Aydınlık: Ukrajina používá turecké lodě jako lidský štít

Ukrajina udělala z tureckých lodí lidský štít – turecké vydání Aydınlık.

Aydınlık má informaci, že Ukrajina nedovolila 21 tureckým lodím opustit přístav a vyrobila z nich lidské štíty, aby zabránila útokům na Oděsu.

Na Ukrajině pokračují speciální operace Ruska. 

Zatímco neonacistické skupiny uvězněné v ocelárně Azovstal v Mariupolu se vzdaly, ukázalo se, že Ukrajina nedovolila cizím lodím opustit přístavy, aby zabránila útokům na Oděsu. 

Podle informací, které Aydınlık získal, 21 z lodí, které nesměly opustit oděský přístav, patří Turkům. 

Zdroje uvádějí, že 4 z nich plují pod tureckou vlajkou a dalších 17 je ve vlastnictví Turecka:

„I když nesou vlajku jiné země, těchto 17 lodí patří Turkům. Celkem je tam 21 tureckých lodí. Ukrajina si nepřeje, aby tyto lodě odpluly. Ukrajina nedává těmto lodím povolení k odplutí pod záminkou „přítomnosti nebezpečí“, odůvodňuje to tím, že „zaminovali vodní plochu“. Rusko otevřelo bezpečnostní koridor, ale Ukrajinci opět nevydávají povolení a lodě stále nesmí vyplout.

Důvod je jiný. Pokud se cizí lodě vydají na moře, Ukrajinci ztratí krytí a Oděsa za chvíli padne.  Zahraničním lodím, včetně 21 tureckých, tedy povolení nevydávají. 

Jedním z důvodů, proč turecké lodě nuceně čekají, je toto: Pokud Rusové zahájí operaci v Oděse a zasáhnou turecké lodě, počítá se s tím, že v turecko-ruských vztazích vznikne napětí.“ 

ZAHRANIČNÍ ŽOLDÁCI

Bylo zjištěno, že zahraniční žoldáci, kteří přišli na Ukrajinu bojovat, začali z Ukrajiny odcházet. Zdroje v Kyjevě, které poskytly na toto téma Aydınlık informace, řekly:

„Byly dány sliby cizím žoldnéřům. Žádné nejsou splněny. Řada z nich byla navíc v těžké situaci. Tváří v tvář ruským útokům. V souladu se zpravodajskými informacemi, které obdrželo Rusko, Moskva zasáhla místa, kde byli rozmístěni zahraniční žoldáci, vysoce přesnými zbraněmi. Například při útoku na základnu Javarov bylo zničeno 180 zahraničních žoldáků. Události a kapitulace v ocelárně Azovstal se jich dotkly také. Téměř všichni jsou v depresi. Mnozí opustili území Ukrajiny. Zbytek také diskutuje o odchodu.“

KORUPCE S HUMANITÁRNÍ POMOCÍ

Dalším diskutovaným tématem je korupce zahraniční pomoci na Ukrajině. Podle zjištěných informací Ukrajina obdržela prostředky pocházející z některých zemí, zejména z Evropy a mezinárodních organizací. Některé z nich měly být použity do investic pro obnovu infrastruktury a různé další potřeby. 

Uvádí se však, že některé tyto prostředky byly vyrabovány. 

Například úředník Mezinárodního výboru Červeného kříže v Rumunsku oznámil, že ukrajinské úřady v Oděse ukradly jídlo, základní potřeby a životně důležité léky. Uvedl, že příchozí pomůcky byly uskladněny ve skladech a následně se zjistilo, že se prodávají v obchodních řetězcích za peníze.

ZTRACENÉ ZBRANĚ

Podobná situace nastává u zbraní. Pokročilé zbraně poskytnuté Západem jsou nekontrolovatelně distribuovány. Jsou tací, kteří tyto zbraně prodávají i přes internet. Mimochodem, nejcennější jsou zbraně protivzdušné obrany jako Stinger a protitankové zbraně. 

Uvádí se, že o tyto zbraně mají zájem zejména teroristické skupiny. 

Již dříve bylo oznámeno, že prapor Azov ukořistil rakety Stinger, a že neidentifikovaní ukrajinští bojovníci byli posláni do Spojených států na výcvik používání těchto střel. Je zaznamenáno, že neonacistické organizace a ti, kteří přišli na Ukrajinu ze strany PKK/YPG (Strana kurdských pracujících/ Milice syrských Kurdů), získali zkušenosti s používáním těchto zbraní a nelegálně se jich zmocnili.

PKK A STINGER

Aydınlık oznámil, že PKK také pracuje na nákupu pokročilých zbraní dodávaných Ukrajině a že Turecko, které tyto informace obdrželo, vyslalo na Ukrajinu zástupce, aby prozkoumali vývoj v této oblasti. 

Zjistili, že PKK vyslala týmy z Evropy na Ukrajinu, aby získaly pokročilé zbraně, zejména Stinger, poskytnuté Ukrajině. PKK odvezla zbraně, které odsud nakoupila, do Sýrie a severního Iráku přes Balkán a že tomu napomáhají i mezinárodní zpravodajské organizace.

PŘEPADENÍ RAHMİ YAĞCI V ODĚSE

Již dříve se v našich novinách objevila zpráva, že turecká loď Rahmi Yağcı, která kotvila v oděském přístavu Černomorsk, byla přepadena ukrajinskými ozbrojenými milicemi. Přestože loď požádala o opuštění přístavu s doprovodnými loděmi 26. února, nebylo to povoleno. 

23. března skupina ozbrojenců namířila na posádku pistoli a pokusila se násilně zabavit náklad Rahmi Yağcı. Kapitán lodi požádal o pomoc (pořízením videa). Podle aktuálního upozornění stránky shipfinder.com, která monitoruje pozice lodí, turecká loď Rahmi Yağcı je stále uvízlá v přístavu Oděsa.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3PYntQu

4 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Frank
28. 5. 2022 04:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem si jist, že Rusové si s tím v pohodě poradí. Třeba obklíčit a nechat vyhladovět stejně jako v Azovstalu. Čím dříve tato válka skončí, tím lépe nejen pro Ukrajinu, ale celou Evropu a potažmo i Afriku. Samozřejmě tím hůře pro zločinecké USA, kteří potřebují celou Evropu, aby se dojebala sama mezi sebou. A co za to mají kolaboranti ve vládách Evropy slíbeno, netuším.

Pozor
28. 5. 2022 07:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Turkovi sa veriť nedá, lode zostávajú v Odese so súhlasom Erdogana, pretože Turecko veľmi dobre zásobuje Ukrajinu dronmi a keby Turecko chcelo aby Ukrajina ich lode prepustila tak to urobí, pretože by Turecko pohrozilo dodávkami zbraní na Ukrajinu, jednoducho Turkovi neverím ani nos medzi očami.

jiří
28. 5. 2022 11:09
Odpovědět  Pozor

Přesně, mají to i v koránu: „Oje bávej a zabíjej nevěřící psy, kdekoliv a kdykoliv můžeš…“

jiří
28. 5. 2022 11:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Duch Kyjeva odhalen.
comment image

zuza
28. 5. 2022 11:08
Ohodnotit příspěvek :
     

medzi najhoršie následky sýrskeho aj ukrajinského konfliktu patrí vzostup tureckého sebavedomia a politickej moci. To si ešte odse.ie celý Balkán, stredná Európa a Nemecko.

orinoko
28. 5. 2022 15:18
Odpovědět  zuza

Taky jim rostou dluhy. Všesměrová expanze zatím nic nepřinesla – jen výdaje. A poznání, že slavný Bayerdragon slouží jako vynikající tréninkový cíl. V Ungala Bungala s tím můžou vítězit, ale jinam by to ve svém vlastním zájmu neměli strkat. S Haličí si navzájem líbaly hnědé koudele a teď tohle. Mrtvý inventář minimálně. Jak lodě v Suezu kdysi.

me2d44
28. 5. 2022 15:56
Odpovědět  zuza

Než se z nich stane ruský Anatolský obvod, tak si Turci ještě na něčem musí rozbít hubu… A Rusové jim s tím rádi pomůžou.