politika

Chorobnost psychiky a narcistická mánie

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskij po svém ostrém prohlášení o Rusech a neochotě pokračovat v jednáních s Ruskem o urovnání konfliktu, projevil mimořádnou chorobnost své psychiky a narcistickou mánii. Tento názor vyjádřil francouzský psycholog, spisovatel Charles Rojzman.

 Charles Rojzman v článku pro francouzský list Causeur:

30. září 2022 Putin po násilném projevu proti Západu oficiálně podepsal dekrety o připojení čtyř regionů Ukrajiny k Rusku. Zelenskij, na základě nedávných postupů ukrajinské armády a podpory NATO, které požádal o rychlé připojení Ukrajiny, varuje Rusy: „Budete jeden po druhém zabíjeni jako obětní beránci“ dokud bude Putin u moci. 

Vést válku proti agresorovi, nacionalistickému autokratovi, ano, ale veřejně říkat, že „ruské elity všech úrovní budou jeden po druhém zabíjeny jako obětní beránci“ a požadovat zapojení celého světa do této bratrovražedné války, znamená odhalení jedinečné morbidity a narcistické megalomanie herce, který našel roli svého života, povzbuzen geopolitikou mezinárodního soupeření a atmosférou doby napomáhající kolektivnímu šílenství.

„Copak těmito slovy nepřiznal výjimečnou chorobnost své psychiky? Musíme uznat: za těmito slovy se skrývá narcistická megalomanie herce, který našel hlavní roli svého života. Roli inspirovanou geopolitikou mezinárodního soupeření a duchem doby, která napomáhá kolektivnímu šílenství,“ poznamenal Rojzman 4. října v článku pro francouzský list Causeur.

Rojzman přiznal, že se nyní ukrajinského prezidenta bojí více než jakýchkoli jiných radikálních politiků.

30. září Zelenskij řekl, že Ukrajina nepovede žádná jednání o urovnání s Moskvou, dokud bude Vladimir Putin ruským prezidentem.

Téhož dne, po výsledcích referend, Putin podepsal dohody o začlenění DLR a LLR a také Chersonské a Záporožské oblasti do Ruské federace. 5. října podepsal federální ústavní zákon o přijetí těchto území.

8. srpna Zelenskij vyzval západní země, aby Rusům uzavřely vstup, protože věří, že ruští občané by měli „žít ve svém vlastním světě, dokud nezmění svou filozofii“.

Před tím, 5. června, předseda maďarského parlamentu Laszlo Kever zpochybnil Zelenského duševní přiměřenost. Komunikovat se světovými lídry tak, jak to dělá ukrajinský prezident, je podle jeho slov přinejmenším podivné. V rozhovoru pro HirTV poznamenal, že ti, kdo potřebují pomoc, o ni obvykle žádají slušně, vytrvale, v případě potřeby i tvrdošíjně, ale nikdy nevyžadují, natož vyhrožují.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3CDIsDz

sdíletj na

40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
6. 10. 2022 05:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Když mi v počítači Fujitsu přistál obrázek podmalovaného Zelenského ze srazu nějakých úchylů (myslím, že šlo o transky) v USA, kde je na ulici vyfocen ve slipech s dalšími stejně postiženými, až mi spadla brada.

Markýza
6. 10. 2022 08:26
Odpovědět  Masunta
Gales
6. 10. 2022 10:03
Odpovědět  Markýza

Naše afroameričanka je z toho nadšená.Úplně ji to rozrajcovalo a pošle další výzbroj.Hééééérečka k héééééérečce.

6. 10. 2022 10:42
Odpovědět  Markýza

Ho-ni-brk Jan-da mu tu hodnotu, že s ní může hrát i na piano, zatímco on může nejvejš někoho připustit aby si zahrál na fujaru, sichr závidí.

Masunta
6. 10. 2022 10:57
Odpovědět  Markýza

Děkuji vám, Markýzo, a .. :
Nevím, zda to není hoax . .

Německo podalo žalobu na Zelenského

 Takto mi to došlo: Přátelé, včera mi syn, který žije v Německu řekl, že Německo před třemi 3 dny podalo žalobu na Zelenského pro zpronevěru státních peněz a válečné zločiny. Prý to tam ve velkém propírají, u nás samozřejmě ticho po pěšině. Takže to vypadá, že se váhaví Němci, kteří od počátku konfliktu na Uk přešlapovali na místě a takticky vyčkávali, konečně rozhodli. Svým rozhodnutím se postavili proti USA. A není se co divit. USA budou (už jsou) v bitvě o světovou hegemonii ( a světovou rezervní měnu) poraženi a k poraženým se obvykle hrdě hlásí jen blbec, kterému nedochází, že je mimo. Kéž by došlo i těm našim inteligentům, že USA už jsou za zenitem a že už není co zachraňovat. Ukrajina je jen jejich hřiště, víme, čí je to ve skutečnosti záležitost.

Gales
6. 10. 2022 11:02
Odpovědět  Masunta

Fialovy Jidáši stále drží stejnou pozici.A libují si v tom,že v amizadku je teplo.

José
6. 10. 2022 11:30
Odpovědět  Gales

Fiala bez Fialy, jako předseda bez předsedy, takže Fialovi jako předsedovi…

Gales
6. 10. 2022 12:25
Odpovědět  José

Blbě je oboje.

José
6. 10. 2022 12:44
Odpovědět  Gales

Nejlepší je rovnou napsat jak je to správně, ať nemusím bádat.

Administrátor
P.A.Semi
7. 10. 2022 00:49
Odpovědět  José

Gramatika – nejlépe si dosadit matčiny, matčini, tam je to měkké/tvrdé y-i slyšet…
Takže “Fialovi jidáši”, jako “matčini jidáši”…
Ale třeba “Fialovy pokusy” jako “matčiny pokusy”…

Markýza
6. 10. 2022 11:42
Odpovědět  Masunta

Tak kéž je to pravda.

Masunta
6. 10. 2022 16:55
Odpovědět  Markýza

Žbirka
Kŕv mŕtvych po vojnách nezmyje dážď…
Život už ostáva len kruto náš…
Tisíce zmárněných duší a tiel…
Pán Boh sa prežehnal, mávol a šiel…
Nad Múrom nárekov ostal stať čas…
Z nevinných obetí je niečo v nás…
Voľačo vzájomné povzdych aj strach…
Život je na chvílu na prach – je prach…
Diablovi lokaji smejú sa nám…
Falošné dohody mierových drám…
Mier je len v čítankách a zbraně sú kšeft…

Z rádia plazí se pár smutných viet…
V pekle si grilujú baránkov božích…
Mne sa už vo vrecku otvára nožík…
Falošní proroci po mestě blúdia…
Vidím len bezduchých; veď sú to ľudia…
Text: Juraj Soviar         

Markýza
6. 10. 2022 08:28
Odpovědět  Masunta

No: posílala jsem vám onačejšího Zelenského, ale příspěvek zmizel – tak to zkusíme opatrněji (třeba to bylo jen příliš dat)

https://www.youtube.com/watch?v=oua0Puihrkc

Masunta
6. 10. 2022 10:58
Odpovědět  Markýza

Stačilo…

Administrátor
P.A.Semi
7. 10. 2022 00:57
Odpovědět  Masunta

Když tam je moc odkazů najednou, tak to čeká na schválení…
Většinou vám to někdo z administrátorů schválí, jen to chvíli trvá, a pak se to tam objeví…

U toho Zelenského – mě na tom ještě překvapuje, že tohle ten Národ baví… Oni nemají Vkus ?! Nebo jsou na tyhle Kýče k zblití zvyklí…

A o Zelenském viz asi hodinový film Ofshor 95 v ukrajinštině nebo ruštině, kde jsou také ukázky toho kabaretního ansámblu Kvartal 95, a vztahy s Kolomojskym atd…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
6. 10. 2022 08:37
Odpovědět  Masunta
Masunta
6. 10. 2022 08:54
Odpovědět  Markýza

No děkuji vám, no … slušné děvče se votřese. V našem Národním divadle by s tím jistě uspěli.

Markýza
6. 10. 2022 11:43
Odpovědět  Masunta

A koukám, že původní příspěvek se objevil taky, se všemi třemi odkazy. Tak to jsem z toho jelen – totiž laň.

Frankie
6. 10. 2022 18:58
Odpovědět  Masunta

Celý slavný západ je shromaždiště úchylů.

Masunta
6. 10. 2022 19:21
Odpovědět  Frankie

Zelenskij vyzval Západ k jadrovému útoku na Rusko.
Zrejme ide o agóniu ukrajinského prezidenta.
Toto hysterické vyhlásenie je zrejme reakciou na príspevky Elona Muska, odmietnutie žiadosti Ukrajiny zo strany NATO a obvinenie ukrajinských špeciálnych služieb z vraždy Darie Duginovej.

ijn
6. 10. 2022 06:10
Ohodnotit příspěvek :
     

herec plní zadání: v nejděsivější roli presidenta Ukrajiny má vyhubit Slovany,,,,,,,banksteři stvořili nového ÁDU….nacisté skáčou radostí,

Aleš
6. 10. 2022 07:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Herec hraje svou roli podle přání USA za krvavé peníze.

José
6. 10. 2022 11:47
Odpovědět  Aleš

Ano, loutkovodiči jsou zatím spokojeni. Až loutka poslouží, bude vyhozena a nahrazena jinou. Kdy to nastane loutky netuší, to závisí pouze na libovůli loutkovodičů a na vnějších vlivech.

Autor
6. 10. 2022 08:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Uznávaný “naší civilizací” “Veliký” Alexander byl Makedonec, Slovanského původu. Bůh ví, možná že byl “tajný” žid. Taky si ho vypěstovali, aby zničil ty, které nenáviděli – dnes je z toho území rovněž nebezpečí – totiž ze zničené Perské říše, země pod sankcemi – Írán …
Mimochodem Alexander byl rovněž všelijaký, byl dnešními pojmy, bisexuál, notorický ochlasta, neurotik, krutý, lhostejný k lidem, zkrátka dokonalým prototypem – hádejte koho! Že byl narcista, není možné pochybovat.
Tvrdí, že zemřel nečekaně a na všechno možné, jenom ne, že by mohl zemřít na následky chlastu nebo nějakou venerickou nemoc. Nebo, že hop dokázali zabít ti z Indie, které hodlal rovněž “připojit” ke své říši.
Že byl jen nástrojem, je zřejmé z toho, že po jeho smrti se všechno jím dobyté rozpadlo na kousky, a už to zničené zůstalo.

Jiří
6. 10. 2022 09:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Hnědá demokracie má mnoho podob ,ale ta Ukrajinská je nejodpornější ,přesto i u nás se najde zatím pár odporných kreatur např.rodina Kolářů.

Pavel z Moravy
6. 10. 2022 10:08
Ohodnotit příspěvek :
     

No, pane Rojzmane, doporučoval bych vám hledat agresory mezi svými západními bratry. Všechny je odhalte a potom se může seriózně debatovat.

José
6. 10. 2022 11:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Proč mu Rusko k tomu zabíjení stále rozšiřuje prostor? Den ode dne ustupuje a ty, co hlasovali pro připojení UA bez milosti střílí?

me2d44
6. 10. 2022 20:05
Odpovědět  José

No, malinká poznámka – už jsem ji tu jednou psal: Medvěd se ještě nenaštval a nad Kievem je taková “malá louže” – jmenuje se Kievský rezervoár (rozlohou asi půlka naší republiky, spádově do Kieva), co se stane, až tam Rusi pošlou pár kalibrů, nebo Iskanderů -a otevřou tu přehradu nad Kievem! Pochybuji, že Zelenský už má ve skříni rukávky a plovací vestu – i kdyby uměl plavat, tak nemá šanci. Už když jsem byl v Liptovském Mikuláši na škole, tak se říkalo, že když se protrhne Liptovská Mara, tak je 15 m vlna ještě v Trenčíně (a proti tomu rezervoaru je to jen kaluž)! A voda nejde jen po povrchu – nateče i do podzemních bunkrů. V tom je voda horší, než oheň, oheň se dá uhasit, ale zastavit rozzuřenou vodu nejde.

Pat
7. 10. 2022 12:05
Odpovědět  me2d44

Ať neumřu blbej, kde že jako má být ten tvůj “Kievský rezervoár s rozlohou asi půlka naší republiky”?

6. 10. 2022 11:34
Ohodnotit příspěvek :
     

SEMI,
tak jsem si ty halucinace měnících se nicků vyfotil, jak jsem vám přede dvěma dny, pod článkem “Německu a EU bylo předáno vyhlášení války”, slíbil.
Není to úžasný technický pokrok, když jsou kontrolovány nejen naše myšlenky a weby, ale dokonce lze zmaterializovat i halucinace? Nekecám. Zde je, pod článkem “válka Ruska proti Ukrajině, důkaz:

žž masunta.jpg
6. 10. 2022 11:36

A zde halucinační transformace.

žž  rybáři.jpg
6. 10. 2022 11:38

To jsou věci, co?

Pavel K
6. 10. 2022 19:19

Asi tady straší?!! 🤣🤣🤣

Masunta
6. 10. 2022 15:58

A já doufal, že se to neprovalí …

6. 10. 2022 17:04
Odpovědět  Masunta

Jojo. Tady se nic neutají… Ale ty nafocené halucinace z nevyspání jsou kouzelné, to musíš uznat.

Masunta
6. 10. 2022 18:54

To abys sis je k postýlce židovské pověsil a denně s nimi se těšil.

7. 10. 2022 10:32
Odpovědět  Masunta

Mám je vedle sebe naproti hajzlmíse, aby z tebe byl aspoň nějakej užitek. Líp se mi totiž se-re, když si při tom směju. Nemusím tolik tlačit.
Před tebou jsem tam měl viset ženoida pekari a taiwance, ale s tebou je větší sranda.

Markýza
6. 10. 2022 14:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak – zatímco Rusko nakupuje zlato ve velkém, Ukrajina ho prodává……..jampadadá Amíkům. Ti ho zřejmě potřebují, když ho napřed prodali Rusům. Njn. “Kdo de porád na západ, dojde na východ” jak praví klasik.

https://www.youtube.com/watch?v=07mvuFtG9iY

Pedro
6. 10. 2022 15:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Koks je svinec.

Jarda
9. 10. 2022 08:47
Odpovědět  Pedro

Tak už se na něj vykašli, akorát Tě stojí hodně peněz.