politika

Ruský velvyslanec v Srbsku: Návratem Kosova do Bělehradu se budeme zabývat po vítězství Ruska nad Západem na území Ukrajiny

Konečný status Kosova a Metohije bude určen „v odlišných geopolitických podmínkách“, po skončení „konfliktu se Západem na území Ukrajiny“, v němž „Rusko definitivně zvítězí“.

V rozhovoru pro agenturu Beta to uvedl velvyslanec Ruské federace v Srbsku Alexandr Bocan-Charčenko, uvádí PolitNavigator.

Ruský diplomat uvedl, že chápe nepřijatelnost takzvaného francouzsko-německého návrhu na vyřešení otázky Kosova pro Bělehrad, protože tento návrh počítá s tím, že Srbsko bude souhlasit s členstvím Kosova ve všech mezinárodních organizacích.

„Na rozdíl od rezoluce Rady bezpečnosti OSN 1244 není francouzsko-německý plán základem pro dlouhodobé řešení otázky Kosova a Metohije. A tento plán, stejně jako všechny předchozí, počítá s jednostrannými ústupky Bělehradu, což Kosovu umožní stát se členem všech mezinárodních institucí a OSN. Francouzsko-německý plán je ve skutečnosti mezinárodním uznáním nezávislosti Kosova. Západ otevřeně trvá na tom, aby Bělehrad uznal nezávislost Kosova,“ řekl velvyslanec.

Na otázku, zda Rusko v Radě bezpečnosti OSN zabrání členství samozvané „Republiky Kosovo“ v OSN, pokud srbský prezident Alexandr Vučić přijme všechny body francouzsko-německého plánu, ruský diplomat odpověděl, že pro Rusko, jako stálého člena Rady bezpečnosti bude důležitá pozice Bělehradu

„Na posledním zasedání srbského parlamentu prezident Vučić důrazně a jasně odmítl francouzsko-německý plán. Nevím, proč některá média píší, že Vučić může tento plán přijmout, ačkoli řekl, že tento dokument je pro Bělehrad nepřijatelný. Nemyslím si, že je ani ta nejmenší šance, že Srbsko přijme francouzsko-německý plán,“ řekl Bocan-Charčenko.

Na otázku, za jakých podmínek by Rusko souhlasilo s členstvím Kosova v OSN, Bocan-Charčenko odpověděl, že Rusko nezávislost Kosova neuzná.

„Nikdo z nás v tuto chvíli neví, jak bude otázka Kosova definitivně vyřešena. Tato otázka se bude řešit v jiných geopolitických podmínkách, které nastanou po skončení konfliktu mezi kolektivním Západem a Ruskem. Za současných geopolitických podmínek je dlouhodobé řešení některých otevřených regionálních problémů, včetně Kosova a Metohije, nemožné,“ zdůraznil ruský velvyslanec.

Dodal, že nové geopolitické podmínky budou výsledkem „všech aktuálních událostí“ na mezinárodním poli.

„V konfliktu mezi Západem a Ruskem – Rusko rozhodně vyhraje. Rusko nevede válku proti Ukrajině, ale je v konfliktu se Západem na území Ukrajiny. Evropská bezpečnost jako celek bude záviset na výsledku tohoto konfliktu. Jsme přesvědčeni, že bude nastolen nový multipolární mezinárodní řád, ve kterém Západ nebude hrát rozhodující roli. Nyní se Washington snaží vyřešit kosovskou otázku prostřednictvím francouzsko-německého plánu, ale v současných podmínkách je to nemožné,“ řekl Bocan-Charčenko.

Jak informoval PolitNavigator, takzvaný francouzsko-německý plán pro vyřešení otázky Kosova je ve skutečnosti ultimátum pro Bělehrad.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3HSgGVj

sdílet na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaris
10. 2. 2023 04:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Kosovo vzdy patrilo, patri a bude patrit Srbsku. Pokud se to nelibi Albancum, at se vrati do Albanie i s tou zas…. teroristickou emeerickou zakladnou. Cely zapadni svet je americkym vlivem zavsiven, Je cas, aby se zacalo konecne odvsivovat od vsivackych usaku.

Aleš
10. 2. 2023 08:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Kosovo je Sbsko a doufám, že tam Rus vtrhne a vykope ty drogové dealery kryté základnou USA.

Jaroslav
10. 2. 2023 09:16
Odpovědět  Aleš

No Aleši, technicky je to poněkud složité. Bohužel šance, kdy ruští výsadkáři obsadili letiště v Prištině byla nevyužita. Osobně viním Rusko, že mohlo zabránit agresi NATO v Jugoslávii a díky ožralému Jelcinovi to neudělalo. NATO mělo tehdá z Ruska strach a bylo by se stáhlo. Tehdá začala tradice, kdy se NATO začalo cítit vládcem světa a Rusko si nechalo kálet na hlavu. Dneska je vztah západu k němu horší, než k Kim Čong Unovi (? gramatika). Toho se lekl i Trump, protože věděl že je to šílenec který má jaderné zbraně. K Rusku, i když je jaderná velmoc, se chovají jak k toaletními papíru. Vědí, že si s ním mohou…. Jistý izraelský analytik prohlásil, že Izrael by si takové jednání nenechal líbit (ani od USA). Historie to potvrzuje. Zabráněním válce v Jugoslávii mohlo Rusko zabránit následovným válkám v Iráku, Líbii, Afgánistánu a Sýrii (zde to učinilo s obrovským zpožděním). Výsledek miliony mrtvých díky demokratizaci diktatur ze strany NATO- a teď nám vrah morálku káže.

Boomer
10. 2. 2023 13:52
Odpovědět  Jaroslav

..neviňte Rusko, že něco neudělalo nebo udělalo. Viníky vždy byli v konkrétní době vůdcové národů se svými pomocníky ..

Autor
10. 2. 2023 20:55
Odpovědět  Boomer

Jedno jediné jméno – Jelcin.

Eva
10. 2. 2023 16:10
Odpovědět  Jaroslav

Tak NATO už z Ruska strach nemělo. SSSR se rozpadl už v roce 1991, státy z tohoto rozpadu měly velké ekonomické potíže a samo Rusko přežívalo jak se dalo.

janle57
10. 2. 2023 10:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Kosovo,dnes největší distributor drog po Evropě,s americkou politickou podporou,
proto si tam hotdogové vybudovali největší základnu v Evropě,aby z toho taky něco
měli,Aláh akbar a nikdy jinak !!

Pijack
10. 2. 2023 10:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Pohledem na tu ježibabu se může každý přesvědčit, jak vypadá koncentrované zlo a nenávist. Ona může nenávidět Srbský národ. Někdo jiný by šel za takovou nenávist sedět 8 let.

Vlado71
10. 2. 2023 11:04
Odpovědět  Pijack

Na tú ježibabu bol Havel hrdý a očakával to od celého národa.
Niektorí ľudia sú takí zlí ako vyzerajú … a ona vyzerá fakt odporne zlá.

ladik
10. 2. 2023 11:24
Odpovědět  Vlado71

Čím starší forma, tím věrnější obsah se v ní odráží.

Pavel K
10. 2. 2023 12:23
Odpovědět  ladik

👍 👍 👍 👍 👍
Přesně, někde jsem četl, že ve starším věku se ve vzhledu odráží charakter člověka. Klika že nemám takový rypák a jsem prý hezký pán. 😋 🙋‍♂️

katango
10. 2. 2023 14:01
Odpovědět  Pavel K

Já to tvrdím už dlouho. Že se charakter věkem obrazí na obličeji.

Zmatený
10. 2. 2023 15:14
Odpovědět  katango

Ta smrdí přímo z fotky…

Autor
10. 2. 2023 20:59
Odpovědět  Pavel K

Přesně. To byl třeba jeden z omylů kriminalistiky, kdy se považovaly určité rysy dříve za určující, ale ve skutečnosti se člověk musí zaměřit na rysy získanéreálnou povahou. Ostatně mnoho Američanek je jednak po plastice, jednak používají mnoho krémů na “vyhlazení”, ale když se podíváte pozorně, vidíte ve skutečnosti mnoho vrásek. Především na té “hranici” kde končí “obličej a začíná jen okolí”.

Pavel K
11. 2. 2023 09:42
Odpovědět  Peter 008

Další příklad Peter, třeba ta naše lady Tománková, všimni si jak je napudrovaná jako klauni. Ta hraje všema barvama, nebo mám rozhádané barvy na TV. Ale jinde to nevidím jen na Partii. 🤣🤣🙋‍♂️

zuzana
10. 2. 2023 12:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Kyjevský režim plánuje útoky pod falešnou vlajkou na nemocnice v Kramatorsku, aby obvinil Rusko

https://aktax.cz/kyjevsky-rezim-planuje-utoky-pod-falesnou-vlajkou-na-nemocnice-v-kramatorsku-aby-obvinil-rusko/

Eva
10. 2. 2023 16:12
Odpovědět  zuzana

To může, ale to už je labutí píseň.