politika

Michail Demurin: Čas připomenout si rezoluci Valného shromáždění OSN o sionismu jako formě rasismu

Způsob, jakým se izraelský stát chová v nové fázi zintenzivnění své války s Palestinou (o tom, že současnou explozi vyvolal sám Izrael, pochybuje, myslím jen málokdo), nás nutí připomenout si rezoluci č. 3379 přijatou v roce 1975 Valným shromážděním OSN, která odsoudila sionismus jako formu rasismu a rasové diskriminace. 

Základem pro přijetí této rezoluce byla represivní politika Izraele na okupovaných arabských územích a také úzké spojenectví Izraele s režimem jihoafrického apartheidu. Rezoluce oprávněně označila sionismus za hrozbu pro lidstvo a vyzvala národy světa, aby se postavily této misantropické ideologii.

Tento dokument se neobjevil z ničeho nic. Již při vzniku státu Izrael do něj byla umístěna semena rasismu, fašismu a misantropie. Když Izrael na Blízkém východě zapustil kořeny – jako šiřitel politiky sionismu a hegemonní politiky Spojených států, tato semínka vyklíčila. 

Valné shromáždění OSN opakovaně odsoudilo agresivní a rasistické akce státu Izrael proti Arabům.

Zde dodám, že Izrael pomohl jihoafrickým rasistům vytvořit jejich vlastní jaderné zbraně. 

Západní spojenci USA (s výjimkou Portugalska) a jimi ovládaných států “třetího světa” tehdy hlasovali proti této rezoluci, ale byla přijata většinou hlasů. Text usnesení je dostupný online, má smysl se s ním, stejně jako s rozdělením hlasů pro tento dokument, podrobně seznámit.

Je pozoruhodné, že Spojené státy dosáhly zrušení této rezoluce bezprostředně po rozpadu sovětského bloku a spiknutím Jelcina-Kravčuka-Šuškeviče, ještě před formálním ukončením existence SSSR: 16. prosince 1991.  Zrádné vedení ustoupilo Washingtonu i Tel Avivu v rezoluci, kterou naše země pomohla přijmout před 16 lety na popud arabských států.

To, co dnes Izrael dělá, pokud jde o podporu nacistického režimu v Kyjevě a jeho rasistický přístup k Palestincům – skutečná reprodukce hitlerových ideologických postojů a praktik naznačuje, že je čas vrátit se k předchozí formulaci tohoto problému v OSN. Práce na takovém dokumentu by se stala další mocnou pákou pro mobilizaci antiimperialistických, antikoloniálních a antifašistických sil.

Autor: Michail Demurin

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/1uGkT

sdíletj na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
13. 10. 2023 01:15

“Způsob, jakým se izraelský stát chová…. (o tom, že současnou explozi vyvolal sám Izrael, pochybuje, myslím jen málokdo”

Tak daleko mnozí nevidí. A je to způsobeno masivní muslimskou invazí do Evropy.
Víc se bojíme muslimů, než sionismu, ačkoliv kdyby Evropa pravdu chtěla, příchodu muslimů moha zabránit.

Sionisté osobně nepřicházejí, sionisté řídí svět a řízení není viditelné jako burky, mešity a volání Alláhu akbar.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
13. 10. 2023 01:27
Odpovědět  Albi

Kauzalita. V roce 1947 se britská vláda vzdala svého mandátu v Palestině. Nově vytvořená OSN přijala 29. listopadu 1947 Plán na rozdělení Palestiny, podle něhož se území mělo rozdělit na arabský a židovský stát a Jeruzalém měl zůstat pod mezinárodní správou OSN. Židé plán přijali, přestože 75 % území, které jim bylo přiřknuto, byla poušť, zatímco Liga arabských národů a Vysoká arabská komise plán odmítly… Tehdy to začalo.

Albi
13. 10. 2023 02:02

A víš co mě překvapuje?
Jak najednou i tady na Pokecu mnozí, kteří jsou tak programově proti židům – a myslím tím proti všem židům, nakonec podporují izraelský sionismus, nepřátelský i k těm neprivilegovaným židům.

Přitom jak píšu, k muslimské invazi do Evrop\ dojít nemuselo, zatímco sionismu se nejen nebráníme, ale přímo ho podporujeme.
KoZa to žádá a asi máme málo problémů.

Milan ze Zahrady Čech
13. 10. 2023 04:37
Odpovědět  Albi

A naopak. Jak zde mnohým zapřísáhlým antimuslimům zčistajasna puká srdce nad tzv. palestinci. Tzv. proto, že jsou to Palestinci asi jako já Kelt. Vlastně ještě méně, neb Keltové jsou indoevropané, stejně jako jimi byli historičtí Pelištejnci, leč současní Arabové, prohlašující se za tzv. Palestince, jsou, stejně jako Židé, semité.
Na jedné straně židoburžujové, především pak Rotčildíci, mající prsty ve všech globálních swinstvech posledních dvou a půl stoletích, díky nimž stát Izrael (přes OSN) vůbec vznikl, na druhé straně kozoj-ebové a otevření druhé fronty džihádu. A včil si vyber.
Naštěstí je zde ještě hráč, který hraje svou vlastní hru, navíc s kartami pod stolem. Kdybych si měl vsadit, vsadil bych si na něj. Akorát doufám, že vinou těch či oněch nespadneme do Poslední války dřív, než onen hráč dokončí svou hru.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Slovan
13. 10. 2023 07:06

Dozajista máš ma mysli mého oblíbence, že? 😊

Albi
13. 10. 2023 12:16

Je mi jedno kdo a co jsou Palestinci.
Pokud žijí ve své zemi a necpou se k nám, ať si žijí a jmenují se jak chtějí.
Totéž Izraelci.

Ale obojí se nám snaží diktovat jejich způsoby života.
Jedni svou přítomností, zvyky a vírou, kterou my bohužel tolerujeme, či přímo chráníme ale tu naši ani na svém území nebráníme, natož abychom jim ji vnucovali při případných turistických cestách.

Ti druzí nás přes vlády řídí, a to nejen “fyzicky”, ale deformují nám hlavně myšlení = určují co si máme či musíme myslet, jinak … si dejte pozor, dezoláti!

Slovan
13. 10. 2023 12:39
Odpovědět  Albi

Mě už přestává bavit to furt komentovat a omílat dokolečka dokola. Se točíme v kruhu a hov.kulový. Co komentovat, však toto už je na palici. Teď jsem si pustil pár videí z Němec, nó a tam je to hustý, to jeden neví jestli to není z arabského světa, nebýt tam ty katedrály. Myslím, že letos budou Vánoce na blátě jestli nepřijde mráz z Kremlu.

Pavel
13. 10. 2023 12:48
Odpovědět  Slovan

Kamaráde, toto už nemá smysl řešit, to jde mimo nás i když nás to tvrdě zasahuje a teprve zasáhne. S těmito současnými generacemi z toho není řešení. Tak co, jak bylo v Kroměříži? Měl jsi úspěch? Tak se měj.

Slovan
13. 10. 2023 18:49
Odpovědět  Pavel

Až v neděli jedeme, vyrážíme ve dvě ráno. Mám tam spoustu známých, tak pokecáme a něco také sháním, také krmení. Takže až v neděli. 😊🙋‍♂️

Kelly
13. 10. 2023 13:33
Odpovědět  Albi

Izrael se chová a choval vždy jako prase vůči Palestincům, je na čase, aby Izrael platil za svoji odpornou genocidu Palestinců. Jen idiot se nechá tady manipulovat řeči o islámském terorismu v Evropě, ještě žádná islámista zde v Evropě nebombardoval ženy a děli, jako USA v Srbsku, ty dvě země USA a Izrael mají společnou touhu zabíjet.

Albi
13. 10. 2023 21:24
Odpovědět  Kelly

“Chris Hedges: Palestinci mluví jazykem násilí, který je naučil Izrael”
http://www.infokuryr.cz/n/2023/10/13/chris-hedges-palestinci-mluvi-jazykem-nasili-ktery-je-naucil-izrael/

A ta izraelská propagabda, ničím se nelišící od ukrajinské:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-urezane-hlavy-deti-izraelska-vlada-sokujici-informaci-nemuze-potvrdit-238313

Nepotvrzené zprávy, ale přesto se pilně zveřejňují.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
13. 10. 2023 21:48
Odpovědět  Albi

Nejvíce hrůzy vyvolala informace, kterou zveřejnila reportérka izraelské stanice i24NEWS, jež hovořila o zavraždění 40 nemluvňat, jimž byly useknuté hlavy.
Informace se však zatím nepotvrdila a je možné, že jde o dezinformaci. Zda záměrně rozšířenou, je nejasné. Sama reportérka později na X napsala, že ji o mrtvých, včetně bezhlavých dětí, informovali vojáci. „Jeden z velitelů mi řekl, že viděl uřezané hlavy dětí,“ dodala

O několik hodin později přišla s novými informacemi agentura Anadolu. Ve zprávě informovala, že izraelská armáda „nemůže informaci o stínání hlav nemluvňat potvrdit“.
Ve čtvrtek oficiální účet izraelského premiéra Benjamina Netanjahua na sociální síti X zveřejnil fotky tří malých dětí. Dvě byly spálené k nepoznání a jedno zcela zakrvácené. Drastické snímky měl Netanjahu ukázat i americkému ministrovi zahraničí Antonymu Blinkenovi při jeho návštěvě Izraele. Z fotek však nelze rozpoznat, zda jde o údajná nemluvňata z Kfar Azy..

Jako podle kopíráku – budovy po zemětřesení vydávané za výsledek ruského bombardování na Ukrajině, vyházená nemluvňata z inkubátorů v Kuvajtu apod.

Veny232
13. 10. 2023 07:08

Však to říkám…jediný teroristé jsou tam Židáci…kteří neustále podporují radikální muslimské opozice, kradou uzemí, vraždí, lžou podvádí…
Když Arabové vymažou tu svoloč z mapy, ani slza mi neukápne…
Židák má tak co řvát o palestinských teroristech,když na druhé straně země dělá Palestincům to samé každý den už roky…dobytkové Izraelský,tam vyhlazují celé Palestinské vesnice…
A když se sáhne na ně, hned řvou pomoooc holokaust. Přitom i za Hitlera házel bohatej žid chudé židy do pecí…a však vystačila si s tím lhaním ta svoloč Chazarská 50let…

Frank
13. 10. 2023 08:05

Tak normálním jedincům je dávno jasné, že Izrael je teroristický okupační stát, který nemá moc lidí na světě v lásce. Ale o tom se moc nepíše. A bude velice zajímavé sledovat, jak chtějí USA podporovat dvě války, kdy samy mají holou prdel.

PENNYS
13. 10. 2023 15:56

Európu zrejme čaká ďalšia humanitárna katastrofa s tisíckami utečencov, 
Každý ví ,že jsem velice přející člověk-
 ale dobře nám tak !!! Chtěli jsem do EU do NATA
chtěli jsme západní styl života tak to máme,
takže budme rádi , že nás utečenci-inženýři obohatí
a naučí to co oni vyznávají!

Jura S
13. 10. 2023 17:32

Nevšiml jsem si v novinách, že by někde v “Efropě” vylezl pejzák s buřinkou a vystřílel nějakou diskotéku či školu, zatím co shromažďovat články o “turbanech” , tak bych si musel koupit archivační diskovou jednotku velikosti paneláku….

zuzana
13. 10. 2023 19:15

Q) The Storm Rider: Zprávy ze dne 13.10.2023

https://aktax.cz/q-the-storm-rider-zpravy-ze-dne-13-10-2023/