politika

Tajilo se to: Šojdrová odjela do Řecka. Vybírat sirotky

V kauze 50 syrských sirotků došlo k novému vývoji. Europoslankyně Michaela Šojdrová podle zjištění Info.cz odletěla včera v doprovodu zástupců Ministerstva vnitra a humanitárních organizací do Řecka. Má v plánu navštívit zdejší tábory a vybrat děti bez doprovodu vhodné pro transport do Česka. „Ano, začátkem týdne vyjíždíme do Řecka,“ řekla serveru česká europoslankyně za KDU-ČSL. Další informace přinesl Deník N.
Související obrázek

Výsledek obrázku pro isil islamic children child

„Do Řecka jedu, abych shromáždila všechny potřebné údaje. Mám naplánované také schůzky s příslušnými řeckými úřady a se zástupci Mezinárodní organizace pro migraci (IOM),“ řekla Šojdrová serveru Info.cz. „Řecká strana projevila zájem o spolupráci,“ dodala. Konkrétní místa ale neuvedla, prý kvůli ochraně dětí. „To je hlavní úkol aktuální návštěvy. Konkrétní sirotky určí řecká strana, ale máme předjednáno, že to budou děti do deseti let,“ řekl Deníku N předseda platformy Češi pomáhají Jaroslav Miko.

 

Do odletu bylo na plán uvaleno informační embargo, informuje Deník N. „Nechceme to medializovat do doby, než cesta proběhne a než se k výsledkům postaví česká vláda. Naším hlavním cílem je těm dětem pomoci a nechceme udělat nic, co by jejich přijetí ohrozilo,“ řekla mu asistentka Šojdrové, Eva Rybková.

Údajně by se mělo jednat především o nejmladší děti nebo děti bez dohledatelných příbuzných. Byla by jim poskytnuta dočasná mezinárodní ochrana, tedy nikoliv trvalý azyl a české občanství. Šojdrová dodala, že děti by zpočátku žily v ústavech, po několika měsících by měly možnost se dostat do rodin, které by o ně projevily zájem.

Návrat je podle Info.cz naplánován do konce týdne. Šojdrová je prý s Babišem dohodnutá, že pokud najde konkrétní sirotky, tak bude čas na další schůzku s premiérem. Andrej Babiš se k plánu od začátku stavěl skepticky, řka, že je lepší pomáhat na místě než děti převážet. Konečné rozhodnutí bude právě na něm a na ministru vnitra Janu Hamáčkovi.

Související obrázek

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tajilo-se-to-Sojdrova-odjela-do-Recka-Vybirat-sirotky-557479/diskuse

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
30. 10. 2018 21:28
Odpovědět  josh-xy

To teda, jede tam v doprovodu MV, takže s posvěcením jak Hamáčka, který se vyjádřil kladně k přijetí "sirotků", tak Babiše. Už jenom to, že "výlet" do Řecka tajili o něčem vypovídá. 
Sýrie děti "nevydává", to řekla paní Filipi jasně, ale tahle euroflanďačka si nějaké najde, ať nás to stojí co to stojí.

Co taky čekat od euro mrchy, vychovala fracka a tady si bude hrát na spasitelku, máme málo sirotků u nás doma? Proč se neangažuje v případě českých dětí. Jede na bruselské vlně, zaplavit i nás za každou cenu. I na Slovensku rozvraceči tlačí na pilu – do Humenného má přijít 250 migrantů. 
Včera jsem o těhle eurošmejdech chtěla napsat, sice z jiného soudku, ale odpadla jsemcool Tak to dneska napravím:))

Kde si? také jsem tě včera ani okem nezahlédla.:)

Editor
30. 10. 2018 22:39
Odpovědět  josh-xy

Já byla také mimo:) drobátko hektický den – vždycky ke konci měsíce a hlavně prvního mám celkem hoňky, po jedenácté jsem padla a nevěděla o světěcool, takže žádná večernice:)

Nedivím se, že v tobě bouchly saze, také mě to včera celou vytočilo i jsem to napsala. To máš stoprocentní pravdu – od Germánů co nejdál, vždycky nám přinesli jenom smrt a neštěstí, táhne se to jak nit celou naší historií. 
Jenže teď nás k nim tak připoutali, že musíme držet hubu a krok. A to mě štve. Mají nás úplně v hrsti, když Merkel baba začne vydírat, třeba tím, že se výroba z jejich, německé Škodovky přesune někam do tramtárie, tak co myslíš, že naše věrchuška udělá? jasně, že jí půjde na ruku, tolik nezaměstnaných by neustáli.

Ta Šojdrová to ti je taková, ani to nenapíšu, musela bych být sprostá. Ta a jí podobný, Bakala a další šmejdi, tak ti kdyby skončili v nějakém gulagu – vadilo by ti to? mně teda ne, ani náhodou.

Editor
30. 10. 2018 21:06

Visitor Rating: 5 Stars

Editor
30. 10. 2018 22:55

Ta dáma je bájná bytost, je to chiméra, kombinace samice tura a kura domácího. Prostě kráva střihnutá slepicí.

Editor
30. 10. 2018 23:08
Odpovědět  scipio

Chi, chi…. vlastně všechno co chiméra může být, tak na tuhle madam sedí dokonalemail

Joshi, Nela Lisková …. to je klasa, myslím, že o ní v budoucnu ještě hodně uslyšíme. Má dobře našlápnuto. Fandím jí od začátku, jsou mi blízké její postoje i názory, nejenom o těch pirátech, ale i k situaci v Doněcku, atd.

Víš, že začala spolupracovat s Vitáskovou? Už nevím kde jsem to zahlédla.

Editor
30. 10. 2018 23:24
Odpovědět  josh-xy

Ááá, našel jsi to. Vitásková dostala vyznamenání od pana prezidenta a ještě spolupracuje s Nelou Liskovou. Už jenom názvy těch článků od strýčka googla stačí

Jo, ještě o ní uslyšíme.

Editor
30. 10. 2018 23:22

Děs běs na ČT24.Dnes večer v Událostech  na závěr krasavice inteligentní rozebírala s hostem, jehož jméno jsem nějak nezaznamenal, problematiku rasismu v dětských komiksech a ve Večerníčku.  Rozebírali Tintina v Africe, jak měl černého kamaráda, který byl hloupější, jak se v Africe Tintin choval jako nadřazený běloch a tak podobně. Dorazila to madam Makovou panenkou a motýlem Ibrahimem z Afriky, který okouzlil panenku a chudák Emanuel utřel. Proboha, co je tohle za výběr duševních mrzáků, které někdo naučil myslet takhle za roh. To nedovedly ani učitelky Občanské výchovy v 70. letech, dokonce ani lektorky MDH a ML. Dokonce snad ani katolický klérus neumí myslet a mluvit takhle křivě. Ještě tam měla ta zmije pozvat Služební pivo nebo někoho podobného, když ta lidovecká křivka loví v Řecku a nemohla přijít.

Editor
30. 10. 2018 23:29
Odpovědět  scipio

Neviděla jsem, ani nelituji. Teď si vem, že tyhle zhovadilosti lejou dětem do hlav už od MŠ + inkluze = výsledek tohohle příkladu asi nemusím rozebírat. Kdo si počká ten se dočká …. mají času dost, až doroste další generace dostatečně zblblá, a ta vychová děti už totálně zblblé,….