Porážka Ruska se stala raison d’être Polska, řekl Morawiecki

Porážka Ruska se stala raison d’être (smyslem bytí) Polska, řekl Morawiecki.

Premiér Morawiecki označil porážku Ruska za smysl existence Polska a Evropy.

Polsko existuje, kvůli porážce Ruska, řekl premiér Mateusz Morawiecki v rozhovoru pro italský list Corriere della Sera.

“Porážka Ruska se stala smyslem existence jak Polska, tak Evropy,” zdůraznil.

Politik navíc podpořil rozhodnutí Německa převést tanky Leopard 2 na Ukrajinu.

“Lepší pozdě než nikdy,” dodal.

Morawiecki je známý svým tvrdým protiruským postojem.

Vyzval například ke konfiskaci 33 miliard dolarů ruských aktiv zmrazených Polskem a jejich utracení za plyn nebo uhlí, vyčítal Západu, že je unavený z pomoci kyjevskému režimu a aktivně se podílel na vyvíjení tlaku na Německo ohledně dodávek tanků.

https://bit.ly/3XjkrIW

sdíletj na

3.6 16 hlasy
Ohodnotit příspěvek
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
10. 2. 2023 00:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Takové stejné příznaky náhle propuknuvší masové debility už snad opravdu musí být nežádoucím účinkem očkování proti Covidu. Nebo naopak úmyslným? Že by místo depopulace byla plánovaná kolektivní debiita?

Milan ze Zahrady Čech
10. 2. 2023 00:46
Odpovědět  Albi

Tohle vypadá na přírodního de-bila.

Standa
10. 2. 2023 07:53

Správně!
Moudřeší z nebe nespadl!
Ale. debi.li, jakoby shazovali!
————
Ostatně Češi jsou deb.lní méně?
Debi.lita nerní ani tak z očkování,jako s mediální, cílené masáže sděl. prostředky , kterým čím dále více podléhají prostodušší MČČ.
Stačí tisíce seriálků v TV ,uchechtaní komentátoři, a lidé zapomenou , že nemají , co do huby!

Eva
10. 2. 2023 16:19
Odpovědět  Standa

Kteří lidé? To co ťape ten Polák nemá nic společného s názory samotných Poláků.
Jak říkají, pro vás je u nás levno, ale my s polskými platy si nemůžeme dovolit v Polsku moc nakupovat.
A asi je to pravda, když vstávají ve 3 ráno, aby se dopravili do Kopřivnice na 6 hodin do práce. Jezdí i 100 km!
Mě se zdá, že 21000 čistého není nijak dobrý plat a oni by v Polsku museli pracovat měsíce dva, aby měli tolik co u nás.
Dnes říkaly polské holky, že přijedou domů až po 16. hodině, protože se vracejí Poláci ze zahraničí. Obyčejně přes Těšín jezdí z Rakouska.
Pracovala jsem s kolegyní, jejíž otec je už 30 let v Německu.

Oy vey
13. 2. 2023 01:26

to je u chazarov bežné. Ten hlupák nie je Poliak

Petr
10. 2. 2023 07:32
Odpovědět  Albi

Skryté fašistické sklony , nebo neskrývaná debilita ????

Pavel z Moravy
10. 2. 2023 10:53
Odpovědět  Albi

Albi, amíci už určitě provedli desítky pokusů o změnu lidského vědomí. Ta kolektivní debilita má nějaké pozadí. Vymývání mozků po dlouhou dobu je možná tou příčinou, ale já si myslím, že toto vše bylo možná posichrováno tím sajrajtem co do lidí narvali. Protože jinak bych musel souhlasit s názorem, že většina populace je od přírody úplně tupá. A hlavně bych chtěl znát odpověď na otázku, proč oni ten nevyzkoušený preparát, který neprošel klinickými zkouškami chtěli narvat do všech obyvatel planety. Ale neříkejte mi vy zmr.di, že se vám jednalo o zdraví obyvatel planety. To říkejte těm svým přeformátovancům s kratším vedením.

zuza
10. 2. 2023 01:28
Ohodnotit příspěvek :
     

je mi ľúto normálnych Poliakov (snáď tam nejakí ešte sú), keď národ vedú také kreatúry ako Duda, Moraviecki, Kaczynski, Tusk a ešte im sekunduje nositeľ Nobelovej ceny mieru Walesa, tak to nemôže skončiť inak ako 4. rozdelením Poľska.

Jaris
10. 2. 2023 04:34
Odpovědět  zuza

…a neni vam napadne, ze vsichni ctyri jsou zidaci vcetne Walesy?

Standa
10. 2. 2023 08:02
Odpovědět  Jaris

Všichni jsme židé, pokud má Biblí Svatá pravdu. Adam +Eva.
Ovšem někdo je ž.d menší a někdo větší.
Kontrolní otázka!
Kain a Ábel.
Jestli měli ( a z toho vzniklo údajně lidstvo) děti, když nebyly žádné ženy? Byla pouze jejich matka—-Eva. Jediná ženská!
Udělejte si obrázek sami!
Krvesmilstvo?

zuza
10. 2. 2023 09:12
Odpovědět  Standa

aj egyptskí faraóni sa ženili so svojimi sestrami….

Eva
10. 2. 2023 16:29
Odpovědět  zuza

A taky na to dojeli. Tohle se praktikovalo i v Polynézii, dále Habsburkové tím byli pověstní, ve Spanělsku prostě vymřeli bez potomků, protože už nebyli schopní počít žádné, které přežilo dětství a poslední byl Karel II. Španělský.

Jaris
10. 2. 2023 09:47
Odpovědět  Standa

Vsichni nejsme zide. Podle Bible byl prvnim clovekem muz Adam a teprve pozdeji byla z jeho zebra vytvorena zena Eva. Jim bylo dano do vinku, aby se mnozili, zaplnili Zemi a pecovali o ni.
Jejich prvni deti byli Kain a Abel. Mimo ne meli Adam s Evou dalsi potomky vcetne dcer,a protoze byli telesne perfektni, tak se mohli mnozit mezi sebou. Tak probehlo mnoho generaci az k Noemovi, ktery mel tri syny – Shem, Ham a Japhet. Vsichni tri se po Velke potope stali progenitory ruznych kmenu. Shem se stal praotcem Semitu. Ti se dal stepili do ruznych narodnosti. Potomek Shema Abraham se tak stal otcem Arabu pres matku Hagar a Zidu pres matku Sarah. Od teto Sary se da rici, ze pochazi Hebrejci, pozdejsi Zide a zacina jejich historie.

zuza
10. 2. 2023 09:05
Odpovědět  Jaris

aha, tak to bude pomsta za II. svetovú, keď Poliaci radi a ochotne pomáhali fašistom rešiť likvidovať židov v koncentrákoch

Jaris
10. 2. 2023 09:59
Odpovědět  zuza

Nejspise slo o vyrizovani uctu. Jsem presvedcena, ze pokud by tehdejsi zide pracovali pro uazitek spolecnosti, tak by se tak nestalo. Jenze zidi vzdy tvori stat ve state, intrikuji, rozvraceji zavedeny poradek, lichvari, kseftari pochybnym obchodem az cise domacich pretece a zidi jsou vypuzeni z hostitelske zeme.
Vite , ze zide byli z hostitelskych zemi za svou historii vyhozeni vice nez stokrat?

Pavel K
10. 2. 2023 10:47
Odpovědět  Jaris

To jsou mi věci, kdoví jak to všechno bylo. Jiní zase říkají, že jsme tu už několikátá civilizace a vy do toho s Adamem a Evou. Pohádka pro bééééé. Já jsem četl že tu byl výzkumák minozemské civilizace a že to měli býti oni co nás stvořili a klonovali. Proto Kentauři, Chyméry a Kyklopokové a.t.d. Dnes už možná i málokdo věří, že jsme ve Vesmíru jediná forma života. Já osobně si myslím, že je to i nemožně vylučující abychom tuna byl život a v tom obrovském prostoru mrtvo. 🙋‍♂️

janle57
10. 2. 2023 10:25
Odpovědět  zuza

Rusové si asi dneska drbou hlavu,že je v roce 1944 nenechali Helmutům napospas,
praktickým dopadem pro ušišlané Pšontky by bylo to,že by dneska už nemohli
vymáhat na madam Lejnové a reichsführerovi Scholzovi válečné reparace.
Takže platí a platit bude:Za dobrotu na žebrotu !!

Vlado71
10. 2. 2023 11:42
Odpovědět  janle57

Keby bol Stalin po vylodení spojencov počkal kým si to medzi sebou vybavia nacisti a západné “demokracie”, tak mohol ušetriť nejaký ten miliónik ruských životov … keď sa pozriem na mapu z 20.6.1944, úplne zbytočne oslobodzoval štáty (včítane nás) ktoré sa aj tak potom postavili proti rusku.comment image

ModrýKlokan
10. 2. 2023 14:16
Odpovědět  Vlado71

@ vlado 71

  • prosim tě, než se začneš uspokojovat vypisováním takovýchto smělých megalomanských převratných hypotéz, v očekávání obdivu davů, slávy a Nobelovy ceny… tak si o tématu něco přečti, nastuduj… pak se zamysli… znovu si něco nastuduj… pak se opakovaně mnohokrát zamysli, nebo se poraď s někým inteligentním… ano to jsou ti co mají často jiné názory než ty a tobě je to divný… a pak teprv možná něco piš… hlavně tajně do deníčku… ne na veřejnosti!… prosím tě o to, zachráníš tím mnoho životů lidí, kteří se neudáví rohlíkem, nebo se neumlátí smíchy, nebo nedostanou mrtvičku z kognitivního traumatu
  • západní spojenci měli v podstatě hotovej plán, koncem války, že společně s němci napadnou SSSR a budou pokračovat v Hitlerově tažení na východ… takže podle tebe Stalin měl bejt tak blbej, aby si počkal, až se proti němu v klidu spojí… to by chytrýho nenapadlo… bereš nějaký drogy?… dlouhodobě?… na chřipku seš očkovanej?… nejmíň čtyřikrát, ne?
Rattus
10. 2. 2023 16:06
Odpovědět  ModrýKlokan

Jojo.Ten plán se jmenoval operace Nemyslitelný.Tedy správně hezky česky byla
to operace Nemyslitelný.

Vlado71
13. 2. 2023 11:06
Odpovědět  ModrýKlokan

Hmm, normálne by som nereagoval, ale toto bolo na mňa príliš. Po 50-ke možno prídeš na to, že obdiv davov nie je to čo by si potreboval k uspokojovaniu svojho ega. Aspoň v mojom prípade to tak bolo, takže keď ma niekto nazve megalomanom čo očakáva nobelovku, asi to bude jeho prípad. Tú poznámku o drogách a očkovaní nejdem komentovať, myslím si že podľa prejavu každý spozná kto z nás dvoch je normálny. Btw … očkovaný som, 2x Sputnikom a ak som nechcel doteraz sedieť doma na home office tak som proste musel, lebo to zamestnávateľ vyžadoval.
Plán “Unthinkable” sa mal uskutočniť až po vojne, proti rusku, ktoré bolo oslabené aj vďaka obetiam pri oslobodzovaní krajín, ktoré teraz stoja proti nemu. Dúfam že nechceš tvrdiť, že po začiatku vylodenia spojencov už neboli na východe žiadne ťažké boje. Západní spojenci aj napriek filmom o Ardenách mali straty v ráde jednotiek percent z celkových strát 2 svetovej vojny. Komentárom som chcel naznačiť to, že keby Stalin nebol tlačil na východnom fronte, tak by umožnil náckom stiahnuť podstatne viac kapacít na západ, tým by spojenci zažili skutočné boje a straty na živej sile a technike, takže Churchill by mohol o nejakom pláne naozaj len snívať

RASputin
10. 2. 2023 03:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Kurwa, ty pierdolony skurwysynu z piekła rodem. Mówisz bzdury.

Jaris
10. 2. 2023 04:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Vida, dalsi pejzaty jewrej Morawiecki, co se mermomoci snazi destabilizovat Evropu svymi agresivnimi vyroky vuci RF.

ANTIUKRAJINEC
10. 2. 2023 05:22
Ohodnotit příspěvek :
     

No jenom aby se to přání pšonským židákům nevrátilo aji s úrokama-polák byl vždycky zmrd!!!👍

Petr
10. 2. 2023 07:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Poláci musí být hrdi na tohoto premiera , nic blbějšího si zvolit nemohli , nakonec když zanikne Polsko co se stane ???? NIC !

Standa
10. 2. 2023 07:37
Odpovědět  Petr

Češi si snad zvolili lépe?
Od Fialy, Vystrčila,Adam-Pekar ,Jurečku, chlípáka Rakušana , po debilního jenerála na Hradě?

ModrýKlokan
10. 2. 2023 14:27
Odpovědět  Standa

@ petr, standa :-D)))

pravdu máte voba… mezinárodní eurovizní soutěž o nejblbějšího premiéra či evropskýho politika v dnešní době již nelze vyhrát… v tak nemilosrdné konkurenci

Francin
10. 2. 2023 07:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Blázen Morawiecky po čtyřech šotech šmakulády se ovšem zapomněl zeptat obyčejných poláků co si o jeho paranoidních výrocích myslí. Zřejmě už má od koagulované krve zatuhlý orgán v makovici, kterému se říká mozek.

unor 2022
10. 2. 2023 08:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak hlavne hovorit sam za sebe, ne_pane Morawiecki. Ne za celou Evropu. V ni na rozdil od Polska nejaci normalni lide jeste zustali.

Aleš
10. 2. 2023 08:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Morawiecki je válečný zločinec a psychopat.

Standa
10. 2. 2023 08:17
Ohodnotit příspěvek :
     

,,Porážka Ruska se stala raison d’être (smyslem bytí) Polska, řekl Morawiecki.”
——————————————————————————————————…
Spíše nebytím Polska!
Kdyby zmizeli z Evropy bylo by dobře!
Včetně Ukrajinců!
Jestli je smyslem ,,bytí Polska”( dobytí- válka) Ruska a nemají jiné starosti, tak je lituji!
Jiné ,, smysly” nemají?

Jaroslav
10. 2. 2023 09:55
Odpovědět  Standa

Sledoval jakýsi exkurz do historie města Bachmut, založeného ruským carem v 15 stoleti jako strážné město. Historik vzpomenul, že poláci dobyli Moskvu kolem roku 1610, ca 200 let před Napoleonem. V Napolenově Grand Armée bylo ca 100tisíc poláků! V té historické exkurzi se nějak nezmiňovali příčiny třech historických dělení Polska- v 1.svv (po již 3. rozdělení) bojovala půlka poláků za Německo a druhá půlka za Rusko. Asi mají to dělení v krvi a nějak geneticky touží po, v pořadí čtvrtém dělení. Asi se neuskuteční, díky stavu “západní” společnosti s desítkami pohlavími a obyvatelstvem s vymytými mozky. Vzdělaného člověka neoklameš, blbce (produkt dnešního systému, metaforicky řečeno) snadno. A co obdivuji na “západní civilizaci”- pokrok propagandy do úrovně, že si většina obyvatelstva neuvědomuje že jsou manipulováni. Jsme jako pomalu vařená žába. Než si uvědomíme, že jsme, metaforicky řečeno, v pr deli, budou naši boys již “osvobozovat” zemi na východě. Dle dostupných informací tam již zůstalo (trvale= 6 feet below) kolem 8000 cizinců. Samozřejmě to číslo je dezinformace

Standa
10. 2. 2023 08:21
Ohodnotit příspěvek :
     

,,“Porážka Ruska se stala smyslem existence jak Polska, tak Evropy,” zdůraznil.”
————————————————-
Neříkal to už Hitler?
Podle mě RA měla POlsko obejít a nechat tam Němce se konečně vypořádat s ,,konečným řešením Polské otázky”!

Jan
10. 2. 2023 08:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Sionsky Zid Morawiecki, puvodnim jmenem Icik Dikman se nezapre. Kope za sve loutkovodice v Londyne. I Zide Kaczynski, Duda, Walesa vytrubuji do sveta stejnou rusofobii.
Podle prof. I. Panarina se Polsko rozpadne na nekolik Vojvodstvi. Predtim se z Zidy Polaci dukladne vyporadaji.

Jan
10. 2. 2023 08:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Tahle hlasky polskych Zidu u moci jsou uz jen pouhym zoufalstvim. Jejich zoufalstvim.

Jan
10. 2. 2023 08:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Polaci uz vetri luntu – po Ukrajine prijde denacifikace Polska. Rekl bych zidovskych nacku jako je Morawiecki.

josef
10. 2. 2023 09:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak to vypadá, že přibývá rádoby vrcholných politoků, kteří by měli být preventivně zbaveni svéprávnosti pro nebezpečnost okolí.

Eva
10. 2. 2023 21:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Moje babička říkávala, že u nás byli za války Polocy horší než Ňymcy. /Těšínské Slezsko./

Jaris
10. 2. 2023 23:59
Odpovědět  Eva

Zdravim, take jsem puvodem z Tesinska. Doporucuji vam precist si knihy Karin Lednicke Sikmy kostel I.a II. Nesmirne zajimava historie Slezska. Obe knihy jsem precetla jednim dechem.