Britský fotograf v Radě bezpečnosti OSN vyvrací lži o ruské armádě na Donbasu

Britský fotograf Dean O’Brien, který se věnoval událostem na Donbasu, na neformálním zasedání Rady bezpečnosti OSN uvedl, že na východní Ukrajině neviděl ruské vojáky.

Ve středu se koná neformální zasedání Rady bezpečnosti OSN organizované Ruskem, věnované okolnostem událostí na Majdanu a jejich důsledkům na Donbasu. 

Řada členů Rady bezpečnosti se podle stálého zástupce Ruské federace při OSN Vasilije Nebenzi jednání odmítla zúčastnit, uvádí RIA Novosti.

„Na Západě vám říkají jedno – jsou tam ruští vojáci, Rusové zahájili tuto válku. Sám jsem tam šel a na vlastní oči viděl, co se tam děje. Na východní Ukrajině nebyli žádní ruští vojáci,“ řekl O’Brien.

Účastníkům akce ukázal své fotografie. 

„Tyto fotografie ukazují, jak se žije na východní Ukrajině. A nikdo v západních médiích nechce vyprávět jejich příběh. Nikdo nechce říkat pravdu o tom, co se děje. Mluvil jsem s dětmi, to jsou lidé, kteří tam teď takto žijí. Každý den, když jdou do školy, je ostřelují,“ řekl O’Brien.

Ukrajinské úřady již dříve opakovaně obviňovaly Rusko ze zasahování do vnitřních záležitostí země. 
V lednu 2015 Nejvyšší rada Ukrajiny přijala prohlášení, v němž se Ruské federaci říká „agresorská země“. Rusko obvinění ukrajinské strany popírá a považuje je za nepřijatelné. Moskva opakovaně prohlásila, že není stranou vnitřního ukrajinského konfliktu, a má zájem na tom, aby Kyjev překonal politickou a hospodářskou krizi.

https://bit.ly/34HScL2

sdíletj na