politika

První! Po Putinovi promluvila o „neokolonialismu“ Nikaragua a přerušila vztahy s Nizozemskem

Nikaragua byla i dříve považována za jednoho z hlavních podporovatelů Ruska a nyní se to jen potvrzuje. Bezprostředně po projevu Putina z 30. září začaly nikaragujské úřady mluvit o „neokolonialismu“ a přerušily vztahy s Nizozemskem.

Nikaragua oznamuje přerušení diplomatických styků s Nizozemskem

„Ministerstvo vnějších vztahů vlády usmíření a národní jednoty Nikaraguy, čelící opakovanému intervencionistickému a neokolonialistickému postoji Nizozemského království… informuje vládu této země o našem rozhodnutí o okamžitém přerušení diplomatických vztahů,“ stojí v diplomatické nótě zveřejněné v El 19 Digital.

Objasňuje také, že nizozemská vláda „urazila a nadále uráží nikaragujské rodiny“ různými hrozbami a rušením veřejných prací, jako jsou nemocnice v domorodých a afro komunitách“.

RIA Novosti připomíná, že v pátek nikaragujský prezident Daniel Ortega obvinil nizozemskou velvyslankyni Christine Pirenneovou z vměšování se do záležitostí země a doporučil jí, aby už do země nejezdila. 

Předtím Pirenneová informovala nikaragujské úřady o odmítnutí Nizozemska postavit nemocnici na karibském pobřeží a vysvětlila to špatnou politikou země.

Nizozemsko se před několika lety rozhodlo postavit nemocnici v Nikaragui, ale na konci září odmítlo s odvoláním na nespokojenost s politikou Managuy.

“Pokud sem někdo přišel bez respektu k našim lidem, k naší vlasti, ať se už v Nikaragui neobjevuje,” řekl prezident Daniel Ortega.

Nikaragujské úřady se letos již dvakrát střetly se zahraničními velvyslanci. 

Tento týden ve středu obdržela vedoucí diplomatické mise EU Bettina Muscheidtová ústní oznámení o nežádoucím pobytu v zemi.

Nikaragua prohlašuje velvyslance EU za personu non grata

Velvyslankyně Evropské unie (EU) v Nikaragui Bettina Muscheidtová byla prohlášena za personu non grata. Ve středu 28. září o tom informoval list La Prensa s odvoláním na diplomatické zdroje.

Podle publikace odpovídající rozhodnutí učinili prezident Daniel Ortega a viceprezidentka Rosario Murillo. Velvyslankyně EU byla informována, že její pobyt v zemi je nežádoucí „z důvodu neúcty k suverenitě“.

Důvodem vyhoštění diplomata může být podle místních médií projev delegace EU na Valném shromáždění OSN v New Yorku, kde představitelé EU požadovali, aby nikaragujské úřady propustily politické vězně a obnovily v zemi demokracii.

Již dříve, 23. července, Junge Welt napsal, že v Latinské Americe byla v souvislosti s událostmi na Ukrajině podkopána důvěra v Západ . Uvádí se, že od začátku speciální vojenské operace Ruské federace na ochranu Donbasu se hlavy jihoamerických zemí začaly soustředit na svou neutralitu.

Ministr financí a státního úvěru Republiky Nikaragua Ivan Adolfo Acosta Montalvan 17. června řekl, že ačkoliv byly země Latinské Ameriky historicky úzce spjaty se Spojenými státy , nepřineslo jim to ekonomickou prosperitu.

https://bit.ly/3Rrosb9

Nikaragujské úřady zakázaly americkému velvyslanci vstup do země

Kandidát na post amerického velvyslance v zemi Hugo Rodriguez nedostal povolení pracovat v Nikaragui. Důvodem byl jeho červencový projev v Kongresu, ve kterém označil Nikaraguu za zemi vyvrhelů, současnou vládu přirovnal k dominikánské diktatuře z 50. let a přislíbil, že bude pracovat na návratu země k demokracii, stejně jako bude usilovat o propuštění politických vězňů.

Vedení Nikaraguy se rozhodlo zakázat Hugu Rodriguezovi, nově jmenovanému velvyslanci USA, vstup do republiky po jeho nepřátelských prohlášeních proti Managuy. Odpovídající prohlášení ve čtvrtek rozeslalo ministerstvo zahraničí středoamerické země.

“Na potvrzujícím slyšení Výboru pro zahraniční vztahy Senátu [Rodriguez] učinil neuctivá prohlášení proti naší zemi, ignoroval zásady mezinárodního práva, Chartu OSN a Vídeňskou úmluvu o diplomatických vztazích. <…> Vláda Nikaraguy využila své pravomocí a ochrany národní suverenity, okamžitě ruší souhlas [ke vstupu] udělený žadateli Hugo Rodriguezovi,“ stojí v dokumentu.

Rodriguez už dříve řekl, že jako velvyslanec podpoří využití všech ekonomických a diplomatických nástrojů ke změně politického kurzu Nikaraguy.

https://bit.ly/3RByVBe

Nikaragua je chudá země ve Střední Americe. V roce 1502 ji objevili Španělé, kteří zde v roce 1522 založili koloni.

Obyvatelé současné Nikaraguy jsou samozřejmě potomky těchto kolonialistů a dalších, kteří se tam přestěhovali z Evropy (a další přivezli z Afriky).

Krve Aztéků, Mayů a dalších tam myslím není tolik. Ale přesto se obyvatelé Nikaraguy formovali jako oddělení od Evropy a požadují uctivý přístup.

Takový postoj však nikdy nezískali. 

Po získání formální nezávislosti v roce 1838 země byla jako hračka trýzněná mezi USA a Británií. „Velké“ země bojovaly o světovou nadvládu, zatímco Nikaragua trpěla.

Důvodem je velmi výhodná geografická poloha, která umožňuje vykopat mořský kanál z Pacifiku do Atlantského oceánu. Ano, ten samý průplav, který byl později vyhlouben v Panamě (mimochodem Panamu Američané v důsledku převratu také odtrhli od Kolumbie. Tedy vytvořili novou loutkovou zemi, jen kvůli tomu, aby mohli vládnout kanálu).

V důsledku toho byla Nikaragua několikrát okupována Spojenými státy. Země strávila téměř celé 19. a 20. století v převratech a občanských válkách.

V roce 1986 Nikaragua dokonce zažalovala Spojené státy u Mezinárodního soudního dvora a obvinila je z nezákonného použití síly a zasahování do záležitostí země (organizace státních převratů). 

Soud mimochodem vyhrála a Spojené státy dostaly příkaz zaplatit reparace.

Zdálo by se, že spravedlnost zvítězila. Ale víte, co udělaly USA?

Spojené státy se odmítly zúčastnit řízení s argumentem, že Mezinárodní soudní dvůr nemá pravomoc případ projednávat. USA také zablokovaly provádění rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN, a tím zabránily Nikaragui v získání jakékoli kompenzace.

A nebylo to před 300 lety. Tato panská drzost se stala v roce 1986. Tedy jen před “pár dny”, když to vyhodnotíme z pohledu historie.

Pamatují si lidé v Nikaragui, jak se s nimi zacházelo? Jak je fakticky ponížili, ukázali jim jejich ubohé místo na dvorcích Spojených států? Samozřejmě si pamatují.

Není tedy třeba říkat a psát, že Putin prostě podplatil nikaragujské úřady. Proti USA není potřeba nikoho uplácet, 80% planety má s USA nevyřízené účty.

Nyní Nikaragua drží krok s Ruskem a na pořad dne zavádí slovo „neokolonialismus“. 

Jsem si jist, že každým dnem, měsícem a rokem bude toto slovo znít stále častěji a hlasitěji.

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3BZEm7c

sdíletj na

82 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
6. 10. 2022 04:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Mali je bohatá na naleziště například zlata a bauxitu, ale je vysávána Francií. Lid je chudý. Lidé si uvědomili, že jejich prezident je jen profrancouzská loutka, neřešící chudobu lidu. Právě tam probíhá procest zbavení se francouzského koloniálního jha.
Burkina Faso se otevřeně statečně na občanských demonstracích postavila na stranu RF a hlásá orientaci na spolupráci s Ruskem.
Je to teprve rok, co ekonomové po celém světě oslavovali rychlé odvrácení recese. Nyní se obávají, že je na obzoru další velký ekonomický pokles. V Americe se Federální rezervní systém chystá bojovat s vysokou inflací prudkým zvýšením úrokových sazeb a redukcí své bilance. V Evropě vysávají drahé energie kupní sílu zákazníků a prodražují výrobu. A v Číně přimělo rychlé šíření omikronu úřady zavést nejtvrdší lockdowny od začátku pandemie.
Pro globální růst je to smrtící kombinace a vyhlídky nevypadají vůbec dobře. Několik velkých ekonomik by v důsledku toho mohlo spadnout do recese, byť v různých časových horizontech daných překážkami, s nimiž se musí vypořádávat.

6. 10. 2022 10:13
Odpovědět  Masunta

Zvláštní je, že rychlému šíření omikronu, jakož i následným nejtvrdším locdownům, se ausgerechnet nesmírně zalíbilo právě na území ovládaných klikou “mladých komsomolců”, kteří sice nejsou až tak mladí, zato mají, opět ta náhoda, myšlenkově blízko k “západním demokratickým hodnotám”, včetně globalizace.
Ono se vůbec omikronu daří hlavně tam, kde jsou u vesla vyznavači těchto hodnot, ať již to jsou ruští a ukrajinští oligarchové, nebo čínští prefekti. Nakonec odkud vyrazil Covid do světa a odkud se začala šířit pandemie, že. A kde, jsou to tak náhody na tom širém světě, měli ušáci své utajené biolaboratoře.
Stejnou náhodou Bělorusko pandemií postiženo nebylo, a to z toho prostého důvodu, že Baťka ji své zemi ouředně zakázal, takže viry byly zbaveny možnosti nekontrolovaně se skrzevá masmédia šířit a decimovat i jeho území. Asiže proto bylo v devítimilionovém Bělorusku 994 000 případů covidu a zemřelo na něj 7 118 pacošů, zatímco v desetiapůlmilionové Bohemii se covid rozdováděl a nakazil 4 110 000 božtíků, z nichž 41 102 přešlo do stadia nebožtíků.

6. 10. 2022 10:15
Jak jednoduché! Stačilo covid ouředně zakázat a nebožtíků by bylo pětkrát méně!
Proč jsem tě doplnil? Inu, je podzim, vláda to má nahnutý a už se obává i státních zaměstanců, že se radikalizují, a chce je proto špiónovat, tak aby lidi věděli, kdyby čirou náhodou
vypukla nějaká pandemie a dostali zaracha.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Masunta
6. 10. 2022 11:28

Něco na tom snad bude. Před vakcinací (teď píšu o covidu 19) u nás byla úmrtnost kolem 2 %, po vakcinaci několikanásobně více – dochází k celkovému oslabení imunitního systému bloknutím spike proteinu. Ve Spojených státech pitvali ty, jež pomřeli na covid. Nálezy až hrůzné ! Myslím, že šlo například o řetězce, kterými je organismus prolezlý. Tak hrůzné, že blokli zveřejnění. Stejné by to s nálezy bylo jistě i u nás..
K tomu zákazu ze strany Lukašenka: to se týče omicronu; ten je mírnější tak to tak nejspíše lze řešit. Ale když přišel covis-19, tak se v Íránu vůbec neočkovalo a jen se modlili k Alláhovi (asi tam ani moc nedají na hygienu). A počet nakažených i mrtvých byl obrovský. Dnes je sečtělejším jasné, že covid je sofistikovaná biologická zbraň, nástroj NWO – následky budou ještě léta. Kampaň s vakcinací a rouškami je největší podvod na lidstvu. Jsou i léky, byť třeba jen podpůrné (prof. Beran prosazoval isopresone – mám ho z Polska asi za 270 korun, který jsem bral i já a třeba V. Klaus) i další a když se použije i zinek, vitamin C, pobyt v přírodě, tak by se to přijatelně zvládlo. Nedal jsem se očkovat. Má žena ano a má i po 3 měsících problémy s dýcháním.

6. 10. 2022 12:11
Odpovědět  Masunta

Informační šum. Ta úmrtí nejsou na variantu omikron, ale na Covid celkem, od počátku vypuknutí “pandemie” do včerejška. Nechtěl jsem prudit odkazy, ale co mi zbývá. Klikni se sem:

https://www.google.com/search?q=%C4%8Dr+po%C4%8Det+%C3%BAmrt%C3%AD+na+covid&oq=%C4%8Desko+%C3%BAmrt%C3%AD+na+covid&aqs=chrome.2.69i57j0i22i30l3.20043j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

a pak sem:

https://www.google.com/search?q=b%C4%9Blorusko+po%C4%8Det+%C3%BAmrt%C3%AD+na+covid&oq=b%C4%9Blorusko+po%C4%8Det+%C3%BAmrt%C3%AD+na+covid&aqs=chrome..69i57j33i160l2.17427j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

A když už budeš v tom, jukni také dolů. Je tam zajímavá tabulka počtu úmrtí například v Indii (takže 1:2 608 vzhledem k celkovému počtu obyvatel), která covid léčila Isoprinosinem, Běloruskem (1:1 025), které covid z moci úřední zakázalo, a USA (1:360), které vakcinovalo. No a u nás to je 1:260.

Administrátor
P.A.Semi
6. 10. 2022 12:40

V Anglii 1 z 246 očkovaných zemřeli do dvou měsíců po očkování… U nás to tak zlé nebylo…

πα½

Masunta
6. 10. 2022 17:27
Odpovědět  P.A.Semi

USA: Počas rozhovoru pre portál USA Watchdog v júni 2022 Dr. David Martin predpovedal, že celosvetovo zomrie až 700 miliónov ľudí kvôli covidovým vakcínam. Svoj odhad založil na vízii Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) nazvanej „Dekáda vakcíny“ (DoV).
Vízia DoV od WHO viedla k spolupráci s Globálnou alianciou pre vakcíny (GAVI) Billa Gatesa. Výsledkom bol Globálny akčný plán pre vakcíny (ďalej len „GVAP“) schválený počas 194. Svetového zdravotníckeho zhromaždenia v máji 2012.
„Vedúcimi predstaviteľmi“, ktorí vytvorili GVAP, sú Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov, Aliancia GAVI, UNICEF, Národný inštitút alergií a infekčných chorôb Spojených štátov amerických a WHO.

Masunta
6. 10. 2022 17:28
Odpovědět  Masunta

Dr. Martin uviedol:
„Bude to oveľa horšie… Nie je to vakcína proti koronavírusu. Ide o kód na produkciu cudzorodej bielkoviny, teda aby ľudské telo produkovalo toxín.
Faktom je, že tieto vakcíny sú aktom biologických zbraní a bioterorizmu. Nie sú to opatrenia na zabezpečenie verejného zdravia.
Fakty sú veľmi jednoduché. Toto bolo vopred premyslené. Bola to kampaň vnútroštátneho terorizmu, aby verejnosť prijala univerzálnu očkovaciu platformu s použitím známej biologickej zbrane. To sú ich vlastné slová a nie môj výklad.“
O tom, koľko ľudí zomrie na covidové vakcíny, Dr. Martin povedal:
„Podľa ich vlastného odhadu je to celosvetovo 700 miliónov ľudí, čo by znamenalo, že v USA to bude 75 až 100 miliónov ľudí a v Európskej únii 90 až 120 miliónov (vypočítané proporčne ako podiel na svetovej zaočkovanej populácii).
Existuje veľa dôvodov, prečo dúfajú, že to nastane medzi súčastnosťou a rokom 2028. Jedným z nich je prichádzajúca nesolventnosť programov sociálneho a zdravotného zabezpečenia.
Takže čím menej príjemcov týchto programov, tým lepšie. Nie je prekvapením, že odporúčanie bolo, aby ako prví dostali injekciu ľudia nad 65 rokov.“

Pedro
6. 10. 2022 13:57

Proč jste začali nazývat chřipku covidem?

6. 10. 2022 16:52
Odpovědět  Pedro

To se zeptej soudruha Babiše a houfu jeho ministrů zdravotnictví, co se za jeho vlády po vypuknutí covidfašismu vystřídali.

Pedro
6. 10. 2022 17:23

Ale tady vám to babiš nenařizuje. Já jim všude říkal, že je to chřipka(ta záhadně zmizela) a roušku já ani moje manželka jsme nenosili. Volali i policii a policajti nám šeptali, abychom odešli. Komedie.

Pavel K
6. 10. 2022 18:48
Odpovědět  Pedro

👍 👍 👍 👍
Já to také nenosil, ale mám to ulehčené, bo jsem doma v ID. Je mi líto těch co museli.

7. 10. 2022 09:27
Odpovědět  Pedro

Tak jinak. Chřipka je přirozeného původu, “chřipka covid” umělého. Proto nutno rozlišovat.

jiří
6. 10. 2022 18:54

Lidé očkovaní mRNA vakcínami se stávají trans-humánními bytostmi, na jejichž část modifikovaného těla lze podle rozsudku Nejvyššího soudu USA uplatňovat majetková, autorská, patentová a vlastnická práva!
https://aeronet.cz/news/lide-ockovani-mrna-vakcinami-se-stavaji-trans-humannimi-bytostmi-na-jejichz-cast-modifikovaneho-tela-lze-podle-rozsudku-nejvyssiho-soudu-usa-uplatnovat-majetkova-autorska-patentova-prava/
Očkováním a testováním se z Vás stává patentovaný mutant.
https://www.youtube.com/watch?v=qaHGjJPemzk&t=215s

7. 10. 2022 07:16

Indie léčila hlavně (v některých státech výlúčně) Ivermektinem, proti jemuž používání byla na Západě velká propaganda – pochopitelně lživá. I když Ivermektin je předepisován úspěšně po 30 let – na jiné problémy – aniž by někdo umíral, a patřičně certifikován – najednou taková starost, démonizace, dokonce i soudní zablokování lékařů a nemocnic.

Jen z tohoto faktu zběsilé opozice si jeden může dovodit uzávěry.

7. 10. 2022 09:32
Odpovědět  primak

Ach jo. Sory, máš pravdu. Blbnu. Ivermektinem, ne isoprinosinem. Pak Indie zažalovala WHO že o ivermektinu podává lživé informace. Jak to ale dopadlo nevím.

Administrátor
P.A.Semi
6. 10. 2022 12:51
Odpovědět  Masunta

Že by vaxxinace měla nějaký výrazný vliv na úmrtnost, buďto že by snižovala, nebo zvyšovala, je jen dojem a propaganda, které nejsou podložené fakty, alespoň u nás v ČR…

Z dat v ČR:
Na podzim 2021, když tu dělali ten ohromný statistický podvod, že neočkovaní museli na testy, a očkovaní nemuseli a vesele to roznášeli a zjistilo se to u nich, jen když to bylo závažné, tak měli očkovaní o dost vyšší CFR (case fatality ratio) 0.77% místo 0.35% v 2021-10, i CHR (case hospitalization ratio) 6.7% místo 3.7% v 2021-10, kdežto když s tou diskriminací letos přestali, tak mají očkovaní mírně nižší CFR 0.3% místo 0.58% i CHR 3.1% místo 4.8% v 2022-03 …
Takže nás nutili do očkování tím šíleným medi-fašistickým vydíráním a diskriminací jen proto, abychom měli 99.7% místo 99.4% šanci na přežití Covidu…?!

V USA to očkování mělo mnohem horší dopady, než u nás, nálezy z USA nejsou aplikovatelné na ČR…
V Iránu vypustili nějakou mnohem účinnější variantu Covidu hned na začátku v 2020…
Postupně to zmutovalo, čím dál jsou ty varianty méně škodlivé…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
6. 10. 2022 13:09
Odpovědět  Masunta

Co se týče celkové úmrtnosti po očkování, která v USA i v UK prý výrazně stoupla, v Čechách moc letos nestoupla…

Přesněji řečeno, z dat ČSÚ vyplývá, že třeba věková skupina 45-64 let díky tomu, že loni umírali na Covid víc, tak letos umírají tak o 50 týdně méně, než obvykle (od průměru 2011-2019), protože část těch, co by bývali zemřeli letos, tak zemřeli už loni… To by se dalo čekat po epidemii…

Jenže ve skupině 65-74 umírá i letos o cca 50 týdně více, než je obvyklé, a ve skupině 75+ umírá o 120 týdně víc, než je obvyklé, a na Covid to nyní není, a přitom by jich mělo umírat méně, protože část z nich zemřela loni předčasně na Covid…

Takže by se dalo říct, že na následky očkování tu v Čechách umírá (na jaře a v létě 2022) cca 200 seniorů týdně, i když to oficiálně nepřiznají, že to je na následky očkování… (tedy nad průměrem, kdy normálně jich tu umírá ve věku 65+ cca 450+620 týdně)

V kategoriích pod 45 let není letos žádná významná změna celkové úmrtnosti…

Viz moje zpracování Statistiky úmrtnosti z ČSÚ , zajímavé jsou tam zejména ty tabulky, kde to je barevné…

πα½

jiří
6. 10. 2022 19:32
Odpovědět  P.A.Semi

„Plně očkovaní“ jsou chodící mrtvoly, které si s sebou nesou poškozený imunitní systém zamořený spike proteiny a dalšími smrtícími toxiny, které zahlcují zdravotnické systémy nemocnými a umírajícími pacienty.
https://aktax.cz/vakcinacni-holokaust-tydne-umiraji-statisice-plne-ockovanych-lidi-uvadeji-oficialni-vladni-zpravy/

Masunta
6. 10. 2022 19:40
Odpovědět  jiří

Přesně – uhodils hřebíček na hlavičku. Já se se Seminem nebudu dohadovat a když jej čtu, tak jem letmo. Ještě že nemáme 3 administrátory. To by už ani nepotřebovali žádné jiné diskutéry. Tuhle se do nás pustili dva a bylo to k zblití.

Administrátor
P.A.Semi
6. 10. 2022 20:09
Odpovědět  Masunta

Inu, Masunto, jste totiž Narcisista (viz! »… bezkonkurenčně VIP nick … Masunta nejosvícenější …« ) a zraňuje vás, když někdo vypadá “lepší”…?

Když o mě mluvíte, prosil bych “se Semim”… “Semin” je (bývalá) přezdívka mého mladšího bratra… S tím se dohadovat asi určitě nebudete, on neplýtvá moc času na Internetu…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
6. 10. 2022 19:59
Odpovědět  jiří

O těch “chodících mrtvolách”, to leckdo tvrdil, ale zatím to tak nevypadá…

Viz článek Vadné šarže vakcín dávají očkovaným lidem naději
Ono se to totiž nepovedlo tak, jak to Globalisti plánovali, protože leckde se ty mRNA vaxxíny zkazily – čím dál od místa, kde to vyráběli, tím méně škodlivé…
Což mimo jiné dokazuje, že byly záměrně plánovány jako škodlivé… Ale měli jsme víc štěstí než rozumu…

Viz přiloženou mapu, kde je v Evropě zvýšená celková úmrtnost… (a k tomu, že ze Španělska data chybí, ale asi tam bude podobně zvýšená, jako v Portugalsku…)
Je na tom vidět, že u nás jsme dopadli ještě celkem dobře, a na Východ od nás ještě lépe…

Protože to neměli dobře vychlazené. A když jsou na očkování fronty, vytahují častěji čerstvé vaxxíny z mrazáku a je to škodlivější, než když tam moc lidí nejde a ty rozmrazené jsou včerejší… Asi…?

Z čehož je vidět, že nelze brát zprávy z USA a z Anglie, jako že by to samé platilo i u nás na Východě…

πα½

Covidvax - EU excess mortality - image-146.png
Administrátor
P.A.Semi
6. 10. 2022 20:24
Odpovědět  P.A.Semi

Jenže ti, co nás takhle plánovali vyhubit, to už dnes vědí také…

Takže s nějakým dalším boosterem ten problém s nižší účinností vyřeší, a vyhubení bude fungovat účinněji…!

To očkování je “Ruská Ruleta” (jenže tahle je spíš Židovská), a to, že jste měli štěstí minule, neznamená, že takové štěstí budete mít i příště, když v tom šílenství budete pokračovat…

Šílenství a Zločin je dát celoplošně populaci vaxxínu bez vyzkoušení dlouhodobých účinků, třeba na ženskou nebo mužskou plodnost

Výrobce to sice vyzkoušel, ale zatajil – je trestuhodná naivita slepě věřit výrobcům vaxxín, kteří jsou nejhorší gangsteři na planetě…!
A dlouhodobé účinky je třeba sledovat dlouhodobě, minimálně pár let !

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
6. 10. 2022 22:08
Odpovědět  P.A.Semi

Tuhle mapu aktualizovali pro červenec 2022, je tam lépe vidět, jak to bylo na Západě mnohem škodlivější, než u nás…

comment image

Na mapě není vyznačená Británie, ale tam by to jistě také bylo velmi špatné…

Je to z článku:
http://www.infokuryr.cz/n/2022/10/06/expert-tvrdi-ze-covidove-vakciny-zabiji-po-celem-svete-az-700-milionu-lidi/

který tu bez uvedení zdroje citoval Masunta v 17:27 … (nebo je to stejný překlad umístěný jinde?)

Fakt jsme tu měli víc štěstí než rozumu – i tu Genocidu nám tady zfušovali…

πα½

me2d44
6. 10. 2022 17:49
Odpovědět  Masunta

Kolego, mně se po ránu často klepou ruce a nejsem schopen nandat si kafe do hrnku – ale je mi 62. Syn partnerky (36 let) po dvou vakcinacích – když na něj zvýším hlas (a neřvu) se klepe víc, než já po ránu (mám to od páteře) – to mne přesvědčilo, že nechat se opíchat neschválenou dočasnou vakcínou pro mne, jako kardiaka (srdeční arytmie) asi není vhodná cesta. Takže dodržuji distanc, kdyžto bude potřeba, tak budu nosit náksychtník, ale americký sajrajt do mne nikdo nedostal – a ani nedostane!

Pavel K
6. 10. 2022 18:53
Odpovědět  me2d44

Máš recht kamaráde s PVOS. Já jsem taky kardiak a jakpak mě dr.honila abych se opíchal. Nené a nasraná byla jak sviňa.

Masunta
6. 10. 2022 19:07
Odpovědět  me2d44

Dobře děláš, plukovníku. První vakcinace snižuje imunitu o 15 %, druhá o 45 %. Pokud se dostaví nějaká kladná imunitní odezva, je jen tzv. svalová. Slizniční žádná. A na sliznicích dochází k mutacím. Tak například vznikla britská forma. Já měl příznaky – těžko jsem se pár dní přemáhal něco dělat. Loupala se mi kůže na nohách a rtech a dostavila se tzv. chrupka – lékařský termín pro chrutí v plicích, které nutí odkašlávat. Potence šla dolů, přestal jsem docházet za tím účelem za sousedskou výpomocí, chutě se mi změnily. Syn na pár týdnů ztratil chuť. Vir v těle zůstává léta a neví se co kde vyvede. Když má někdo nějakou nemoc, tak tu on zhorší. Proto se mají dávat (když už) očkovat jen zdraví lidé. Vakciny to ani podle definice nejsou. Ale zejména ti starší, z obavy o zdraví to nedodržovali. Covidové šílenství – hlavně se dát očkovat, byl a je zločin.

Autor
6. 10. 2022 19:37

Jak koukám, možná jsem něco přelétl, ale nikdo si nepoložil jednoduchou otázku.
Sakra, jak to, že na covid, na to onemocněnní, nejlépe zabíral lék proti parazitům.

Aby to bylo správně pochopeno. Nepopírám nemoci, ale popírám virové nemoci v té podobě, kterou nám podávají. Virus nemůže existovat, protože nemá vlastnosti jakéhokoliv živého organismu. Nejí, nevyměšuje, nerozmnožuje se, sám se nepohybuje. To bylo oficiálně uvedeno ještě za “pandemie” v různých textech, i ve wikipedii. Takže virus se mnohem spíše chová, pokud připustíme jeho existenci, jako jed. Prach, zrnka písku, jak chcete si to představte.

A ty masky? Jen šikanování, příprava na dnešek a – bohužel – zítřek. POchopilo by to hodně lidí ještě před třiceti lety i dvceti, ale ztučnělé mozky nás většiny ze zdánlivého blahobytu, který byl jen proklamovaný, protože se zdálo – můžu si dovolit skoro všechno – nás vodili za nos. Bohužel většina lidí se nechce probudit. Takže to odneseme zase všichni a tro jen proto, že jsme jako celek zpohodlněli a nosili nos nahoru. Přidali jsme se k “naší civilizaci” na poslední chvíli a doplatíme na to, jako bychom u ní byli stovky let.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
jiří
6. 10. 2022 20:42
Odpovědět  Peter

Jak a kde vznikají “viry”.
https://odysee.com/@daadulka:5/virotologicka-cirkev:1?r=4QCyxXN9w1ZRWDjZU2vWWfPqR5jGhhiA
Exozomy jsou zcela k nerozeznání od toho, co virologové nazývají “viry”. Exozomy fungují takto: řekněme, že se máme špatně vyživovaný organismus, pak ho vystavíme běžnému toxinu z prostředí. Zasažené tkáně a buňky začnou tyto jedy produkovat, balit a vylučovat ve formě exozomů. Tímto způsobem se buňky a tkáně zbavují látek, které by jim mohly velmi uškodit. Čím větší je vystavení toxickým útokům, tím více exozomů se vytvoří. Studie ukázaly, že pokud buňkám nějakým způsobem zabráníme v produkci a vylučování těchto exozomů, pak buňky a tkáně, vlastně celý organismus, dopadnou hůře. Tento výzkum ukazuje, že produkce a vylučování exozomů je klíčovou detoxikační funkcí všech buněk a tkání.
https://www.matrix-2001.cz/clanek/pravda-o-nakaze-zkoumani-teorii-o-tom-jak-se-siri-nemoci-12512

7. 10. 2022 09:58
Odpovědět  Peter

Ona to Soňa Peková někde vysvětlila, ale nechtějte po mě odkaz. To bych strávil hledáním týden. Ve skutečnosti se to má tak, že to nebyla žádná náhoda. I Ivermaktin, jakož i téměř všechny léky, se skládá z více složek a nějací mikrobiologové v nějakém ústavu, poté co covid všemožně prozkoumali, usoudili, že právě ty ostatní složky by na covid měli zabrat. Tak to zkusili a zabralo to.
Isoprinosin je něco jiného, ten posiluje imunitu, ale Ivermektin, resp. ty ostatní “mimoparazitické” složky v něm, léčí. Aspoň tak si to její vysvětlení pamatuji. Vlastně je fuk, zda léčí pouze ty “mimoparazitické” či všechny složky dohromady, hlavně že léčí. Proto tolik řevu proti Ivermektinu. Ale náhoda to nebyla, jako tomu bylo např. v případě Viagry. Byla to znalost. A to je rozdíl.

Gales
6. 10. 2022 10:50
Odpovědět  Masunta

Katarský emír předčasně odletěl z Česka.Prej následně po tom co mluvil s Lipavským.Páč zjistil že mluví s debilem a že se od ostatních představitelů státu ničím neliší.

Masunta
6. 10. 2022 11:12
Odpovědět  Gales

.. super …

Pavel K
6. 10. 2022 18:54
Odpovědět  Masunta

Nevím já četl že sew chtěl zůčastnit zasedání a že ostatní byli proti.

Markýza
6. 10. 2022 12:04
Odpovědět  Gales

On mluvil s Lipánkem? Ach bože…………

Masunta
6. 10. 2022 12:06
Odpovědět  Gales

Kolego, důvodem může být i toto:
Katarský emír Tamim bin Hamad Sání ve středu večer odletěl z Česka. Důvodem bylo, že Brusel neodsouhlasil, aby se stal účastníkem dnešního neformálního summitu evropských zemí.

Gales
6. 10. 2022 12:18
Odpovědět  Masunta

Na něco to musí hodit.U nás se pravda neříká.

Markýza
6. 10. 2022 20:13
Odpovědět  Gales

Nevíme, co je pravda, ale fakt je, že i toto zní pravděpodobně. Prý byl na Brusel dost už Erdogan, Katařana už nevydýchali.

Jirka
7. 10. 2022 11:25
Odpovědět  Markýza

Toho Katařana, před kterým se plazej, aby jim milostivě prodal plyn ?

Pavel K
6. 10. 2022 18:55
Odpovědět  Masunta

👍 JO.

Pedro
6. 10. 2022 17:25
Odpovědět  Gales

Poznal že lížeme amíkovi řiť a Arabové je nesnáší, já taky.

Pavel K
6. 10. 2022 18:55
Odpovědět  Pedro

😛 🙋‍♂️ 👍 😛

Pedro
6. 10. 2022 14:05
Odpovědět  Masunta

Už i američani tvrdí, že Duginová byla zavražděna na Zelenského rozkaz!
https://www.youtube.com/watch?v=uTdnOI2clUs

Pedro
6. 10. 2022 18:08
Odpovědět  Masunta

Francouze už vyhnali, jsou tam Wagnerovci. Vím to ofiko od rodilého Malijčana.

Markýza
6. 10. 2022 20:13
Odpovědět  Pedro

Ale to už loni, jestli si dobře pamatuju. Ono se to moc nepropíralo, že.

Masunta
6. 10. 2022 23:23
Odpovědět  Pedro

Díky, Pedro.

6. 10. 2022 06:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Nezmíněna aféra Iran-Contra před 40 lety:
V roce 1983 Kongres USA zakázal federální financování Contras, ale Reaganova administrativa je ilegálně nadále podporovala skrytým prodejem zbraní Íránu a směřováním výtěžku Contras v aféře Írán-Contra, za kterou bylo několik členů Reaganovy administrativy odsouzen za těžké zločiny.[108] Mezinárodní soudní dvůr s ohledem na případ Nikaragua proti Spojeným státům v roce 1986 konstatoval, že „Spojené státy americké byly povinny odškodnit Nikaragujskou republiku za veškerou újmu způsobenou Nikaragui určitým porušením závazky podle mezinárodního obyčejového práva a smluvního práva, kterých se Spojené státy americké zavázaly“.[109] Během války mezi Contras a Sandinisty bylo zabito 30 000 lidí.[110]
https://en.wikipedia.org/wiki/Nicaragua

6. 10. 2022 06:42
Odpovědět  primak

A když maj prezidentem sympatického herce, tak se dá všechno vysvětlit:
https://www.youtube.com/watch?v=iOlVfoBouus

6. 10. 2022 06:49
Odpovědět  primak

Iran-Contra Aféra: (William Casey, director CIA)
Casey byl některými podezřelý z účasti na kontroverzní aféře Iran-Contra, ve které pracovníci Reaganovy administrativy tajně obchodovali se zbraněmi Íránské islámské republice a tajně odváděli část výsledných příjmů na pomoc rebelům Contras v Nikaragui, čímž porušovali práva USA. Casey byl povolán, aby svědčil před Kongresem o svých znalostech o aféře. 15. prosince 1986, jeden den předtím, než měl Casey svědčit před Kongresem, utrpěl Casey dva záchvaty a byl hospitalizován. O tři dny později podstoupil Casey operaci dosud nediagnostikovaného mozkového nádoru.[1][2][3][4][7][18] Zatímco byl hospitalizován, Casey zemřel méně než 24 hodin poté, co bývalý kolega Richard Secord svědčil, že Casey podporoval ilegální napomáhání Contras.[1][2][3][18]
https://en.wikipedia.org/wiki/William_J._Casey

Plaketa v CIA budově:

William_Casey.jpg
6. 10. 2022 06:50
Odpovědět  primak

Reportér a autor životopisů Bob Woodward z listopadu 1987, Veil: The Secret Wars of CIA 1981–1987, ve své knize Veil: The Secret Wars of the CIA 1981–1987, který dělal Caseyho při mnoha příležitostech pro biografii, uvedl, že získal vstup do Caseyho nemocničního pokoje. poslední čtyřminutové setkání – tvrzení, které se setkalo s nedůvěrou na mnoha místech, stejně jako neústupné popírání ze strany Caseyho manželky Sofie. Podle Woodwarda, když byl Casey dotázán, zda věděl o přesměrování finančních prostředků do nikaragujských Contras, “jeho hlava prudce trhla vzhůru. Zíral a nakonec přikývl, že ano.”[19]

6. 10. 2022 07:22
Odpovědět  primak

Rizikové zaměstnání. Jiný CIA director, taky William, a taky neočekávaně zemřel:
Colby vyrazil ze svého víkendového domu v Rock Point, Maryland, na sólový výlet na kánoi.[16] Jeho kánoe byla nalezena následující den na písčité ploše v řece Wicomico, přítoku Potomacu, asi 0,40 km od jeho domova.[17] 6. května bylo Colbyho tělo nalezeno na bažinatém břehu řeky ležící tváří dolů nedaleko místa, kde byla nalezena jeho kánoe.[16][18]

Po pitvě hlavní soudní lékař v Marylandu John E. Smialek rozhodl, že jeho smrt byla náhodná.[18] Smialkova zpráva uvádí, že Colby byl náchylný k srdečnímu infarktu nebo mrtvici v důsledku „těžké kalcifikované aterosklerózy“ a že Colby pravděpodobně „trpěl komplikací této aterosklerózy, která ho vysrážela do studené vody v oslabeném stavu a podlehl účinkům podchlazení a utopil se“.[19][20]
https://en.wikipedia.org/wiki/William_Colby

6. 10. 2022 07:38
Ohodnotit příspěvek :
     

A tolik oni ten Irán nenáviděli, vždyť 3 roky předtím jim iránští studenti tam v Teheráně zablokovali velvyslanectví a drželi tam přes rok 52 zaměstnanců jako rukojmí. A záchranná akce Jimmyho Cartera se nevydařila, jeho helikoptéry tam zkolabovaly – a tak radši zvolili Reagana, ten by to jistě líp zmáknul.

Ale je potřeba vyzbrojit v Nikarague “revolucionáře” proti zvolenému komunistovi Ortegovi – Fidélova přítele. A tak prodáme zbraně těm Iráncům, ať maj čím bojovat proti Saddámovi v Iráku (ten má sice taky zbraně od nás – v businessu neznáme bratra ni nepřítele) a výtěžek z dobrého kšeftu použijeme pro revoluci v Nikarague.

Congress a lid o tom nemusí nic vědět, pak se to vysvětlí, od čeho máme dobrého prezentátora, lidi to sežerou…

Autor
6. 10. 2022 08:27
Odpovědět  primak

Írán nenávidí již dlouho, pravda tehdy se to jmenovalo ještě jinak. Dokonce tam na ně poslali “našeho civilizačního hrdinu” Alexandra “Velikého”.

6. 10. 2022 07:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Tleskám. Tak se na ně musí,celý svět se spojí v tomto boji proti Pentagramu. Miluju Boží Sekery, Satan se jich bojí a často na ně jeho Kreatury zapomínají. To je pak sranda,když Bestii ženou Sekery do temnot kam patří. 🙂

Aleš
6. 10. 2022 07:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Nikaragua DOBŘE.
U nás bych zase vyhostil ambasádu USA dokud nebude v USA obnovena demokracie a váleční zločinci postaveni před mezinárodní soudní tribunál.

Autor
6. 10. 2022 09:02
Odpovědět  Aleš

V USA nikdy nebyla demokracie a otcové zakladatelé USA ji nenáviděli! Nevím teď, který z nich to byl, možná sám Lincoln, který řekl, “nedej bože, aby se jednou ve výsledku voleb stal prezidentem USA černoch.”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pedro
6. 10. 2022 08:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Zlo světa USA musí skončit i s jejich loutkovodičem Británií.

Markýza
6. 10. 2022 08:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Napadlo vůbec někdy ty Amíky, že tyhle jejich nafoukané argumentace použije jednou někdo proti nim? Zjevně nenapadlo…….teď jim to ovšem můžou Rusové otloukat o palici, až jim zase začnou vyhrožovat mezinárodními soudy.

Autor
6. 10. 2022 08:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Byla to jen otázka času po zahájení SVO. Teď už je možno mnohem více lidem pochopit, pokud to chtějí vůbec pochopit, že svět nepodpořil USA a spol. záměrně!
Čína je velká země, vynikající pro obchod a spolupráci a investice, ale Rusko je pro svět jedinou reálnou možnou nadějí na zbavení se neokolonialismu. Jedinou zemí, která je schopna se postavit reálně “naší civilizaci”.

A jen tak na okraj. My sami bychom měli fandit, hádejte komu, protože my sami jsme nejen neokolonií Německa, USA, ale i EU.

Proto se ve skutečnosti bojí alternativy – to zakazování webů – které nepochybně znova přijde, protože ta nutí lidi a hlavně jim umožňuje jinými informacemi MYSLET mnohem víc, než by si přáli.
Nemůžete nikdy přesvěčit o čemkoliv všechny, ale stačí určitá část a stačí to, pokud jsou schopni akce a protestů a mají odhodlání.

1565156507_040.jpg
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
6. 10. 2022 09:49
Odpovědět  Peter

Škoda že nemůžeme věřit poslancům a musíme ,,myslet” i za ně.Proto je třeba je vyměnit a dát tam ty,ke kterým budeme mít důvěru že myslí v náš prospěch.12.10.

ijn
6. 10. 2022 09:23
Ohodnotit příspěvek :
     

děsivé informace Seznamu na plné koule: “Záporoží hoří” …. Rusko bombarduje od pondělí vlastní město západního federálního okruhu Záporoží!!!!!!!!!!! Putin se už snad i zbláznil???? Nebo jsou všichni čeští pisálci v transu?????????

Markýza
6. 10. 2022 10:00
Odpovědět  ijn

Bé bude správně.

6. 10. 2022 10:26
Odpovědět  Markýza

Aristokratko, před chvílí jsem byl na NR a je tam zajímavý pohled na situaci od Iščenka, jehož komentářům přikládám dost vysokou důvěryhodnost. Tak či onak je to zajímavá anylýza a mnohé z toho, co se děje jak v Rusku, tak na frontě, ale i například Kadyrovův postoj, napomůže pochopit. Přikládám odkaz.

https://www.novarepublika.online/2022/10/co-je-spatneho-na-specialni-vojenske-operaci

Markýza
6. 10. 2022 11:40

Díky, podívám se. Tak či tak – dva rody, dvojí korouhev, však hlína pije jednu krev (poslouchám tu Spirituály).

Janaz
6. 10. 2022 17:45
Odpovědět  Markýza

Máš rád Spiritual quintet? To je moja srdcovka už dlhé roky a najmä, keďs nimi spieval Karel Zich. Skvelá hudba, skvelé texty, skvelá interpretácia.

Markýza
6. 10. 2022 20:15
Odpovědět  Janaz

Mám, ale ne RÁD…….jakýho chalana byste pojmenoval Markýza? :-))

Markýza
6. 10. 2022 11:59

Tak je to na mě příliš…nevím, jak bych to napsala: diplomaticko/mafiánsko/intrikánské myšlení? Takové to myšlení do zatáček. Ztrácím se tam velmi snadno, takže ani nevím, co jsem z toho pochopila.
Nicméně poznámka editora na konci, ta mi byla zcela jasná a pokud k tomu přičtu šílené trauma z WW2, které mají podle mě Rusové v genech, (myslím, že proto se jim prostě bojovat nechce) tak mi připadá pochopitelnější i celá ta situace. Zřejmě za to budou muset vzít – ale chápu je, že se do toho nehrnou.
Taky mám ten dojem, že fyzická podpora (zbraně, výcvik, logistika, prachy) je nechá v klidu – co je musí zatvrdit, je ta naprosto šílená rusofobie. Ale zase – možná tuší, že je to zvrácená potřeba Západu mít Satanáše venku, protože kdyby si připustil, že je uvnitř, tak to neustojí.
A možná i tuší, že se nejedná o Západ jako takový, ale o jeho mantry, které chrlí věrchuška.

Masunta
6. 10. 2022 11:59

Super.

ijn
6. 10. 2022 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

další góóĺ na Svazu průmyslu a dopravy v Brně,……Předpokládal bych, že Svaz podnikatelů v průmyslu a dopravě tvoří někdo kdo má alespoň trochu fištronu. Opak je pravdou, skutečnost, že “hostí” na sněmu takového zločinného ňoumu PF je naprosto jasným důkazem, že jsou to pitomci co ten bordel ještě volili. Vážení, ten zločinec tady není dosazený proto, aby někomu pomáhal, naopak, aby všechno zničil. Dali jste mu alespoň kaviárové tousty, ty on rád, žere je plnou hubou, alespoň na chvíli nežvaní hovadiny.

Jiří
6. 10. 2022 09:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Nikaragua má odvahu ,nás to teprve čeká.

ijn
6. 10. 2022 09:30
Ohodnotit příspěvek :
     

Vážení diskutující, tady bude opravdu zima a zálohy na teplo z ZP dosahují 2/3 důchodů u samodůchodců!!!!!!!!!!

Masunta
6. 10. 2022 11:34
Odpovědět  ijn

Ijne – mám tě na seznamu rozumných.. Prosím ty vykřičníky. Prosím, ne.

Gales
6. 10. 2022 09:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin by v Nikaragui měl udělat ruskou základnu.

Pavel z Moravy
6. 10. 2022 10:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Je zapotřebí, aby se probudilo alespoň 50 % lidí, musí to být opravdu síla, která je vyděsí. Bohužel, zatím to vypadá, že 10 %, které se oddělilo od zotročeného stáda je málo, aby zde mohla skutečně proběhnout potřebná změna, která by nás vrátila ke spravedlnosti. Nu, co vzkázat těm globalisticky přeformátovaným masám. Asi to co řekl Einstein- slepá víra v autority je největším nepřítelem pravdy.

6. 10. 2022 10:29
Odpovědět  Pavel z Moravy

Stačilo by pro začátek 30 %. Hlasitých 30%. K nim by se pak přidala polovina váhavců, jak už to tak bývá, a většina by byla na světě.

Jirka
7. 10. 2022 11:40
Odpovědět  Pavel z Moravy

Měli jsme volby. Skvělá šance dát najevo nespokojenost. A jak to dopadlo ? Kdyby alespoň ti Jihlaváci zvedli zadky a vyfuckovali Štětináče ze Senátu. 80% jich zůstalo doma.

6. 10. 2022 11:31
Ohodnotit příspěvek :
     

https://www.youtube.com/watch?v=_kzlqITcDts

Nadia369
6. 10. 2022 12:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Je dobre videt, ze lidi a i vlady celych statu se zacinaji probouzet a stavi se proti zlu.Cely svet uz ma ocividne dost vlady psychopatu. Doufam, jen ,ze nenastane dalsi “humanitarni bombardovani “.

Pedro
6. 10. 2022 13:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Vivat Nicaragua.

Administrátor
P.A.Semi
7. 10. 2022 19:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnes má Vladimir Putin 70. narozeniny – vše nejlepší!

Jsem rád, že své hodnocení Putina z roku 2020 jako “nejspravedlivějšího vládce” nemusím opravovat… (je jedním z mála živých, kteří jsou v tomto Soudu jmenováni…)

comment image

Pokud by ho globální fašisté letos zavraždili, bude zcela jistě svatořečen, neboť by zemřel pro obranu Víry, zejména díky svému projevu 30.9.2022 na obranu Křesťanských Hodnot před Satanismem Západu…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
7. 10. 2022 19:45
Odpovědět  P.A.Semi

Přepis toho projevu v angličtině se zvýrazněním důležitých momentů měla Sorcha Faal
πα½

Pavel K
7. 10. 2022 20:46
Odpovědět  P.A.Semi

Ano, vše nejlepší a pevné zdraví. 🌹🌹🌹🍀🍀👍👍🙋‍♂️