodován na Helsinské Burze…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
7. 9. 2022 00:52
Odpovědět  P.A.Semi

Tak to vypadá, že MVM koupila jenom tu českou pobočku innogy, už v říjnu 2020…
(takže na anglické wikipedii sice píšou o innogy, ale tam píšou asi hlavně o té německé části… a česká wikipedie je zastaralá…)

Frankie
6. 9. 2022 23:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Fiala nerní jen zoufalec, ale prolhaný a blbý zm,rd, kterému není rovno. Jsem zvědav, kde se vypakuje po převratu, protože nebude moci vylézt v Česku na ulici aniž by riskoval, že dostane přes držku.

Lev Prchala
7. 9. 2022 09:15
Odpovědět  Frankie

Pořád bude mít bodyquardy,takže semo tamo vyjde určitě.Byla by ovšem legrace,kdyby mu teletinu nabouchali samotní bodyquardi.-)

Pavel K
7. 9. 2022 11:37
Odpovědět  Lev Prchala

Tihle škodiči(kolaboranti) jestli jim to klapne a dostanou to co mají slíbeno, tak budou vysmátí a MY všichni ty dluhy budeme platit. Samozřejmě na úkor své životní úrovně.
P.S. Ještě pro Frenkiho, ono je to dnes málo na přesdržku? Pokud vím tak na veřejnosti si chodí a NIKDO NIC!!! ČUMÍ!! I když tedy s ochrankou. Kdyby je ale obstoupila parta chlapů nezmůže nic ani ochranka.

Lev Prch
7. 9. 2022 18:14
Odpovědět  Pavel K

Bohužel Pavle, máš pravdu, už Kraďouskovic padáky,Parkané Pandury, ruské stíhačky vyměněné tím lihoveckým trotlem za Pšonské vrtulníky, které ani nelítaly (Sokol byla ta jejich značka???)a takových šmé bylo něúrekom!!!👎👎🤮🤮🤮Ale ta představa fackovaného bezpáteřního fyjalovýho slizu mě dost pobavila 😀🤣

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
9. 9. 2022 11:08
Odpovědět  Lev Prch

Tik v oku, rychlejší pohyby, návaly vzteku, sklon k násilí, potivost, místy nechuť k jídlu, libido pokulhává, zoufalství, už se to tedy dostavuje. A to právě v psych. léčebnách umějí pořešit, drštičko… Třeba klecovými lůžky a sedativy. Typuji, že žiješ sám a jsi max. středního věku. Jedinec po padesátce se chová dospěleji. Tak vydrž…:-).
Piš stále, stále k věci. Například jestli právě TY věříš v zázraky, jestli někomu schvaluješ nadšení právě TY, a častěji piš sprostá slova. Nemusíš je psát jen v každém druhém nebo třetím svém diskusním příspěvku.

jiří
7. 9. 2022 08:21
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Lev Prchala
7. 9. 2022 08:57
Odpovědět  jiří

Jirko díky,hned je s Vašimi obrázky den o něco veselejší.-)

Gales
7. 9. 2022 10:09
Ohodnotit příspěvek :
     

To máme za trest že jsme nevolili komunisty. Zaslouženej trest. Co bylo naše,bylo rozkradeno a co je cizí,za to musíme platit. Všechno souvisí se vším.

Pavel z Moravy
7. 9. 2022 10:46
Odpovědět  Gales

Pěkně řečeno. Dodám tedy to popřevratové motto, které jsem zde již dával, ale možná ho všichni neznají – Až skončí vám sen o zlatém teleti, krajinou cizí půjdete o žebrácké holi. Máme poslední šanci to zvrátit, poslat škůdce zemské na odpočinek, jak, to ať rozhodne národ.

Lev Prchala
7. 9. 2022 11:12
Odpovědět  Pavel z Moravy

Zemští škůdci nepatří na odpočinek,ale do Valdic nebo na Mírov!
Ovšem Vaše pohadrákové motto si zapamatuji,je trefné!

Pavel K
7. 9. 2022 11:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

👍 👍 👍 👍

Aleš
7. 9. 2022 11:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Vládu gangu SPOLU zajímá jen šíření nenávisti vůči Rusku a zároveň tímto divadlem zakrývá zlodejiny páchané na vlastním narode. Prostě kriminální organizace.