politika

Místo Izraele se může objevit „Chazarie“ – nová na Ukrajině a „stará“ na Kavkaze?

V roce 2012 Henry Kissinger pronesl frázi, jejíž význam se teprve nyní začíná naplno odhalovat: „Za deset let Izrael zmizí z mapy světa.“ 

Přitom: Sám Kissinger je etnický Žid a říká se, že stojí blízko vedení jedné velké židovské stínové struktury, a projekt „Země zaslíbená“ je úzce spjat s Británií a klanem Rothschildů.

Toto Kissingerovo prohlášení jsme vytáhli z archivu, protože žádný ze západních a ani ruských expertů si zatím netroufá předvídat, čím a jak skončí současná válka mezi Izraelem a Hamásem. 

Hovoří spíše o různých možnostech dalšího vývoje událostí z vojenského hlediska. Někteří z nich ale přesto hodnotí situaci v „širokém“ kontextu a prohlašují, že „to je generální zkouška na zničení Izraele“ a další události se budou týkat Blízkého východu a jižního Kavkazu. 

Nejzajímavější však je, že téměř v předvečer současné války bývalí vůdci Mosadu oznámili skutečnou hrozbu pro existenci Izraele jako židovského státu. Jeden z nich, Tamir Pardo, bývalý šéf této národní zpravodajské služby v letech 2011 až 2016, řekl v rozhovoru pro The Associated Press, že opakovaně vyzval premiéra Benjamina Netanjahua, aby rozhodl o hranicích Izraele.

A že „pokračující okupace Západního břehu vytváří riziko zničení Izraele jako židovského státu“. Podle jeho slov „země, která nemá hranice, nemá žádné hranice“. 

Ale Netanjahu nad tím vším pokrčil rameny. 

Výsledkem bylo, že bývalého šéfa izraelské rozvědky prohlásili za antisemitu a jednání o „řešení konfliktu mezi Izraelem a Palestinci na osnově existence dvou států“ byla od roku 2014 zmrazena, i když podle všeho jde sice o taktickou, ale efektivní cestu z jejich situace.

Kissinger se však dívá ještě hlouběji. Poukazuje na dva důležité, z jeho pohledu, faktory. 

Za prvé: demografické trendy v Izraeli a na Západním břehu. Věří a řekl to, že v příštích letech poroste arabská populace na těchto územích rychleji než židovská. A Židé se brzy stanou menšinou ve východním Jeruzalémě a na Západním břehu.

Druhý faktor: pravděpodobná možnost sjednocení celého islámského světa proti Izraeli.

Tento trend se již začíná objevovat. 

Izrael ve skutečnosti podpořily pouze Spojené státy a jejich evropští spojenci. Německo, Francie, Velká Británie, Ukrajina, Švýcarsko,.. útok Hamásu veřejně odsoudily. 

Podporu Palestině zase vyjádřili zástupci Íránu, Kataru, Saúdské Arábie a Sýrie. 

Zástupci šíitských organizací v Iráku pohrozili Spojeným státům odvetou, pokud Izraeli poskytnou vojenskou pomoc.

Proti Izraeli vystoupil i turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který prohlásil, že jediným východiskem ze situace je, aby izraelské úřady udělily Palestině plnou nezávislost. 

Katarské ministerstvo zahraničí poznamenalo, že za eskalaci situace v pásmu Gazy je zodpovědný pouze Izrael.  Syrské ministerstvo zahraničí oznámilo, že je připraveno přijít na pomoc palestinskému lidu v boji za nezávislost. 

Korunní princ Saúdské Arábie Bin Salmán zdůraznil, že bude i nadále poskytovat nezbytnou finanční podporu palestinskému lidu při realizaci jeho legitimních práv na důstojný život. Ománské úřady zaujaly podobný postoj. 

Jak vidíme, na Blízkém východě skutečně začalo docházet k rozsáhlým politickým otřesům a geopolitická situace se s uvolněním kolosálních politických sil začíná proměňovat v něco zatím nepochopitelného. 

Navíc na pozadí úplného zničení iluzí o zajištění bezpečnosti Izraele. 

Bývalý geopolitický analytik amerického Kongresu Brandon Weichert, v článku pro 19FortyFive, uvádí, že „Izrael může být poražen za mnoha podmínek“. 

Nabízí se tedy otázka: začíná se naplňovat Kissingerovo proroctví o zmizení židovského státu?

Co dál? Je známo, že Igor Kolomojskij, kmotr Volodymyra Zelenského, kterého, když Zelenskij přeběhl k novému majiteli, nyní drží pod zámkem, svého času šířil projekt „Nové Chazarie“ . Pravda, nazval ho jinak – “Nebeský Jeruzalém”, s náznakem na alternativní židovský stát, pokud se něco stane Izraeli – jak varoval Kissinger. Nezáleží na tom, že jde o plán, který zničil Stalin, který svého času nebránil, ale dokonce pomáhal realizaci židovského projektu v Palestině.

Nyní však určité kruhy na Západě začaly v postsovětském prostoru hledat „posvátné geopolitické body“ pro realizaci takzvaného „náhradního projektu“. 

V prvé řadě je zmíněna Ukrajina a jižní Kavkaz. 

Na Ukrajině projekt „Nebeský Jeruzalém – Nová Chazarie“ pokrývá šest jižních oblastí, které k Chazarii nikdy historicky nepatřily. Plus Krym. 

A na Kavkaze, v zóně „historické Chazarie“, je označena Gruzie a část Arménie. V tomto ohledu nejvíce „progresivní“ západní experti navrhují pozorně sledovat hlavní směry vyvíjejících se geopolitických kombinací, prosazovaných Západem. A čekat další „Soudný den“.

To je důvod, proč současné kroky Izraele nabývají kritického významu. Zatím převažují emoce jako je empatie a hrůza. Ale pokud izraelské protiútoky proti Hamásu povedou v Gaze k ještě větším civilním obětem nebo pokud bude enkláva během izraelské blokády na dlouhou dobu odříznuta od vody a elektřiny, pak se politické nálady, zejména na Blízkém východě, začnou rychle měnit. Zejména může začít nepředvídatelný proces regionální destabilizace. Kdo má na tom zájem? A kdo to může zastavit?

Autoři: Stanislav Tarasov, Vladimir Pavlenko

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://1url.cz/iuGks

sdíletj na

27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
13. 10. 2023 00:28

K vytvoření “Nové Chazárie” či jak, musí být především Spojené státy velmi silné a pevné v kramflecích. A jsou?
Nebo “aspoň Anglie. Je taková? Ne. Tečka.
Vytváření “židovských – nazvememe to společenství s vlastními orgány – musí být v pozadí SÍLA A MOC. Peníze nestačí a vojenská síla celého NATO (bez Turecka) také rozhodně ne.
Židé vždy přicházeli tam, kde na ně někdo pracoval a nebo prostě osídlili “něco”, co postavili jiní a židé to jednoduše řečeno “vyžili” do morku kostí a šli dál. Ani dnes po mnoha a mnoha letech budování “vlastní židovské” armády ta není neporazitelná. To vše kolem byl jen mýtus. navíc jsou hlasy, že dnes je Izraelská armáda ve skutečnosti slabší než cca před 30-50 i v souvislosti s tím, že i ostatní nakupili dostatek zbraní.
Území Ukrajiny je de facto infrastrukturně zničeno a je zájmem až příliš mnoha hráčů, než aby zde mohl vyrůst Izrael 2 nebo ta Chazárie. Pokud jsou názory správné, pak Chazárie měla armádu de facto z legionářů, žoldáků.
Tohle je vroucně vysněná varianta takových jako v článku.
Existence Izraele je životně závislá na Arabech, bez nichž by byla jakákoliv síla Izraele poloviční či ještě menší.
Prostě nevěřím.

Janaz
13. 10. 2023 05:29
Odpovědět  Peter 008

A hlavne, ktorý štát pri zmysloch by dopustil, aby mal na hranici niečo také ako Izrael?

Standa
13. 10. 2023 07:23
Odpovědět  Janaz

Přesně tak!Nepřeji si, aby židovský stát byl v Evropě.Takový vřed ! Evropa by byla nemocná.
Nejsem antisionista , ale realista.
Už na středním východě se chovají , jako dobivatelé.Tyhle metástázi se opět rozširují do Evropy a Asie. USSA už dobili dávno.
A , zlo je je třeba vykořenit,, od kořenů”!

zdendulka
13. 10. 2023 13:42
Odpovědět  Janaz

fiala určitě, kdyby ho za to pochválili…..

Nadia369
13. 10. 2023 14:07
Odpovědět  Peter 008

To. co tento stary darebak rekl o Israeli bylo oznameni svetu ze se tak stane. Tenkrat ale nerekl jak se to stane. Nerekl ze je naplanovana jeste 3 svetova valka. Valka mezi zidy a muslimy, ktera by mela vest k uplnemu zniceni jich obou. Take k vycerpani dalsich statu podporujicich jednu nebo druhou stranu. Potom bude nastolen novy svetovy poradek a jedna vlada nad svetem.Takovy je plan a oni se jej (s malym zpozdenim) snazi dodrzet. Otazka je jestli se jim to podari. Cas se jim rychle krati.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaro Jaroslav
15. 10. 2023 00:32
Odpovědět  Peter 008

V hre by mohla byť Ruská Jevrejská enkláva na Ďalekom Východe, s hl.mestom, Birobidžan! Je to veľké územie až po Čínske hranice okolo Chabarovska. Tam by sa Chzari menom AshkeNazi vpratali…No kedže židia( nie chazari) pochadzaju z Hadích kultúr Mezoameriky, mali by požadovať štát Floridu, alebo Arizonu, a podobne, za svoj budúci domov!!!

Frank
13. 10. 2023 07:54

A komu by vadilo zničení židovského státu?

.Eva
13. 10. 2023 08:55

Asociace: Židy a Cikány po staletí nikde nemají rádi a nikde je nechtějí.
Asi to má reálný důvod.

Nemo
13. 10. 2023 19:02
Odpovědět  .Eva

Hnědočeši jsou ten ztracený 13-tý kmen ))

Jaro Jaroslav
15. 10. 2023 00:49
Odpovědět  .Eva

Študujem 40 rokov antické archeo-astronómie, čo je dnes vlastne židozednářství, a mam spústy materialov, že židia a cigani pochadzaju z Hadích kultúr Ameriky! Vsetci Indíani su Semiti, a ich jazyky sú Semitské! V roku 9,745 BC sa odohrala apokalypsa Ameriky, a oni migrovali ako Kanánejci( Kan= had) do východného Stredozemneho mora, do vtedy egyptskej Filištíny! Vratane ich vzdelanejšej vrstvy, kňazov-astronómov= Hebrejcov! Hebrew je v preklade Prekročiteĺ, jasne ze Atlantiku! Zabrali aj Arabský polostrov a neskôr aj Chaldeju, veľký kus Mezopotámie! Kocka je Nový Jeruzalem a Zem, ako Kabah, prinesený symbol z Yucatanskeho mesta Chanes= Hadia populacia, zvana ako ” Mayovia”, a z Kabah si priniesli kocku, Kaabu do Mekky, a inde…Mam spústu dôkazov že aj ich Biblia ma spústy statí pochadzajúcich z Hadích kultúr Mezoameriky! Takže nosatý žid je nosatý Indián a cigan z mena Naga/ Gana- ci-gan(a)! Cigán nám nadáva do gadžov a žid do gójov! Parazitický žid nas rabuje zhora, cez banky a finan.inštitúcie, a parazitický cigán zdola, cez prídavky a podpory! Oba paraziti v spoločnosti nechcú robiť, lebo vedia že v buducej apokalypse sveta zasa bude vsetko zničené…

sizok
13. 10. 2023 12:07

A je to tady. Konspirační teorie se začínají potvrzovat.

orinoko
13. 10. 2023 12:33

To je opravdu povedené. Žid jako svab… A přitom to slovo vždycky míří na Rusa. Já si snad opravdu prectu Mein Kampf. Kde zid, tam nebezpecno. Ta jejich sebestredna vyvoLENOST vždycky vytvori problém. Pokusím se sem dát jeden český odkaz. Budete zírat, co dokáže blabolit zcela oficiálně jeden český žid, a to úplně vážně. O Chazariatu.

orinoko
13. 10. 2023 12:41
Odpovědět  orinoko

Jen tak na okraj. Židi si dneska dělají nároky z neexistujiciho etnika, které pouze převzalo židovskou víru, ale se semity vlastně nemělo nic společného. A jak je svět kvalitně debilní, tak jistou věc označuje jako antisemitismus. Ale semite jsou i Arabové. Starý zákon, větev Semova. A jeden český známý odborník byl docela šokován, když se dozvěděl, že Židé a Palestinci mají mají totožné DNA.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdendulka
13. 10. 2023 13:45
Odpovědět  orinoko

moje kamarádka, dlouholetá překladatelka arabštiny, říká, že mezi arabem a židem není žádný rozdíl, pouze v náboženství….. rozuměj: v touze po moci…..

Jaro Jaroslav
15. 10. 2023 00:53
Odpovědět  orinoko

Semiti sú Indiani Ama-ruky/ Ameriky a ich jazyky sú Semitské, vratane skupiny Naguatl z Naga= kobra! Nosatý žid je nosatý Indián! A aj cigán( naga/ gana)…Napis mi, poslem ti zdarma niečo co ťa zaujme! jaro.jaroslav57@gmail.com

Janek
13. 10. 2023 12:50

Jak by řekl Sheldon Cooper že slavného seriálu: “já jsem Vám to říkal…” Pro tyto případy má Ruská Federace na Dálném Východě již “předpřipravenou” Zemí zaslíbenou. Židovská autonomní oblast s hlavním městem Birobidžan. Rozlohou a velikostí se téměř rovná Izraeli a všichni by se tam vešli. A měli by relativně blízko ke svým Spojeným státům (západní pobřeží). Netřeba pracovité židovské obyvatele z Kibuců stěhovat do Koruptistánu (stát 404), který má za posledních 30 let “bačování” tamních vládců chemický a radioaktivně zničenou a zamořenou zemědělskou půdu.

Jaro Jaroslav
15. 10. 2023 00:59
Odpovědět  Janek

Ale nosatý žid má prapôvod v Hadích kultúrach Ameriky! Aj nosatý Indiáni sú Semiti, a ich jazyky su Semitské! Ama-ruca/ Amerika je ich materskou domovinou! Žid dodnes tancuje hadí tanec, Nagila- Naga! Semitské jazyky skupiny Naguatl z mena Naga= kobra!!! A potvrdim ti, ze mnohe pasaže zidovskej Biblie maju svoj pôvod v Hadích kultúrach Ameriky a Mezoameriky! Napis mi: jaro.jaroslav57@ gmail.com, poslem ti vzácnu a zvlástnu štúdiu, zaoberam sa tým cez 40 rokov!

zdendulka
13. 10. 2023 13:40

jo… s Chazary bojoval už Ilja Muromec…..

Unter
13. 10. 2023 13:59
Odpovědět  zdendulka

S Chazary nejvíce bojoval kníže Svjatoslav Igorevič roku 969, asi od té doby vznikla zavilá nenávist židů k Rusům.

All
13. 10. 2023 21:57
Odpovědět  Unter

BINGO ! Kníže Svjatoslav z Kyjevské Rusi tu chazarskou bandu rozprášil. A oni pak pžísahali,že se vrátí a krutě se pomstí.A stalo se ! Ukrajina,ůzemí bývalé Kyjevské Rusi je zničené.A kam se ta chazarbanda posune ? Blíže majetkům,bohatství,možné kořisti ( pryč z Iraele,pryč i z USA a EU ) směrem na východ k Rusku a Číně,tam je to táhne,zpět..Z tohoto pohledu Kisinger měl pravdu.Izrael přestane existovat a USA to má taky spočítané i s Evropou. My tady začneme znova,budeme se probouzet a prosit Rusko o pomoc a spolupráci.

Jaro Jaroslav
15. 10. 2023 01:02
Odpovědět  All

Od Číny začína nový cyklus Precesie, a aj OSVIETENIE DUCHA NÁRODOV, smerom na Západ, 72 rokov pre 1° Precesie! Z Vychodu boli výboje na Zapad, ale aj migracia ludí a aj narodov…Napís mi, poslem ti nieco, co si nikdy nikde este nečítal! jaro.jaroslav57@ gmail.com

Unter
13. 10. 2023 13:41

Jak židé o Izrael na Krymu přišli:
https://blog.aktualne.cz/blogy/vit-klima.php?itemid=22456

zdendulka
13. 10. 2023 17:52
Odpovědět  Unter

no to je bomba 🙂 !

Jaro Jaroslav
15. 10. 2023 01:05
Odpovědět  zdendulka

Napís mi, a ja ti poslem nieco co si ešte nikdy nečítala! Utkvie ti to v hlave do konca života! Takú štúdiu este nikto nikde nevydal! Spracovavam to knizne, kedže som konecne na dôchodku! Napis mi: jaro.jaroslav57@gmail.com

Jaro Jaroslav
15. 10. 2023 01:20

40 rokov študujem antické archeo-astronomie, a môj výzkum je šokujúci pre každého kto čítal moje state z mojej knihy, vratane Investigative Report na 11.záŕí/ september,2001. Jasne dokazujem že nosatý žid ma svoj prapóvod( pozor, nie chazari) v Hadích kultúrach Ama-ruky, kam sa zatulal aj ich biblicky praotec a vrah, Kain! Aj nosatý Indiáni sú Semiti, a ich jazyky sú Semitské! Zvlášť skupiny jazykov Naguatl, z mena Naga= kobra! Aj nosatý židák tancuje hadí tanec, Nagila-Naga! Do tejto skupiny nepatria turko-tatarsky mongreli= chazari, známy aj ako AshkeNazi! Ash= popol, za ktorý sa vydávajú v holokauste, ale v skutočnosti su to Nazi= nacisti! Od Nemcov nielenze prijali Jiddiš dialekt, ale aj gény a nacisticku brutalitu! A cigáň ma tiež pôvod v naga- gana, a nadáva nam do gádžov, a zidochazar do gójov…Obaja parazitujú, zid zhora a cigaň zdola na spolocnosti! Lebo privandrovali po Apokalypse Ama-ruky/ Ameriky( ich Matersky kontinent) do Stredozemneho mora a egyptskej Filištiny/ Palestíny a na Arabský poloostrov ako Kanánejci, a Kan ci Chán je Had/ Serpent, takze Kanánejci bol tento Hadí lud Ameriky, Matriarchalne spolocnosti na čele so ŽENOU, a rodinnym pôvodom po matke,nie otcovi

Jaro Jaroslav
15. 10. 2023 01:32
Odpovědět  Jaro Jaroslav

A z Mayskeho mesta( volali sa Chanes ludia= Hadí lud, nie Mayovia= moderný nazov) Kabah= KOCKA, si priniesli aj Kabu= kocku do Mekky! Navyše, spústa statí= častí ich Biblie, má svoj pôvod v Hadích kultúrach Mezoameriky! Tu je priklad: Mezoamerika poznala az 13 domov zodiaku a 9 bohov Podsvetia( Xibalby= Siedmych)…Preto ma Jakub/ Izrael 12 synov/ domov slnka, a 13.dom je dcéra Dinah= Rozsudok.Tieto ” deti/ domy” zodiaku ma so 4 ženami (2 manzelky a 2 konkubiny) a 13 x4 = 52 rokov pre zakladanie Nových Ohňov, na pocesť slnka, pre ktore vytrhavali srdcia za živa! Jakub= Santiago po Spanielsky, a ich svätyňa je Sandiago de Campo stella= Jakub, campo= tábor/ camp, a stella= hviezda/ hviezdy! Takze po roku 9,745 BC migrovali ako Hebrews a Kananejci, ktorích Egypťania nazvali Phoeničanmi, kedže vstali z popola apokalypsi ako ich bajny vtak Phoenix/ Fénix! A had stáhuje kozu každy rok a žid jeho meno, az po IsRaEl, teda nové/ panenské Slnko/ Ra ako boh/ El…Lebo sme na konci5.veku slnka! Štúdiu zdarma na : jaro.jaroslav57@gmail.com

Jaro Jaroslav
15. 10. 2023 01:36

Čo naozaj znamená U+krajina? Majú ” Trojzubec”??? Zblízka je to ‘ inseminacia maternice cez yoni’! V zidomurarstve je Ukraino= Žnec, ten co prichadza zožať zrelú úrodu sveta…Štúdia zdarma na: jaro.jaroslav57@gmail.com