Lukašenko obvinil Německo z řízení teroristů v Bělorusku

Teroristé operující v Bělorusku jsou řízeni z Německa, uvedl běloruský prezident Alexandr Lukašenko v rozhovoru pro arabský kanál „Sky News Arabia“.

„Za provokacemi, v první řadě, a to víme absolutně, jsou Spojené státy, jejich speciální služby, a nejen to. Především – tu agendu formují politici a speciální služby jsou vykonavatelé. Protože nařídit atentát na prezidenta je možné pouze se souhlasem nejvyššího vedení konkrétní země. Země, ze kterých probíhá provádění těchto akcí, jsou nám známy – to je Litva, částečně Lotyšsko, především Polsko a Ukrajina,“ uvedl Lukašenko, informuje BelTA .

„V poslední době vidíme, že teroristé operující v Bělorusku jsou řízeni z Německa,“ dodal.

Podle Lukašenka nelze se Západem komunikovat „přátelsky“.

Podle Lukašenka, kterého citovala běloruská tisková agentura BelTA, nelze se Západem komunikovat „přátelsky“.

„V poslední době vidíme, že teroristé operující v Bělorusku jsou řízeni z Německa. Je nemožné s nimi jednat po dobrém. Demokracie, lidská práva – to jsou všechno jenom slova. Nedávno jsme zadrželi spoustu lidí, kteří se pokoušeli páchat teroristické činy na území Běloruska, včetně vraždy novinářů, vašich kolegů,“  řekl Lukašenko.

Lukašenko poznamenal, že při pokusu o spáchání teroristických činů v zemi bylo zadrženo mnoho podezřelých a tato data a údaje byla předána vedení Německa.

„Myslíte si, že nám odpověděli?… Ne. Ze strany uprchlých Bělorusů, extremistů, teroristů jsou plánovány pravidelné provokace proti Bělorusku. Tyto skutečnosti jsme zaslali orgánům činným v trestním řízení v Litvě a Polsku. Myslíte si, že vedení Litvy a Polska podniklo nějaké kroky? Ne, naopak situace se vyhrocuje. Proto je zbytečné s nimi mluvit lidskou řečí, v právním jazyce,“ řekl Lukašenko.

Dodal, že republika není v pozici, aby „rozvířila celý svět“ porušováním mezinárodních norem.

„To si může dovolit Amerika. Potřebují bombardovat Irák – rozbombardovali ho, potřebovali srazit Afghánistán na kolena – srazili ho, nechali tak a odešli. Mohou si to dovolit. Možná Čína by mohla jednat na základě své moci, Rusko je vojensky mocná země. Ale my ne. Známe své místo,“ vysvětlil.

Lukašenko zdůraznil, že právo Běloruska je „být svrchovaným a nezávislým a určovat svou politiku“. 

„A my chceme toto právo, bráníme ho a budeme ho bránit,“ uzavřel.

V polovině července byli v Bělorusku zadrženi všichni obžalovaní skrytých „spících“ teroristických buněk, kteří byli kontrolováni ze zahraničí. Přiznali se.

Připomeňme, že na začátku července Lukašenko oznámil, že v republice byly odhaleny „spící“ buňky teroristů, které připravovaly násilnou změnu moci. Dodal, že se na tom podílelo Německo, Ukrajina, USA, Polsko a Litva.

https://bit.ly/3irAmSU
https://bit.ly/2W849Zy

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
22. 7. 2021 11:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Alexander Grigorijevič Lukašenko má naprostou pravdu, k tomu není co dodat. Je to muž na svém místě, vlastenec, kterému leží osud Běloruska a jeho občanů skutečně na srdci!

Он настоящий молодец!