nezařazené

Proč mlčí ministerstva defenzívy a zahraničí ke stržení sochy Koněva?

Akci radních z pražské šestky, kteří pod rouškou tmy a s rouškami na obličejích rozhodli o stržení pomníku maršála Koněva skoro přesně měsíc před 75. výročím osvobození Československa, odsoudili zatím jen představitelé KSČM a SPD, ale co ostatní parlamentní strany a státní úřady?Selským rozumem8. dubna 2020 – 08:30
Odsouzenihodný čin odsoudil prostřednictvím svého mluvčího  i prezident republiky Miloš Zeman, v nedávno uveřejněném komentáři se přidal i bývalý prezident Václav Klaus a dále jej odsoudila také řada osobností  stranicky těžko zařaditelných.

„V radě Městské části Praha 6 jsou zástupci TOP09, ODS, KDU-ČSL, Starostů a Zelených. Žádná ze stran se od svých zastupitelů nedistancovala, ale také se k nim ani nehlásí… S jedinou výjimkou současné předsedkyně TOP 09 Markéty Adamové Pekarové. Na rozdíl od zkušenějších a bystřejších nerozpoznala vhodnost mlčení.  Nezaznamenal jsem vyjádření ani vládních stran ANO a ČSSD. I to jim uškodí u vlastenecky smýšlejících členů. Mezi Piráty bych rozhodně vlastence nehledal,” všiml si europoslanec Ivan David.

„Starosta Kolář nejapně vtipkoval, že socha Koněva musela být odstraněna, protože neměla roušku. Večer v České televize zmínil výhodnost karanténních opatření, která vyloučila demonstrace “prapodivných lidí z pravicové i levicové spodiny“. Svojí trapnou akcí doprovázenou arogancí a cynismem se starosta Kolář politicky střelil do vlastní nohy. Kromě toho přitáhl pozornost ke svým dalším podařeným aktivitám, například financování „lavičky Václava Havla“ složené z prkna a sudu v ceně 850 000 Kč,” dodal Ivan David ve svém komentáři.
„Proč však ke stržení sochy Koněva mlčí ministerstva defenzívy a zahraničí,” položil řečnickou otázku jeden ze čtenářů komentářů k trapné akci pražské šestky.
Známe jména 33 zastupitelů Prahy 6, kteří zrušili pomník maršála Koněva

Nejsou to však jenom ministerstva obrany, zahraničních věcí, která mlčí, ale nemělo by něco málo prohlásit i ministerstvo kultury, neboť socha maršála Koněva není jen velký kus bronzu, ale také umělecké dílo, které bylo vystaveno veřejnosti na památkově chráněné zóně?
https://bit.ly/3c1UMx0

sdíletj na