politika

Ruská armáda pokračuje v úspěšné ofenzivě západně od Avdeevky. První Abrams zničen

Ruská armáda pokračuje v úspěšné ofenzivě západně od Avdeevky. Ruští bojovníci dnes osvobodili další dvě osady. Stepovoje a Severnoje. Nová linie prochází poblíž vesnic Berdyči – Orlovka – Tonenkoe. Zde to mají ukrajinské ozbrojené síly také velmi obtížné. 

Tím dobré zprávy nekončí. Ve směru na Záporoží bylo zničeno norské odpalovací zařízení protivzdušné obrany NASAMS. Poblíž Kupjansku poprvé shořelo ‚vychvalované‘ a samozřejmě ‚nepřemožitelné‘ švédské samohybné dělo Archer. Ve směru na Bachmut bylo Lancetem zničeno i americké samohybné dělo Paladin.

No a máme hrdinu dne. Ruského vojáka s přezdívkou ‘Kolovrat’ z 15. brigády ‘Černí husaři’. On a jeho kamarádi zasáhli kamikadze dronem první americký tank Abrams a dokončili ho granátometem. 

Obecně platí, že první Abrams byl spálen. Krásně hoří, jak vidíte. Je symbolické, že první zničený americký tank byl na ulici Míru ve vesnici Berdyči, když se pokusil zaútočit na pozice ruské armády u Stepovje. Náš dron Orlan „Američana“ nejprve vystopoval, poté předal souřadnice velení a v důsledku toho nyní v Doněcké stepi reziví hromada šrotu ze Spojených států. 

A ještě jedna dobrá zpráva! Ruský herec Ivan Ochlobystin řekl, že v blízké budoucnosti naši vojáci dostanou 10 milionů rublů za zničení Abramse, jak bylo dříve slíbeno.

Na Západě je hysterie: propagandista z ‘Bildu’ Repke naříká, že první Abrams nejenže shořel na frontě, ale shořel přesně tam, kde byli Ukrajinci nuceni ustoupit. 

Zničení tanku Abrams Pentagon odmítl komentovat, oficiálně odkázal na Zelenského a vyzval novináře, aby kvůli všem podrobnostem kontaktovali Kyjev. Koho má kontaktovat vojenský gigant General Dynamics, výrobce tanku Abrams, jehož akcie prudce klesly, Pentagon neuvedl. t.me/skabeeva/25880

„Ukrajinští vojáci nehlídali Abrams“ – Bild vysvětlil, proč se Rusům podařilo vyřadit americký tank – dobrá verze😂

„Tento Abrams zničili Rusové. Nové záběry bohužel ukazují, že Abrams byl zasažen dělostřelectvem a následně explodovala jeho munice. Ještě se dá opravit. Ale s největší pravděpodobností ho zajmou Rusové, kteří postupují na západ, a ukážou ho svému ministru obrany. Proč se Rusům podařilo tank zničit? Nebyl používán tak, jak by ho použili na Západě. To znamená, že by ho nepoužili v bitvě, bez letecké podpory, bez vojáků, kteří ho mají hlídat. Tady ho použili jako osamělého bojovníka.

Slíbená cena 10 000 000 rublů za první zničený americký tank Abrams je zaslána 15. samostatné motostřelecké brigádě.

Zničení prvního Abramse je jakýmsi symbolem konce jedné éry. Všem bylo jasné, že i tyto tanky se dají zničit. Byla videa ze Sýrie a Iráku. Ale všichni byli zvědaví – porazí FPV dron tento tank nebo ne?

A nyní byla světu odhalena odpověď na tuto, bez přehánění, epochální otázku. Ano, dron za 50 tisíc rublů, sestavený ruskými šikovnými řemeslníky, je zcela schopný poslat tank Abrams do pekla. 

Konec. Válka se radikálně změnila. Americká moc byla léta postavena na technologické převaze. Nyní ale žádná nadřazenost už neexistuje.

A v myslích mnoha lidí nad 40-45 dnes skončila éra amerického mýtu. Po velmi dlouhou dobu jsme věřili v nějakou iluzorní Ameriku, kterou jsme viděli v akčních filmech a komediích. Kromě toho, že to byla Amerika bohatá a šťastná, byla také silná, mocná a neporazitelná.

Útok na Jugoslávii, válka v Afghánistánu, v Iráku tento generační mýtus posílily. A to i přes kontroverzní výsledky vojenských kampaní. “Mohou, chtějí, bombardují a nikdo s tím nic nenadělá,” uvažovali jiní fanoušci mýtu.

A potom v řadě – v měřítku světových dějin, téměř současně – Taliban v pantoflích vyhnal Američany, Hútíové, žvýkající khat, začali dělat problémy americké flotile. A nakonec dva ruští vojáci bez sebemenšího soucitu dokončili starý mýtus.

Je čas vzpomenout si na Alexandra Sergejeviče.

“Znovu je láká známá hostina –
Krev Slovanů je pro ně opojná;
Kocovina však bude těžká;
A spánek hostů bude dlouhý
Ve stísněném, chladném novém obydlí,
Pod travinou severních polí!“

t.me/MedvedevVesti/16803

sdílet na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav 💤
28. 2. 2024 01:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Ano, kdo chce kam pomozte mu rychle tam! Bravo Ruští bratři 🇷🇺

Standa
28. 2. 2024 06:53
Odpovědět  Ladislav 💤

Co zničit ,, norská zařízení” nebo Ambrams přímo v zemích jejich původu? Aby je neposilali do Novoruska?

Boomer
28. 2. 2024 10:19
Odpovědět  Standa

.. proč by měli brát na svá bedra vysoké cestovní náklady? Takhle to mají pod nosem…

28. 2. 2024 01:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Ha ha ha! A to se mi líbí! Dron za cca 13 000 kaček odprásk tank v ceně cca
80 – 100 000 000 kaček!
Bravo !!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ladislav
28. 2. 2024 03:45
Ohodnotit příspěvek :
     

No teda, Abrams teda nevydržel dlouho na frontě .V řádech hodin? A Bradley byl zničen na vzdálenost cca 4800 metrů .Takže americký zázrak skončil.

Standa
28. 2. 2024 06:51
Odpovědět  ladislav

Kdy zde zkončí ,, americký zázrak” v podobě Řehky , Černochové, ,Pekarové, Rakušana, Fialy @ spol. To by mě zajímalo!Kdo zabije Pávka na Hradě na 4800 m.?

Slovan
28. 2. 2024 09:17
Odpovědět  Standa

Hlavně ať to není v těch historických budovách, těch by mi bylo líto. Až budou radši někde v terénu.

janle57
28. 2. 2024 11:39
Odpovědět  Standa

Na TV Goebbles24 se brzy dozvíme od nejlepšího vojenského analytika u nás,
30letého Visingra,který nikdy nedržel v ruce zbraň,že kdyby měli banderovci
už konečně F-16,tak se to stát vůbec nemuselo.

Putinovec
28. 2. 2024 06:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrých zpráv není nikdy dost . Západní propaganda by o nedostatku dobrých zpráv mohla psát romány . Na pokračování .

orinoko
28. 2. 2024 08:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Zhmotnela tma v USA na ministerstvu atomové války – Jura Loydu – Rusům doporučil, aby s AbrahAMI bojovali čestně. Svinit může jen emerika. Vytahovat colty třeba z vlastní řite, kam se jich ale moc nevejde, protože ta je plně obsazena českou fialovou kopalici.
Emericky pyj zvadl. To se stává i nařvanym krevním tučňicim.

https://youtu.be/hz5lDTqJfKI?si=FisQqAGBO3o04OX4

Boomer
28. 2. 2024 10:57
Odpovědět  orinoko

..von afroameričan má možná představu férovky jako naši hnědočeši..

katango
29. 2. 2024 11:59
Odpovědět  Boomer

To maj, zdá se, všichni, nebo všichni Američani.

katango
29. 2. 2024 11:59
Odpovědět  orinoko

Když jsem o tom četla, moc jsem se nesmála, jako vtip mi to přišlo blbý a jako fakt neuvěřitelný. Naprosto.

Pijack
28. 2. 2024 08:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Zmizela 1 miliarda eur z pomoci Ukrajiny. Nikdo netuší, kam se poděla. Já to vím – tu miliardu si z našich důchodů rozkradla Ukrajinská oligarchie. Žádná jiná alternativa zmizení nemůže prakticky ani teoreticky existovat !!!

Naše důchody a daně si nyní užívají nenažraní Ukrajinci a náckové.

Slovan
28. 2. 2024 09:07
Odpovědět  Pijack

….a zase lidem je to fuck!! Ono by to chtělo, kdyby pár desítkám tisíců dorostencům důchod nedorazil, bo lidi by měnili názory ajncvajdraj. Ale to se nestane, aby měli KLID NA PRÁCI. Prachy natisknou, tady jde předvším aby narůstal dluh. Dál to psát nemuším, dál to znáte co může přijít.

Boomer
28. 2. 2024 10:16
Ohodnotit příspěvek :
     

.. no, tady se prokázalo to, co jsem psal před několika dny na téma bojového nasazení Abramsů.

Vyjet si s ním jen tak bez vzdušného krytí a pozemního doprovodu?! Za takovou “havárii” jim pojišťovna určitě zvedne povinné ručení a o nějaké pojistce na blbost/škody vzniklé při výkonu povolání, si už můžou nechat tak akorát zdát.
Z toho, jak postupovali specialisté od Černých husarů je vidět, že mají slabá místa Abramse dobře načtená, trefili prodlouženou zadní část věže, v níž jsou v prostoru odděleném od posádky uloženy náboje pro hlavní zbraň tanku a kousek pod tímto muničním boxem je v podvozkové části umístěna pohonná jednotka včetně palivových nádrží.

O snížené bojové hodnotě tanku bez podpory a doprovodu měli povědomost už Němci ve druhé světové, proto do tankových jednotek začlenili složku tzv. Panzergrenadier.
P.S.
..opravit půjde, Rusové si na tom jistě dají záležet, a troufám si tvrdit, že místo zástřelu už mají pevně obšancované a odtahovka je na cestě…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Frank
28. 2. 2024 12:13
Ohodnotit příspěvek :
     

A není to málo Antone Pavloviči jen jeden?

Kara Ben Nemsi
28. 2. 2024 17:07
Odpovědět  Frank

Tak oni zatím vyjeli jen s jedním kusem. Zbytek mají někde dobře schovaný a myslím, že po této ostudě se Abrams na UA jen tak neobjeví. A když se objeví, jistě ho brzy uvidíme na podobném videu.

Boomer
28. 2. 2024 19:13
Odpovědět  Kara Ben Nemsi

..možná bude nutné prodloužit výcvik posádek.

https://1url.cz/pubKV