Sabotáž na potrubí získává nové obrysy. Souvisí havárie Cessny, která se zřítila do Baltského moře se sabotáží Nord Streamu?

Sabotáži na Nord Streamu předcházela smrt jednoho z významných aktérů. 

Verze sabotáže Nord Streamu získává nové obrysy. Podívejte se pozorně na dva obrázky.

Na levé straně je trasa letu letounu CESSNA, který se letos 4. září zřítil do Baltského moře u města Ventspils.

Na pravé straně je vidět linie potrubí Nord Stream 1 a 2, samostatně je označen ostrov Bornholm, u kterého byla provedena sabotáž.

Není problém se přesvědčit, že linie potrubí a trasa posledního letu CESSNY se do nejmenších detailů shodují.

Co ovšem stojí za pozornost.

Na palubě ztroskotané Cessny byl PETER GRIESEMANN ředitel a majitel společnosti GRIESEMANN GROUP, která se zabývala servisem Nordstreamu.

Cessna měla namířeno do německého Kolína nad Rýnem. Před ním, ale prudce změnila směr. 

Namísto do Kolína nad Rýnem Cesnna bez ohlášení a vysvětlení letěla nad Baltské moře. Do vzduchu se zvedly stíhačky Severoatlantické aliance. Nejprve vzlétly německé a dánské stíhačky.

Oficiální verzí pádu letadla, které se zřítilo u pobřeží Lotyšska je pokles tlaku v kokpitu.

Mám vážné pochybnosti, že Griesemann zemřel kvůli poruše letadla.

Jak jsem již řekl ve vysílání večerů s Vladimirem Solovjevem, sabotáž představuje velké množství technické práce, které by si servisní služby společnosti jen stěží nevšimly.

A pokud se na přípravě sabotáže podíleli i někteří zaměstnanci (verze)?

Předpokládejme, že Grisemann jako majitel firmy se podílel na přípravě nebo se dozvěděl něco, co vzbudilo jeho zvláštní zájem. Pravděpodobně jeho let nebyl jen náhodný výlet s rodinou.

Proč jeho trasa vedla přesně nad místem výbuchů a proč přerušil veškerou komunikaci se zemí?

Je to proto, že chtěl něco vidět, aniž by ho viděli ze země?

Pak se ovšem okamžitě proměnil v nebezpečného svědka. Připomínám, že letoun Griesemanna, počínaje Německem, doprovázely vojenské stíhačky.

Souvisela jeho smrt nějak se sabotáží?

Nevím, ale myslím, že všechny tyto “náhody” nejsou náhodné….

@doktorsosnowski

Pro Pokec24 přeložila Janinna

https://bit.ly/3RziEwB

sdíletj na

3.5 11 hlasy
Ohodnotit příspěvek
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
6. 10. 2022 07:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Vražda je běžná metoda Západu.

me2d44
6. 10. 2022 09:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen pro info: Dnes ráno jsem na pravda.ru objevil článeček ze včerejška – ruskou odpověď na sabotáž na NS1, NS2: “mrkli” se laserovým systémem Peresvet (dosah 1500 km) na americké satelity, co poskytovaly naváděcí souřadnice pro HIMARS – jejich vyřazením se z HIMARS stala Kaťuša – nemá navádění.

vavi
6. 10. 2022 09:42
Odpovědět  me2d44

Dúfam, že je to tak !

me2d44
6. 10. 2022 09:51
Odpovědět  vavi

Najdete to jako Baširov komentoval reakci ruských ozbrojených sil na podkopání “Severních proudů” (pravda.ru) Nakolik se to povedlo – zatím nepotvrzeno, ale že Rusové Peresvet mají, o tom mluvil Putin už loni. A že mají v záloze už i něco novějšího – po 20 letech u PVOS bych se ani nedivil – Rusové mluví jen o tom, co už je jednu až dvě generace zastaralé. Novinky si nechávají na moment překvapení protivníka. A co si budeme povídat, když jsou mozky, vývoj jde rychle – a i přes migraci Rusů na západ, mozky Rusku nikdy nechyběly (USA si je musely kupovat – to ale vyjadřuje úroveň jejich školství).

Masunta
6. 10. 2022 11:06
Odpovědět  me2d44

Uronacisti stiahli do Záporožskej oblasti veľké sily pripravené na ofenzívu06.10.2022 09:45
Kyjevská banderovská chunta stiahla k rontovej línii v Záporožskej oblasti viac zbraní a ľudí ako počas celého obdobia špeciálnej vojenskej operácie.
Agentúre TASS to povedal člen hlavnej rady správy Záporožskej oblasti, predseda hnutia „Sme spolu s Ruskom“ Vladimir Rogov.

„Počet zbraní a personálu nasadených na frontovej línii Záporožia je pôsobivý. Je to oveľa viac, ako to bolo počas celej doby špeciálnej vojenskej operácie,“ povedal.

Politik priznal, že ukrajinské jednotky si aj napriek rastúcim stratám zachovávajú svoj ofenzívny potenciál. Podľa Rogova tieto straty „rýchlo dopĺňajú“.

Boomer
7. 10. 2022 18:47
Odpovědět  me2d44

..kdysi jsem se na svých toulkách snažil v hlubokém lese najít jedno místo, s mapou a buzolou to umím už od dětství, jenže nedařilo se! Až jsem narazil na starého pána/turistu, důstojníka v penzi, který se slitoval.. mladíku, to musíte mít dělostřeleckou mapu, ty civilní mají totiž “přihnuté” souřadnice. A fakt že jo, podle těch jeho vojenských jsme to našli.. bylo to o nějakých 300 metrů jinde.
Později mi to potvrdil i důstojník z vojenského karografického ústavu.
Tudíž i GPS pro civily může být něco jiného než GPS pro soldáty..

Administrátor
P.A.Semi
6. 10. 2022 10:04
Odpovědět  me2d44

To s poškozením satelitů pro navádění HIMARS asi spíš bude z říše “co-by kdyby”…?
Myslím, že jsou naváděné z GPS, a to kdyby přestalo fungovat, dozvíme se to nejen z pravda.ru …

Protože jinak by tam museli mít celou síť mnoha satelitů na to navádění, protože ty naváděcí satelity nejsou geo-stacionární, oblétávají Zemi, takže aby měli neustálé pokrytí, musí jich být několik, docela dost…

πα½

Gales
6. 10. 2022 10:12
Odpovědět  P.A.Semi

Musk jich tam má přes stovku.

Administrátor
P.A.Semi
6. 10. 2022 11:04
Odpovědět  Gales

Musk má satelity StarLink… Nevím přesně, na co tam jsou… Možná na přenos internetového signálu, možná na projekt Blue Beam ?
πα½

Administrátor
P.A.Semi
6. 10. 2022 11:01
Odpovědět  P.A.Semi

Viz HIMARS / GMLRS :
Guided Multiple Launch Rocket System (GMLRS) rockets have an extended range and add GPS-aided guidance to their Inertial Navigation System.

a odstavec před tím:
On 31 May 2022, the US announced that it would be supplying HIMARS to Ukraine with M31 GMLRS unitary rockets.

K navádění používají satelity GPS… To bychom věděli, kdyby je Rusové zničili… To by bylo super, celkem přiměřená odpověď na zničení Nord Stream…

πα½

Lubek
6. 10. 2022 20:11
Odpovědět  P.A.Semi

Nuž, kto však relevantne overí? O Peresvete som čítal viac krát, vraj Rusi varovali pred jeho použitím proti družiciam. Varovali. O GPS som tiež čítal, že má úroveň tak povediac komerčnú a vojenskú. Teda pokiaľ nejde o tú istú družicu, vyradenie vojenskej nevyradí bežný navigačný GPS systém. Naviac, o aké ožiarenie laserom Peresvetu ide? Je to dočasné vyradenie družice, alebo trvalé? (Dávnejšie vraj Rusi ožiarili americký raketoplán, spôsobili dočasný výpadok, no američanov vraj dosť podesili) Ďalej som čítal, že Rusi našli (kúpili? ) neveľmi poškodenú, nevybuchnutú raketu HIMARS, analyzovali jej systémové vlastnosti. Je to samozrejme JPP, ale to vzájomné “ošahávanie sa” technológií, procesov a vlastností je myslím veľmi čulé. Kto posúdi, čo je reálne možné a čo už nie?
Nič to však nemení na stratených životoch na oboch stranách, zničenej časti krajiny, násilnom dehonestovaní kultúry a športu a.t.d. Prečo? Kôli komu a čomu?

Pedro
6. 10. 2022 15:36
Odpovědět  P.A.Semi

Mají jich stovky. Četl jsem to dávno. Vojenské jsou kamuflované jako tv, nebo meteo. Rusové to vědí, proto tolik sloupů světel do vesmíru, čekali na průlety. Myslím, že anglosas “oslepne” a bude zničen, pokud vystřelí.

konzerva
6. 10. 2022 16:47
Odpovědět  P.A.Semi

Gps se dá bez problému zarušit o tom se amíci a izrael několikrát přesvědčili nad Syrii.

IIDD
6. 10. 2022 20:05
Odpovědět  P.A.Semi
Ohodnotit příspěvek :
     

Domnívám se, že nepůjde o satelity GPS ale pátrací pro vyhledání cílů. Tam se dá laserem vypálit optika a je z toho v podstatě kosmické smetí, …

Gales
6. 10. 2022 10:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Určitě to má souvislost.A prej Scholz o tom byl informovanej předem.

Masunta
6. 10. 2022 11:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Na Slovensku začala 5. októbra oficiálne fungovať mnohonárodná bojová skupina NATO.
Je potrebné poznamenať, že vojenský personál z Českej republiky, Nemecka, Slovenska, Slovinska a Spojených štátov sa zúčastnil na predchádzajúcom cvičení „Strong Cohesion 2022“, ktorého cieľom bolo otestovať funkčnosť bojovej skupiny a jej schopnosť spolupracovať pod jedným velením.
V závere cvičenia skupina predstaviteľov každej zúčastnenej krajiny oznámila pripravenosť bojovej taktickej skupiny NATO na Slovensku pokračovať v plnení zverených úloh.
„Tieto kroky výrazne posilňujú odstrašenie NATO a jeho schopnosť brániť sa akejkoľvek agresii vo východnej časti aliancie,“ píše sa v komuniké NATO.

Jiří
6. 10. 2022 12:36
Ohodnotit příspěvek :
     

USA koordinují a zametají stopy.

Pedro
6. 10. 2022 15:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Báli se aby to nevohnul do Ruska, tak ho sundali, mohl by vyprávět.

jiří
6. 10. 2022 16:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Teslovo věže v Německu.
https://pbs.twimg.com/media/FeV49mpXoAA70D3?format=jpg&name=medium

jiří
6. 10. 2022 20:05
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

BB Rad
6. 10. 2022 20:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Celé tohle story* kterým se Evropa zaujala smrdí stejně , jako smrt Kellnera ,jen to se stalo v US (Aljaška ) tam to meli pod palcem Zion-amoši,takže nic se nestalo a pochopitelně ČR držela pysky ,ale obchod Huawei/ Nokia byl úspěšně zlikvidován . A z důvodu úspěšně pokračující akce RAND-u*(zion-amošů) think tanku se to pro velký úspěch tentokrát -kolikrát opakovalo . ŽIVOUCÍ HNUS

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
7. 10. 2022 18:39
Ohodnotit příspěvek :
     

..pokud chtěl pilot na Baltem v tomto období něco vidět na mořské hladině, musel se pohybovat ve velmi nízké letové hladině. Tím pádem musel být viditelný na monitorech radarového systému, nebo na dohled vidových hlásek. A v takovém případě by mu asi těžko způsobil fatální problémy pokles tlaku v kabině..
Akési pomotané.. či čo.

Starý Mordechaj si na smrtelné posteli nechal svolat všechny příbuzné.. co jsem mohl, to jsem vám zanechal, co jsem mohl, to jsem vás naučil, ale tu největší životní moudrost vám povím až teď.. všechno je jinak!!

Administrátor
P.A.Semi
7. 10. 2022 19:07
Odpovědět  Boomer

To letadlo letělo ze Španělska, a někde cestou ten pilot buď zmizel nebo omdlel a hodně dlouho to letadlo letělo jen tak… V době, kdy byl nad Baltem, už tam při vědomí zřejmě žádný pilot nebyl… A ovšem – ta trasa není stejná, jako ten plynovod, vede jen přibližně stejně nad tímtéž mořem… Psalo o tom tehdy RT, ale tenkrát ho nejmenovali…

S tím rabínem “všechno je jinak” – zejména je jinak ta domnělá nadřazenost Židů… Dnešní “Židé” jsou Gojim, což znamená “Pyšní”… Sedm Noahidovských zákonů, to nejhorší zvěrstvo na téhle planetě, které jen čeká a tiká, až ho zvednou a začnou naplňovat, je ale špatně přeložené a ve skutečnosti to není o vyhubení Křesťanů a Materialistů, ale o “Sluhách Hvězd” – té Židovské Muslimské Komunistické a Natovské, a o “Cizí Službě”, o zradě dvojté loyality jako Aipac atd… A leccos dalšího, ale tyhle jsou asi nejpodstatnější…

πα½

Naposledy upraveno$ s uživatelem$