politika

Skončí někdy dvojí pohled ?

Dnes v ČT mimo jiné mluvil jakýsi člověk z jakési neziskovky, jak se dnes na Újezdě uskuteční čtení jmen občanů ČSR, kteří zahynuli v gulazích a nebo byli během čistek v SSSR popraveni. Je to ve spolupráci s Rusy, kteří v Moskvě čtou jména občanů SSSR se stejným osudem. Je mi těchto lidí velmi líto. Jenom by mě zajímalo, kdy konečně nějaká nezisková organizace u nás bude pořádat podobné akce, kde se budou číst jména československých občanů, kteří zahynuli nebo byli popraveni během německé okupace.

sdílet na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
29. 10. 2018 21:19

Ahoooj redaktore, a pak že to nepude Také by mě to zajímalo, …. chtěla jsem napsat čekej, ale nechci být pesimista.
Kritizovat Němce? proboha to se dneska přeci nesmí, to se nenosí. Koho dneska zajímá, že nám tady zabili přes třistatisíc lidí… Byla jsem úplně, no fakt vzteklá, že Merkel tady byla na oslavě 100 let republiky, podle mého je to vrchol neslušnosti, drzosti, nehoráznost. A ten francouzký narcis špacírující po Karlově mostě .. to už byla poslední kapka.

Vždyť se podívej co se děje v Brně, jsou úplně vymaštěný, copak už všichni zapomněli na Kounicovy koleje?
Vždyť tam Čechy Germáni věšeli, stříleli, zabíjeli ranou do týla. Ale předtím byli krutě mučeni až tak, že někteří raději spáchali sebevraždu. Ty popravy tam, to bylo pro brněnské Němčoury něco jako divadelní představení – byly veřejné a prodávali se vstupenky – za tři marky. Nejvděčnějším divákem byly německý ženský.
A během poprav se "diváci" smáli a měli radost z toho, že „české potvory“ jsou zabíjeny, nebo si dokonce stěžovali, že „dneska jich bylo nějak málo.“
Popelem popravených Čechů si pak hnojili svoje zahrady…… Ať mi každý kdo kecá o nějakém divokém odsunu jde k šípku. Lehce se odsuzuje z dnešního pohledu, jejich boty nenosíme. 

A to samé o gulagu, bylo zpracováno mnoho seriozních a nezkreslených písemných výzkumů stalinismu obecně, boj o moc a represe zvláště. 
A ejhle – vypadává z toho zcela jiný obraz, než jaký je zobrazen Chruščovem na XX. a XXII. sjezdu KSSS, než Solženicynem – bože toho člověka bytostně nesnášímheart  v „Souostroví Gulag“, než „namalovali“ profesionální propagandisté na Západě, sovětští disidenti a perestrojkoví antisovětčikové, ruští prozápadní liberálové a „demokratické společenství“ po roce 1991…… 

A než se do mě pustíš….Je mi jasné, že mašinérie někdy semlela i nevinného. Také v gulagu té doby, nemám na mysli třicátá léta, skončili někteří naši legionáři, škoda, že jejich "ruská" anabáze neskončilea bitvou u Zborova, tam byli hrdinové. Co se pak dělo na Sibiři… no, to asi víš.

Celá jsem se z toho rozčílilamail

 

 

 

Administrátor
Editor
11. 11. 2018 19:52
Odpovědět  josh-xy

Ahoj milý Joshi:)), super videjko. Ano, ano, vždycky záleží na úhlu pohledu….. nejen u rébusů a různých hračiček. Mám ráda tyhle ukázky ošálení lidského oka i mysli.

Editor
29. 10. 2018 22:12
Odpovědět  scipio

To je sice fakt, ale těch nesrovnalostí je i bez toho hafo. Pomalounku, polehounku už teď uvolňují archiválie, ale nikdy, nebo spíš v dohledné době 50-ti letmail možná i víc, neotevřou všechno.
Bylo by to jako atomovka …. a že tam mají dost zajímavé věci. A nejenom o Rusku, samozřejmě. I když? možná, když vidíš jak se všechno zrychluje…. včera není dnes:)) tak se může stát, že se nám ještě protočí panenky.

Faktem je, alespoň podle diskusí soudě, že Rusové nesnášejí Gorbačova a Jelcina. Volí Putina a přitom chtějí Stalina. Možná, když bude "poptávka" se ještě dozvíme věci….. přirozeně ruskou propagandu

Administrátor
29. 10. 2018 22:02

Visitor Rating: 5 Stars

Anonymní jméno komentáře
30. 10. 2018 22:15

Visitor Rating: 1 Stars