politika

Trpaslík proti obrovi

Evropské energetické sankce proti Rusku jsou sankcemi trpaslíka proti obrovi, prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán.

„Učili jsme, že sankce uvalují silní proti slabším. Ale nyní vidíme, že my v Evropě jsme energetičtí trpaslíci, kteří uvalují sankce na energetického giganta,“ cituje Orbána agentura TASS.

Premiér zdůraznil, že sankce proti Rusku by mohly „absorbovat vše, čeho Evropa za posledních 10 let dosáhla“. Orbán poznamenal, že sankce uvalené západními zeměmi Evropy představují nebezpečí pro Maďarsko a poškozují zemi.

“Pokud bychom sankce zrušili, situace [v Evropě] by se okamžitě zlepšila,” řekl Orbán.

Předtím na tiskové konferenci v Bělehradě maďarská prezidentka Katalin Novakova řekla, že sankce EU nezasáhly Rusko, ale Evropu. V komentáři k odmítnutí Srbska uvalit sankce proti Rusku Novakova řekla, že jde o suverénní záležitost Bělehradu. 

Státní tajemník úřadu maďarského premiéra Csaba Demeter označil protiruské sankce za „prostředky sebepoškozování“ Evropy. A ministr zahraničí Peter Szijjartó na konci minulého týdne řekl, že Budapešť před vedením EU vznesla otázku vhodnosti protiruských sankcí.

https://bit.ly/3xwGphD

sdíletj na

17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
16. 9. 2022 21:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropa v době současné energetické krize a vysokých cen elektřiny a plynu mění svůj pohled na jadernou energetiku, řekl ČTK jaderný expert, bývalý ředitel jaderné elektrárny (JE) Temelín František Hezoučký. Podle něj musí dnes Česká republika, respektive skupina ČEZ, připravovat stavbu ne jednoho bloku v jaderné elektrárně Dukovany, ale šesti bloků.

Masunta
16. 9. 2022 21:11
Odpovědět  Masunta

Západní země uvrhly na Rusko sankce kvůli jeho invazi na Ukrajinu, která začala letos v únoru. Opatření se nicméně nevztahují na potraviny a hnojiva, jejichž vývoz podle OSN zůstává i tak na nízké úrovni.
Putin tvrdí, že sankce blokující vývoz a prodej hnojiv EU odstranila jen částečně, napsala agentura Reuters.
„Informoval jsem (generálního tajemníka OSN Antónia) Guterrese, že se v přístavech Evropské unie nashromáždilo 300 000 tun ruských hnojiv. Jsme připraveni je bezplatně převézt do rozvojových zemí,“ uvedl Putin. EU obvinil, že „sobecky“ umožňuje Rusku hnojiva prodávat jenom unijním členským zemím.

ijn
16. 9. 2022 22:46
Odpovědět  Masunta

nejrychleji lze zahájit dostavbu Temelína s využitím provozované technologie, shodného paliva, znalosti výstavy a montáže i zkoušek a najíždění, s 90% podílem českého energetického strojírenství za přijatelnou cenu do 400 mld.Kč s uvedením do provozu během 60 měsíců 2 bloky 1050MWe netto!!!

Masunta
16. 9. 2022 23:27
Odpovědět  ijn

Přesně souhlasím, ale ruská výhodnost je pro vládnoucí sionjuntu nepřijatelná. To nepochybně víš. Proto se Rusko nedostalo ani do výběrového řízení. Rusku to nevadí. Má dopředu nasmlouvané zakázky na výstavby JE; nestačí stavět. Staví například v Turecku – toto je pikantní v tom, že většina území Turecka má po jeho krachu připadnout opět Rusku. A tím i stavěná JE. Jmenovat se to má Anatolský národní okruh. Spadá do něho i prostor tzv. Úrodného půlměsíce. Černé moře, dříve nazývané Ruské moře, bude ruské vnitrozemské. Trochu odbočím – když to půjde dobře, má se stát i japonsko součástí Ruska. Nejvýchodnější jeho provincií. Minimálně demografický vývoj a některé ekonomické ukazatele tomuto hrají do karet. A pád strategického spojence Japonska – Spojených států.

Aleš
16. 9. 2022 21:35
Ohodnotit příspěvek :
     

Závidím Maďarsku Orbána a přeji si zkázu EU.

jar
16. 9. 2022 23:34
Odpovědět  Aleš

Fašistická EU se sype už nyní,proto tam bylo dosazeno harašící lejno ve žlutém rubáší a s krasavcem švábem a rojem ssavých komárůJeště se hýbe,než dočista zdechne.

Markýza
17. 9. 2022 09:18
Odpovědět  Aleš

Taky závidím, ale přeju si rozpad. Zkáza je příliš dramatická.

Ondra Svec
16. 9. 2022 21:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Kupodivu s Orbíkem souhlasím, Rusko je proti EU ekonomickej trpaslík.

jar
16. 9. 2022 23:47
Odpovědět  Ondra Svec

Ekonomickej veleobře,už sis naštípal dost dřeva na zimu,anebo máš svetr upletený od cycky podsvinčete.Ber radši ten svetr,topit dřevem leyno zakázala,to je jen pro kůrovce,blízkých příbuzných leynů a schwábů.Hmyz hmyzu,především.

Markýza
17. 9. 2022 09:21
Odpovědět  jar

On možná svetry má, ale dnes ráno jsem si uvědomila, že paní MPA jsem ještě ve svetru neviděla!!

Lev Prch
17. 9. 2022 05:26
Odpovědět  Ondra Svec

Další klon Masunty podporovaný adminem🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

Markýza
17. 9. 2022 09:20
Odpovědět  Ondra Svec

Vy jste takhle v sobotu posnídal vtipnou kaši :-))) Děkuji, srdečně jsem se zasmála.

Gales
17. 9. 2022 14:25
Odpovědět  Ondra Svec

Šefče drž se kopyta a neser se do politiky.

Administrátor
P.A.Semi
17. 9. 2022 00:36
Ohodnotit příspěvek :
     

22.02.2022 jsem vydával článek Nový Jeruzalém (což zatím málokdo chápe, že to je událost tisíciletí), ale Putin mi do toho skočil s uznáním samostatnosti Donbasu, když už jsem to měl celé napsané, tak jsem tam ještě připsal odstavec – tedy ještě před začátkem vojenské operace na Osvobození Donbasu od Fašistů:

»Je dobře, že se Putin rozhodl bránit statečné Rusy na Donbasu před Ukrajinskými teroristy a Západními štváči. Jen je škoda, že nás Euro-Ž kvůli tomu “střelí do nohy” zablokováním Nord Stream 2 a prodlužováním Energetické Krize, kterou vyvolali… (Doufám, že to nebude horší…)«

Někdo, třeba zrovna Orbán, prohlašoval, že jsme se těmi sankcemi “střelili do nohy”. Ve skutečnosti nás ale záměrně střelili do nohy vládnoucí (((bankéři))) a jejich najaté loutky soudruzi byrokrati…

πα½

Pavel z Moravy
17. 9. 2022 10:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Shrnu to do jedné věty. Zde v Evropě prostě vládnou šílenci a hlupáci, které si ale prostý nemyslící lid zvolil a nyní pláče, plakat by ale měl nad kvalitou svého rozumu.

[Trol-1] Severak
17. 9. 2022 19:03
Odpovědět  Pavel z Moravy

Velká škoda, že nemá EU Putina. Bylo by o blázna navíc.

Administrátor
P.A.Semi
17. 9. 2022 21:24
Odpovědět  Pavel z Moravy

Spíš bych řekl, že v EU vládnou zkorumpovaní zrádci, plnící cizí zadání různých “lobbyistů”…
Někteří jsou možná jen hloupí, ale leckteří tam jsou najatí…

A s tím “prostý nemyslící lid” – to je ovšem zásadní problém i Přímé Demokracie, tam ještě víc…

πα½